25.10.2021 | Svátek má Beáta


EDITORIAL: ...až na věčné časy!

28.11.2005

PechyNěkteří z vás si zajisté vzpomenou, jak jsem v Úvodníku z 26. října 2005, oznámil aktualizaci dvakrát do týdne. Vaše nadšené hlasy mě povzbudily v redaktorském úsilí a nadšení z práce. Dokonce jste se nechali slyšet, že vám chybí ukázky z vydávaných knih. Vyslyšel jsem vaše návrhy a ukázky opět zavedl do pravidelného repertoáru sci-fi rubriky Neviditelného psa. Netušil jsem, jak nadšeně většina vydavatelů přijme mou neskromnou žádost o zasílání textů. Dokonce ji přijali tak nadšeně, s takovým elánem, že máme ukázky na několik týdnů dopředu.

Nechme ukázky na chvíli stranou a vraťme se pomalu k tomu, co vám chci sdělit. Vaše komentáře mě povzbudily natolik, že nemohu naplnit slib, který jsem dal. Slibenou denní aktualizaci od začátku příštího kalendářního roku nemohu dodržet, protože v té době pojedeme v denním režimu již měsíc.

Tak, tak. Dnes je pondělí 28. listopadu, svátek má René, a Sarden vracíme k Pagiho tradicím. Důvodů je hned několik. Prvním a nejdůležitějším jsou vaše přání. Musím vám poděkovat, že jste přechodné období vydrželi tak dlouho.

Druhý důvod nalézám v událostech posledních měsíců a dní. Nejprve Pagi oznámil svou rezignaci na post šéfredaktora, zatnuli jste zuby a statečně se smířili se zaučovacím režimem nějakého Jana Pechance (Mladík na obrázku. Pán, co píše tyto řádky.), když už jste si začínali zvykat, dostihla vás daleko razantnější změna. Neviditelný pes se přesunul na Lidovky, získal novou tvář a adresu, stejně tak jeho SF rubrika.

Zde vidím třetí záminku pro opětovné zavedení každodenní řehole. Se šokem, který přinesla změna, jste měli čas se smířit nejenom vy, ale také redakce Sardenu (Pagi, naši pravidelní přispěvatelé a já). Obeznámili jsme se ze základním ovládáním redakčního systému, což nám umožňuje pracovat ve stejném stylu, jako před "Velkým psím třeskem".

Moji maličkosti se však v té "kouli", co nosí na krku, rozsvítilo a já si uvědomil, že je zbytečné protahovat plány k symbolickým datům. Nemá to smysl, nejlepší je jednat hned. Nač oddalovat nevyhnutelné, když cítím, že už jsem pod vytrvalým a trpělivým Pagiho vedením připraven na poslední krok? Žádný důvod neexistuje, takže ode dneška se Sardenem denně, až na věčné časy.

Děkuji vám za bezmeznou trpělivost a za pozornost.

Honza "Pechy" Pechanec

Jan Pechanec


Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...