6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

EXPERTI: Proč Putin napadl Ukrajinu

Důvody, které ruská propaganda uvádí – rozšiřování aliance na východ, ochrana Ruska před hrozbou ze Západu (a já bych dodal žvásty o dominantním ukrajinském neonacismu) –, jsou klasické kremelské lži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Seliger 4.10.2023 22:54

Jak pravil USA stratég maďaroameričan George Friedman už v roce 2014, Majdan, krvavá barevka, byl majstrštych Obamovy zahraniční politiky. Za louží byly prý od první světový obavy ze spojení Německých technologií a Ruských levných surovin. A tak jako Reganovi se podařilo získat Husajna, tedy Irák aby napadl Írán a mydlili se 8let s USA zbraněmi, tak Rusko nedovolí aby NATO bylo na dostřel od Moskvy. A krvavý Majdan včetně napadení východní opozice banderovci s armádou zahájil konflikt z něhož vysoce profituje USA zadlužováním vazalské Evropy. Viz inflace a vládní dluhy. Přičemž cíle únie byly mír a růst blahobytu obyvatelstva a ochrana vnějších hranic. Politici šířící nenávist způsobují lukrativní zisky army korporací a chaos svým voličům.

L. Novák 5.10.2023 2:25

Tenhle nesmysl jste sem přelepil z Komsomolské pravdy? ;-D

M. Kocián 5.10.2023 8:52

Nenávist mezi občany šíří všichni politici už od dob Julia Caesara a patrně i před ním. Obvykle to ale nedělají tak efektivně, jak se to presentuje ve spikleneckých teoriích.

L. Novák 4.10.2023 22:36

Hyperaktivní Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech:

A. Renjascu, D. Laurencikova , K. Křivan, V. Čermák , L. Kolman , V. Zadák , M. Varadinková , P. Odložil = P. Dachmeister , J. Krejčová , J. Černý , P. Černý , D. Černý , J. Červený , P. Spáčil , J. Novak , I. Pávek , Z. Linda , K. Filip , V. Pavelka , F. Pavelka , O. Vorálek , V. Kuhaj , L. Beneš , L. Zídek , P. Brich , K. Nový , J. Drobný , D. Hubáčková , J. Karza , I. Kučerová , R. Sorge , J. Rybník , P. Pepax , J. Rejzek , A. Jaroš , P. Boublíková , P. Boleloucký , J. Vlček , J. Sedláček , J. Pšenička, P. Brecík , F. De Winter , Z. Babek , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Krásenský , L. Hančar , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , J. Dvořák , J. Bárta , P. Vychodil , J. Fialová , V. Machálková, T. Kubín , V. Němec , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , A. Mohela , M. Moravcová , K. A. , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , O. Seliger , I. Teren , Š. Hašek , R. Nešpůrek , P. Kozelský , L. Svoboda , M. Grundmann , J. Matuška ...

Z. Linda 5.10.2023 4:52

Srabe!!!!!! Ani dnes neuvedeš ty "bokem" na pozorování? Takhle nás stále vodit za nosem prolhaný USA KL;-DK;-DTE !!!!!! [>-][>-]

K. Křivan 4.10.2023 21:00

Bývalý poradce Leonida Kučmy Oleg Soskin na svém kanálu na YouTube.

Prezident USA Joe Biden podepsal v neděli Kongresem schválený zákon, který umožní další financování činnosti vlády na dobu 45 dní do 17. listopadu. Zákon přitom neobsahuje vyčlenění prostředků na potřeby Ukrajiny.

„Ukrajině zbývá 45 dní. Zatím jsou ještě zbytky peněz, ale velmi málo. Stačí na říjen, možná také na listopad. Učiníme závěr: Amerika již nemá peníze na podporu Ukrajiny, na frontu, nejhorší je, že nejsou peníze na vnitřní podporu, na státní rozpočet, důchody, a ještě horší je, že nejsou na platy vojáků, kteří válčí na frontě. Konec, peníze nejsou,” napsal Soskin.

