28.1.2023 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
IS 1.2.2006 15:31

pedofile jura-p - byl jednotlivec Hitler vůdcem?

jura-p . Hitler byl vůdce nebo řadový příslušník stáda? Nacisté propagovali odpovědnost jednotlivců - vůdců.  Vytvořili docela slušný vůdcovský princip od nejnižšího až po nejvyššíhoi vůdce Hitlera, jemuž přísahali věrnost v armádě a na úřadech.  A podnikatelé z řad německého velkokapitálu, kteří financovali Hitlerovy válečné přípravy, byli snad skrytí levičáci? Kdo by potom  v Německu představoval pravici, když ne nacisté?  Nacismus nikdy nezrušil soukromé vlastnictví jako komunisté.
Z vašeho projevu vyrozumívám, že ve vás vězí asi pedofilie, protože stavíte ostatní do role malých dětí bez rozumu. To vám možná dělá vnitřní potěšení. Že vám takové přirovnání  připadá aburdní?  Ono je to opravdu absurdní stejně tak jako vaše úvaha, že nacismus je levicová zvrhlost. Takové výplody  si můžete nechat na předvolební shromáždění ODS.
Nejsem a nikdy nebyl komunistou, ale pravičácké bláboly nesnáším. Přesně tak, jak vyčítáte komunistům, že protivníky označují za pravičáky, sám označujete lidí s jiným názorem šmahem za levici ať jsou už levičáky jsou nebo ne. Přihlouplost z vás jen čiší.
krmič 1.2.2006 15:31

Re: Blábol

Domy napájené PV články? Ukažte, ukažte, moc bysem chtěl! :-)
Ivan Brezina 1.2.2006 15:28

Sociolog Keller

Pokud ma pravdu M.T. (viz nize) a za nick "sociolog" se ukryva Jan Keller, je treba pripomenout dve veci: 1. Jan Keller je prizemni oportunista, ktery byl sveho casu podle svych vlastnich slov "nejmladsim komunistou na okrase Frydek-Mistek". V jakemsi novinovem rozhovoru rekl, ze vstoupil do KSC hlavne proto, aby mohl delat karieru sociologa. O jeho charakterovych vlastnostech si proto kazdy slusny clovek mysli svoje. Po roce 1989 pak Keller proste jen prevlekl sve bolsevicke ideje do zeleneho havu. 2. V knize "Az na dno blahobytu" (vydalo Hnuti Duha, tusim ze v roce 1992) Jan Keller jako reseni udajne ekologicke krize doporucuje zruseni dalkoveho obchodu a zavedeni "lokalnich zemedelskych komuna za podminek fyzicky narocneho zahradniceni". Vola tedy po tom samem, co v Kambodzi prakticky vyzkousel Pol Pot.
krmič 1.2.2006 15:28

Re: Re: Re: Re: Re: pro informaci stručná výroba kyseliny dusičné

No, řekl bych, že pšenici nepěstujeme kvůli energii, včetně té svalové, ale pro výživu. Ať už přímo lidí nebo zvířat určených na maso...
vita 1.2.2006 15:26

Re: Paní Pavlo,

Ovšem zase jak kterých zvířat. Pokud vím, domácí zvířata patřící neárijcům, jim byla odebrána a zlikvidována. Možná, pravda, humánnějším způsobem než jmenovaní neárijci... Přinejmenším je nehonili v dobytčácích krz celou Evropu.
vita 1.2.2006 15:22

Re: Komu jde o ekologii? A komu o ekologismus?

Ekologismus je velmi případný terminus technicus, sloužící k oddělení ekologistů, ekoteroristů a ekofašistů od ekologů a ekologie jako vědy.
Protože tím výše jmenovaní přicházejí o maskování, úporně se tomuto pojmu brání a snaží se dále parazitovat na pojmech veskrze kladných, jako je ekologie a ochrana životního prostředí.
vita 1.2.2006 15:18

Re: Vážený pane Baltusi,

Prostě zveřejňuje texty, které mu zaručí hodně diskusních příspěvků a tedy hodně kliknutí.
vita 1.2.2006 15:17

Re: Re: Současná EU a Německo (dokončení)

Další trotl, který si myslí, že cena nevzniká na trhu, ale nějak si ji stanoví výrobce nebo SPK. I když, pravda, ta by mohla... Kdyby přežila plyšák...
vita 1.2.2006 15:13

Re: Re:

Článek byl zřejmě napsán v době, kdy slovo "ekologismus" dosud neexistovalo a skoro všichni ekologistům žrali, že jsou ekologové.
Mysch 1.2.2006 15:12

každý kecá, protože je prakticky NEMĚŘITELNÁ!!!

