29.1.2023 | Svátek má Zdislava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
gf 1.2.2006 13:52

Re: Re: Re: Současná EU a Německo (dokončení)

kecáš, uvidíme za 20-30 let. Eu bude šílet jak v postmoderním katastrofickém filmu, zatímcu USA v klidu pojedou na vodík.
honzak 1.2.2006 13:49

Re: no stredocechu

mezi námi, R. Messner je podle mého ITAL, minimálně žije v Jižním Tyrolsku, což je Itálie. Bydlí na starém hradě (jel jsem kolem toho na kole) a je to starý pošuk. Jako horolezec neměl jednoznačnou podporu svých kolegů, nicméně podal obdivuhodné výkony fyzické i psychické (vzít na smrt 2 bratry chce opravdu silnou náturu). Nic z toho ho však nekvalifikuje jako odborníka na životní prostředí. A v tom je jádro pudla - do "ekologie" každý kecá, protože je prakticky NEMĚŘITELNÁ!!! Tudíž sebeblbější tvrzení nejde vyvrátit, ale ani potvrdit!
Stredocech 1.2.2006 13:39

část 3 mimochodem, to bylo řevu, když toto vyšlo

Stejně jako se jen těžko může najít člověk, který by měl radost z obecné chudoby, stejně tak snad neexistuje obluda, která by si libovala ve znečistěném životním prostředí. Jádro pudla je ovšem v tom, jakými cestami tuto chudobu omezovat, respektive jakými cestami stav přírody zlepšovat. Dvacáté století velmi plasticky a věrohodně ukázalo, kam vedou návrhy, a posléze i realizace, radikálních řešení. Ukázalo, že prospěch i negativní dopad různých opatření je třeba poměřovat lékárnickými vahami. Je nutno vážit potenciální výnosy s možnými doprovodnými náklady, tak, aby celkový výsledek byl co nejlepší a abychom se vyhnuli katastrofálním koncům.
  Radikálové toto nikdy nedokázali. Přestože oproti první polovině století změnili svou ideologii ze socialistické na ekologickou, pro společnost tím v konečných důsledcích méně nebezpeční nejsou.
Stredocech 1.2.2006 13:35

část 2. Takže Klaus nebyl zdaleka první Čechem, kdo to poznal

  Socialismus sám o sobě je postaven na axiomech natolik povrchních a zavádějících, že bez toho, aby byl považován za apriorní hodnotu, se samovolně hroutí. Jako myšlenkový systém byl proto mrtvý už dávno předtím, než se koncem 80. let definitivně rozložil a zhroutil v praxi.
  Lidé, jejichž myšlenkový svět je zploštělý do placaté koule, ovšem byli poměrně hojní už před socialismem a jsou i po něm. Procházejí napříč dějinami jako jistá lidská odrůda, která mění ismy, ovšem nikoliv už pravou podstatu svého konstruktivistického, kolektivistického a pyšného uvažování. Kde se nyní tedy poděli tito lidé, když (nejpozději v 70. letech) pod tlakem praktických zkušeností, museli se smutkem apriorní hodnotu socialismu opustit? Přesvědčení humanisté (s případným dovětkem "bez politických ambicí") dnes působí jako profesionální revolucionáři v oblasti ekologie. To je ta nová víra - nekritizovatelná, vrcholně humanistická, neoddiskutovatelná a pokroková. Opět je možné mít stoprocentní ideologii. Ideologii, jež žádá konečné řešení, jež je neúprosná ve svých požadavcích, jež chce všechno a hned, jež sama sobě zdůvodní i ta nejdrastičtější opatření ve prospěch definitivního dobra.
  Stejně jako se jen těžko může najít člověk, který by měl radost z obecné chudoby, stejně tak snad neexistuje obluda, která by si libovala ve znečistěném živ
tygr007 1.2.2006 13:33

Re: Re: Současná EU a Německo (dokončení)

Aha, takze zakazat moznost vedeckeho pokrok na zaklade nabozenstvi (vyzkum kmenovych bunek) je ekologicke, stejne jako (prirode podle Vas patrne neskodici) spalovani uhli z Appalachians, coz je (krome jadra) ten skutecny zdroj, ktery v US produkuje elektrinu. Pohadky o alternativnich zdrojich jsou libozvucne demagogie pro tu mene vzdelanou cast elektoratu.
Stredocech 1.2.2006 13:32

text z Lidových novin ze dne 25.11.1992: Svět v placaté kouli (Karel Kříž)

