27.9.2023 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

DĚJINY: Poučení z Mnichova

Bude tomu letos už 85 let, co se mírotvůrce Chamberlain vrátil z Mnichova s povzbudivými slovy: „Dnes podruhé v našich dějinách přišel z Německa do Downing Street čestný mír. Věřím, že je to mír pro naši dobu.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vychodil 4.2.2023 5:54

Ladinku, ale. Udí to být fakt dřina dělat ze sebe takového debila ... neměl bys to lehčí na ukrajinské frontě ? Nebo ruské ? Záleží na tvoji ochotě přežít ...

I. Pávek 4.2.2023 5:12

Mi stačí nadpis a autor. Dále ho nečtu a bliknu vždy jen na diskuzi. Když v ní vidím lnovak odcházím nadobro -

B. Liborek 4.2.2023 4:35

R^

B. Liborek 4.2.2023 4:34

O tom. kdo rozpoutal válku na Ukrajině se budou ještě historici příst dalších 100 let ale Dřevo má jasno. Patent na rozum...;-D

I. Mentlík 4.2.2023 4:29

Patrně jste se mezi intelektuály sám pasoval. Samozřejmě, že Putin nikdy nevyjádřil, že by chtěl dobývat jakýkoliv jiný stát. Jenom chrání ruskou menšinu před ukrajinským útlakem (připouštím, že v tomto není bez viny ani Ukrajina, i když, kdo zná nějakého průměrného Rusa, ani se jim moc nedivím). Samozřejmě, že by jen chtěl chránit i ruskou menšinu v Moldávii, v pobaltských státech, v Karlových Varech, ... .) Příspěvek pana Dřevojánka je skvělý, protože trochu optimismu v dnešní době je třeba jako soli.

B. Carina 4.2.2023 3:43

P.S.

Mezinárodní právo válečné připouští jednu možnost, kdy stát může zaútočit na jiný. Preemptivní válku. I kdyby se Ukrajina stala sídelním státem ústředí NATO, podmínky by splněny nebyly...

B. Carina 4.2.2023 3:33

"Útok Ruska na Ukrajinu měl jediný cíl, zabránit vojenskému spojenectví Ukrajiny s USA." No a co? Pořád to byl "Útok Ruska na Ukrajinu".

L. Novák 4.2.2023 3:27

Kostelanský s Boháčkem jsou už dávno provaření Putinovi trollové ze Slovenska, brát jejich žvásty vážně netřeba.

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

L. Novák 4.2.2023 3:24

Souhlasím s vámi, že Putin plácá nesmysly. Podstatné je vidět, jak Rusko a jeho hrdlořezové páchají masové válečné zločiny na Ukrajině. To jsou jeho činy! Rv !!

L. Novák 4.2.2023 3:21

Díky za článek! Ruská Putinova pátá kolona kolaborantů vám to dnes sice spočítá, ale to už je jeji "profese", šířit ruskou válečnou prolhanou propagandu a čekat, že se jim válečný zločinec Putin nějak odvděčí... :-P R^

P. Vychodil 4.2.2023 3:12

Máš zajímavé sny Dařbujanku. Ale řeknu ti upřímně , 150 Kaček českých za tvoje pindy nedám.

Mimochodem, kolik jsi zaplatil Neffovi za reklamu na svůj paperback ?

M. Grundmann 4.2.2023 1:19

Tento článek zase vykládá nesmysly. Útok Ruska na Ukrajinu měl jediný cíl, zabránit vojenskému spojenectví Ukrajiny s USA.

Většina lidí naprosto nedokáže správně analyzovat informace. Všichni politici se chovají stejně : říkají absolutní lži až nesmysly veřejnosti, zejména té vlastní. Na druhou stranu však hovoří racionálně, když diskutují s jinými vrcholnými politiky. Existují samozřejmě určité výjimky, ale Putin mezi tyto výjimky nepatří.

Ve všech rozhovorech s jinými vrcholnými politiky Putin vždy říkal, že naprosto nesouhlasí s rozšiřováním NATO. Nikdy nevyjádřil jakýkoliv názor ukazující, že by chtěl dobývat jakýkoliv jiný stát.

Lidé, kteří argumentují veřejnými vyjádřeními Putina a dalších politiků, jejich sliby, jejich filozofickými názory apod., jsou úplně mimo. Jedná se o snůšky nesmyslů, které může brát vážně pouze opravdu hloupý člověk. Nebo nějaký intelektuál.

J. Kostelanský 4.2.2023 1:06

Píše pan Dřevojánek i jiné pohádky? Fantasie a představivost mu nechybí, a celkem dobře se to čte. Kdyby nějakou sbírku takových pohádek vydal, neváhal bych s její koupí.

Nakonec i to jeho příjmení zní trochu pohádkově. Něco jako Dařbujánek.

P. Diviš 4.2.2023 0:29

Celkem reálné, ač dost optimistické.

L. David 4.2.2023 0:15

A tady Janek Dřevojánek s pohádkou končí.

A teď se dětičky běžte vyčůrat a spinkat.