29.1.2023 | Svátek má Zdislava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jarka 1.2.2006 9:18

po nas potopa

Kdo pise Fögel ma Vogel.
Petr Vaňura 1.2.2006 9:15

Re: Re: Re: Ropný zlom

Zemní plyn nebo uhlí (původně používané v Německu) slouží jako surovina k výrobě VODÍKU, dusík se bere ze vzduchu. Z dusíku a vodíku se vyrábí amoniak (NH3) a ten se pak použije k výrobě HNO3.
Energie se samožřejmě musí dosat také. Tento postup zachránil dočasně Německo za WW1, předtím se dusičnany pro výrobu výbušnin získávaly z dováženého chilského ledku (NaNO3), což námořní blokáda znemožnila, a ještě předím z močůvky (první polovina 19 století).
Za vypracování této technologie získal Fritz Haber Nobelovu cenu za chemii.
Haber sloužil Německu "do roztrhání těla," ale ani to mu později nepomohlo, neboť měl židovský původ. Zemřel v exilu ve Švýcarsku.
 
 
AP 1.2.2006 9:13

Re: Re: Re: Ropný zlom

Zemní plyn je víc jak z devadesáti procent metan a jeho molekula má jeden uhlík a čtyři vodíky a žádný dusík. AP
Pavel 1.2.2006 9:10

Re: On ten Hitler taky propagoval sport a tužení těla.

A mimo jiné taky mateřské školky a letní čas ...
Auiam 1.2.2006 9:10

Nenechat si znicit zemi, ve ktere ziju, mi prijde jako legitimni zajem

Ti lide, co se v ochrane prirody angazuji, jsou obcas trochu podivni, ale to je dano tim, ze ti tzv. normalni kaslou absolutne na vsechno. Dioxiny v Labi (ochranari upozornovali davno pred povodni, ze je sklad jedu v zaplavovem pasmu), kauza Nosovice, Nemak nebo Philips dokazuji, ze aktivita obcanu je nutna, jinak budeme za chvili bydlet v jedne velke rozpadajici se prumyslove zone.
vita 1.2.2006 9:05

Re: Re: Re: Ropný zlom

Není zemní plyn hlavně metan? Metan je CH4, dusíku nevidět.
Dusíku je spousta kolem nás, akorát tý energie, aby se, mrcha, začal vázat...
O všechna ostatní hnojiva bych měl strach, ale nedostatku ausgerechnet dusíku bych se nebál.
Neo 1.2.2006 9:03

Kam smeruje kvalita clanku na Neviditelnem psu ?

Se divim NP ze uverejnuje takovou pruhlednou a jednostrannou manipulaci. Bylo by od NP fajn, kdyby  pozadal o reakci na tento slepenec nejakeho odbornika.
Rovnez by by bylo vhodne kdyby autor vyjadril i nejaky vlastni nazor: treba ze ochrana prirody nema smysl, nebo ze to vyresi neviditelna ruka trhu. Ale asi je IN psat proc je vsechno spatne, a OUT co by se s tim dalo delat...
Saša 1.2.2006 9:02

Inu sociálismus.

Nacionální socialismus měl knírek s patkou,
internacionální pak plešku s bradkou.
Reálný socialismus měl srostlé obočí
a ten zelený zas šikmé oči.
vita 1.2.2006 9:02

Re: to bude počteníčko!

Mňo, protože nesnáším zelené trotly, ještě nemusím obdivovat antizelené trotly. A když vytýkám zeleným trotlům logické skoky stranou, nehodlám je tolerovat u někoho, kdo je zdánlivě na mé straně.
O medvědí službě jste někdy slyšeli?
Kolt 1.2.2006 9:00

Re: Re: No,

http://www.joevialls.net/sumatra/earthquake.html - Nikoliv lide, ale Americane. :-))
Jura 1.2.2006 9:00

Re: Re: Ropný zlom

Je pravda, že nejsem chemik. Pokud vím, tak na výrobu dusíkatých hnojiv se používá zemní plyn jako zdroj dusíku + spousta energie na přeměnu.
vita 1.2.2006 8:59

