29.1.2023 | Svátek má Zdislava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
sociolog 1.2.2006 12:47

Ludwig Klages coby nasledovnik F. Nietscheho

mimo jine jako svetove unzvanay odbornik zalozil grafologii a opravdu argumentoval v  tehdejsi obvykle terminologii  vitalisticke filosofie. Ovsem oznacovat ho jako fasistu muze snad jen ten, kdo je vzdelan v marxistickem dialektickem duchu. To by platilo i na fracouzskeho filosofa Bergsona.
Wandervögel byly pokud vim  coby anrachisticke hnuti vyznavajici navrat k prirode Hitlerem zakazani. 
Vidim jen jedinou logiku v clanku pana autora. CO je nemecke, to je fasisticke, ze ano? Na druhe strane hranice vosme urcite kruhy argumentuji opacne a presto stejne. Cesi jsou nevylecitelni bolseivici volici za kazdou levici. Pokud nekdo cte autoruv clanek, mohl by takovym predsudkum verit.
 
Argumentace autora ja nacionalisticky sofinisticka. A uz vubec nechapu, co chtel rici neprimym odkazem na Marxuv odkaz: "Chceme nahradit vykoristovani cloveka clovekem vykoristovanim prirodfy clovekem". Je to pro nej alternativou k fasismu? Copak stavba prvniho dalnicniho totalniho systemu v Evrope, uskutechnena v Hitlerem v druhe polovine 30. let,  neni predevsim prikladem, kolik se nacisti naucili u Marxe? Jak chce autor hodnotit produkce Vokswagenu, hoiistoricky prvniho "lidoveho auta", ktere bylo nabidnuto sirokym masam. Ze by to Evrozeleni ve svem nadseni pro vse fasisticke prehlidli?
 
A predevsim zaliba v genetice. Neni kazdy genetik zakem Hitlera? Neni teorie, ze jsme geneticky nejciscimi predstaviteli keltske rasy v Evrope, coz k velkemu rozcarovani Hitlera, ktery Cechy nenavidel, zjistili jeho vedci a coz se v 90. ltech moderni genetikou prokazalo, tez zavrzenihodne dedictvi nacisticke ideologie? Cim vic nad tim clankem premyslim, tim vic si preji, aby si autor precetl dnesni projev Bushe, ktery venoval znacnou cast sve hodninove reci rozvijeni novych technologii kvuli nasi "adikci na olej". Naci?   
 
  
jepice 1.2.2006 12:46

Re: Re: Paní Pavlo,

Podle této logiky by byl určitě horlivým přispěvatelem do Zvířetníku, možná by se zapojil i do potírání rudého nebezpečí v rubrice Politický cirkus.
vita 1.2.2006 12:39

Re: Re: On ten Hitler taky propagoval sport a tužení těla.

A sakkra, s tím Fügnerem jsem ujel, fakt jsem měl na mysli jeho.
Jen tak bokem, nechci se vymlouvat, nebyl v tom Sokole namočený taky nějaký Hübner? Paměť občas zablbne... Asi čím dál tím častějc...
Český nacionalista Tirsch, to zní skoro jako slovenský národniar Móric (Víťazoslav)...
Jan Baltus 1.2.2006 12:34

Odpovědnost pana Neffa?

Starý pan Neff by se asi musl hluboce zastydět, co v časopise jeho syna vychází za hovadiny a dnes už i zhovadilosti nebezpečné lidem. Neuvěřitelné!
kapitán 1.2.2006 12:33

Re: Re: Re: Re: váha SAMCů

Plzák požadoval,
aby žena byla schopná unést na rukouch svého budoucího PARTNERA.
Jinak, že jim to v posteli nebude štymovat.
Vtip je v tom, že pivní mozol se objeví až po svatbě.
Moje žena mě už NEUNESE
Pavla B. 1.2.2006 12:27

Re: Re: Re: Re: No, to jsem tedy netušila,

Ještě kdyby to někomu vrtalo hlavou: jak tak ropuchy po sobě lezou, někdy je to úplný gruppensex, nejedná se o oplodňování, ale o pouhou stimulaci samic ke snůšce vajíček - fyzickým kontaktem se samci.
Pro přesnost: samozřejmě z vajíček se líhnou pulci, ti se pak po nějaké době přemění v žabičky, které opouštějí rybník.
sociolog 1.2.2006 12:26

