7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Korba 1.2.2006 21:59

Re: Re: Nenechat si znicit zemi, ve ktere ziju, mi prijde jako legitimni zajem

Nejlepší je tedy zcela jistě žádné nemít. A když už, tak rozhodně ne dobré. ;-)
Neo 1.2.2006 9:03

Kam smeruje kvalita clanku na Neviditelnem psu ?

Se divim NP ze uverejnuje takovou pruhlednou a jednostrannou manipulaci. Bylo by od NP fajn, kdyby  pozadal o reakci na tento slepenec nejakeho odbornika.
Rovnez by by bylo vhodne kdyby autor vyjadril i nejaky vlastni nazor: treba ze ochrana prirody nema smysl, nebo ze to vyresi neviditelna ruka trhu. Ale asi je IN psat proc je vsechno spatne, a OUT co by se s tim dalo delat...
kapitán 1.2.2006 9:46

Re: Kam smeruje kvalita clanku na Neviditelnem psu ?

A jaký jste vyjádřil VLASTNÍ názor Vy pane ?
Oldrich 1.2.2006 11:10

Re: Re: Kam smeruje kvalita clanku na Neviditelnem psu ?

Názor kapitána je, že " Bylo by od NP fajn, kdyby pozadal o reakci na tento slepenec nejakeho odbornika."
Saša 1.2.2006 9:02

Inu sociálismus.

Nacionální socialismus měl knírek s patkou,
internacionální pak plešku s bradkou.
Reálný socialismus měl srostlé obočí
a ten zelený zas šikmé oči.
kapitán 1.2.2006 8:58

Komunismus x Fašismus

Je zajímavé, že miliony MRTVÝCH obětí komunismu nestačilo k jeho odsouzení a ZÁKAZ propagace komunismu jako je to u fašismu.
Čím to je ?
J. T. 1.2.2006 9:33

Re: Komunismus x Fašismus

Tím že jeho propagátoři se na nás dneska cení zuby z televize a exhibují na mezinárodních konferencích o lidských právech.
vita 1.2.2006 8:54

On ten Hitler taky propagoval sport a tužení těla.

Podle autorovy logiky jsou sportovci vlastně pokračovatelé nacismu, zatímco Tyrš a Hübner jsou jeho předchůdci. Nakonec, takoví Římané, od nichž Áda převzal zdravení pravicí, byli na sport taky vysazení. Aspoň u někoho.
Když to zkrátím, tak pokud ne od Římanů a Řeků, ale od sokoloven určitě vede přímá cesta do Auschwitzu a Birkenau...
 
Tedy - podle autorovy logiky.
(a to jsem vynechal Arnolda Schwarzenegera, jeho otce obdivujícího nacismus a neudělování milostí u rozsudků smrti - doprčic, proč já nemám zicflajš ty nápady sepsat, dyť podobnou "studii" bych moh vyplivnout z fleku. Jenže - stojí to za bušení do klábosnice?)
Pavel 1.2.2006 9:10

Re: On ten Hitler taky propagoval sport a tužení těla.

A mimo jiné taky mateřské školky a letní čas ...
Čumil 1.2.2006 9:52

Hm, vito - tohle je jeden z produktů vyrobených pro duševní obzory většinového psího čtenářstva...

Stejný princip jako u kdejakého komerčního média. :-))
VladaPing 1.2.2006 10:20

Re: On ten Hitler taky propagoval sport a tužení těla.

Fügner, nikoli Hübner.
Schwarzenegger, nikoli Schwarzeneger.
Tyrš je sice sprácně, ale klidně jste mohl napsat Hirsch, on totiž pocházel z Ústí nad Labem a byl Němec jako poleno......
nosál 1.2.2006 12:08

Re: Re: On ten Hitler taky propagoval sport a tužení těla.

on se snad původně psal Tirsch
vita 1.2.2006 12:39

Re: Re: On ten Hitler taky propagoval sport a tužení těla.

