15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
honzak 1.2.2006 6:42

to bude počteníčko!

až se vzbudí těžké kalibry. Křesťanští, feminističtí, sociální, pravověrní a všichni ostatní "ekologové".  Těším se na plamenné obhajoby trotlologie, kterou hlásají giganti ducha typu Keller nebo Kohák. Určitě někdo vyhrabe politické mrtvoly Patočku a Beránka. I sqostné myšlenky velkého Bursíka spatří světlo monitoru.
Všechny výše zmíněné příspěvky budou jistě psány na klávesnicích z recyklovaného plastu, elektřinu počítači jistě dodá větrná nebo solární elektrárna. Ekofeministky jistě navíc oblekou režné roucho a křesťanští ekologisté budou mít při psaní příspěvků posypánu tvář popelem z energetických dřevin.
 
ludmila 1.2.2006 4:21

pozoruhodná informace

Zaujalo mě tvrzení, že to byl říšský ministr zemědělství Darré, kdo přesvědčil Hitlera, že je nutno Židy, Cikány a Slovany před konečným vítězstvím vyvraždit ...
Mohl by autor uvést zdroj téhle pozoruhodné informace ?
Vlasta(on) 1.2.2006 3:50

Re: Re: Re: duchovní potrava

Teda, já vím že jsem moc rozumu nepobral, ale snad právě proto; mohl byste, mě blbečkoj, vysvětlit, co tím  chtěl autor říci?
68 1.2.2006 2:19

Re: Skvělý článek - děkuji !

Zejména se liší v adresách. Ty koncentráky byly úplně jinde.
68 1.2.2006 2:15

Re: No,

Jo, Gaia je mrcha. Ta si nenechá srát na hlavu. (Ale jinak je Gaia fajn.)
IS 1.2.2006 2:13

Re: Re: duchovní potrava

Janabočko, IS jako takový nechybí v seznamu, protože existuje na základě duchovní potravy. A jestliže to nechápete, zřejmě se příliš věnujete materiální konzumaci.
68 1.2.2006 2:11

Re: Uráží autor křesťany ?

Já myslím že neuráží. Ty už u nás nemůže nikdo urazit.
68 1.2.2006 2:07

Re: vegetariáni nebo vegani

Ta Vejmělková, není ona z Motola?
janabok 1.2.2006 1:38

Re: jeden tam chybí...

IS...
IS 1.2.2006 1:32

vegetariáni nebo vegani

Zarathuštra, Seneca, Ovidius, Sokrates, Platon, Pythagoras, Hippokrates, Plutarchos, Porfyrios, Hérakleitos, Diogenes, Vergilius, Origenes, Spinoza, Chryzostom, Tertullianus, Buddha, Akbar Veliký, Klement Alexandrijský, Ašóka, František z Assisi, Leonardo da Vinci, Isaak Newton, Blaise Pascal, W.Shakespeare, J.W.Goethe, Friedrich von Schiller, Friedrich Nietsche, Richard Wagner, Henry Salt, Henrik Ibsen, J.J.Rousseau, P.B.Shelley, I.B.Singer, H.G.Wells, L.N.Tolstoj, Romain Rolland, Voltaire, Alexander Pope, Dalajláma, Swami, Mahátmá Gándhí, Benjamin Franklin, Abraham Lincoln, T.A.Edison, Henry Ford, Charles Darwin, H.D.Thoreau, Maxim Gorkij, John Milton, Selma Lagerlöffová, Alphonse de Lamartine, Michel de Montaigne, Maurice Maeterlinck, G.G.Byron, Ludwig Zamenhof, R.W.Emerson, J.B.Klemens, Baden Powell, Franz Kafka, Miroslav Tyrš, Emanuel Swedenborg, J.B.Shaw, Albert Schweitzer, Arthur Schopenhauer, Albert Einstein, Jack London, Rabíndranáth Thákur, Morgenstern, Martinus, Lester Smith, Axel Munthe, Johny Cash, Paul McCartney, George Harrison, Donovan, Sting, Bryan Adams, Peter Gabriel, Annie Lenoxová, Kate Bushová, Brigitte Bardotová, Kim Basingerová, Daryl Hannahová, Woody Harrelson, Alan Jones, Carl Levis, Edwin Moses, Paavo Nurmi, Ridgely Abele, Sixto Linares, Robert Sweetgall, Dave Scott, Christine Barrettová, Estelle Grayová, Cheryl Mareková, Martina Navrátilová, Gunde Swan, Roy Hilligan, Andreas Cahling, Murray Rose, Pierro Verot, James a Jonathan de Donatové, Stan Price, Bill Pickering, Bernard Weatherall, Twiggy, Tatjana Patitzová, Jana Kratochvílová, Zuzana Bubílková, Eva Vejmělková, Robo Grigorov...
IS 1.2.2006 1:15

Uráží autor křesťany ?

Praví se v Bibli (Genesis):
"I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je. A požehnal jim Bůh a řekl jim  Bůh: Ploďtež se a rozmnožujte se, a naplňte zemi a podmaňte ji, a panujte nad rybami mořskými, a ptactvem nebeským, i nad všelikým živočichem hýbajícím se na zemi."
V Cyrilometodějském kancionálu se píše o smyslu stvoření přírody: "Ostatní věci na povrchu zemském jsou stvořeny, aby sloužily člověku".
Z připisování tisíciletých myšlenek křesťanských marxismu nebo nacismu způsobem, jak  činí autor, lze důvodně považovat za znevažování přesvědčení křesťanských věřících.
 
Evropan (original) 1.2.2006 0:59

No,

myslim si,  ze by si autor mel ve sve osvicene bohorovnosti mel dat pozor aby mu Gaia jednou nenakopala jeho technokratickej zadek.
Richard Švehla 1.2.2006 0:41

Skvělý článek - děkuji !

Vážený pane Slupecký,
neobyčejně jste mne potěšil svým článkem. Již roky upozorňuji na fakt, že Pol Pot pouze převedl do praxe blouznění různých Zelených, o kořenech tohoto hnutí jsem ale nevěděl.
Jen bych rád připomenul, že komunismus se od nacismu liší jen nepodstatnými vnějšími znaky. 
Děkuji a těším se na pokračování.