16.9.2021 | Svátek má Ludmila


FILM: Legie (Legion)

17.3.2010 0:05

Recenze: Legie [Legion] - 20%

TOPlistNejdřív prosím vydržte trailer, protože jinak byste mi asi nevěřili, že se ve filmu opravdu děje to, co budu psát. A budou to spoilery, ale to nevadí, poněvadž tento film je blbost.

99 procent tohoto filmu se odehrává v motorestu uprostřed americké pouště. Je tady děvče, které je těhotné (otec je dávno někde pryč), hodný hezký mechanik, jeho taťka (Dennis Quaid) a asi půl tuctu dalších náhodných lidí.

Pak dojde k nějakým kataklyzmatickým událostem a pravděpodobně je zničena většina civilizovaného světa. Píšu "pravděpodobně", protože ve filmu to nevidíme a máme si to domýšlet jen z toho, že přestane vysílat televize a rádio a že je motorest obklíčen nejdříve hejny much a potom hejny pekelných zombie démonů.

Vlastně, oprava: Nejsou to zombiové ale andělé! Víte, Bůh se totiž na lidstvo konečně definitivně naštval, ale místo toho, aby poslal potopu jako obvykle, poslal armádu tisíců svých andělů, kteří posedli obyčejné lidi a tito posedlí lidé pak zřejmě pozabíjeli ostatní normální lidi. "Zřejmě", protože nic z toho ve filmu nevidíme! Vidíme pouze, jak démonicky vypadající lidi (t.j. andělé) sjedou kolem motorestu a chtějí sejmout to těhotné děvče, protože jeho nenarozené dítě je jedinou nadějí na záchranu lidstva. Jak už je v tomto filmu obvyklé, až do jeho konce se nedozvíme proč by zrovna toto dítě mělo být jedinou nadějí na záchranu lidstva a proč ho Bůh zabíjí tak komplikovaně, místo aby do něj například uhodil bleskem.

Mezitím se ale v motorestu objevuje Terminátor! Tedy, ve skutečnosti je to archanděl Michael (Paul Bettany), který se vzepřel Bohu ("Dělám to, co On potřebuje, ne to, co On přikázal!") a chrání těhotné děvče a celý motel před ostatními anděly (a před Bohem). Přitom se snaží napodobovat Terminátora, včetně zkopírovaných úvodních scén - objeví se ve městě, sebere nějakým policajtům zbraně a auto, odjede do pouště, je málomluvný. Bonusem je pouze to, že narozdíl od Terminátora si předtím na záchodě uřeže křídla.

Lidi v motorestu tedy společně s Michaelem odolávají nájezdům zombie-andělů, které to nakonec přestane bavit a přiletí teplý archanděl Gabriel:

Načež vypukne "epická bitva o osud lidstva" spočívající v tom, že se Michael a Gabriel pošťuchují mezi stoly v motorestu, přičemž Michael má brokovnici, zatímco Gabriel má pancéřová křídla a palcát.

Mezitím všichni zbývající přeživší (v tuto chvíli už jen asi tři) utečou z motorestu, Michael škrtí zbaběle Gabriela zezadu, načež Gabriel lišácky probodne sebe i Michaela kudlou, ukrytou v palcátu. Díky čemuž se Michael rozplyne a Gabriel letí za utíkajícími. Chvilku se s nimi pošťuchuje, načež se objeví Michael v plné zbroji a s křídly a jednou ranou ho sejme. Pak děvčeti a chlapcovi vysvětlí, že si to Bůh všechno rozmyslel, a že nemají ztrácet víru, a odletí.

Děvče a chlapec následně najdou jakousi vesnici v horách, ve které zřejmě přežilo pár lidí (což opět nevidíme, dočkáme se jenom záběru z dálky) a v epilogu vyrážejí s novorozeným dítětem "on the road" v autě plném zbraní a říkají něco o tom, že ho budou chránit. Nabízí se otázka, proč by ho měli před někým chránit, když si to Bůh rozmyslel, a kam vyrážejí, když je lidstvo vyhlazeno. Nicméně, THE END.

Kromě toho, že film má velmi debilní námět, který je nepochopitelný, nedává smysl a musí velmi urážet věřící, je jeho problém hlavně v tom, že je velmi amatérsky natočen. Docela mě překvapilo, že je na tom Dennis Quaid tak špatně, že se snižuje k účinkování až v takhle špatných filmech. Film musel být velice laciný a jeho koncept "bitva nebes o osud Země rovná se dva polonazí chlapi v motorestu" je opravdu inovativní. Paul Bettany je dobrý here, ale ani vzdáleně se nehodí do role "Mlčícího drsného hrdiny", byť by to měl být anděl.

Věci jako Constantine nebo dokonce i Konec světa s Arnoldem jsou proti Legii veledíla.

Převzato z filmového blogu Františka Fuky FFFILM.fuxoft.cz. FFFilm, jehož autorem je František Fuka, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.

František Fuka


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...