29.3.2023 | Svátek má Taťána


VYŠLO: Nové knihy od 2. do 12. června 2009

12.6.2009 0:05

Usagi Yojimbo Kruhy Tan SakaiTOPlistkomiks

Usagi Yojimbo: Kruhy
/Usagi Yojimbo: Circles/
Sakai, Stan

Nakladatel: Crew
Překladatel: Ľudovít Plata
Obálka: Stan Sakai
Redakce: Filip Gotfrid
Rok vydání: 2009
Počet stran: 160
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Šestá kniha dobrodružství Usagiho Yojimba, hrdinského ronina, tentokrát přináší ty nejstrašidelnější příběhy z celé série. Je plná monster, příšer, démonů a duchů... a taky ztracených lásek.
Ukáže se, že jsou mosty, přes které by se nemělo po setmění chodit, že pomsta ze záhrobí může vést i skrz ty nejnepatrnější předměty, že démoni mohou mít jakoukoliv podobu... ale budeme i svědky nelítostného souboje na život a na smrt a ve finálním příběhu se Usagi po létech vrací zpátky domů, by se střetl s ďábelským zabijákem a svou vlastní minulostí.

cena 229.00 Kč


Legenda o Rennardovi Jiří Mazurekfantasy

Legenda o Rennardovi
Mazurek, Jiří

Nakladatel: Epocha
Obálka: Lubomír Kupčík
Redakce: Tomáš Němec, Blanka Kroupová
Rok vydání: 2009
Počet stran: 272
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Rennard, zvaný Druhý princ, čelí nepřízni otce a krále, úkladům bratrů, Zlu přicházejícímu ze severu i dávnému rodovému prokletí. Řízením osudu se stává vyhnancem nejprve v cizině a poté i ve vlastní zemi. Bizarní sny, jejichž dějištěm jsou nepozemské světy, a nadlidské schopnosti, které v něm probouzejí momenty ohrožení, přivedou Rennarda k poznání, kdo je jeho opravdovým nepřítelem a kým je ve skutečnosti on sám...

cena 129.00 Kč


Lucifer Děti a monstrakomiks

Lucifer: Děti a monstra
/Lucifer: Children and Monsters/
Carey, Mike - Gross, Peter - Ormston, Dean

Nakladatel: Netopejr, Crew
Překladatel: Štěpán Kopřiva
Obálka: Duncan Fegredo
Redakce: -
Rok vydání: 2009
Počet stran: 208
Rozměr: 170 x 260
Provedení: hardback

Důchod bývalého vládce pekla Lucifera se vyvíjí poněkud problematicky. Ve službách nebe zachránil svět před hrozbou němých bohů a byl odměněn předmětem nepředstavitelné síly - branou, která vede do ještě nestvořené nicoty.
Ale brána sama o sobě je pouhým nástrojem. A Lucifer ho hodlá použít, aby naplnil své skutečné cíle. Jeho putování za ztracenými křídly ho zavádí do japonského zásvětí, kde vládne Izanami - do strašlivého domu komnat bez oken. Na jeho prahu zanechá Lucifer svou nesmrtelnost i veškerou moc. Vstoupí do labyrintu pastí a zrad, kde je jen jediná věc nebezpečnější než neúspěch: úspěch.
Brána, kterou Lucifer vyřízl do textury jsoucna, mezitím přitahuje k jeho losangeleskému hudebnímu baru nejrůznější síly. Síly, které chtějí ovládnout naši realitu. Ovládnout a zničit.
A až ta bouře vypukne naplno, Luciferovi už možná nezbyde místo, kam by se mohl vrátit.
Pokračování příběhu padlého anděla, zrozeného na stránkách proslulého Sandmana Neila Gaimana. Kniha Lucifer: Děti a monstra byla nominována na prestižní cenu Willa Eisnera a obsahuje čísla 5 - 13 pravidelné série Lucifer.

cena 499.00 Kč


Safari plážkomiks

Safari pláž
/Strand Safari/
Mawil,

Nakladatel: Tomáš Chlud - Sýpka
Překladatel: Tomáš Chlud
Obálka: Mawil
Redakce: -
Rok vydání: 2009
Počet stran: 80
Rozměr: 165 x 215
Provedení: paperback

