25.6.2022 | Svátek má Ivan


WEB: Děti noci

23.3.2010 0:05

Děti noci www.deti-noci.cz

Tak prý mám něco napsat o stránkách, které se mi za dva roky, co se po nich potuluji, staly druhým domovem. Ten domov vytvořila Magiere, a já jí tímto znovu děkuji, protože jsem díky jejímu projektu našla útočiště, kde si můžu promluvit s lidmi, kteří mají podobné zájmy, tedy čtou knihy a koukají na filmy o upírech a vlkodlacích. Někteří hrají stejné počítačové hry a poslouchají stejnou hudbu, ale to není moje parketa. Jedni na fórum přichází a jiní časem odchází, zdravé (nebo snad šílené a ujeté?) jádro zůstává. Ale mně se jen tak lehce nezbaví.

Co činí upíry a vlkodlaky tak zajímavými, že se už dávno neodporoučeli do říše věčných legend a brázdí našimi životy dodnes? Proč jsou filmy jako Underworld, Dracula, Interview s upírem či Van Helsing tak populární? Proč se chápání upíra rapidně změnilo a stal se z něj téměř romantický hrdina? A vůbec - jak je možné, že se něco děsivého stalo zároveň tak přitažlivým? Touha po odpovědích na tyto a další otázky dala vzniknout projektu Děti noci, který si klade za cíl zmapovat všechna odvětví upířího a vlkodlačího výskytu jako jsou filmy, knihy, počítačové i karetní hry, historie, folklór, a to vše provázat tak, aby vznikla jakási ucelená evoluce upířího a vlkodlačího hororu.

Internetové stránky Děti noci jsou místem, kde se setkávají fanoušci upírů a vlkodlaků, respektive všeho, co se těchto tvorů noci týká. Stránky byly založeny v roce 2006 na adrese www.vampires.mfantasy.cz. Za jejich zrodem stála především Veronika Rychlá, alias Magiere, v té době studentka gymnázia z Opavy, která se zajímala o sci-fi, Star Wars, Lukjaněnkovy Hlídky a upírské knihy a filmy.

Asi o rok později byly stránky přesunuty na svou současnou adresu www.deti-noci.cz a přibylo k nim také fórum, galerie a stránky VampConu.

VampCon probíhá od roku 2008 jako linie na Festivalu fantazie a byl i součástí PragoConu 2010. Za jeho organizací stojí v současnosti Klára Valentová, alias Antrey.

V současnosti je nás v redakci jedenáct, ale přispívat svými články mohou i jiní.

Stránky nejsou žádným kultem uctívačů upírů a vlkodlaků, a ani v diskuzním fóru není dovoleno navádět na členství v upířích sektách či nabízet proměnu v upíra apod.

Tak pokud máte chuť se něco dozvědět či podiskutovat o oblíbeném upírském či vlkodlačím filmu, knize, PC hře či seriálu, neváhejte a zavítejte na Děti noci.

Renča


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...