7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Skepticus Maximus 1.2.2006 11:47

Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Tak si srovnejte třeba i civilní leteckou techniku. Jestli jste si nevšiml, tak např. rasová segregace v USA byla až do konce šedesátých let a ideologická propagace určité formy demokracie a "svobody" je tam doposud. Ovšem to byste nesměl být v zajetí idiotské propagandy :-)
Kolt 1.2.2006 12:07

Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Porad cekam na tu zideologizovanou vedu, tedy jestli oblazite zajatce idiotske propagandy. Obrovsky rozvoj civilniho letani v Nemecku byl dusledek toho, ze letecky prumysl mohl byt bud civilni, nebo vubec. A byl take nalezite podporovan, kdyby snad v budoucnu se "nahodou" naslo i jine nez civilni vyuziti. Rasova segregace v USA a hlasani demokracie tamtez nijak nesouvisi s vedou. Maximalne v tom smyslu, ze vsechno souvisi se vsim.
Skepticus Maximus 1.2.2006 12:24

Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Takže Vy nevidíte přímou souvislost mezi projektem "hvězdných válek" či kosmickým programem(např. přistání na měsíci) a ideologií? Myslíte si, že rasová segregace umožňovala stejné šance talentovaným "barevným" a rovnou možnost zasahování do záležitostí státu, tudíž i do té ideologie, potažmo jakým směrem se věda bude vyvíjet?
Kolt 1.2.2006 12:47

Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Kosmicky program zacal jako demonstrace strategickych jadernych nosicu. Pristani na mesici byla zalezitost obnoveni prestize po predchozich porazkach a nikovil ideologie. Jak souvisi hvezdne valky s ideologii netusim. Doufal jsem, ze se dozvim o nejakych ideologickych narizenim pro vedu. Jako lysenkismus, odmitnuti kybernetiky, odmitani relativity apod. Treba jak Truman rozhodl, ze naftovy motor je komunisticka pata kolona a vsechna auta musela jezdit na benzin, nebo neco v tom smyslu. V kazde spolecnosti je nejaka skupina, ktera nema uplne rovne prilezistosti a moznosti zasahovat do statu ideologie a vedy. To bysme potom museli mluvit o zideologizovane vede uplne vsude a ty priklady co jsem vyjmenoval bysme museli nazyvat jinak. Takze debatu ukoncim tim, ze v USA nebyla zideologizovana veda a to pro nedostatek dukazu obzaloby.
Skepticus Maximus 1.2.2006 13:03

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Co třeba současným prezidentem prosazovaný kreacionismus? :-)
Kolt 1.2.2006 13:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

No to uz je lepsi. Akorat, ze kreacionismus je prosazovan jako doplnek existujiciho uciva pro zakladni a stredni skoly. To nema s vedou moc spolecneho. Vedcum nikdo nenarizuje, ze musi zahodit darwina a zacit zkoumat stvoritele. Dokonce ani tem detem nechteji rikat, ze ten jeden jedinny nazor je spravny. A pokud vim, tak nejcerstvejsi vyvoj je, ze to nejaky soudce odmitl a nic se ucit nebude. Tim to jiste nekonci, ale jako priklad zideologizovani vedy je to porad slabe.
Skepticus Maximus 1.2.2006 14:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Sice vím, co byste rád slyšel, ale já tu ideologii vidím na obou stranách jako rovnocenou a slepé cesty i zcestné teorie a protěžování určitých jedinců o kterých ve skutečnosti Vy mluvíte se vyskytly na obou stranách, nemluvě o společenských vědách, kde to musí být zřejmé i Vám :-) Jinak, když nasadíte Boha do škol, tak to má stejný dopad jako když tam nasadíte Lenina. Bůh není alternativa k podložené vědecké teorii, ale sofistikovaná smyšlenka, která nebezpečně formuje plebs.
Kolt 1.2.2006 14:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Jedna vec je protezovani urcitych jedincu a druha vec je prosazovani daneho nazoru jako jedineho. Oznaceni kybernetiky za pavedu a zameteni s kazdym, kdo by s tim nesouhlasil a napsal to slovo do sve prace proste nema v USA, ani vzdalene, zadnou konkurenci. Kreacionismus, tak jak je v USA tlacen do skol neni buh. Je to jiste trojsky kun nabozenskych kruhu, ale k tomu jak byl do skolstvi nasazen Lenin to ma zatracene daleko.
Skepticus Maximus 1.2.2006 16:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaňuro, Vaňuro

