8.12.2021 | Svátek má Květoslava


DRBY: Peter Jackson a Hobit, Chris Pine a Star Trek

17.10.2007

GandalfTOPlistAsi nejzajímavějším tématem poslední doby - aspoň pro fanoušky Pána prstenů a doufejme i pro fanoušky fantastiky obecně - je záměr New Line Cinema po úspěchu Pána prstenů natočit i jeho prequel - Hobita. Jenže věci se zkomplikovaly po zveřejnění názoru špiček NLC, že Peter Jackson tuto klasiku navazující na jeho oskarovou epopej téměř bondarčukovského stylu režírovat nebude. Otázka je, nakolik se jedná o vyjednávací tanečky - každý dolar, o který si Jackson řekne jako o honorář, snižuje zisk NLC, a šetřit se, jak ví každá hospodyňka, musí. Dalším důvodem - a tím formálně prvním - je spor o tantiémy z Pána Prstenů, který PJ s NLC vede (a ve kterém, zdá se, získává u soudu body).

Celý problém se však, jak se zdá, přibližuje řešení. Jeden z vedoucích pracovníků NLC Michael Lynne se nechal slyšet, že předchozí výrok jeho spolušéfa Roberta Shaye byl pouze Bobovým názorem, a že rozmíšky s Peterem Jacksonem jsou řešitelné. PJ sám již dříve dal vědět Ianu McKellenovi, že by byla chyba, kdyby tento Gandalf odešel z projektu také, a dal tím signál, že nemá potřebu s NLC bojovat až do posledního hobita. Přesto NLC ústy svých představitelů konstatovalo, že stejně dobrým (čti vhodným) kandidátem pro tuto pozici je i například Sam Raimi. Peter Jackson se svojí partnerkou a spoluscénáristkou Fran Walshovou je, jak se vyjádřil v interview pro novozélandský Dominion, připravený pracovat na Hobitovi, ale jestli tomu tak bude, závisí na rozhodnutí (čímž zřejmě mínil společné rozhodnutí NLC a své).

Režisér J. J. Abrams se pustil do přípravy nového ST filmu. Pro roli kapitána Kirka si vybral herce Chrise Pinea, oznámil ve svém blogu Joe Carnahan. Produkce filmu začíná příští měsíc, premiéra je plánována na příští (2008) Vánoce. Pine tak doplnil rozsáhlý herecký ansámbl. John Cho bude hrát Sulu, Scotta anglický herec Pegg, Dále se zde objeví například Leonard Nimoy (Spock), Zoe Saldana (Uhura), Zachary Quinto (taky Spock) či Anton Yelchin (Pavel Checkov). Scénář píší Alex Kurtzman a Roberto Orci.

pagi


SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...