Expert má za to, že se toto rozhodnutí vysvětluje tím, že se USA starají především o vlastní zájmy. Soskin prohlásil, že fronta „stojí” kvůli tomu, že ukrajinští vojáci nemají čím útočit.

„Je to reálný krach, o kterém jsem mluvil. Vу státním rozpočtu nebudou peníze na důchody a hlavně na platy vojáků na frontě, to za prvé. Nepřijdou zbraně z Ameriky, to za druhé. A za třetí, když to všechno nebude, nebude žádná ofenzíva na frontě, protože není čím útočit,” míní analytik.

D. Laurencikova 4.10.2023 21:08

Je to tak a ne jinak. O konci valky na Ukrajine rozhodne - ... pan prezident USA! ;-)

P. Diviš 4.10.2023 21:35

Tak to je dobře, horší by byl třeba Putin.

D. Laurencikova 4.10.2023 21:43

Bez Putina to nepůjde v žádném případě.

D. Laurencikova 4.10.2023 21:43

Bez Putina to nepůjde v žádném případě.

K. Křivan 4.10.2023 21:45

On to začne, tím že přestane platit, a Putin to dorazí. ;-D A Ukrajinci mu budou v tom pomáhat. ;-D

J. Lancik 5.10.2023 0:49

A kdo rozhodl o jejim zacatku? Ktery stat prepadl sousedni zemi?

D. Laurencikova 5.10.2023 8:32

Také pan prezident USA? Každopádne o tom neprimo spolurozhodl.

K. Křivan 4.10.2023 21:21

Že by to do Vánoc skončilo ? Zelensky jako figurka na vánočním stromečku ? To teprv nastanou zajímavé časy !

J. Prečuch 4.10.2023 20:11

Jenom si tak říkám , Američané stáhli ocas v Afghánistánu a evropské země NATO byly peskovany Trumpem za to, že nedávají 2%hdp na obranu ( zbrojení ) a tady niekto žije v pocitu, že NATO schválně chtělo válku ? Nemají ani kapacity na výrobu blbych granátu do děl a poskladali se na tu trochu zbraní po par kusech, a to proto ze chtěli válku ? Sevastopol jako sídlo americké základny kdyz je v NATO Bulharsko Rumunsko i Turecko ? To se opravdu těch par kilometru blíž k Rusku v době mezikontinentálních střel a letadlových lodi vyplatí ?

P. Diviš 4.10.2023 21:30

Hledáte logiku u pitomců a propagátorů ruské agrese?

D. Laurencikova 4.10.2023 22:25

Když je to tak nevýznamné, kvůli čemu se to dnes vlastně umírá na té Ukrajině?

D. Laurencikova 4.10.2023 22:25

Když je to tak nevýznamné, kvůli čemu se to dnes vlastně umírá na té Ukrajině?

H. Lukešová 5.10.2023 8:59

Zdravím Vás, paní Laurenčíková, tak příšerná zpráva o útoku na Tina Chrupalu, o které jste psala včera, pronikla i do izraelských novin Arutz Sheva, které pravidelně čtu. Je hrozné, že máte tak často pravdu, což mě netěší, protože ta pravda bývá dost hrozná.

D. Laurencikova 5.10.2023 9:50

Dobre rano, pani Lukesova. Ani me to kolikrat netesi, ze mam pravdu! Nekdy se i mylim, ne ze ne. Take se stane. Ale to byva zpravidla tam, kde jsem byla prilis optimisticka. Jako napr. tenkrat, kdyz jsem pred 10 lety predvidala AfD velky uspech.... Ale tenkrat jsem si jeste nedokazala predstavit ty metody a tu spinu, s jakou zacala politicka konkurence a medialni system tuto stranu nicit.

