22.9.2023 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

DĚJINY: Poučení z Mnichova

Bude tomu letos už 85 let, co se mírotvůrce Chamberlain vrátil z Mnichova s povzbudivými slovy: „Dnes podruhé v našich dějinách přišel z Německa do Downing Street čestný mír. Věřím, že je to mír pro naši dobu.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Rybnická 4.2.2023 21:46

Pane Severa, nevím jaké měla Vaše rodina zkušenosti, znám ovšem ty naší rodiny. Ale zde jen kratičká zpráva:

Na podzim roku 1924 konstatoval německý poslanec v rozpočtovém výboru pražského parlamentu Siegfried Taub, že bylo propuštěno i sedm tisíc německých železničářů, byť úspěšně složili jazykové zkoušky ze státního jazyka. Krátce poté se ministr Jiří Stříbrný chlubil, že zásluhou jeho strany bylo 40 tisíc německých poštovních úředníků a železničářů zbaveno míst a nahrazeno Čechy.

Stačí?

J. Farda 4.2.2023 21:45

Nemůžete dát odkaz? Plantáte, dobrý muži, plantáte, bez odkazu jsou Vaše fantazie len volaaká *račka ... je fakt zajímavé, že senzační informace od Vás, ctihodných Zadáka, Odložila a Černého jsou téměř vždy bez odkazu! ;-)

M. Grundmann 4.2.2023 21:37

Můj pohled je takový, že se jedná o vysoce nepřátelské chování srovnatelné s klasickou válkou, kde se Západ vyhýbá přímým vojenským útokům pouze kvůli svému pokrytectví. Tato forma agresivity je možná logickým vyústěním staletého vývoje lidstva. Podstata lidského chování se nemění, agresivita a zloba jsou pouze stále skrytější a zákeřnější. Pokrytectví západních společností dosahuje dnes v minulosti nedosažitelného rozsahu.

J. Farda 4.2.2023 21:30

Nové divadlo?! Žertujete ...

A. Renjascu 4.2.2023 21:29

Afghanistán, Irák, Sýrie, Lybie, Srbsko... nemají s indiány společného vůbec nic. A samozřejmě je velký rozdíl pokud se lidé v národě vraždí mezi sebou a tím, když tam přijde jiná země a začne je vraždit.

J. Farda 4.2.2023 21:27

... V září měla ukrajinská armáda podle jejího generála 700 000 vojáků, Rusové 200 000. ...

Moskva v prosinci oznámila ambiciózní vojenské změny, mimo jiné navýšení vojenského personálu z jednoho milionu na 1,5 milionu lidí. Ruské vojenské vedení podle představených plánů hodlá opustit od menších, mobilnějších jednotek a zřídit robustnější divize. Podle agentury AP se tak vrací k sovětské praxi, zřejmě v reakci na výtky ruských vojenských expertů, podle kterých malé jednotky neoplývaly dostatečným množstvím lidské síly k vedení masivních bojů, jež se odehrávají na Ukrajině.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-gerasimov-ukrajina-valka-armada-reformy-nato-mobilizace.A230124_144622_zahranicni_jhr

8-o!!

J. Farda 4.2.2023 21:19

„Okolí Bachmutu je plné mrtvol. Východní Ukrajina? Jsou to naprostá jatka,“ uvedl analytik a aktivista, který se dlouhodobě věnuje konfliktu na Ukrajině, Andrej Poleščuk. Na Twitteru nyní koluje například video, které má ukazovat pohled na nespočet mrtvých ruských vojáků.

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/brut%C3%A1ln%C3%AD-z%C3%A1b%C4%9Bry-z-boj%C5%AF-naprost%C3%A1-jatka-zem-u-bachmutu-je-poseta-mrtvolami-%C5%99%C3%ADk%C3%A1-analytik/ar-AA14mof6?ocid=XMMO

Ruská žoldnéřská armáda nazvaná Vagnerova skupina se potýká s nečekanými potížemi. Poté, co v posledních týdnech utrpěla na ukrajinském bojišti těžké ztráty, se spoluzakladatel a šéf této vojenské jednotky Jevgenij Prigožin tvrdě opřel do úřadů v okupované oblasti kvůli pomalému odbavování těl padlých.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-sef-ruskych-vagnerovcu-ma-problem-marnice-nestaci-odbavovat-jeho-mrtve-222299

:-(Rv

J. Kostelanský 4.2.2023 21:18

A co když jen chtějí to divadlo postavit nově? To vás nenapadlo? Je to určitě levnější a hlavně bezpečnější než renovovat zborcené zdi...

Drážďany po americkém bombardování byly rovněž postaveny takřka od základů...

H. Rybnická 4.2.2023 21:08

TAkže pane hruškový monsieur nezbývá nic než doporučit se alespon o něco vážněji zabývat historii. Zvláště tou kterou tak cudně zamlčujeme.

Historik Volker Zimmermann v roce 1995 zjistil, že není doložen jakýkoliv pokyn SdP, Wehrmachtu, SD, Gestapa, ani německých státních a správních úřadů, vybízející k vysídlení osob mimo Německou říši, nebo ho nařizující .

Situace o které zde vážený pane nemáte ani zdání, měla svůj původ již po 1918, do vzniku Ceskoslovenska. Hromadně byli v německojazyčných regionech propouštěni německojazyční státní zaměstnanci, tedy policie, vojsko, školství atp. a nahrazivání českými z vnitrozemí. Na podzim roku 1924 konstatoval německý poslanec v rozpočtovém výboru pražského parlamentu Siegfried Taub, že bylo propuštěno i sedm tisíc německých železničářů, byť úspěšně složili jazykové zkoušky ze státního jazyka. Krátce poté se ministr Jiří Stříbrný chlubil, že zásluhou jeho strany bylo 40 tisíc německých poštovních úředníků a železničářů zbaveno míst a nahrazeno Čechy . To je jen malinká ukázka

Samozřejmě že po vzniku protektorátu jednaly rozhodující orgány opačně. Policie, úředníci, učitelé byli nahrazování německými občany a dle nařízení české vlády stahování, nebo dobrovolně odcházeli do vnitrozemí - samozřejmě si mohli vzít všechen majetek, dokonce ponechat, pokud vlastnili nemovitosti v pohraničí a samozřejmě tyto kdykoli navštěvovat.

Tak nevím kde berete Vaše oslňující ale samozřejmě nesmírně pohodlné vědomosti.

J. Farda 4.2.2023 21:06

Rusové bourají místo činu, ukázal Kyjev video divadla, kde zemřely stovky lidí

Ukrajina zveřejnila záznamy, na nichž Rusové bourají ruiny divadla v Mariupolu, ve kterém přišly na začátku války o život stovky lidí. S demolicí začaly ruské síly už v prosinci loňského roku, píše stanice BBC.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-rusko-valka-odesa-pozar-rusky-utok.A230204_151046_zahranicni_misl

Jo, hitlerovci na konci války také likvidovali stopy po koncentrácích, a heftlinky, v naději na konečné vítězství díky wunderwaffen honili z dosahu obou stran Spojenců na pochodech smrti do "vnitrozemí" Říše ... a v Norimberku se Göring při psychotestech podvědomě pokoušel z předložených obrázků prstem vymazat červenou barvu připomínající krev ... prostě připomínka spáchaného zločinu musí zmizet. :-(Rv

J. Gutvirth 4.2.2023 20:27

A co takhe sionské dokumenty. To bych nepodceňoval.

J. Gutvirth 4.2.2023 20:26

Tak jim napište ať toho nechaji.8-o8-o

J. Farda 4.2.2023 20:22

Třeba tohle? ;-) https://www.novarepublika.online/2014/06/vrazdeni-na-vychode-ukrajiny-prejde-obcanska-valka-po-vycisteni-vychodu-zeme-do-syrskeho-scenare

Nebo tohle? :-P https://antizumpa.cz/obcanska-valka-na-donbase/

https://manipulatori.cz/hoax-o-chlapeckovi-z-donecka-a-hoax-o-neexistujici-hranici-ukrajiny/

https://www.forum24.cz/video-umuceny-chlapec-a-matcina-krev-aneb-drsna-propaganda-v-ruskych-skolach/

J. Farda 4.2.2023 20:04

Aeronet nebo cz.24? ;-)

O. Kaucký 4.2.2023 19:59

Nejen Evropu, co tak čtu o USA, tak tam je to ještě horší. Proto bychom měli být s těmi dary velice opatrní.

P. Molík 4.2.2023 19:54

Porážka Ruska není neodvratná. Pro nás Středoevropany by bylo lepší, kdyby válečné strany uzavřely mír, nebo aspoň smír.

P. Sura 4.2.2023 19:47

Rozdíl mezi námi je v pohledu - Vy to povazujete za zákeřnost, já za logické vyústění staletého vyvoje světa.

P. Brich 4.2.2023 19:46

Teď dostanou nové velení od nás z Hradu a poženou russáky až za Ural:-)

J. Gutvirth 4.2.2023 19:23

??chudáku.

J. Vintr 4.2.2023 19:18

Rusko žádnou válku nezahájilo. Tu zahájili už před devíti lety ukrajinští ultranacionalisti, podněcovaní Američany, vůči ruskému etniku na východě Ukrajiny. Kupodivu to nikomu z těch útlocitných evropských politiků vůbec nevadilo. Rusko bylo k zahájení vojenské operace zcela plánovitě dotlačeno Američany.

Z. Koutecký 4.2.2023 19:10

Mnichov nebyl žádný appeasement, nýbrž otevřená podpora Hitlerova Drang nach Osten. Za americké a britské půjčky se na to Hitler dobře vyzbrojil v rozporu s Versailleskou smlouvou. To, že Hitler nejprve obsadí západní Evropu ovšem nečekali. Takže jim nezbylo než později i Stalinovi poskytnout podporu v rámci amerického zákona o půjčce a pronájmu a nakonec mu darovat kus východní Evropy, včetně nás. Ovšem Churchillovi se to nelíbilo a tak už v květnu 1945 navrhl zahájit válku proti vyčerpanému SSSR podle svého plánu "Unthinkable". Nenašel však u spojenců pochopení. Současná válka na Ukrajině dnes vypadá tak nějak jako test případného vojenského střetu Západu s Ruskem. Zatím se Rusové moc schopně nepředvádějí, takže sebevědomí NATO zřejmě stoupá a té velké války se můžeme možná dožít. Když už NATO každý rok investuje přes bilion dolarů do zbrojení a Rusko jen nějakých 70 miliard dolarů, tak by to technicky zas neměl být tak velký problém. Jsou tu ovšem dva zádrtele - jaderná výzbroj, které mají obě strany cca stejně, a trochu nevyzpytatelná Čína. Nu, my obyčejní občánci se v tom moc nevyznáme, ale náš nový prezident určitě ano, má na to ty správné styky, tak se můžeme řídit podle toho, co bude doporučovat. Zatím chce jen více vyzbrojovat Ukrajinu, takře test pokračuje a velká válka asi zatím nehrozí.

J. Kostelanský 4.2.2023 19:08

A pak je zde zkouška správnosti dat z různých "důvěryhodných a oficiálních zdrojů". Nebo-li křížová kontrola. Jak je možné, že když Rusové podle ukrajinských zdrojů ztratili k letošnímu 2.únoru přesně 129 030 vojáků z původních 200 000 a z mobilizace zatím stihli nasadit necelých 100 000, že jsou pořád schopni bojovat stylem jako za Stalina? A proč těch nejméně 800 000 skvěle vycvičených ukrajinských vojáků (statisíce jich bylo mobilizováno na podzim a ke konci roku), není schopno pomocí vyspělé západní techniky porazit 100 000 nebo 150 000 špatně vyzbrojených, demoralizovaných a prý věčně opilých Rusů? Vychází mi z toho jen to, že Rusové musejí být jako zombíci. Zabít jednou je nestačí. Ani dvakrát nebo třikrát.

A těchto nesrovnalostí je s pokračujícím konfliktem stále více a více. Ale všechno se dá vysvětlit jednoduše. Je to ruská propaganda. A jestliže se prokáže, že něco je pravda, a ne ruská propaganda, tak stejně za všechno mohou zlí Rusové. Protože jen tak, pro nic za nic jednoho dne napadli mírumilovnou Ukrajinu, protože hrozilo, že se stane vyspělejší a bohatší než Rusko.

Vážení rusobijci, uvedl jsem nesprávná čísla? Nebo jsem se spletl jinde? Jakým logickým způsobem lze vysvětlit, že Rusové s tolika vojáky nejenže neutíkají z Ukrajiny, ale dokonce plánují, nebo podle některých ukrajinských zdrojů, už i realizují novou ofenzivu?

Já vím, odpovědět na tvrdá data je složitější než stavět vzdušní zámky. Ale alespoň se o to pokuste. R^

Na závěr ještě jeden ruský hoax. V bitvě u Solidaru bylo prý tolik mrtvých ukrajinských vojáků, že Wagnerovci musejí na Ukrajinu poslat 4 nebo 5 kolon vždy po 20 nákladních autech, která jsou plně naložena mrtvými těly. Ale alespoň je nenechají hnít na polích.

J. Kostelanský 4.2.2023 19:07

Současnost je velice zajímavá. Poskytuje plastický obraz toho, jak vznikají války a jak se lidem dlouhodobě vymývají mozky do té míry, až jsou ochotni s radostí a se zpěvem jít do války a umírat za svého krále, císaře nebo prezidenta.

Jiná zajímavá věc je kolosální rozsah lží a demagogie, jenž se valí z tlam politiků, novinářů, sportovců a jiných osobností. Výsledkem je pak zcela jiná alternativní realita, která s tou skutečnou moc společného nemá. Jo to spíš paralelní vesmír. Že v něm jaksi nefunguje "křížová kontrola", tedy že ty "správné" informace jsou stále častěji v rozporu s jinými "správnými" informacemi, to těmto demagogům absolutně nevadí. Vždyť koho to zajímá, že jedna lež se ukládá na druhou, a to celé se pak prokládá jinými lži. 2 nejvíce vlastnosti typické pro západní politiky - pokrytectví a zbabělost - konečně přinesly tohle krásně shnilé ovoce.

Abych jen neteoretizoval. V září měla ukrajinská armáda podle jejího generála 700 000 vojáků, Rusové 200 000. Pak Ukrajinci mobilizovali další statisíce vojáků a Rusové na podzim 300 000. Z nichž - opět podle ukrajinské armády - více než 200 000 do konce roku 2022 nebylo vůbec nasazeno v boji a byli ve výcviku.

Je to snad 2 týdny, kdy se psalo, jak jsou vykoupeny částečné úspěchy ruské armády. Prý bojuje stylem Červené armády, kdy na bojiště posílá tolik vojáků, že je ti ukrajinští nestačí střílet. V tom líčení mi už chybělo jen upřesnění, že pušky mají jen vojáci z první vlny, ti z dalších vln pušky sbírají od mrtvých vojáků z vln předešlých. Jak se to skutečně dělo během druhé světové války.

J. Vintr 4.2.2023 19:04

Tady to je

https://www.bitchute.com/video/u5zTrqS1qJB1/

P. Brich 4.2.2023 18:56

Rybnická jen stále dává na odiv svou mozkovou nedomykavost:-/

J. Lukavsky 4.2.2023 18:47

"Trest má být individuální, ne kolektivní." Ano, takže rodina Sudtského Němce: matka = fanatická nacistka (dosti časté) otec = rozumný Němec ale pod pantoflem dělal co mohl.... syn= padl u Stalingradu, druhý syn = kličkoval aby nemusel na vojnu, ale nakonec musel, dcera = nosila chleba zajatcům z koncentráku. Takže jak to individuálně rozsoudíte? Matka do odsunu, otec, syn ? Po 5 letech odvolání a soudech? J.L. end

J. Lukavsky 4.2.2023 18:39

Indiáni, muslimové aj. domorodci se vesele vraždili mezi sebou navzájem už dávno před Kolumbem či jiným bílým mužem. Ale je pravda, že šípy či šavličkami to jde mnohem pomaleji. Co přinesl ten opovrhovaný bílý muž třebas Africe vidíme. Všechny národy co svrhly jho kolonializmu přímo raketově nastartovaly svůj ekonomický, technický a kulturní rozvoj. Staly se záviděníhodným místem k životu. No Maroko asi bude výjimka. Nemám pravdu? J.L. end

J. Lukavsky 4.2.2023 18:26

No a stálo ho to dosud jen nějakých 200 000 životů Rusů, pár tisíc tanků letadel atd.... No to je kšeft, jak říkají Židi: prodělek je taky kšeft. J.L. end

R. Tichý 4.2.2023 18:24

:-D

Tak jo. To se hned pozna na mapach.

Nezerte tolik Parlamentni noviny.

R. Tichý 4.2.2023 18:22

Anebo by si rusaci netroufli Ukrajinu napadnout. Kdo vi....

Souhlas-zapadni levice dovedla Evropu do (_!_)