ne tak uplne.
velmi dobre si muzu zmerit, jak hluboko nekdo zaneradil pudu vylitim oleje, ci jinejch sracek. zrovna tak objem cerne skladky.
ekologove umej spocitat vliv vybetonovane plochy na zmenu vsakovani vody.
 
vita 1.2.2006 15:10

Re: Re: Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

Hele, Neo, a co je ti po tom?
A co to má společného s lobováním za neekonomické a neekologické (ve smyslu ekologické = šetrné k životnímu prostředí) větrníky?
vita 1.2.2006 15:08

Re: Citáty z Kellera

To ten Keller skutečně napsal? Člověk by čekal, že aspoň o humanitních oborech bude jako sociolog něco znát.
S chutí bych mu život v době renesance a humanismu dopřál. Dokonce by ani nemusel být nevolník v nějakém tom soběstačném (a  mohutně vykořisťovaném) zemědělském společenství. Bóže, já jsem tak zlej...
sociolog 1.2.2006 15:03

Re: Bergen = lesy?

Zkratka se Myschi ten patent Marie Terezie jmenuje "Bergen nehmen ab". Z toho vyvuzuji, ze se jednalo o zachranu lesu na uzemi, ktere v baroku se jmenovalo "Berge", tudiz "Verborgenes", uzemi, kam jeste civilisace nevkrocila. Tedy v one dobe jiz vkrocila, prvnim industrialni kacenim lesu. Jde o inymiu slovy o to, ze ekologicke mysleni je stare jako industrialisace sama. Jen vnimavost pro skody byla ruzna v Italii, kde na rozdil od Choravtska lesy zmizely nadobro - jiz od Riomanu - ci v Rakousku, kde treba v Chorvatsku se primorska uzemi nevylesnovala. Je to tak tezke pochopit?.  
Kolt 1.2.2006 14:55

Re: Re: Současná EU a Německo (dokončení)

Jenom offtopic poznamka: Proc si myslite, ze nekdo nemuze byt fasista jenom proto, ze je prislusnik narodnosti, kterou chtel duce zlikvidovat? V ceskem - slovanskem, menecenem - narode - urcenem k likvidaci po valce - je dnes spousta (neo)nacistu.
Jura 1.2.2006 14:52

Re: Re: Re: Re: pro informaci stručná výroba kyseliny dusičné

Kolt 1.2.2006 14:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Jedna vec je protezovani urcitych jedincu a druha vec je prosazovani daneho nazoru jako jedineho. Oznaceni kybernetiky za pavedu a zameteni s kazdym, kdo by s tim nesouhlasil a napsal to slovo do sve prace proste nema v USA, ani vzdalene, zadnou konkurenci. Kreacionismus, tak jak je v USA tlacen do skol neni buh. Je to jiste trojsky kun nabozenskych kruhu, ale k tomu jak byl do skolstvi nasazen Lenin to ma zatracene daleko.
IS 1.2.2006 14:46

Re: Re: pro informaci stručná výroba kyseliny dusičné

Vaňurovi - směs se nechá reagovat  v autoklávu (nová dusičná?). Ono to za normální teploty a tlaku vytváří i kyselinu dusitou.
jura-p 1.2.2006 14:45

Článek obsahuje mnoho argumentů,

ale podléhá základní chybě, která je úspěchem komunistů. Ti, když přestali spolupracovat s nacisty, tak jak bylo jejich zvykem, své odpůrce označili za pravičáky. A tato chyba se sveřepě drží. Nacisti jsou samozřejmě levicovou politickou zvrhlostí. Nacisté nikdy nebyli individualisty, nikdy nepropagovali svobodu a odpovědnost jedince. Ostatně už název jejich strany Národně socialistická německá strana pracujících nesvědčí pro nic jiného, než že jde o zplanělou větev socialistiké ideologie. A socialistická ideologie jako celek patří k levému křídlu existujících politických směrů. Z fašismem je to složitější, ale kdo se dá do jeho studia, musí si povšimnout nápadné podoby myšlenek, které tvořily ideovou výbavu korporativismu, ze kterého také fašismus vycházel, s tím, co třeba hlásá bývalý prezident Havel, aniž si ten toho musí být vědom. Korporativistickoelitářské představy se ale oživují v celé Evropě a nikdo by je neměl brát na lehkou váhu. Objevují se totiž vždy, když selhává anebo je v krizi tradiční systém politických stran anebo jiný způsob vládnutí.
Neo 1.2.2006 14:42