A sakkra, s tím Fügnerem jsem ujel, fakt jsem měl na mysli jeho.
Jen tak bokem, nechci se vymlouvat, nebyl v tom Sokole namočený taky nějaký Hübner? Paměť občas zablbne... Asi čím dál tím častějc...
Český nacionalista Tirsch, to zní skoro jako slovenský národniar Móric (Víťazoslav)...
Jura 1.2.2006 8:47

Ropný zlom

Situace, kdy množství energie z fosilních paliv vytěžené v daném roce nebude stačit poptávce ekonomiky se blíží. U ropy jsou mnohé produkční země již několik let za svými těžebními maximy. Další země toto vyvrcholení čeká v blízké době. Zemědělství v USA spotřebuje 10x více energie z fosilních paliv než je energie potravin, které vypěstuje.....  (více zjistíte, zadáte-li ve vyhledávači peak oil  nebo ropný zlom).
Někdo se tu hodně snaží očernit skupiny, které na tuto situaci poukazují, protože mu vyhovuje, aby si lidi této blížící se krize nevšimly. Jednoho dne se (s pádem cen nemovitostí během energetické krize) Vaše dnešní cca 10-50% hypoteční zadlužení na byty a domy změní v 30-150% nebo větší. A to při klesajících příjmech.
Vím, že si mnozí myslí, že nás zachrání jaderná energie a vodíkový pohon ... pro auta možná jo ??, ale z vodíku ani "jádra" neuděláte dusíkatá hnojiva, ... na kterém je založeno současné zemědělství.
Petr Vaňura 1.2.2006 8:53

Re: Ropný zlom

Z vodíku a z jádra vyrobíte duisíkatá hnojiva. Doporučuji prostudovat základy chemie. Příslušný podtup je (od roku 1912) běžně používán průmyslovně a je jedním ze základních výrobních postupů v "těžké chemii". Potřebný vodík a energie se sice získávají z fosilních paliv, lze je ale samozřejmě získávat i jinak.
 
Jura 1.2.2006 9:00

Re: Re: Ropný zlom

Je pravda, že nejsem chemik. Pokud vím, tak na výrobu dusíkatých hnojiv se používá zemní plyn jako zdroj dusíku + spousta energie na přeměnu.
vita 1.2.2006 9:05

Re: Re: Re: Ropný zlom

Není zemní plyn hlavně metan? Metan je CH4, dusíku nevidět.
Dusíku je spousta kolem nás, akorát tý energie, aby se, mrcha, začal vázat...
O všechna ostatní hnojiva bych měl strach, ale nedostatku ausgerechnet dusíku bych se nebál.
AP 1.2.2006 9:13

Re: Re: Re: Ropný zlom

Zemní plyn je víc jak z devadesáti procent metan a jeho molekula má jeden uhlík a čtyři vodíky a žádný dusík. AP
Petr Vaňura 1.2.2006 9:15

Re: Re: Re: Ropný zlom

Zemní plyn nebo uhlí (původně používané v Německu) slouží jako surovina k výrobě VODÍKU, dusík se bere ze vzduchu. Z dusíku a vodíku se vyrábí amoniak (NH3) a ten se pak použije k výrobě HNO3.
Energie se samožřejmě musí dosat také. Tento postup zachránil dočasně Německo za WW1, předtím se dusičnany pro výrobu výbušnin získávaly z dováženého chilského ledku (NaNO3), což námořní blokáda znemožnila, a ještě předím z močůvky (první polovina 19 století).
Za vypracování této technologie získal Fritz Haber Nobelovu cenu za chemii.
Haber sloužil Německu "do roztrhání těla," ale ani to mu později nepomohlo, neboť měl židovský původ. Zemřel v exilu ve Švýcarsku.
 
 
Jura 1.2.2006 9:26

Re: Re: Re: Re: Ropný zlom

Pod tíhou "chemických důkazů" beru svůj poslední odstavec zpět. Situace s energetickou náročností současného zemědělství  (předchozí odstavce) však platí.
kapitán 1.2.2006 11:40

Re: Re: Re: Re: DůKAZI

Si Vás vážím, že uznáte svou chybu.
Takle upřimně SEBEKRITIČTÍ ale zelení nejsou.
 
Skepticus Maximus 1.2.2006 9:33

Re: Ropný zlom

Dusíkatá hnojiva nejsou třeba, stačí se vrátit k tradičnímu hnojení. Navíc potravin je nadbytek a když budou výnosy třeba o polovinu nižší, tak se vůbec nic neděje, zbytečně panikaříte.
Jura 1.2.2006 9:52

Re: Re: Ropný zlom

Nejde jen o dusíkatá hnojiva. To byl jen pokus o příklad, který se až zas tak nepovedl.
Přečti si
Skepticus Maximus 1.2.2006 10:06

Re: Re: Re: Ropný zlom

Přečetl jsem a je to typické strašení čápa žábou. Prostě bude-li docházet ropa, začne se pěstovat řepka apod. a půdy a potravin bude pořád habaděj. Pochybuji, že autoři takových článků mají představu o zemědělské výrobě. Spíše na základě statistických údajů a tragické neznalosti vyvozují zcestné závěry.
Stredocech 1.2.2006 8:42

