Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Čtenář

30. 12. 2009 1:24
History is more or less bunk

Henry Ford: "History is more or less bunk. It's tradition. We don't want tradition. We want to live in the present, and the only history that is worth a tinker's damn is the history that we make today." (Chicago Tribune, 1916). 

Dějiny jsou interpretací, případně konstruktem. A pokud se někdo odváže napsat svou interpretaci českých/československých dějin, která se liší od jeho vlastních, v tom případě se jedná o myšlenkový zločin.

Češi si dokonce založili oficiální státní ústav na oficiální interpretaci vlastních dějin druhé poloviny 20. století.

Za Rakouského císařství, i později, se rozlišovaly panské a podanské národy, kam asi patřili Češi?

0 0
možnosti

JH

30. 12. 2009 1:53
A pokud se někdo odváže

lhát jako když tiskne, tak v tom případě se jedná o myšlenkový zločin. Ale teď tomu novináři, politologové a podobná svoloč říkají alternativní pohled :-)

0 0
možnosti

Jarda

30. 12. 2009 1:06
Ktery stat neselhal?

 Ten ktery je drzen pohromade svobodnou vuli obcanu v nem zijicich. Pan Vlk uvadi prikladem Nemecko, USA. Nikdy jsem neslysel o separatickych hnutich v nich. Mrzi me, ze ten nas stat se rozpadl, ale kdyby byla pravda co pise pan Vlk existoval by dodnes. Je hloupe si namlouvat neco co nebylo; svobodna vule obcanu drzet stat-vlast pohromade.

0 0
možnosti

ranbow

30. 12. 2009 0:41
a jsme v tom sami?

Knížka vyšla v Anglii a je určena pro anglického čtenáře. Je zde stále zřetelný onen úhel pohledu anglického gentlemana (či lady), onen úděl bílého muže, který s přehledem řeší ty malicherné spory domorodců stejně tak v Brahmaputře, Sydney či v jakýchsi Sudetech. Teď je otázka zda jsme v tomto chápání sami, nebo zda se můžeme dočkat dalších knih s tituly SSSR failed, Jugoslávie failed, NDR failed.......

0 0
možnosti

Hubert Mašín

30. 12. 2009 0:32
je to marné, tohle nám nikdy neodpustí

http://www.just.wz.cz/view.php?cisloclanku=2005010203" target="_blank" rel="nofollow">http://www.just.wz.cz/view.php?cisloclanku=2005010203

0 0
možnosti

rob

30. 12. 2009 0:28
souhlas..:)

Souhlasím. Jedná se o makropitomost, která ovšem není v Británii ojedinělá. Žiji v UK a vřele souhlasím, že přeložit toto dílko je vhodné tak maximálně v několika odstavcích , a to výhradně pro pobavení soudných lidí v Česku. 

0 0
možnosti

jiri

30. 12. 2009 0:25
Jedna Pani Povidala...

Pane Vlku, nebylo by jaksi lepsi si tu publikaci nejdrive precist nez zacnete prskat.

Proc mate zapotrebi ze sebe verejne delat hlupaka.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz