22.9.2023 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

DĚJINY: Poučení z Mnichova

Bude tomu letos už 85 let, co se mírotvůrce Chamberlain vrátil z Mnichova s povzbudivými slovy: „Dnes podruhé v našich dějinách přišel z Německa do Downing Street čestný mír. Věřím, že je to mír pro naši dobu.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 4.2.2023 18:21

"A tito lidé museli opustit vše co vybudovali" Nějak jste přeskočil, že před odsunem bylo cosi. A co by za to dalo 6 milionů Židů kdyby jejich vlak zastavil v Jeruzalémě a ne v Ausschwitzu (Osvětim). Bez Henleina by nebyl odsun. Sudetští Němci přišli na pozvání českého krále, na jeho území a nikdo jim nesliboval nějakou samostatnost. V První Republice měli svoje základní, střední i vysoké školství, poslance, noviny, divadlo.... ale Hitler jim slíbil vládu nad celým světem. Za chyby se platí. A tak se jim vlastně splnilo jejich přání: jeden jazyk, jeden Vůdce, jedna říše. J.L. end

M. Grundmann 4.2.2023 18:21

Ale takhle USA nepostupují. Teď už nikoho jen tak nenapadnou. USA k tomu potřebují kvůli svému veřejnému mínění záminku. Budou tedy škodit všemi možnými prostředky, sankcemi, vměšováním se, podporou nepřátel atd., tedy všemi možnými prostředky, na které přijdou a které nejsou přímým vojenským útokem. A vzhledem ke své síle téměř každého udolají. A pokud takto napadený stát reaguje na toto drtící nepřátelství vojensky, pak mají záminku použít i svou armádu.

USA dotáhly zákeřnost své zahraniční politiky téměř k dokonalosti.

R. Tichý 4.2.2023 18:19

Lzes. Rusavi si pro svou agresi duvod vzdycky najdou. Smlouvy s rusaky nemaji hodnotu.

V souvislosti s anexí Krymu Ruskou federací a výzvami, aby Ruská federace dodržovala budapešťské memorandum, prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Lavrov: „Ruská federace se podpisem budapešťského memoranda o poskytnutí bezpečnostních záruk Ukrajině nezavázala, že bude uznávat výsledek ozbrojeného státního převratu." Samotnou platnost tohoto memoranda však Rusko vyjádřením svého ministra zahraničí nepopírá.

R. Tichý 4.2.2023 18:17

Lzes rusaku.

USA nenutily Putina poslat tanky na Ukrajinu z mnoha smeru s umyslem znicit Ukrajinu jako stat i narod

R. Tichý 4.2.2023 18:16

Jaky mas nazor na Sudetaky, kteri se chteli pripojit k Risi a prohnila ceskoslovenska vlada jim to neumoznila, rusaku?

J. Kostelanský 4.2.2023 18:15

Umíte napsat i něco smysluplnějšího než tohle? To už tu bylo mockrát, tyhle pindy staré Mindy...

R. Tichý 4.2.2023 18:14

Vzhledem k tomu, ze rusko po 30 letech miru zahajilo valku, zjevne nerozumi nicemi jinemu, nez zbranim.

Je nutne rusaky na ukrajine zcela znicit a vyhnat.

R. Tichý 4.2.2023 18:01

Lzes Vintre.

Rusko, i když samo vyjednalo Minské dohody, prohlásilo, že není odpovědné za jejich plnění, protože není smluvní stranou.

Melo dojit ke stazeni tezkych zbrani, coz neucinila ani jedna strana.

I. Krahula 4.2.2023 17:59

K „honu na zajíce“ se Rakušané příliš nehlásí. Z asi šesti set uprchlíků z Mathausenu přežilo maximálně sedm lidí. Šlo převážně o ruské zajatce v zimě 1945, chatrně oblečené. Jejich likvidace se účastnily i stovky civilistů, jako protipól je několik rodin, které je ukryly.