Autorovi mnozí nebudou věřit, a tak doporučuji knihu Jitro kouzelníků

I když tato kniha obsahuje některé chyby, protiprůmyslové a protivědecké trendy v nacismu líčí poměrně dobře.
Např. měl být dle některých teoretiků po "konečném vítězství nacismu" zrušen průmysl a Němci se měli stát pastevci na nově dobytých ruských stepích. Vhodný typ koně, na kterém by jezdili, byl šlechtěn v přestihu.
Za nacismu také bujely pavědecké teze o "duté zemi" a vesmíru z ledu. Pavědecké biologické teorie sodruha T.D. Lysenka za Stalina (odmítající např. genetiku) byly o něco blíže realitě, napáchaly ale větší ekonomické škody neboť byly rozsáhle aplikovány v zemědělství.
 
vita 1.2.2006 8:59

Re: Autorovi mnozí nebudou věřit, a tak doporučuji knihu Jitro kouzelníků

Nu, přesunutí těch mála německých radarů na Rujanu za účelem sledování pohybů britské flotily ve Scapa Flow, která by na duté Zemi byla na přímý dohled, německému válečnému úsilí moc nepomohlo.
A mám dojem, že jsem nedávno viděl modernější a vyfutrovanější knížku o nacistické mystice a okultismu než je Jitro kouzelníků. Akorát si nemůžu vzpomenout jak se jmenovala. Knihkupectví vím, patro vím, polici si pamatuju a přímo tu knížku vidím - akorát "přečíst" to nejde...
Skepticus Maximus 1.2.2006 9:28

Re: Autorovi mnozí nebudou věřit, a tak doporučuji knihu Jitro kouzelníků

To je ještě větší ptákovina než samotný článek. Nenapadlo Vás, že ta kniha je poněkud zaujatá a selektivní a že proti ní mluví naprosto nevídaný rozmach vědy a průmyslu v Říši. Já sice Skopčáky nemám rád, ale v životě bych se nesnížil k tak trapné "argumentaci".
Petr Vaňura 1.2.2006 10:26

Re: Re: Autorovi mnozí nebudou věřit, a tak doporučuji knihu Jitro kouzelníků

Pletete dvě věci.
Také v SSSR bylo za éry soudruha Stalina dosaženo významných úspěchů ve vědě a technice. Měl jsem na mysli částečnou ideologizaci vědy jak v Hitlerovském Německu, tak v Stalinově SSSR.
Mimochodem, Němci se obrátili za WW2 k vědě a technice ve velké části až v době, když už jim na frontách teklo do bot a potřebovali nepříznivou situaci zvrátit zavedením modernějších zbraní. Stalin zase nenechal ideologii příliš zabrousit do technických oborů.
Jinak bych ještě mohl připomenout "ryze německou fyziku," odmítající např. teorii relativity. A také podíl vědců, kteří uprchli z Evropy na vývoji US atomové bomby.
 
Skepticus Maximus 1.2.2006 11:07

Vaňuro, Vaňuro

Za "popletu" jste tu Vy. Zrovna tak "ideologizovali" v USA atd. Člověče nežvaňte nesmysly a srovnejte libovolnou vojenskou techniku v USA a v Říši na počátku války například rok 1940. Kam chodíte na ta "moudra"? Pak se rovněž podívejte kolik německých vědců uteklo do USA těsně před válkou i po válce atd. atd. Samozřejmě i v SSSR došlo k průmyslové revoluci a zbrojení a kosmický výzkum jsou vždy hnacím motorem vědeckých objevů. Teorie relativity je pro Vás nezpochybnitelný axiom nebo oni si to ti němečtí vědci podle Vás špatně zdůvodnili?
Kolt 1.2.2006 11:37

Re: Vaňuro, Vaňuro

Opravdu nevim, jak byla v USA zideologizovana veda. Muzete se rozepsat a udelat nejake srovnani s zideologizovanim v nacistickem Nemecku a stalinskem Rusku? Nemecko v roce 1940 zadnou extra spickovou technikou/technologii nedisponovalo. Pokud ho srovname s ostatnimi staty. Krome raketove techniky rekneme. Neco uplne jineho je srovnavat vojenskou techniku zavedenou ve vyzbroji. A to u statu, ktery byl ve valce, na kterou dlouho usilovne zbrojil a ktery kvuli historickemu vyvoji musel mit vetsinu techniky nove - Nemecko. A porovnavat se statem, ktery ve valce nebyl, nezbrojil a penize daval hlavne na namornictvo a na armadu kaslal - USA.