Léto na opuštěné pláži... slunce, surf, krásné holky... a nesmělý, zamilovaný králík. Komiksová novela nejtalentovanějšího německého autora Mawila vychází po USA, Španělsku a Francii také česky.

cena 190.00 Kč


Stíny Amberu Roger Zelaznyfantasy

Úsvit Amberu 04: Stíny Amberu
/The New Amber 04: Shadows of Amber/
Betancourt, John Gregory

Nakladatel: Classic
Překladatel: Adéla Kulová
Obálka: Jon Sullivan
Redakce: -
Rok vydání: 2009
Počet stran: 232
Rozměr: 105 x 185
Provedení: paperback

Když se Oberon vrátí na Amber, Dworkin mu oznamuje, že Vzor se pomocí jakéhosi kouzla přemístil do nitra hradu. Další zkoumání odhalí, že prvotní Vzor zůstal na svém původním místě, kde vznikl, a hrad Amber nyní vlastní jeho identickou kopii.
Avšak, jak se postupně ukazuje, došlo k mnohem většímu poškození. Za jediný večer Oberon zjišťuje, že Amber je domovem další rasy - celé civilizace, která žije na dně oceánu, ve městě, které je zrcadlovým odrazem Amberu. Dozvídá se, že v těchto hlubinách se také objevila kopie Vzoru... a královna podmořského světa o něm všechno ví a snaží se Vzoru ve své říši zbavit; má s Oberonem vlastní plány... a také moc, která dokáže její přání uskutečnit.

cena 199.00 Kč


Cesta do sopečného paláce Tajemství země Drüün Tony Abbottfantasy

Tajemství země Drúún - Cesta do Sopečného paláce
/The Secrets of Droon - Journey to the Volcano Palace/
Abbott, Tony

Nakladatel: Mladá fronta
Překladatel: Lumír Mikulka
Obálka: Tim Jessell
Redakce: Lucie Šavlíková, Petra Diestlerová, Jana Bromová
Rok vydání: 2009
Počet stran: 80
Rozměr: 135 x 195
Provedení: hardback

V pohádkovém světě pod schodištěm čekají další zkoušky!
Eric, Julie a Neal se znovu vydávají do říše Drúún, aby pomohli princezně získat zpět magický diamant, který ukradl zlý a nebezpečný kouzelník Spár. Musejí kvůli tomu podstoupit cestu až do nitra sopečného vulkánu, ale putování není jednoduché, setkávají se totiž při něm s různými nadpřirozenými bytostmi, a ne všechny s nimi mají zrovna dobré úmysly. Podaří se třem dětem splnit úkol, který si samy uložily?

cena 189.00 Kč


Kletba lovce duchů Joseph Delaneyfantasy

Kletba lovce duchů
/The Spook's Curse/
Delaney, Joseph

Nakladatel: Deus
Překladatel: Miroslava Šmírová
Obálka: Dagmar Zhoufová
Redakce: Lucie Křesťanová
Rok vydání: 2009
Počet stran: 256
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Thomas Ward je v prvním roce učení u lovce strašidel Johna Gregoryho. Brzy podstoupí zkoušku ohněm, při níž se musí vypořádat se strašidlem prvního stupně. Společně s lovcem pak odjíždí na pohřeb do Priestownu, města s obrovským kostelem a velkým tajemstvím pod jeho ulicemi. Lovec se zde chce konečně vypořádat se strašidlem zvaným "Zhouba", které je uvězněno v katakombách. Úkol komplikuje příjezd inkvizitora, který považuje lovce strašidel za čaroděje. Inkvizitor lovce zajme a drží s ostatními čaroději v temných chodbách sklepení. Tom se jej vydává zachránit. Bude mít chlapec dost síly a odvahy, aby osvobodil svého mistra ze spárů inkvizitora?

cena 249.00 Kč


Země neandertálců Nonna Auskásci-fi

Země Neandertálců
Auská, Nonna

Nakladatel: Mladá fronta
Obálka: Pavel Kolín
Redakce: Antonín Kočí, Otilie Grezlová, Pavel Kolín
Rok vydání: 2009
Počet stran: 328
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Příběh lékařky Luci Trentonové, která jako jediná přežije havárii letadla, ovšem s těžkými zraněními, a dlouho se pak zotavuje. Nicméně co chvíli ji přepadají stavy, kdy se propadá o tisíce let zpět...
Humoristický román s fantazijními motivy si bere na mušku dnešní rádoby vyvinutou společnost. Ovšem autorka skrze hlavní postavu Luci ukazuje, že mezi chováním neandertálců a současných lidí zase tak velký rozdíl není...

Nonna Auská, která strávila mnoho let v zahraničí (USA, Itálie), je známá především knihou Český lékař v Americe a Bella Italia. Těží ze znalosti prostředí "velkého světa" a bezostyšně si utahuje z povrchnosti lidí, kteří se do takového prostředí chtějí dostat. K tomu používají moderní slova, jejichž význam jim však uniká.

cena 249.00 Kč


Paul z Duny Brian Herbert Kevin J. Andersonsci-fi

Paul z Duny
/Paul of Dune/
Herbert, Brian - Anderson, Kevin J.

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Dana Chodilová
Obálka: Karel Řepka
Redakce: Jiří Chodil
Rok vydání: 2009
Počet stran: 568
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

První díl nové řady nejslavnější SF ságy líčí události po ovládnutí planety Paulem Muad'dibem, jímž končí klasický příběh Duny. Další historii Duny známe až ze Spasitele, kde už si Paul podmanil celou Galaxii. Paulovy výboje jsou v plném proudu. Jeho legie kráčejí od vítězství k vítězství, ale Paul má i mnoho nepřátel. A sám má pochybnosti -nevytváří místo řádu chaos a nezrazuje ty, kteří mu věřili? Silný a vynikajícím způsobem vyprávěný příběh je jistě jedním z nejlepších pokračování Duny.

cena 339.00 Kč


Sága z Valhally Johanne Hildebrandtováfantasy

Sága z Valhally
/Saga fran Valhalla/
Hildebrandt, Johanne

Nakladatel: Euromedia Group - Ikar
Překladatel: Jana Svatošová
Obálka: Oldřich Liška
Redakce: Alena Jíchová, Iveta Poláčková, Jiří Staněk
Rok vydání: 2009
Počet stran: 384
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Nad světem zuří bouře a vánice. Slunce zmizí, zemi ovládne mráz a lidem hrozí neúroda a hladomor. Freya se snaží za pomoci kněžek všemožnými prostředky zachránit svůj lid, avšak nemilosrdný nepřítel se blíží. Jindy účinná kouzla selhávají a Freya zjišťuje, že její moc slábne a že má proti sobě mocné protivníky, jimž navíc pomáhají zrádci v řadách jejích věrných. Nečekaně získává podporu v bojechtivé Astě, která touží pomstít smrt své matky a své ponížení a jež zůstává věrná milovanému muži, krásnému Ormovi.
Freya přikazuje zbudovat obranné valy a příkopy, připravuje všechny na rozhodující boj. S bolestí v srdci si uvědomuje, že brzy bude postavena před nejtěžší volbu svého života: buď Valhalla zanikne, nebo obětuje nejcennější, co má - vnučku Ságu, kterou vždy považovala za svou nástupkyni.
Sága z Valhally je závěrečným dílem úspěšné trilogie, odehrávající se ve Švédsku před 2700 lety, ve světě mocných kněžek, neoblomných přírodních sil, magie a pusté zloby. Švédská spisovatelka Johanne Hildebrandtová předkládá čtenářům bohaté a napínavé vyprávění o prastarých prokletích a křivdách, o obětech, lidských slabostech i lásce na celý život.

cena 249.00 Kč


Stín černého hvozdu Míla Lincfantasy

Stín Černého hvozdu
Linc, Míla

Nakladatel: Straky na vrbě
Obálka: Jana Šouflová
Redakce: Michael Bronec, Jana Kopečková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2009
Počet stran: 424
Rozměr: 105 x 165
Provedení: paperback

To ráno, kdy říčka Bělava přinese mrtvé tělo, se změní mnohé. Za zdmi Kozího hrádku se probudí zlo z Vrchoviny. Kejklíř Žibřid zaspí schůzku se smrtí. A Richard z Línavce, pán z Nemanic, chudý jak kostelní myš, se postaví démonům minulosti i nepřátelům z masa a kostí.
Klasický fantasy příběh plný odvahy i zbabělosti, intrik i lásky, zrady i přátelství, vedoucího až za brány smrti.
Ale svět není tak černobílý, jak by se mohlo zdát...

cena 225.00 Kč


Justin Time Zrada ve Florencii Peter Schwindtsci-fi

Justin Time - Zrada ve Florencii
/Justin Time - Verrat in Florenz/
Schwindt, Peter

Nakladatel: Jan Vašut
Překladatel: Jan Hlavička
Obálka: Frauke Weldin
Redakce: -
Rok vydání: 2009
Počet stran: 184
Rozměr: 140 x 215
Provedení: hardback

Když Justin a Fanny objeví dva malé mobilní stroje času, nevěří vlastním očím. Skrývá se ve škole chronoagent? Jsou obklopeni zrádci? Justin se bezhlavě vrhá do dalšího dobrodružství? Vypraví se s Fanny do Florencie roku 1492. Neboť tam unikl pomocník Justinových rodičů Alois Bierbichler. Ve Florencii však zjistí, že Bierbichler je vězněn v nejlépe střeženém paláci města a že jeho život visí na vlásku. Musejí Bierbichlera vysvobodit a pomůže ji sám Leonardo da Vinci. To však ještě netuší, že plány jim zkříží Portitia Abbadonová...

cena 249.00 Kč


Zloba šíleného boha R. E. Feistfantasy

Zloba šíleného boha
/Wrath of a Mad God/
Feist, Raymond E.

Nakladatel: Wales
Překladatel: Simona Holubcová
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: -
Rok vydání: 2009
Počet stran: 432
Rozměr: 110 x 180
Provedení: paperback

V posledním dílu trilogie Válka Temných již nejsou v ohrožení jen životy obyvatel Midkenie a Kelewanu, ale následky krvavého střetu mohou zasáhnout i do rovnováhy všech ostatních existujících světů. Přiblížil se čas zkázy, kterému svou magii i ostří nabroušených čepelí nastaví hrdinové, jimž nezbývá než se vlastními silami pokusit zvrátit běh událostí.
Tak se členové Konkláve, Magnus se svým otcem Pugem v doprovodu Isalánce Nakora vydávají na velmi riskantní a zdánlivě šílenou misi na území obsazená a obydlená přisluhovači Temného boha, neboť je to jediná možnost, jak se v posledním zoufalém vzepětí sil pokusit zachránit sebe, Midkénii, Kelewan a nakonec i celý vesmír...

cena 349.00 Kč


Líheň Miroslav Žambochsci-fi
- nové vydání -

Líheň
Žamboch, Miroslav

Nakladatel: Triton
Obálka: Jan Doležálek
Redakce: Jiří Popiolek
Rok vydání: 2009
Počet stran: 480
Rozměr: 140 x 200
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Marika Zaháňská, mladá, sportovně založená žena, pracuje jako asistentka na vysoké škole. Kromě problémů v osobním životě a občas přečerpaného bankovního konta žije relativně spokojeně a všedně - do chvíle, než v uličkách za Knížecí na Praze 5 narazí na ozbrojeného násilníka a mladého muže, který ji pomůže z nesnází. Setkání otáčí její život vzhůru nohama, v průběhu hodin se dostává mezi mlýnská kola americké rozvědky pátrající po kufříkových atomových bombách a rusko-české mafie čelící nepříteli, proti němuž je CIA partou trampů na výletě. A tajemství, smrt nebo život, se ukrývá právě v Praze...

cena 348.00 Kč


Safírové oči Josef Němecfantasy

Safírové oči
Němec, Josef

Nakladatel: Nakladatelství XYZ
Obálka: Petr Vyoral
Redakce: Petra Niederlová, Vratislav Kadlec, Helena Kučerová
Rok vydání: 2009
Počet stran: 312
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Amanda, Pipi a Jack Newmanovi jsou sourozenci, kteří žijí na statku po svých údajně zesnulých rodičích. Jednoho dne se však všechno změní, sestry i bratr začínají vídat podivné přízraky různobarevných očí. Od své babičky se dozvídají, že rodiče jsou naživu, ale že je vězní nejmocnější pán zla - lord Mackley. Babička jim vysvětlí, že mohou vládnout zapovězenou magickou mocí. Tu jim pak společně se zaklínačem navrátí obřadem, při kterém sourozenci získají kameny moci, jež chrání obdařené lidi proti přízrakům. Pár dní potom se vydávají každý do jedné ze tří zemí, kde mají naplnit dávno vyřčené proroctví…

cena 269.00 Kč


Stmívání průvodce filmemStmívání: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem
/Twilight: The Complete Illustrated Movie Companion/
Vaz, Mark Cotta

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Šárka Kadlecová
Obálka: Summit Entertainment
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2009
Počet stran: 144
Rozměr: 220 x 280
Provedení: hardback

Světový bestseler a mezinárodní fenomén stvořený americkou spisovatelkou Stephenie Meyerovou je nyní rovněž úspěšným filmem! V tomto průvodci najdete spoustu barevných fotografií, zajímavostí z natáčení filmu Stmívání, tajemství skrytá za nejdramatičtějšími scénami a exkluzivní rozhovory. Nahlédněte spolu s režisérkou a producenty do zákulisí a poznejte důvěrně atmosféru, v níž vzniká nový film.

cena 399.00 Kč


To Stephen Kinghoror
- nové vydání -

To
/It/
King, Stephen

Nakladatel: Beta
Překladatel: Gabriel Gössel
Obálka: Michal Kuba
Redakce: Helena Šebestová
Rok vydání: 2009
Počet stran: 1016
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Bylo jich sedm a byli velmi mladí, když se jejich první klopýtnutí změnilo v horor. Nyní už jsou dospělými muži a ženou. Rozprchli se do velkého světa, aby v něm dosáhli úspěchu a štěstí. Ale nikdo z nich se nemůže ubránit síle, která je táhne zpátky do městečka Derry, aby stanuli tváří v tvář noční můře bez konce a zlu beze jména...

cena 369.00 Kč


Pán se stříbrným lukem David Gemmell Troja 1fantasy

Pán se stříbrným lukem
/Lord Of The Silver Bow/
Gemmell, David

Nakladatel: Perseus
Překladatel: Dana Krejčová
Obálka: Larry Rostant
Redakce: Luboš Falout
Rok vydání: 2009
Počet stran: 356
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback

V Pánu se stříbrným lukem, prvním dílu epické trilogie Troja, D. Gemmell kombinuje pronikavě živoucí popisy s bohatstvím historických detailů v nepřekonatelném, dech beroucím díle lásky a nenávisti, ctižádostivosti i soupeření, míru i války.
Tři životy změní osudy národů.
Helikáón, mladý princ Dardanie, pronásledovaný trýznivým a traumatickým dětstvím, kněžka Andromacha, jejíž ohnivá povaha a nezávislost ohrožují moc králů, legendární válečník Argurios, ovládaný pouze myšlenkami na pomstu.
V Troji naleznou město, rozpolcené ničivým soupeřením - smršť žárlivostí, klamů a vražedných zrad. A za pověstmi trojskými zdmi pošilhávají krvežíznivé oči nepřátel po bohatství města a plánují jeho pád. Nastal čas statečnosti i zrady, čas krveprolévání a strachu, čas hrdinů.

cena 349.00 Kč


Artemis Fowl a časový paradox Eoin Colferfantasy

Artemis Fowl a časový paradox
/Artemis Fowl and the Time Paradox/
Colfer, Eoin

Nakladatel: Albatros
Překladatel: Veronika Volhejnová
Obálka: Robert Rytina
Redakce: Tereza Pecáková, Alexandra Horová, Arnoštka Svobodová
Rok vydání: 2009
Počet stran: 316
Rozměr: 120 x 200
Provedení: hardback

Tentokrát čelí Artemis Fowl svému prozatím největšímu nepříteli. Sobě samému! Artemisova matka onemocněla. To, co zpočátku vypadalo jako obyčejná chřipka, se náhle promění v nebezpečnou chorobu. Artemis se tedy rozhodne povolat na pomoc své přátele ze skřítkovského Národa a vydává se na cestu v čase s kapitánkou Myrtou Krátkou po svém boku, aby se utkal se svým mladším já a zmocnil se posledního vzácného hedvábného lemura sifaku. Jedině z jeho mozkomíšního moku lze totiž získat lék. Nenechte si ujít další strhující dobrodružství plné elfů, gnómských run a jednoho mladého geniálního zločince!

cena 249.00 Kč


Komiks Fest! revue Crumb 4komiks

Komiksfest! Revue 04/2009
Jerie, Karel - Šprachta, Petr - Shelton, Gilbert - ...

