7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jura-p 1.2.2006 14:45

Článek obsahuje mnoho argumentů,

ale podléhá základní chybě, která je úspěchem komunistů. Ti, když přestali spolupracovat s nacisty, tak jak bylo jejich zvykem, své odpůrce označili za pravičáky. A tato chyba se sveřepě drží. Nacisti jsou samozřejmě levicovou politickou zvrhlostí. Nacisté nikdy nebyli individualisty, nikdy nepropagovali svobodu a odpovědnost jedince. Ostatně už název jejich strany Národně socialistická německá strana pracujících nesvědčí pro nic jiného, než že jde o zplanělou větev socialistiké ideologie. A socialistická ideologie jako celek patří k levému křídlu existujících politických směrů. Z fašismem je to složitější, ale kdo se dá do jeho studia, musí si povšimnout nápadné podoby myšlenek, které tvořily ideovou výbavu korporativismu, ze kterého také fašismus vycházel, s tím, co třeba hlásá bývalý prezident Havel, aniž si ten toho musí být vědom. Korporativistickoelitářské představy se ale oživují v celé Evropě a nikdo by je neměl brát na lehkou váhu. Objevují se totiž vždy, když selhává anebo je v krizi tradiční systém politických stran anebo jiný způsob vládnutí.
IS 1.2.2006 15:31

pedofile jura-p - byl jednotlivec Hitler vůdcem?

jura-p . Hitler byl vůdce nebo řadový příslušník stáda? Nacisté propagovali odpovědnost jednotlivců - vůdců.  Vytvořili docela slušný vůdcovský princip od nejnižšího až po nejvyššíhoi vůdce Hitlera, jemuž přísahali věrnost v armádě a na úřadech.  A podnikatelé z řad německého velkokapitálu, kteří financovali Hitlerovy válečné přípravy, byli snad skrytí levičáci? Kdo by potom  v Německu představoval pravici, když ne nacisté?  Nacismus nikdy nezrušil soukromé vlastnictví jako komunisté.
Z vašeho projevu vyrozumívám, že ve vás vězí asi pedofilie, protože stavíte ostatní do role malých dětí bez rozumu. To vám možná dělá vnitřní potěšení. Že vám takové přirovnání  připadá aburdní?  Ono je to opravdu absurdní stejně tak jako vaše úvaha, že nacismus je levicová zvrhlost. Takové výplody  si můžete nechat na předvolební shromáždění ODS.
Nejsem a nikdy nebyl komunistou, ale pravičácké bláboly nesnáším. Přesně tak, jak vyčítáte komunistům, že protivníky označují za pravičáky, sám označujete lidí s jiným názorem šmahem za levici ať jsou už levičáky jsou nebo ne. Přihlouplost z vás jen čiší.
Neverici Tomas 1.2.2006 16:23

Re: pedofile jura-p - byl jednotlivec Hitler vůdcem?

A vy si myslite, ze vlajka Treti rise mela za zaklad rudou barvu nahodou?Vy si myslite, ze naciste podporovali odbory nahodou?Vy si myslite, ze naciste zavadeli ochranu najemniku, obcanske prukazy, domovni duverniky, podpory v nezamestnanosti nahodou?Ze vznik instituci jako
byla Todtova pracovni organizace, nebo Hermann Göring werke byla nahoda?Ze neznarodnili velky prumysl, byla jen odchylka ve vyvoji, dana zpusobem jakym prisli k moci.Je komunisticka LEZ! ze naciste byli pravicovi extremiste. Byli to socialiste se vsim vsudy. I Hitler mel komunistickou minulost.Jsou to dvojcata z jedne lihne.Nevidi to jen slepec nebo lhar
IS 1.2.2006 18:55

Re: Re: pedofile jura-p - byl jednotlivec Hitler vůdcem?

