10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


FILM: Levná DVD na stáncích: horor Creepshow – Plíživý děs

1.6.2009 0:05

Creepshow Plíživý děs Filmmag levná DVDTOPlist"Je neuvěřitelné jak vy, morbidní otravové, pořád chcete víc a víc. Vy asi prostě toužíte po potrestání. Myslím, že vy, malé pijavice, máte rádi zvrácenost. Jste oddáni hrůze, a to je dobře. Nechceme žádné vyděšené králíky v našem kruhu přátel strachu."

Těmito slovy je uvozen povídkový hororový film z roku 1987 Creepshow – Plíživý děs. Všechny tři příběhy byly natočeny podle motivu Stephena Kinga, scénář ke všem napsal George A.Romero, a všechny režíroval Michael Gornick.

Za účelem pomsty ožije v prvém příběhu "Starý náčelník Dřevěná hlava" dřevěná socha indiánského válečníka. V druhém příběhu "Prám" dva mladé párečky hodlající se vykoupat v jezeře jsou nepříjemně překvapeny vše živé požírající olejovou skvrnou. A konečně v třetím příběhu "Příběh stopaře" se dozvíme, že pokud při dopravní nehodě zabijeme stopaře a z místa činu ujedeme, nesmíme se divit, když si nás mrtvý a patřičně naštvaný stopař najde – v tomto třetím příběhu se také v epizodní roličce řidiče náklaďáku mihne sám Stephen King.

Po pravdě řečeno nejedná se o hororové příběhy ve vlastním slova smyslu. V každém z nich nalezneme odlehčující humorné momenty, jako by sami autoři chtěli naznačit, že ani oni tyto příběhy nemyslí smrtelně vážně. Výsledkem je tak pohodová podívaná, kdy příběhy balancují na hraně hororu tak ale, že se občas i zasmějeme – k tomu ostatně přispívá i skutečnost, že jednotlivé epizody jsou prokládány animovanými sekvencemi. Ale pozor – nejedná se o parodii. Některá úmrtí jsou přiměřeně hnusná. Připočtete-li k tomu ještě lepá těla dívek z druhého příběhu a humornou urputnost přejetého stopaře z příběhu třetího, je výsledek skutečně osvěžující.

Nejedná se o geniální dílo. Jde o solidně odvedené řemeslo, u kterého se zaručeně pobavíte. Byť jde o horor, pohoda z něho přímo tryská. Navíc ani jeden z příběhů není hloupý či stupidní.

Pokud si v duchu promítnu všechny filmové adaptace Kingových děl, které jsem v minulosti viděl (a že řada jich byla špatná), pak rozhodně Creepshow – Plíživý děs se řadí do mírného nadprůměru.

Povídkový film Creepshow – Plíživý děs vydala Řitka video a na stáncích se objevil ve středu dne 27.5.2009

Creepshow – Plíživý děs (Creepshow 2); USA; 1987
režie všech epizod: Michael Gornick
hrají:

  • "Starý náčelník Dřevěná hlava" (Old Chief Wood’nhead): George Kennedy, Dorothy Lamour, Frank Salsedo, Holt McCallany
  • "Prám" (The Raft): Paul Satterfield, Jeremy Green, Daniel Beer, Page Hannah
  • "Příběh stopaře" (The Hitchhiker): Lois Chiles, Tom Wright, Richard Parks, Stephen King


Trailer - Creepshow 2


Creepshow 2: "The Raft" Death Scene

Jiří Halama


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...