Re: Autorovi mnozí nebudou věřit, a tak doporučuji knihu Jitro kouzelníků

Nu, přesunutí těch mála německých radarů na Rujanu za účelem sledování pohybů britské flotily ve Scapa Flow, která by na duté Zemi byla na přímý dohled, německému válečnému úsilí moc nepomohlo.
A mám dojem, že jsem nedávno viděl modernější a vyfutrovanější knížku o nacistické mystice a okultismu než je Jitro kouzelníků. Akorát si nemůžu vzpomenout jak se jmenovala. Knihkupectví vím, patro vím, polici si pamatuju a přímo tu knížku vidím - akorát "přečíst" to nejde...
kapitán 1.2.2006 8:58

Komunismus x Fašismus

Je zajímavé, že miliony MRTVÝCH obětí komunismu nestačilo k jeho odsouzení a ZÁKAZ propagace komunismu jako je to u fašismu.
Čím to je ?
vita 1.2.2006 8:54

On ten Hitler taky propagoval sport a tužení těla.

Podle autorovy logiky jsou sportovci vlastně pokračovatelé nacismu, zatímco Tyrš a Hübner jsou jeho předchůdci. Nakonec, takoví Římané, od nichž Áda převzal zdravení pravicí, byli na sport taky vysazení. Aspoň u někoho.
Když to zkrátím, tak pokud ne od Římanů a Řeků, ale od sokoloven určitě vede přímá cesta do Auschwitzu a Birkenau...
 
Tedy - podle autorovy logiky.
(a to jsem vynechal Arnolda Schwarzenegera, jeho otce obdivujícího nacismus a neudělování milostí u rozsudků smrti - doprčic, proč já nemám zicflajš ty nápady sepsat, dyť podobnou "studii" bych moh vyplivnout z fleku. Jenže - stojí to za bušení do klábosnice?)
Petr Vaňura 1.2.2006 8:53

Re: Ropný zlom

Z vodíku a z jádra vyrobíte duisíkatá hnojiva. Doporučuji prostudovat základy chemie. Příslušný podtup je (od roku 1912) běžně používán průmyslovně a je jedním ze základních výrobních postupů v "těžké chemii". Potřebný vodík a energie se sice získávají z fosilních paliv, lze je ale samozřejmě získávat i jinak.
 
Stredocech 1.2.2006 8:47

Re: No,

Evropane, jak se Vám líbí teorie, podle které si lidé moho za zemětřesení, které před rokem vyvolalo tsunami? Nepředpokládám, že byste tomu nesmyslu uvěřil.
Skutečná ochrana přírody PRO ČLOVĚKA, kterou hlásám já je ale něco úplně jiného. Masivní odlesňování např. je z části téměř nevratné, o čemž existují historické doklady.
 
Jura 1.2.2006 8:47

Ropný zlom

Situace, kdy množství energie z fosilních paliv vytěžené v daném roce nebude stačit poptávce ekonomiky se blíží. U ropy jsou mnohé produkční země již několik let za svými těžebními maximy. Další země toto vyvrcholení čeká v blízké době. Zemědělství v USA spotřebuje 10x více energie z fosilních paliv než je energie potravin, které vypěstuje.....  (více zjistíte, zadáte-li ve vyhledávači peak oil  nebo ropný zlom).
Někdo se tu hodně snaží očernit skupiny, které na tuto situaci poukazují, protože mu vyhovuje, aby si lidi této blížící se krize nevšimly. Jednoho dne se (s pádem cen nemovitostí během energetické krize) Vaše dnešní cca 10-50% hypoteční zadlužení na byty a domy změní v 30-150% nebo větší. A to při klesajících příjmech.
Vím, že si mnozí myslí, že nás zachrání jaderná energie a vodíkový pohon ... pro auta možná jo ??, ale z vodíku ani "jádra" neuděláte dusíkatá hnojiva, ... na kterém je založeno současné zemědělství.
vita 1.2.2006 8:46

Re: autor má bohužel pravdu

Nezaložil první národní park či co - prostě rezervaci - už Roosewelt? Teda ten první Roosewelt, Theodor tuším, ne F.D.
Jan Hájek 1.2.2006 8:42

Re: to bude počteníčko!

No nejekologičtější počítač je přece na kliku - natočíš pružinu, ta točí dynamkem, to živí počítač včetně modemu a posílá část energie pro všechny servery, brány, směrovače a co já vím co ještě, které musí být v provozu, aby se skvělé myšlenky života v souladu s přírodou mohli šířit od "Jejich Osvíceností" k nám, nevědomým technokratickým bludařům.
Stredocech 1.2.2006 8:42

Autorovi mnozí nebudou věřit, a tak doporučuji knihu Jitro kouzelníků

I když tato kniha obsahuje některé chyby, protiprůmyslové a protivědecké trendy v nacismu líčí poměrně dobře.
Např. měl být dle některých teoretiků po "konečném vítězství nacismu" zrušen průmysl a Němci se měli stát pastevci na nově dobytých ruských stepích. Vhodný typ koně, na kterém by jezdili, byl šlechtěn v přestihu.
Za nacismu také bujely pavědecké teze o "duté zemi" a vesmíru z ledu. Pavědecké biologické teorie sodruha T.D. Lysenka za Stalina (odmítající např. genetiku) byly o něco blíže realitě, napáchaly ale větší ekonomické škody neboť byly rozsáhle aplikovány v zemědělství.
 
učitelas 1.2.2006 8:41

Re: Re: Re: Re: Skvělý článek - děkuji !

Ok.Ale to tím neřeší rozdíly komunismu a fašismu. Adresy jsou obě správné.
Pavel 1.2.2006 8:34

Připomínám, že

Když v 60. létech tehdejší SSSR zjistil, že kapitalismus asi neporazí, navrhla všemocná KGB tento systém porazit zevnitř. Pod záštitou a přímou podporou KGB vznikala ve světě různá OBČANSKÁ a EKOLOGICKÁ hnutí, která se bouřila proti rozvoji průmyslu, automobilismu atd . . ., čímž měla přibrzdit hospodářský růst kapitalistických společností a pomoci tím SSSR dohnat vyspělé světové ekonomiky. To se samozřejmě nemohlo podařit, nicméně semínko bylo zaseto a pod rouškou všemocných lidských práv dnes mohou nikým nevolení občané ovlivňovat (rozumněj sabotovat) co je napadne.
D.P. 1.2.2006 8:33

Re: Re: Re: Skvělý článek - děkuji !

Termín "koncentrační tábor" se začal používat v Rusku hned po revoluci. GULAG je tuším zkratka pro státní organizaci mající na starosti řízení táborů jako celku a do širokého povědomí jej dostal Solženicyn (snad Gosudarstvennoje upravlenije lagerej - bez záruky).
janoryna 1.2.2006 8:29

autor má bohužel pravdu

první hnutí na ochranu přírody vznikala v německu, aby chránilia místní neposkvrněnou panenskou přírodu. a Adolf Hitler už pro jeho puritánsko-asketické názory a chování se této ideje chopil. Ono to jeho hnutí bylo víc, než primitivní zdravení zdviženou pravicí a řvaní sííg-hajl.
Pavelcza 1.2.2006 8:20

Autore udělej move na jinou planetu

Země nás k bytí nepotřebuje, my ji ano. Pokavad to tu někdo zničí nemáme kam jít. Ale z Vašeho příspěvku cítím, že jste z jiné planety a máte připraven únikový plán. Urychlete ho.
Ivan Nový 1.2.2006 8:20

Havlův zájem o ekologii a zelené vám dává za pravdu.

Havel u ekologie oceňuje to, že ekologie se dá využít k nastolení vlády elit. A tak oddělit zrno od plev :-)))
Skepticus Maximus 1.2.2006 7:33

Autor vymyslel teorii a pak si pro ní našel "důkazy" :-(

Velice ubohý manipulativní článek. Divím se, že tam tento prostoduchý pán nepřidal něco o kanibalech, pedofilech a zoofilech. Nicméně, ještě bude minimálně druhý díl a já věřím, že to tam ještě doplní :-)))
ucitelas 1.2.2006 7:08

Re: Re: Skvělý článek - děkuji !

Ale v rusku se jim říkalo nebo stále říká gulagy.
Pavel 1.2.2006 7:06

Re: to bude počteníčko!

Kohák - to je pěkný chuj Pomatuji jak se tato lidská zrůda radovala z atentátu na mrakodrapy v New Yorku  Pak nám ho socani předhodili (tuším za Grosse) na senátní volby v Praze. Naštěstí nebyl zvolen
Petr 1.2.2006 7:02

Není to naopak'?

Není to spíše naopak? Ne, že ekologové vycházejí z nacizmu, ale že nacisté zneužili myšlenky ochrany přírody?
Je snadné použít myšlenky vytržené z kontextu ...