Neverici Tomasi, nacistům se říkalo také hnědokošiláči podle barvy uniformy SA.  Tato barva je dodnes předmětem důmyslných úvah, ačkoli se k ní nacisté dostali náhodu. Jednotky SA potřebovaly uniformu a lacino nakoupily zbytky výstroje z Itálie, určené do pouště. Proto ta hnědá barva. Symboly německých nacistů byly odvozeny jinak než komunistů. Soudit ale podle symbolů je sporné. I na České vlajce se nachází červená barva. Je to snad pozůstatek nacismu?
Nacisté se připravovali  na  válku, a tomu se podřizovala organizace společnosti a podobná opatření přijaly všechny válčící státy.  Jenže v současnosti se zavádí  občanské průkazy ve Velké Británii a nikdo nepovykuje komunismu nebo nacismu. Občanské průkazy máme i teď v ČR a zkuste říci policajtovi, že ho nemáte u sebe.
Co se týče rozdílu pravice a levice, tyto pojmy nevynalezli komunisté ani nacisté, vznikly mnohem dříve, levice jako zastupce nemajetných, pravice jako zástupce kapitálu. Sám přiznáváte, že byl  v Německu velkokapitál. Nacisté neznárodňovali (kromě židovského majetku) a chránili soukromé vlastnictví, což je příznak pravice, jak se dočtete i v našem tisku (viz úvahy šéfredaktor MF Dnes). Nacisté byli produktem pravice, ať se vám to nelíbí nebo ne. Rozhodně vás nemíním přesvědčovat.
ldyby vaše úvahy platili, Česká republika by byla pozůstakem nacismu.
od 1.2.2006 20:39

Ano teprve za protektorátu

naši dělníci poznali závodní dovolené, závodní jídelny, doktory, jesle atd.. Pak to jen převzal bolševik
IS 1.2.2006 21:26

Re: Ano teprve za protektorátu

IP něco takového se yvskytovalo už válkou, vyhlášený  byl Baťa, který stavěl zaměstnancům i domky, nyní chráněné jako památky.
Stredocech 1.2.2006 17:13

Re: pedofile jura-p - byl jednotlivec Hitler vůdcem?

Hitler nebyl "vůdce," alespoň u nás za komunistů to byl vždycky Fuhrer. Dokonce německý generál říká ve filmu Tanková brigáda tento český text "Slyšeli jste Fuhrerův rozkaz..." A v knize Smrrt si říká Engelchen je dokonce NĚMECKÝ text (ciát) přeložen do češtiny, ale slovo Fuhrer je ponecháno v originále.
Proč asi???
 
vita 1.2.2006 17:41

Re: Re: pedofile jura-p - byl jednotlivec Hitler vůdcem?

Ohledy ke skautům?
plzeň 26.4.2007 18:33

Re: Re: pedofile jura-p - byl jednotlivec Hitler vůdcem?

A co podle tebe znamená slovo führer, když ne vůdce?

Jimmi 1.2.2006 15:45

Re: Článek obsahuje mnoho argumentů,

Lidi je lepší dělit na hloupé a inteligentní, gaunery a slušné. Kdybyste to Juro-p dělal také tak, možná byste zjistil, že ten svět vypadá úplně jinak než podle vašich zjednodušených ideologických pouček.....
P.S. Neoznačujte mě prosím na základě tohoto sdělení za levičáka, dělal byste stejnou chybu jako kdysi soudruzi
IS 1.2.2006 14:28

Odkud autor opisuje?

Zdá se, že zdrojem údajů pro autora je publikace: J.Biehlová, P.Staudenmaier: Ekofašismus - Poučení z německé zkušenosti, Votobia 1999. Autor bohužel nechápe, že v historii  vztah člověk k přírodě nezačíná ani s nacismem ani s marxismem. že podstatně dříve se jím zabývalo nejen křesťanství , ale možná ještě více východní náboženství.
qwert 1.2.2006 14:01

NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

tady někdo napsal "...NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace...." Jenže oni ty neziskové organizace jsou existenčně závislé na státních dotacích. Proto jsou špatné, protože pojem neziskovost, stejně jako v termínu neziskové nemocnice, nepředpokládá reinvestici veškerého vytvořeného zisku, ale cílené nevytváření žádného zisku. Mnohé NGO by se tedy neměly nazývat neziskové, ale GPO - Government Parasiting Organisation!!! Primárním smyslem neziskovosti je vytvářet zisk a použít veškerý zisk k účelu, ke kterému byla nezisk.spol. založena. Neziskovost v podání CSSD a mnoha stovek parazitů: žádný zisk nevytváříme protože jsme nezisková společnost a stát nám musí na naši, podle nás prospěšnou činnost, kterou si sice nikdo neobjednal, dát co nejvíce peněz z kape daňových poplatníků. NEZISKOVÉ ORGANIZACE SE ZOSTUZUJÍ SAMI, NA TO SKUTEČNĚ NEPOTŘEBUJÍ PREZIDENTA.
qwert 1.2.2006 14:04

Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

OSTUDNÁ JE PRÁVĚ TA ZÁVISLOST NA STÁTU A MILODARECH OD STÁTU
IS 1.2.2006 16:03

Re: Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

qwert. Mýlíte se, neziskovost znamená u "neziskových" organizací, že se veškerý zisk vrací zpět na rozvoj firmy či její akce, navenek tedy zisk nevzniká. Nutno rozlišit od firem, které špatně hospodaří se ztrátou, takže nemají žádný zisk, který by zpětně investovali do firmy.
Neverici Tomas 1.2.2006 16:26

Re: Re: Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

A co nuti neziskovku(typicky nemocnice,aby vytvarela zisk,ktery bude reinvestovan?
IS 1.2.2006 19:29

Re: Re: Re: Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

N.T. jen to, že mohou zkrachovat. Kromě specifiky o rozdělení zisku se musí chovat jako každý jiný podnikatelský subjekt. Alespoň tak to vždy fungovalo. Je nutno rozlišit tento stav od toho, že neziskovka špatně hospodaří a pak si myslí, že dostaně něco do státu vzhledem ke své veřejné činnsoti. Množství neziskových občanských sdružení nebo nadací zaniklo.  
kapitán 1.2.2006 14:07

Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

neZÁVISLÉ ekoiniciativy v Německu proklestily cestu svým SPONZORůM - výrobcům předražených větrníků a výrobcům předražené větrné energie.
Neo 1.2.2006 14:42

Re: Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

Hele kapitane, ty jsi nejak zakomlexovanej co se tyce ekologie
To chces jako rici, ze ty politici a organizace, kterym fandis, cestu svym sponzorum k lepsim pozicim nezajistuji?  A kdo je ti teda sympatickej? Tipl bych ze jsi technokrat a uctivac neviditelne ruky trhu
vita 1.2.2006 15:10

Re: Re: Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

Hele, Neo, a co je ti po tom?
A co to má společného s lobováním za neekonomické a neekologické (ve smyslu ekologické = šetrné k životnímu prostředí) větrníky?
kapitán 1.2.2006 15:43

Re: Re: Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

Já mám v ekologii jasno - přemisťuji s především na LODI pomocí větru, takže má "ekostopa" je velmi šetrná.
Já jsem napadal  všude presentovanou "n e z á v i s l o s t" těch zelenejch organizací.
Vám se snad ty zrůdné větrné elektrárny s předraženou energií a hyzdící krajinu LÍBÍ ???
vita 1.2.2006 15:48

Re: Re: Re: Re: NGOismus, aby zostudil na state nezavisle organisace.

Mně se, kapitáne, líběj... Fakt.
Jenom kdyby negenerovaly předraženou elektřinu s děsivými ekologickými náklady.
Ale... Líběj. Krásná ukázka techniky. Akorát na... to... no, jak se tady cenzuruje...
M. T. 1.2.2006 14:00

Totožnost sociologa

 Autor vystupující pod jménem sociolog je Jan Keller
honzak 1.2.2006 14:04

Re: Totožnost sociologa

jestli je to pravda (nemám čas to ověřovat) tak je to VELMI SIGNIFIKANTNÍ, abych byl slušný a korektní.
Škoda, že na internetu nemůže dostat deku (samozřejmě z přírodních vláken)!
Skepticus Maximus 1.2.2006 17:26

Re: Totožnost sociologa

Nevěřím, byť logicky vzato, neplacené příspěvky by měly být pitomější než to, co sesmolí na kšeft :-)
honzak 1.2.2006 13:53

hezky se to rozvášnilo!

K slzám mě dojal popis R. Messnera jako odborníka na ekologii. A jeho zařazení mezi Němce. Jen ty ekofeministky zatím chybí. Že by někde demonstrovaly?
nosál 1.2.2006 16:17

Re: hezky se to rozvášnilo!