H. Lukešová 5.10.2023 10:00

A víte něco nového o panu Chrupalovi? Je mu lépe? Bude schopen pokračovat ve volební kampani? Teda. zaútočit na nejvýznamnější stranický tandem AfD Alici Weidel a Tinu Chrupalu..., to jsou vážně nacistické praktiky! Tak postupovali nacisté! Že tyto metody přeberou liberální demokraté. Jinak v českém tisku o tomto útoku nepsali ani řádek. Seznam, Novinky, Fórum 24, Lidovky, Mladá fronta Dnes, Hlídací pes...

D. Laurencikova 5.10.2023 10:36

O Chrupallovi bylo receno jenom to, ze jeho stav je "stabilni" a ze policie vysetruje. Nic vic. O Weidel ani slovo!

A. Renjascu 4.10.2023 22:16

Sevastopol je klíč k černému moři a to věděli už i Turci či Britové a USA to ví samozřejmě také...

Z. Linda 5.10.2023 5:00

R^ Správně, na Zlatých pískách je ideální místo pro přístav letadlové lodi!!;-D

J. Kratochvíl 4.10.2023 19:43

Situace Kijeva je celkově na pováženou, protože ani ministři zahraničí zemí EU, kteří se, až na shromáždění překvapivě bojkotující Polsko, včera sešli narychlo v Kyjevě, dokázali přijmout jen nic neříkající usnesení, že další miliardy pro Ukrajinu se budou snažit představitelé EU intenzivně hledat! Zelenskyj přitom očekával od EU dárek 20 miliard EUR, a veřejně ho už Ukrajincům sliboval! Tisková mluvčí Bílého domu včera nedokázala ani odpovědět na otázku: Slovensko si zvolilo nového lídra, který říká, že na Ukrajinu už nepošle ani jednu kulku. Říkají, že mají větší problémy než Ukrajina. Jak Bílý dům vidí toto roztříštění jednoty NATO? A co hodlá administrativa udělat, aby se NATO dalo opět dohromady? A pouze několikráte na dotěrné otázky omílala, že Biden a Bílý dům dali dohromady proti Rusku největší koalici států na světě, a ta Putina porazí! Zdá se tak jasné, že celý liberální Západ má v hlavě utkvělou představu – porazíme Putina! Ale nikdo neví jak!

J. Prečuch 4.10.2023 20:01

Prosím ujasněte si prosím Kijev nebo Kyjev ?

J. Prečuch 4.10.2023 20:01

Prosím ujasněte si prosím Kijev nebo Kyjev ?

V. Církva 4.10.2023 20:05

Tak Hitlera taky nejdřív neporazili. Nebyla vůle. Kvůli nejednotě a pasivitě možná také Rusko teď vyhraje, ale ne navždy. Pak ale bude výhra mnohem bolestivější.

Ono ty mechanismy se od toho appeassementu na začátku 2.světové moc neliší. Lépe by tak bylo podpořit Ukrajinu důsledně.

D. Laurencikova 4.10.2023 21:02

Jak dusledne byste chtel podporit Ukrajinu? Zapad ji zivi, sati, vyzbrojuje, posila penize i zbrane, ridi vojenske operace, posila zoldaky....Jedine co jeste chybi - a to by skutece bylo dusledne - je poslat vojaky a plne se zapojit do valky! To je ten posledni krok, ktery jeste chybi. To by znamenalo nastup do horke valky s Ruskem, treti svetovou valku v plne parade a se vsemi dusledky. Alles klar? Bylo by to tak " Lépe"?

K. Křivan 4.10.2023 22:07

Máte naprostou pravdu. Minulý týden jsem našel zprávu, že Rusové našli ve zničeném Leopardu německou posádku, mrtvou, až na zraněného řidiče, který pak vypovídal. No, nedivím se, vycvičit posádku Leoparda trvá měsíce, s Ukroši ještě dýl.

Vylepil jsem to tady.