Ať je to jakkoliv smutné, významný podíl na vývoji lidských dějin má demagogie. Se vznikem socialistické (a komunistické) ideologie, s formováním tzv. průmyslové společnosti a s rozvojem masmédií dostala demagogie v první polovině našeho století další významné impulsy. Tyto impulsy byly tak silné, že nakonec vedly k uplatnění všeobecného diktátu apriorní hodnoty.
  Hodnotou, o níž "mezi humanisty" první poloviny 20. století vůbec diskutovat znamenalo etické a společenské faux pas, byl - jak správně tušíte - pojem socialismus.
  Docházely-li argumenty, pak kouzelná věta "vždyť jsem pro socialismus", respektive "vždyť je to proti socialismu" spolehlivě představovala spásné východisko. Myšlenkový systém apriorní hodnoty ovšem nejen umožňuje ignorovat jakkoliv průkazné zpochybňující argumenty a zároveň stavět pomyslné můstky ve vlastním myšlenkovém systémy vždy tam, kde zeje díra. Zejména otevírá cestu k prosazování (a později i k provádění) stoprocentních, totálních a konečných řešení. Konečná řešení měla komunistická (a v určité fázi či podobě i socialistická) ideologie připraveno de facto pro každý problém.
  Socialismus sám o sobě je postaven na axiomech natolik
kapitán 1.2.2006 13:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ALTERNATIVNÍ

Tak proč ochranáři neřvou, že s Patočkou a spol. nemají nic společného ?
Jinak jte jeho záštitou.
Mysch 1.2.2006 13:27

no stredocechu

dole uz to jednak napsaL SOCIOLOG:
a druhak reinhold messner se hlavne zajima o to, aby hory zustaly horamy a nebyly zahnojovany od bezohlednejch turistu.
chapu, ze se to nekomu nelibi.
kapitán 1.2.2006 13:22

Re: ZEMĚDĚLSKÉ komuny

Decentralisované zemědělské komuny ovládal MAO bez problémů.
Každou komunu vede místní ideolog, ten podléha okresu, ten zase kraji .... atd.
Mysch 1.2.2006 13:22

Bergen = lesy?

spis bergen = zachranovat.
Stredocech 1.2.2006 13:22

Re: je videt,

Ale Myschi. To, že je někdo slavný horolezec (sportovec, zpěvák, spisovatel a v některých případech dokonce i slavný vědec např F. Jolliot Currie -stalinský komunista, P. Lenard-nacista, oba nositelé Nobelovy ceny) vůbec neznamená, že jinde nebude propagovat naprosté hovadiny.
 
kapitán 1.2.2006 13:17

Re: Aby bylo jasno

ANO,
a BOLŠEVICI se neschovávali jen za dělníky, ale také za NADŠENĚ soudruhy, kteří to opravdu s tou společností (u ochránců s přírodou) mysleli upřímně.
Stejně tak se dnešní EKOLOGISTÉ zaštiťují nezištnou prací pro přírodu skupin různých Brontosaurů atd. 
sociolog 1.2.2006 13:17

Re: Současná EU a Německo (dokončení)

Za prve je Reinhold Messmer prislusnosti Ital jihotyrolske narodnosti. Tedy prislusnik mensiny, kterou chtel Mussoloîni zlikvidovat. Takze faso asi bude ztezi.
Za druhe si laskave prectete projev prezidenta Bushe. O tom, ze by byl privrzencem Zelenych mi dosud nebylo nic znamo. Coby prislusnik olejove dynastie ovsem promluvil odvazne o "adikci na olej", ktera musi byt prekonana m. j. obniovtelnymi zdroji, o coz se snazi Schwazenegger v Kalifornii ci  odbornici v Iowe, kterou primo jmenoval. Tento terminus se asi stane motem dalsich let! Napr. Zelenych, kteri Bushovo prekonani tradicniho americkeho izolacionismu nikdy nepochoipili. Dosud.
 
Za treti by mela byt  technologie jakoz  prirodni veda jako takova, neutralni zalezitosti a mela by se pouzivat ve sluzbach jakehokoliv lobby. Na Bushovi mne, dnes ve 3. hodiny v noci, nadchlo, jak jednim dechem chce podporoval vyuku v matematice a prirodnich vedech, cimz skoncil a zaroven podporovat s tim souvisejici rozvoj prirode neskodicich technologii.
 