Ať už převládne křesťanství, islám nebo judaismus, tak se podobá jakékoli jiné totalitě a je zřejmé, že určité výzkumy budou zastaveny okamžitě, na některé náhle nebudou peníze a věda jako taková prostě bude podřízena nějakému cílenému nátlaku. Nemusí se to dělat zrovna tak pitomě jako v SSSR 30.-50. letech :-)
Pavel 1.2.2006 8:34

Připomínám, že

Když v 60. létech tehdejší SSSR zjistil, že kapitalismus asi neporazí, navrhla všemocná KGB tento systém porazit zevnitř. Pod záštitou a přímou podporou KGB vznikala ve světě různá OBČANSKÁ a EKOLOGICKÁ hnutí, která se bouřila proti rozvoji průmyslu, automobilismu atd . . ., čímž měla přibrzdit hospodářský růst kapitalistických společností a pomoci tím SSSR dohnat vyspělé světové ekonomiky. To se samozřejmě nemohlo podařit, nicméně semínko bylo zaseto a pod rouškou všemocných lidských práv dnes mohou nikým nevolení občané ovlivňovat (rozumněj sabotovat) co je napadne.
Oldrich 1.2.2006 11:31

Re: Připomínám, že

...a mírová hnutí za odzbrojení hlavně zemí v NATO, ale ani slovo proti sovětským šmejdům kdekoliv na světě...
janoryna 1.2.2006 8:29

autor má bohužel pravdu

první hnutí na ochranu přírody vznikala v německu, aby chránilia místní neposkvrněnou panenskou přírodu. a Adolf Hitler už pro jeho puritánsko-asketické názory a chování se této ideje chopil. Ono to jeho hnutí bylo víc, než primitivní zdravení zdviženou pravicí a řvaní sííg-hajl.
vita 1.2.2006 8:46

Re: autor má bohužel pravdu

Nezaložil první národní park či co - prostě rezervaci - už Roosewelt? Teda ten první Roosewelt, Theodor tuším, ne F.D.
Pavelcza 1.2.2006 8:20

Autore udělej move na jinou planetu

Země nás k bytí nepotřebuje, my ji ano. Pokavad to tu někdo zničí nemáme kam jít. Ale z Vašeho příspěvku cítím, že jste z jiné planety a máte připraven únikový plán. Urychlete ho.
Ivan Nový 1.2.2006 8:20

Havlův zájem o ekologii a zelené vám dává za pravdu.

Havel u ekologie oceňuje to, že ekologie se dá využít k nastolení vlády elit. A tak oddělit zrno od plev :-)))
Skepticus Maximus 1.2.2006 7:33

Autor vymyslel teorii a pak si pro ní našel "důkazy" :-(

Velice ubohý manipulativní článek. Divím se, že tam tento prostoduchý pán nepřidal něco o kanibalech, pedofilech a zoofilech. Nicméně, ještě bude minimálně druhý díl a já věřím, že to tam ještě doplní :-)))
Petr 1.2.2006 7:02

Není to naopak'?

Není to spíše naopak? Ne, že ekologové vycházejí z nacizmu, ale že nacisté zneužili myšlenky ochrany přírody?
Je snadné použít myšlenky vytržené z kontextu ...
pen 1.2.2006 18:10

Re: Není to naopak'?

naprosto přesně.autor článku je naprostý demagog..........nacisti jistě zneužili spoustu dobrého ve své propagandě třeba klasickou hudbu byl snad mozart nacista?
honzak 1.2.2006 6:42

to bude počteníčko!

až se vzbudí těžké kalibry. Křesťanští, feminističtí, sociální, pravověrní a všichni ostatní "ekologové".  Těším se na plamenné obhajoby trotlologie, kterou hlásají giganti ducha typu Keller nebo Kohák. Určitě někdo vyhrabe politické mrtvoly Patočku a Beránka. I sqostné myšlenky velkého Bursíka spatří světlo monitoru.
Všechny výše zmíněné příspěvky budou jistě psány na klávesnicích z recyklovaného plastu, elektřinu počítači jistě dodá větrná nebo solární elektrárna. Ekofeministky jistě navíc oblekou režné roucho a křesťanští ekologisté budou mít při psaní příspěvků posypánu tvář popelem z energetických dřevin.
 
Pavel 1.2.2006 7:06

Re: to bude počteníčko!

Kohák - to je pěkný chuj Pomatuji jak se tato lidská zrůda radovala z atentátu na mrakodrapy v New Yorku  Pak nám ho socani předhodili (tuším za Grosse) na senátní volby v Praze. Naštěstí nebyl zvolen
kapitán 1.2.2006 9:36

Re: Re: KOHÁK

Profesor Kohák se rád pochlubí, že coby měštěnín žije skromně v paneláku na sídlišti a nemá auto.
Ale už se jen obhajuje, že mnohokrát LETADLEM létat na původní univerzitu musel - neb v tom byly VYŠŠÍ zájmy
Jan Hájek 1.2.2006 8:42

Re: to bude počteníčko!