O. Kaucký 4.2.2023 17:32

Pokud vím, tak ve Finsku stavěli „jaderku” Francouzi, asi 20 let, ta už jim funguje?

A. Nový 4.2.2023 16:44

Co dělají Rusové, že nepostupují Ukrajinou, když Ukrajinci hrají jen hry na mobilu a sem tam si vystřelí?

Jinak dobrý a hlava v pořádku.;-D

J. Vintr 4.2.2023 16:41

Snaha vojensky porazit Rusko může vést jen k pokračování války, která by mohla přerůst v jadernou. Je to projev totálního šílenství západních vůdců, kteří se upnuli k představě kolonizace ruského území, od níž možná očekávají, že vyřeší rostoucí ekonomické problémy Západu.

P. Hák 4.2.2023 16:40

Proč? Mně to normálně projde:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prestrelka-bartuska-zaoralek-kvuli-ukrajine.A150427_114521_domaci_jpl

J. Vintr 4.2.2023 16:29

Ty dokumenty působí mnohem věrohodněji, než tvrzení naší propagandy o zvěrstvech, kterých se údajně dopouštějí ruští vojáci. Už jen to, že naše propaganda zcela zamlčuje, co se na Ukrajině zcela prokazatelně dělo celých osm let před ruskou "invazí", ji dělá naprosto nevěrohodnou.

J. Vintr 4.2.2023 16:23

Magorů, které těší zabíjení a kteří nemají vyvinutý pud sebezáchovy který by jim bránil vystavovat se nebezpečí smrti, je v každé populaci poměrně málo. Aby se z ostatních lidí udělali vojáci, poslušně jdoucí na smrt, je zapotřebí je vystavit vojenskému drilu, který je zbaví vlastní vůle. To se nedá stihnout za týden ani za měsíc. A tohle je jen základní předpoklad na výrobu "potravy pro děla", která už dnešní válku nevyhrává. K tomu jsou zapotřebí specialisté na obsluhu moderních zbraňových systémů, jejichž příprava trvá přinejmenším měsíce. Takže vyrobit funkční armádu z odvedených civilistů trvá dost dlouho. Rozhodně déle než stačí k tomu, aby strana, která už ty vojáky má, v pohodě vyhrála.

P. Diviš 4.2.2023 16:11

Podobné "dokumenty" Rusáci produkují po tuctech. Sem tam i nějaký jejich kolaborant.

P. Diviš 4.2.2023 16:10

S dobýváním ukrajinských měst, částečně obydlených ruskojazyčnými Ukrajinci, Rusáci žádný problém nemají. Jako kdyby Rusku kdy záleželo na lidech. Všech, vlastních i cizích.

Že bylo vyhnácí sudetských Němců sviňárna, tak, jak bylo provedeno, to jo. Trest má být individuální, ne kolektivní.

J. Vintr 4.2.2023 16:08

Vcera jsem na webu, tak na který zde asi nemůžu dát odkaz, narazil na dokument, který mapuje začátek etického násilí po majdanskému puči. Obyvatelé ruského původu, dávající pokojným způsobem nesouhlas s násilným převzetím moci ultranacionalisty, byli vystaveni násilí a byli vražděni už během Majdanu a je velmi pravděpodobné, že kdyby nedošlo k odtržení donbasských republik od moci Kyjeva, tak by došlo k násilnostem, srovnatelným s tím, co se dělo za druhé světové války. Někteří nacionalističtí politici otevřeně hlásali že je "nutné" větší část ruského etnika vyvraždit a zbytek vyhnat do Ruska.

P. Diviš 4.2.2023 16:07

Vypadá to, že Putinovi věříte. Jsou to sice hrozné nesmysly, ale cílené na bláhové a důvěřivé.

P. Diviš 4.2.2023 16:05

Ten britský seriál, ti Profesionálové? Nebo máte na mysli (?) profesionální vojáky? Záložáky docvičují běžně, ve všech větších válkách.