Neni to spise tak, ze prave techno-krate jsou ti, kdo rozvoj vedy brzdi? Bush mel oproti svemu puvodu odvahu si prihlasit do tabora netechnokratickeho,  napr. i svym odmitnutim klonovani cloveka. Kdo je v Cesku tak nezavisly, aby tento priklon Bushe k ekologickym tematum dokazal ocenit? Asi nikdo z poltickeho establishmentu. Takze CEZ bude nadale zvysovat cenu elektriny, ackoliv pri vystavbe Zunelinu tvrdila opak a Urban bude otvirat radioaktivni doly a obnovovat teelne elektrarny na Sevvera. ackoliv CEZ chtela Tunelinem temto polucim ucinit konec. Ekologismus neexistuje. Technokracie, alespon v Cechach, je za to vsemocna. I v mysleni. Souvisi s bolsevikem v nasich mozcich. 
Stredocech 1.2.2006 13:17

Citáty z Kellera

"Navrhované řešení bioregionalismu o počtu několika tisíc lidí by v praxi znamenalo návrat velké části populace do sektoru zemědělství, což by vedlo k přeměně dnešního průmyslového zemědělství do podoby fyzicky náročného zahradnictví. To by vedlo nesporně k prudkému poklesu produktivity práce, ale též k likvidaci nezaměstnanosti."
Ostatně ti, co intuitivně ztotožňují radikální decentralizaci s návratem k primitivismu a obávají se nástupu myšlenkového a kulturního temna, zapomínají, že parametry velmi blízké navrhovaným řešením byly v Evropě zcela běžné v době renesance a humanismu, zatímco totalitární společnosti se daří nejlépe ve vysoce centralizovaných státech..."
Takže vítejte ve středověku
Kolt 1.2.2006 13:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

No to uz je lepsi. Akorat, ze kreacionismus je prosazovan jako doplnek existujiciho uciva pro zakladni a stredni skoly. To nema s vedou moc spolecneho. Vedcum nikdo nenarizuje, ze musi zahodit darwina a zacit zkoumat stvoritele. Dokonce ani tem detem nechteji rikat, ze ten jeden jedinny nazor je spravny. A pokud vim, tak nejcerstvejsi vyvoj je, ze to nejaky soudce odmitl a nic se ucit nebude. Tim to jiste nekonci, ale jako priklad zideologizovani vedy je to porad slabe.
pepe 1.2.2006 13:11

vazeny pane pisateli...

... vy jste vlastne obojzivelnik (priste nam prosim popiste celou Dawinovu teorii). Dekuji s uctou pepe
Mysch 1.2.2006 13:11

je videt,

ze o reinholdu messnerovi vite kulovy.
tim, ze zacnbete nekomu nadavat ovsem tu neznalost jen zduraznujete.
Petr Vaňura 1.2.2006 13:08

Aby bylo jasno

Ochrana přírody je jedna věc a ekologismus je něco úplně jiného, co je často se skutečnou ochranou přírody v rozporu.
Fantasmagorie a činy nacistů i komunistů mají v ekologistech zdatné následníky, o čemž je diskutovaný článek.
Např. komunisté rádi mluví o "vykořisťovaných dělnících," Jen v málo státech byli ale dělníci (a rolníci) dřeni více, než v Stalinově SSSR nebo Kim Čon Ilově KLDR.
S ekologismem a ochranou přírody je to to samé.
 
Loki_F 1.2.2006 13:07

Jeho původ mi není utajen...

Zřejmě sse chtěl zavděčit... a tak podobně jako Hitler a vy se vydával explicitně za Němce. Najděte si záznam pořadu, hlodavče. };-D
Mysch 1.2.2006 13:04

pardon,zapomel jsem se zeptat na puvod a profesi

ukrajince a propagatore maoismu.
Skepticus Maximus 1.2.2006 13:03

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Co třeba současným prezidentem prosazovaný kreacionismus? :-)
Mysch 1.2.2006 13:02

no tak jo

reinhold messner, nemec a propagator ekoterorismu.
co mate jeste na sklade?
Petr Vaňura 1.2.2006 13:00

Re: Re: Re: Re: pro informaci stručná výroba kyseliny dusičné

Tyto výpočty nepočítají, kolik energie se získá spálením obilí, ale kolik svalové energie z tohoto množství vyrobí kůň nebo člověk.
Loki_F 1.2.2006 13:00

Současná EU a Německo (dokončení)

Přiznávám, že Reinholda Mesnera obdivuji jako horolezce. Jako neskrývaný propagátor ekoterorismu je však podle mého názoru jen typickým ekologistou, obyčejnou pijavicí přisátou k tučným fondům EU, vyděrač živící se hlásáním konce světa a prodávající za drahé peníze „zaručené“, avšak nefungující recepty.
 