No nejekologičtější počítač je přece na kliku - natočíš pružinu, ta točí dynamkem, to živí počítač včetně modemu a posílá část energie pro všechny servery, brány, směrovače a co já vím co ještě, které musí být v provozu, aby se skvělé myšlenky života v souladu s přírodou mohli šířit od "Jejich Osvíceností" k nám, nevědomým technokratickým bludařům.
vita 1.2.2006 9:02

Re: to bude počteníčko!

Mňo, protože nesnáším zelené trotly, ještě nemusím obdivovat antizelené trotly. A když vytýkám zeleným trotlům logické skoky stranou, nehodlám je tolerovat u někoho, kdo je zdánlivě na mé straně.
O medvědí službě jste někdy slyšeli?
ludmila 1.2.2006 4:21

pozoruhodná informace

Zaujalo mě tvrzení, že to byl říšský ministr zemědělství Darré, kdo přesvědčil Hitlera, že je nutno Židy, Cikány a Slovany před konečným vítězstvím vyvraždit ...
Mohl by autor uvést zdroj téhle pozoruhodné informace ?
IS 1.2.2006 1:32

vegetariáni nebo vegani

Zarathuštra, Seneca, Ovidius, Sokrates, Platon, Pythagoras, Hippokrates, Plutarchos, Porfyrios, Hérakleitos, Diogenes, Vergilius, Origenes, Spinoza, Chryzostom, Tertullianus, Buddha, Akbar Veliký, Klement Alexandrijský, Ašóka, František z Assisi, Leonardo da Vinci, Isaak Newton, Blaise Pascal, W.Shakespeare, J.W.Goethe, Friedrich von Schiller, Friedrich Nietsche, Richard Wagner, Henry Salt, Henrik Ibsen, J.J.Rousseau, P.B.Shelley, I.B.Singer, H.G.Wells, L.N.Tolstoj, Romain Rolland, Voltaire, Alexander Pope, Dalajláma, Swami, Mahátmá Gándhí, Benjamin Franklin, Abraham Lincoln, T.A.Edison, Henry Ford, Charles Darwin, H.D.Thoreau, Maxim Gorkij, John Milton, Selma Lagerlöffová, Alphonse de Lamartine, Michel de Montaigne, Maurice Maeterlinck, G.G.Byron, Ludwig Zamenhof, R.W.Emerson, J.B.Klemens, Baden Powell, Franz Kafka, Miroslav Tyrš, Emanuel Swedenborg, J.B.Shaw, Albert Schweitzer, Arthur Schopenhauer, Albert Einstein, Jack London, Rabíndranáth Thákur, Morgenstern, Martinus, Lester Smith, Axel Munthe, Johny Cash, Paul McCartney, George Harrison, Donovan, Sting, Bryan Adams, Peter Gabriel, Annie Lenoxová, Kate Bushová, Brigitte Bardotová, Kim Basingerová, Daryl Hannahová, Woody Harrelson, Alan Jones, Carl Levis, Edwin Moses, Paavo Nurmi, Ridgely Abele, Sixto Linares, Robert Sweetgall, Dave Scott, Christine Barrettová, Estelle Grayová, Cheryl Mareková, Martina Navrátilová, Gunde Swan, Roy Hilligan, Andreas Cahling, Murray Rose, Pierro Verot, James a Jonathan de Donatové, Stan Price, Bill Pickering, Bernard Weatherall, Twiggy, Tatjana Patitzová, Jana Kratochvílová, Zuzana Bubílková, Eva Vejmělková, Robo Grigorov...
janabok 1.2.2006 1:38

Re: jeden tam chybí...

IS...
IS 1.2.2006 2:13

Re: Re: duchovní potrava

Janabočko, IS jako takový nechybí v seznamu, protože existuje na základě duchovní potravy. A jestliže to nechápete, zřejmě se příliš věnujete materiální konzumaci.
Vlasta(on) 1.2.2006 3:50

Re: Re: Re: duchovní potrava

Teda, já vím že jsem moc rozumu nepobral, ale snad právě proto; mohl byste, mě blbečkoj, vysvětlit, co tím  chtěl autor říci?
Pumprdent 1.2.2006 9:35

Re: Re: jeden tam chybí...

A víte, co mají výše jmenovaní společného?
 
Všichni trpěli/trpí anaserpentní spinózou. Kdo neví, co to je, ať si to najde v díle JdC.
68 1.2.2006 2:07

Re: vegetariáni nebo vegani

Ta Vejmělková, není ona z Motola?