Re: Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

Hele kapitane, ty jsi nejak zakomlexovanej co se tyce ekologie
To chces jako rici, ze ty politici a organizace, kterym fandis, cestu svym sponzorum k lepsim pozicim nezajistuji?  A kdo je ti teda sympatickej? Tipl bych ze jsi technokrat a uctivac neviditelne ruky trhu
Kolt 1.2.2006 14:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ALTERNATIVNÍ

Pri nejblizsi prilezitosti vydam tiskove prohlaseni, ze jako nikde neorganizovany clovek: jmeno, RC, misto narozeni, kteremu neni lhostejne niceni prirody, nemam nic spolecneho s Patockou, CSSD, ODS, KDU, KSCM, Havlem,Pinochetem, Hitlerem, Stalinem, Arafatem a Mozartem. Prilezitostne budu seznam doplnovat. :-)
Čumil 1.2.2006 14:32

Vážený pane Baltusi,

máte naprostou pravdu, ale obávám se, že panu Neffovi je to zcela jedno.
Prostě zveřejňuje texty, které odpovídají úrovni a zájmu zdejšího publika.  
IS 1.2.2006 14:28

Odkud autor opisuje?

Zdá se, že zdrojem údajů pro autora je publikace: J.Biehlová, P.Staudenmaier: Ekofašismus - Poučení z německé zkušenosti, Votobia 1999. Autor bohužel nechápe, že v historii  vztah člověk k přírodě nezačíná ani s nacismem ani s marxismem. že podstatně dříve se jím zabývalo nejen křesťanství , ale možná ještě více východní náboženství.
kapitán 1.2.2006 14:16

Re:

EKOLOGIE 
to je ta nová víra - nekritizovatelná, vrcholně humanistická, neoddiskutovatelná a pokroková.
Tuším co jse chtěl napsat,
ale EKOLOGIE je prý věda o ekosystémech nebo tak nějak.
Nebo NE ?
Skepticus Maximus 1.2.2006 14:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Sice vím, co byste rád slyšel, ale já tu ideologii vidím na obou stranách jako rovnocenou a slepé cesty i zcestné teorie a protěžování určitých jedinců o kterých ve skutečnosti Vy mluvíte se vyskytly na obou stranách, nemluvě o společenských vědách, kde to musí být zřejmé i Vám :-) Jinak, když nasadíte Boha do škol, tak to má stejný dopad jako když tam nasadíte Lenina. Bůh není alternativa k podložené vědecké teorii, ale sofistikovaná smyšlenka, která nebezpečně formuje plebs.
kapitán 1.2.2006 14:07

Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

neZÁVISLÉ ekoiniciativy v Německu proklestily cestu svým SPONZORůM - výrobcům předražených větrníků a výrobcům předražené větrné energie.
honzak 1.2.2006 14:04

Re: Totožnost sociologa

jestli je to pravda (nemám čas to ověřovat) tak je to VELMI SIGNIFIKANTNÍ, abych byl slušný a korektní.
Škoda, že na internetu nemůže dostat deku (samozřejmě z přírodních vláken)!
qwert 1.2.2006 14:04

Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

OSTUDNÁ JE PRÁVĚ TA ZÁVISLOST NA STÁTU A MILODARECH OD STÁTU
qwert 1.2.2006 14:01

NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

tady někdo napsal "...NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace...." Jenže oni ty neziskové organizace jsou existenčně závislé na státních dotacích. Proto jsou špatné, protože pojem neziskovost, stejně jako v termínu neziskové nemocnice, nepředpokládá reinvestici veškerého vytvořeného zisku, ale cílené nevytváření žádného zisku. Mnohé NGO by se tedy neměly nazývat neziskové, ale GPO - Government Parasiting Organisation!!! Primárním smyslem neziskovosti je vytvářet zisk a použít veškerý zisk k účelu, ke kterému byla nezisk.spol. založena. Neziskovost v podání CSSD a mnoha stovek parazitů: žádný zisk nevytváříme protože jsme nezisková společnost a stát nám musí na naši, podle nás prospěšnou činnost, kterou si sice nikdo neobjednal, dát co nejvíce peněz z kape daňových poplatníků. NEZISKOVÉ ORGANIZACE SE ZOSTUZUJÍ SAMI, NA TO SKUTEČNĚ NEPOTŘEBUJÍ PREZIDENTA.
M. T. 1.2.2006 14:00

Totožnost sociologa

 Autor vystupující pod jménem sociolog je Jan Keller
honzak 1.2.2006 13:53

hezky se to rozvášnilo!

K slzám mě dojal popis R. Messnera jako odborníka na ekologii. A jeho zařazení mezi Němce. Jen ty ekofeministky zatím chybí. Že by někde demonstrovaly?