Nakladatel: Seqence, Labyrint
Překladatel: Tomáš Hibi Matějíček, Richard Podaný, Jiřina Folková Cortesová
Obálka: Robert Crumb
Redakce: Tomáš Hibi Matějíček, Joachim Dvořák
Rok vydání: 2009
Počet stran: 96
Rozměr: 200 x 285
Provedení: paperback

Robert Crumb, legenda nezávislého komiksu je hlavním hostem již čtvrtého čísla Komiksfest! Revue. To je věnováno především nezávislé americké tvorbě.
Kromě profilových textů obsahuje samostatné komiksové povídky (Gilbert Shelton, Karl Kerschl, Lance Hansen a Anders Nilsen). U nás zatím málo známou oblast portugalského a mexického komiksu otevírají José Carlos Fernandes a Patricio Betteo s příběhy na pomezí (sur)reality.
Domácí scénu zastupují Karel Jerie, Petr Šprachta a v rubrice skicář také Tomáš Kučerovský.

cena 150.00 Kč


Pandořina dcera Iris Johansenováhoror

Pandořina dcera
/Pandora's Daughter/
Johansen, Iris

Nakladatel: Columbus
Překladatel: Věra Kotábová
Obálka: -
Redakce: Květa Svárovská, Hana D. Benešová
Rok vydání: 2009
Počet stran: 280
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Megan Blairová je lékařka. Dobrá doktorka, která si snad dělá až příliš veliké starosti se svými pacienty. A má ještě jeden dar... Je Naslouchačka. Slyší hlasy lidí, kterým se stala nějaká tragédie, neštěstí. Dlouho tyto své vlohy popírá, až se jednou objeví Neal Grady, dávný přítel z dětství, aby je v ní oživil. Také Grady má dar - je Ovládač. Jakmile se ti dva znovu setkají, rozpoutá se kolotoč hledání, útěků, skrývání a bojů.
Zlosyn Molino chce získat Megan, aby se na ní pomstil za to, že její matka zabila jeho syna Stevena. Megan, Grady a další přátelé chtějí najít Molina, aby mu zabránili v páchání dalších zvěrstev, kterých se dopouští hlavně na dětech.
A pak je tu ještě Foliant. Rodinná kronika a také účetní kniha, která v tom všem hraje nemalou roli. Neboť je zde někdo, kdo je Ochránkyní a zároveň Hledačkou.
Neobvyklé vlastnosti hlavních hrdinů jsou jen pověstnou třešničkou na dortu, příjemným doplňkem napínavého příběhu, který se čte doslova jedním dechem.

cena 269.00 Kč


Koralina Neil Gaimanhoror
- nové vydání -

Koralina
/Coraline/
Gaiman, Neil

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Ladislava Vojtková
Obálka: Universal Studios
Redakce: -
Rok vydání: 2009
Počet stran: 168
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

V novém bytě Koralininých rodičů je dvacet jedna oken a čtrnáct dveří. Třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a za nimi je jen cihlová zeď až do chvíle, kdy je Koralina jednoho dne otevře a najde za nimi průchod do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich podobá jako vejce vejci. Až na to, že je jiný...

cena 219.00 Kč


Obydlený ostrov Arkadij a Boris Strugačtísci-fi

Obydlený ostrov
/Obitaemy Ostrov/
Strugackij, Arkadij - Strugackij, Boris

Nakladatel: Triton
Překladatel: Libor Dvořák
Obálka: Marek Hlavatý
Redakce: Marie Semíková
Rok vydání: 2009
Počet stran: 408
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Na planetě Sarakš přistane průzkumné kosmické plavidlo ze Země. Jeho posádku tvoří jediný muž, mladík jménem Maxim Kammerer. Povoláním je progresor, tedy člověk, který zkoumá vývoj jednotlivých objevených civilizací a pokud je to možné, snaží se do tohoto vývoje citlivě zasáhnout tak, aby se ona civilizace vyhnula katastrofám, jakými museli ve svých dějinách projít Pozemšťané. Jeho loď je však okamžitě po přistání zničena a on se ocitá sám na světě, který je ovládán celoplanetárním šílenstvím.
Bratři Strugačtí se také v Obydleném ostrově zabývají svou oblíbenou myšlenkou oprávněnosti vývozu revoluce či třeba jen intelektuální zkušenosti. A tak je Maxim na konci románu překvapen, že jeho počínání na Sarakši ani zdaleka nebylo tak správné a v pořádku, jak si po celou dobu sám představoval.

cena 338.00 Kč


Goblinova válka Jim C. Hinesfantasy

Goblinova válka
/Goblin War/
Hines, Jim C.