P. Diviš 4.2.2023 16:03

Vyhrát to Rusáci nemohou. Otázka je, co prohlásí za vítězství. Nejspíš nějakou kompromyš, to je bohužel obvyklý konec podobných sviňáren.

V. Pavelka 4.2.2023 16:02

Ten český instruktor Armády na Ukrajině ? Říká že Ukrajinská armáda střílí sem tam ? Většina hraje celý den hry na mobilu A kromě plukovníků tam není velení , Nikdo není aktivní Ti co byli už jsou mrtvi , Kdyby neměli 100 tisícové platy a jídlo výbavení ze západu , Nikdo by tam nebyl . Korupce je příšerná ..

P. Diviš 4.2.2023 16:02

To už tu bylo mockrát, tyhle ruské lži.

P. Sura 4.2.2023 16:01

Jenže ta ruská mantra, že je USA chtějí napadnout a ovládnout je celou dobu jen pohádka pro Rusy, aby se nechtěli mít stejně dobře jako okolní svět a tudíž aby se vedení pořád mohlo chystat nekoho prepadnout a obsadit.

J. Vintr 4.2.2023 15:59

Čechy a Němce rozdělili politici. Stejně jako Čechy a Slováky. V každém národě žije určitě procento pomatenců, pro které je je "národnost" prostředkem k "řešení" jejich mindráků a tyhle dokážou politici zneužít pro své záměry. Mezi drtivou většinou normálních lidí národnost nehraje žádnou roli. Problémem je pouze jazyková bariéra, která ale za první republiky kvůli dlouhodobému soužití Čechů a Němců ve společném prostoru prakticky neexistovala. Vím z vyprávění mých rodičů, že se prakticky každý dokázal v té době nějak německy domluvit. Nakonec čeština je plná germanismů. Zůstaly tam i přes usilovnou snahu obrozenců je z českého jazyka odstranit. Přinejmenším v hovorové češtině.

M. Grundmann 4.2.2023 15:55

Asi neznáte západní politiku. USA postupují přesně tak, jak by typický západní stát postupoval, pokud by chtěl ovládnout celý svět. Pokrytecká salámová metoda je typické politické chování západních politiků. Naopak jasné a rychlé chování politiků je naprosto výjimečné a neslučitelné s fungováním západních demokracií.

P. Sura 4.2.2023 15:48

A nenapadlo vás ani trochu, že kdyby Američani CHTĚLI ovladnout svět, že uz by to dávno udelali ??

M. Grundmann 4.2.2023 15:44

Jejich chyba byla, že chtěli žít s Němci bez Čechů. K dosažení tohoto cíle byli ochotni udělat cokoliv včetně války a vraždění. Výsledkem bylo, že přišli o všechno. Tento jejich cíl je pro mě naprosto nepřijatelný a vůbec mi jich není líto. Naopak se domnívám, že každý, kdo si stanoví podobný cíl, by měl dopadnout stejně.

V. Pavelka 4.2.2023 15:43

První kdo byl vyhnán z Českého pohraničí byli Češi a to Němci ? Paní Rybnická ? A taky Krutým a primitivním způsoben , Odsun Němců po válce už měl nesmazatelnou příchut 6 leté války a okupace a příkoří ? A to nezbyl nikdo z těch kteří by měli největší právo pomsty ? Židé at už čestí nebo němečtí ! Tak z hrušky pravdy dolů ?madame!8-o

J. Černý 4.2.2023 15:42

Nadšený brebto, puč na Majdanu proběhl 2014 apo něm začalo vraždění převážně etnických Rusů na Ukrajině ( Moskalů ) a po léta pokračovalo na východní Ukrajině. Rusko vstoupilo na Ukrajinu v roce 2022.

Srovnání s Mnichovem je hloupé, my jsme žádné Němce od října 1918 nevraždili.

Proč USA přepadly Jugoslávii Irák Afghánistán, Libyi, Sýrii....