Re: "Berge nehmen ab" se jmenoval a vyjadroval des z toho, ze ubyvaji lesy.

v 18. stoleti melo slovo "Berge" mnohem sirci vyznam nez dnesni "horstvvo". Chapaly se tim in na nich vyrostltle lesni porosty. Proto se zmineny  patent Marie Terezie jmenuje tak jak se jmenuje. Klidne si u jejiho potomka, sefe panevropskeho hnuti postezujte.    
kapitán 1.2.2006 12:26

Re: Re: Re: Re: Re: ALTERNATIVNÍ

Patočka k vám patří nebo ne ?
On totiž tvrdil, že vy k němu patříte.
Skepticus Maximus 1.2.2006 12:24

Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Takže Vy nevidíte přímou souvislost mezi projektem "hvězdných válek" či kosmickým programem(např. přistání na měsíci) a ideologií? Myslíte si, že rasová segregace umožňovala stejné šance talentovaným "barevným" a rovnou možnost zasahování do záležitostí státu, tudíž i do té ideologie, potažmo jakým směrem se věda bude vyvíjet?
Pavla B. 1.2.2006 12:22

Re: Re: Re: No, to jsem tedy netušila,

Rozhodně pro ně není dobré vlézt na silnici a nechat se přejet! Reakce na připomínku o kousek výš: Sbírám hlavně zbloudilé starší, vypasené ropuchy, které teprve míří z lesů do rybníka klást nebo oplodňovat (jak kdo) vajíčka. Mrňavá čerstvě vylíhlá mláďata nesbírám - přitom jich člověk víc zašlápne než zachrání.
Škoda, že teď není přístupný archív NP. Byla tam recenze J. Kopečka na jednu velmi zajímavou knihu, obsahující ještě zajímavější teorii o existenci harémů u těch živočišných druhů, kde má samec vyšší hmotnost než samice, a o souvislosti rozdílu tělesných hmotností samec - samice s velikostí harému. Většina ropuch se rozmnožuje pomocí dokonale anonymního sexu - samci oplodňují nakladená vajíčka kterékoliv samice a proto mohou být menší, žádný boj o samičky se nekoná. Na člověka tahle teorie taky sedne - průměrná hmotnost mužů je o něco vyšší než u žen, i v monogamních kulturách exisuje mírná ilegální polygamie.
Snad si můj příspěvek nepřečte A. Juchelka - ten by zase zuřil.
nosál 1.2.2006 12:08

Re: Re: On ten Hitler taky propagoval sport a tužení těla.

on se snad původně psal Tirsch
Čumil 1.2.2006 12:08

Hm - a co, Sašo?

Hodláte snad vést důkaz, že kdo přenáší ropuchy vy kýblu, aby je svobodní občané nerozjezdili v autech na silnici, je stoupencem Hitlera?
No, hlavně, že jste jinak zdráv a dobré mysli.
Kolt 1.2.2006 12:08

Re: Re: Re: Re: ALTERNATIVNÍ

Většinou snadno :-).
Kolt 1.2.2006 12:07

Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Porad cekam na tu zideologizovanou vedu, tedy jestli oblazite zajatce idiotske propagandy. Obrovsky rozvoj civilniho letani v Nemecku byl dusledek toho, ze letecky prumysl mohl byt bud civilni, nebo vubec. A byl take nalezite podporovan, kdyby snad v budoucnu se "nahodou" naslo i jine nez civilni vyuziti. Rasova segregace v USA a hlasani demokracie tamtez nijak nesouvisi s vedou. Maximalne v tom smyslu, ze vsechno souvisi se vsim.
Harwey 1.2.2006 12:05

???

Bože to je blábol
VladaPing 1.2.2006 12:02

"Berge nehmen ab" se jmenoval a vyjadroval des z toho, ze ubyvaji lesy.