Svojí nespornou autoritou vynikajícího sportovce zaštiťuje (za peníze) ideologii, kterou vydává za vědu a ovlivňuje něco, čemu zcela evidentně nerozumí.
Loki_F 1.2.2006 12:58

Současná EU a Německo dodnes ze všech sil dokazují, že autor má pravdu

Shodou okolností právě včera byl na kanále BW v rámci diskusního pořadu „Berlínský kruh“ hostem Reinhold Mesner, legenda světového horolezectví, nyní poslanec evropského parlamentu za stranu B‘90/Grüne, tedy stranický kolega takových es jako je Joschka Fischer, Claudia Roth, Jürgen Tritin, Cohn-Bendit…   V pořadu mu jako ‚významnému hostu‘ nechali dostatek prostoru, takže toho navykládal dostatek, aby bylo zřejmé, že ‚pevně věří‘ zelené ideologii, ale že mu chybí znalosti, které nahrazoval různě modifikovaným vyznáním víry, leč bez argumentů, resp. zelenými argumenty stejného <typu :nonsens; > (jako tu dnes prezentoval Jura svým tvrzením o dusíku v zemním plynu). Mezi jiným se hrdě bil v prsa tvrzeními, že: „My, Němci, jsme byli první na světě, kdo si uvědomil jak člověk a jeho technická civilizace škodí přírodě a vnutili jsme světu vědomí, že neustoupí-li od bezhlavého vykořisťování přírody a jejích zdrojů…“ (apokalypsa je již na dohled). My, Němci, jsme svým vlivem v EU donutili…! „My, Němci, jsme prosadili přijetí Kjótského protokolu, alternativní zdroje…“ „…svého vlivu využijeme a budeme i nadále tvrdě vynucovat, ve jménu našich dětí a jejich dětí, návrat k přírodě.“ Tím dosti zřetelně potvrdil slova autora tohoto článku, že zelení všech odstínů jsou si velmi dobře vědomí svých ideologických kořenů, kterými nějaká "technokratická" argumentace neotřese.  
sociolog 1.2.2006 12:58

Komu jde o ekologii? A komu o ekologismus?

Pokud vim termin ekologie je prekladem pojmu Umweltwissenschaft zmineneho Jakoba v. Uexkülla^. Jeho svedsky neprimy pribuzny stejneho jmena zalozil mimochodem alternativni Nobelovu cenu. Tez post- fasista?
Termin "Ekologismus" vymyslel pokud vim na pan prezident podobne jako termin NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace. Zrejme Klaus dosud postrada  instrumenty Putina, ktery tyto organizace nedavno rovnou postavil mimo  zakon.
 
Jinymi slovy:  Termin "ekologismus" slouzi nasim modrym postkomunistum a la Tlusty ci svazak Necas v jejich budovani vsemocneho dirigistickeho statu, davajiciho jen svobodu tunelrum dle mota:  "spinave penize neexistuji". Toto podobne obludne tvrzeni jak znamo vzniklo u stejneho zdroje v srdci Evropy, totiz v Klausove mozku.  Kdy se natolik debosevizujeme, ze se za takovy primat zacneme stydet?
Stredocech 1.2.2006 12:57

Re: Blábol

Mě naopak Kellerovy "venkovské komuny" ze všeho nejvíce připomínají Pol Pota.
Rostislav Zídek 1.2.2006 12:56

Re: Re: Re: pro informaci stručná výroba kyseliny dusičné

Máte to ověřeno? Jenom energetická hodnota zrna pčenice na 1 ha je 6000 kg krát 17 MJ/kg je 102 GJ. Započteme-li slámu, je to asi dvojnásobek. Na 1 ha se dává 200 - 500 kg umělých hnojiv. I kdybych vzal horní hranici a řekl, že na 1 kg hnojiva se spotřebuje 1 litr nafty (evidentně velmi přehnané), tak to je 500 krát 40 MJ/kg = 20 GJ.
Jestliže nesouhlasíte, napište Vaše výpočty.
Kolt 1.2.2006 12:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ALTERNATIVNÍ

Komunisti napriklad tvrdili, ze za nimi stoji vsechen lid. :-)
Kolt 1.2.2006 12:47

Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Kosmicky program zacal jako demonstrace strategickych jadernych nosicu. Pristani na mesici byla zalezitost obnoveni prestize po predchozich porazkach a nikovil ideologie. Jak souvisi hvezdne valky s ideologii netusim. Doufal jsem, ze se dozvim o nejakych ideologickych narizenim pro vedu. Jako lysenkismus, odmitnuti kybernetiky, odmitani relativity apod. Treba jak Truman rozhodl, ze naftovy motor je komunisticka pata kolona a vsechna auta musela jezdit na benzin, nebo neco v tom smyslu. V kazde spolecnosti je nejaka skupina, ktera nema uplne rovne prilezistosti a moznosti zasahovat do statu ideologie a vedy. To bysme potom museli mluvit o zideologizovane vede uplne vsude a ty priklady co jsem vyjmenoval bysme museli nazyvat jinak. Takze debatu ukoncim tim, ze v USA nebyla zideologizovana veda a to pro nedostatek dukazu obzaloby.