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Kateřina Niklová
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2009
Počet stran: 240
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Pokud si myslíte, že je těžké být hobgoblinem nebo člověkem, zkuste žít chvíli jako goblin. Vlastně si představte, že jste ten nejmenší skrček mezi gobliny, jediný uctívač boha, který byl z dobrého důvodu zapomenut, a tím, na koho všichni ukáží prstem při prvním známce potíží. Zkuste si představit, že jste Jig Drakobijce a uvidíme, jak se vám to bude líbit...
Navzdory všem předpokladům je Jig stále naživu. Přežil tažení proti drakovi a Nekromantovi, invazi skřítků, během níž zlobři a trolové padali jako mouchy, a také tu nejstrašlivější možnou katastrofu: zvolení goblinským náčelníkem. Není si však jist, kolik toho ještě zvládne. A tak ho brzy potká další zkouška.
Na povrchu zuří válka, a když do goblinského pelechu vtrhnou lidští válečníci pátrající po Holi stvoření, Jig pochopí, že ho čeká další velmi smolný den...

cena 199.00 Kč


Letní strom Guy Gavriel Kay Honavarská tapisériefantasy

Letní strom
/The Summer Tree/
Kay, Guy Gavriel

Nakladatel: Triton, Argo
Překladatel: Linda Bartošková
Obálka: John Howe
Redakce: Miloš Urban, Milan Dorazil
Rok vydání: 2009
Počet stran: 312
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Úvodní svazek trilogie Fionavarská tapisérie je příběhem sympatické pětice studentů kanadské univerzity. Kimberly, Kevin, Jennifer, Dave a Paul jsou tajemným cizincem, Lorenem Stříbropláštěm, pozváni do magické Fionavary, prvního ze všech světů. Mají se zúčastnit oslav padesátiletého výročí vlády velekrále, ovšem jejich osudem je sehrát ve světě Fionavary mnohem důležitější roli, u každého z nich trochu odlišnou, ale vždy významnou. Po celé věky uvězněný temný bůh Rakoth se totiž uvolnil z pout a nad zemí se stahují černá mračna zmaru a krvavé války...
Fionavarská tapisérie je klasickou fantasy nesoucí se v té nejlepší tolkienovské tradici, po téměř dvacet let od svého vzniku inspirovala mnoho dalších hudebních, literárních i uměleckých děl a svou značnou oblibu si zachovala dodnes.

cena 289.00 Kč


Memento mori Jirešfantasy

Memento mori
Jireš, Ondřej (ed.)

Nakladatel: Triton
Obálka: Michal Ivan
Redakce: Ondřej Jireš, Jana Jůzlová, Petra Diestlerová
Rok vydání: 2009
Počet stran: 296
Rozměr: 145 x 210
Provedení: hardback

Tehdy se středověk prolínal s nástupem novověku - inkvizice vedla procesy s čarodějnicemi, vznikl pražský orloj, u Moháče se střetly armády dvou náboženství, objeven byl nový zámořský svět, zrodila se úchvatná díla renesančních umělců... Nejen tato témata se stala základním kamenem příběhů plných napětí, temné atmosféry, charismatických hrdinů, ale také humoru a poutavých nápadů.
Špička domácí spisovatelské scény se ukazuje ve vynikající formě a předkládá zbrusu nové, dosud nepublikované povídky. Vedle textů Petry Neomillnerové, Františka Novotného, Pavla Renčína a dalších zde najdeme také samostatný prolog k chystané sérii Kapitán Báthory od Juraje Červenáka.
Povídková antologie Memento mori je prvním příspěvkem do volného cyklu Fantastická historie, který spojuje velkolepou tradici české historické prózy s moderním přístupem současných tvůrců podivuhodného žánru fantasy.

cena 298.00 Kč


Daemon


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...