Bergen = lesy?
Toť pro mne novinka.......
kapitán 1.2.2006 12:00

Re: Re: Re: ALTERNATIVNÍ

A jak Vás mám ROZLIŠIT
kapitán 1.2.2006 11:59

Re: Saša píše

Souhlasím, ale pro upřimné nadšence typu Brontosaurů je to moc silná káva.
Ostatně i Dubčekovci se nechtěli nechat srovnávat se Stalinem.
kapitán 1.2.2006 11:57

Saša píše

Hitler byl skutečně fanatickým ochráncem zvířat. Stačí si přečíst některé jeho projevy a monology k této věci.
Ostatně náš zákon na ochranu zvířat je v podstatě opisem Hitlerova zákona na ochranu zvířat.
Hitler má všechny atributy ideálního vzoru moderního ekoteroristy: byl vegetarián, nekouřil, nepil alkohol, miloval a chránil zvířata, považol svět za přelidněný a vyžadoval životní prostor pro eugenicky kvalitní obyvatelstvo, jehož reprodukce měla být vědecky řízena...
Kolt 1.2.2006 11:57

Re: Re: ALTERNATIVNÍ

Vetrne tunely, pardon elektrarny, a jejich zabijeni ptaku ekologistum nevadi. Vadi to ochrancum prirody, mezi nez se v sirsim smyslu pocitam tez.
kapitán 1.2.2006 11:55

Re: Paní Pavlo,

Ano Hitler svého psa miloval nade vše.
Myslím, že kdyby se to smělo tak se stane čestným předsedou nejednoho zeleného spolku.
kapitán 1.2.2006 11:51

Re: Obsah smlouvy praotce Noa s Bohem ukazuje na nepřijatelnost ekoteroristického sociálismu pro všechny křesťany, židy i muslimy.

Příroda byla vydána do rukou člověka - jako dobrému HOSPODÁŘI.
kapitán 1.2.2006 11:48

Re: ALTERNATIVNÍ

EKOLOGISTůM se nezavděčíte, nejdříve si v Německu vydupali alternativní větrníky - a teď je žalují, že ohrožujou ptactvo atd.
Skepticus Maximus 1.2.2006 11:47

Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Tak si srovnejte třeba i civilní leteckou techniku. Jestli jste si nevšiml, tak např. rasová segregace v USA byla až do konce šedesátých let a ideologická propagace určité formy demokracie a "svobody" je tam doposud. Ovšem to byste nesměl být v zajetí idiotské propagandy :-)
ptakopysk 1.2.2006 11:47

Re: Re: Re: Re: melouni nezklamali

každý ideál, který se podaří prosadit se stává vznešeným...
Saša 1.2.2006 11:44

Obsah smlouvy praotce Noa s Bohem ukazuje na nepřijatelnost ekoteroristického sociálismu pro všechny křesťany, židy i muslimy.

9,1  Bůh Noemu a jeho synům požehnal a řekl jim: "Ploďte a množte se a naplňte zemi. 9,2  Bázeň před vámi a děs z vás padnou na všechnu zemskou zvěř i na všechno nebeské ptactvo; se vším, co se hýbe na zemi, i se všemi mořskými rybami jsou vám vydáni do rukou. 9,3  Každý pohybující se živočich vám bude za pokrm; jako zelenou bylinu vám dávám i toto všechno. 9,4  Jen maso oživené krví nesmíte jíst. 9,5  A krev která vás oživuje, budu vyhledávat. Budu za ni volat k odpovědnosti každé zvíře i člověka; za život člověka budu volat k odpovědnosti každého jeho bratra. 9,6  Kdo prolije krev člověka toho krev bude člověkem prolita, neboť člověka Bůh učinil, aby byl obrazem Božím. 9,7  Vy pak se ploďte a množte, hemžete se na zemi a množte se na ní."
ptakopysk 1.2.2006 11:43

Re: Re: No, to jsem tedy netušila,

Pavla B. je biolog, ona ví, co je pro ropuchy dobré...
Mysch 1.2.2006 11:41

ja take

kapitán 1.2.2006 11:41

Re: pojem ekologie vznikl sice v Nemecku,

Nejde o ekologii ale o EKOLOGISMUS
kapitán 1.2.2006 11:40

Re: Re: Re: Re: DůKAZI

Si Vás vážím, že uznáte svou chybu.
Takle upřimně SEBEKRITIČTÍ ale zelení nejsou.