Vážení. pan Messner je německy mluvící jihotyrolák-o podrobnostech právě probíhající  slovní válka mezi Rakouskem a Italií.- ostatně, oni se Rakušáci pod vedením vlády v které jsou nacističtí heiderovci stačili pohádat nejen s čechy,ale i Italy a Slovinky a jediní jejich kámoši už jsou Stoiberovi bavoráci v čele s Landsmašaftem
Stredocech 1.2.2006 13:39

část 3 mimochodem, to bylo řevu, když toto vyšlo

Stejně jako se jen těžko může najít člověk, který by měl radost z obecné chudoby, stejně tak snad neexistuje obluda, která by si libovala ve znečistěném životním prostředí. Jádro pudla je ovšem v tom, jakými cestami tuto chudobu omezovat, respektive jakými cestami stav přírody zlepšovat. Dvacáté století velmi plasticky a věrohodně ukázalo, kam vedou návrhy, a posléze i realizace, radikálních řešení. Ukázalo, že prospěch i negativní dopad různých opatření je třeba poměřovat lékárnickými vahami. Je nutno vážit potenciální výnosy s možnými doprovodnými náklady, tak, aby celkový výsledek byl co nejlepší a abychom se vyhnuli katastrofálním koncům.
  Radikálové toto nikdy nedokázali. Přestože oproti první polovině století změnili svou ideologii ze socialistické na ekologickou, pro společnost tím v konečných důsledcích méně nebezpeční nejsou.
IS 1.2.2006 15:58

Re: část 3 mimochodem, to bylo řevu, když toto vyšlo

Stredocechu, především se ukázalo naopak, že vlastně nelze "vážit na  lékárnických váhách", protože neznáme přesně všechny vstupy a výstupy. Téměř vždy se obejví něco nečekaného.  To bychom totiž museli umět věštit a zvládli bychom plánování. Neurčitost  je v pozadí přírodních zákonitostí. V běžném životě je zřejmá u předpovědi počasí, která se jaksi stále a stále nedaří. Říká se tomu deterministický chaos.    
Stredocech 1.2.2006 13:35

část 2. Takže Klaus nebyl zdaleka první Čechem, kdo to poznal

  Socialismus sám o sobě je postaven na axiomech natolik povrchních a zavádějících, že bez toho, aby byl považován za apriorní hodnotu, se samovolně hroutí. Jako myšlenkový systém byl proto mrtvý už dávno předtím, než se koncem 80. let definitivně rozložil a zhroutil v praxi.
  Lidé, jejichž myšlenkový svět je zploštělý do placaté koule, ovšem byli poměrně hojní už před socialismem a jsou i po něm. Procházejí napříč dějinami jako jistá lidská odrůda, která mění ismy, ovšem nikoliv už pravou podstatu svého konstruktivistického, kolektivistického a pyšného uvažování. Kde se nyní tedy poděli tito lidé, když (nejpozději v 70. letech) pod tlakem praktických zkušeností, museli se smutkem apriorní hodnotu socialismu opustit? Přesvědčení humanisté (s případným dovětkem "bez politických ambicí") dnes působí jako profesionální revolucionáři v oblasti ekologie. To je ta nová víra - nekritizovatelná, vrcholně humanistická, neoddiskutovatelná a pokroková. Opět je možné mít stoprocentní ideologii. Ideologii, jež žádá konečné řešení, jež je neúprosná ve svých požadavcích, jež chce všechno a hned, jež sama sobě zdůvodní i ta nejdrastičtější opatření ve prospěch definitivního dobra.
  Stejně jako se jen těžko může najít člověk, který by měl radost z obecné chudoby, stejně tak snad neexistuje obluda, která by si libovala ve znečistěném živ
kapitán 1.2.2006 14:16

Re:

EKOLOGIE 
to je ta nová víra - nekritizovatelná, vrcholně humanistická, neoddiskutovatelná a pokroková.
Tuším co jse chtěl napsat,
ale EKOLOGIE je prý věda o ekosystémech nebo tak nějak.
Nebo NE ?