28.9.2021 | Den české státnosti


DRBY+FILM: Gaiman, Shrek a Salma Hayeková

6.8.2007

boxoffice logoTOPlistFilm Stardust podle románu Neila Gaimana má v tomto týdnu premiéru. Neil Gaiman je nejenom autorem předlohy, ale dohlíží na realizaci jako producent. V rozhovoru pro SCI FI Wire přiznal, že převod této látky do filmové řeči byl velmi obtížný. Poprvé to zkusil v letech 1998 a 1999, kdy román optovala společnost Miramax, ale problémy byly takového rázu, že projekt skončil v šuplíku.

Kniha vzdoruje přímočarému převodu do filmové podoby, při dodržení dějové linie by úvodní čtvrthodina byla čekáním na narození hrdiny - a hlavní hrdinky (tu hraje Michelle Pfeifferová) by se divák dočkal až někdy po třech čtvrtinách filmu. A navíc děj závěru je postaven na rozporu mezi znalostmi, které autor předává čtenáři, a tím, co vědí postavy příběhu, což se do filmové řeči převádí víc než obtížně. Scénář byl společným dílem Neila Gaimana, režiséra snímku Matthewa Vaughna a Jane Goldmanové, film má premiéru 10. srpna.

StardustShrek 3 prokázal životnost této frančízy - celkové tržby se pohybují okolo tří čtvrtin miliardy dolarů, a tak DreamWorks a Paramount už ohlásily premiéru čtyřky na 10. května 2010, a navíc šéf DreamWorks Jeffrey Katzenberg oznámil, že se chystá i pětka.

Salma Hayeková a Jose Tamez se svojí produkční společnosti Ventanazul připravují zatím bezejmenný projekt - komedii o cestování v čase, v níž by měla mladá dívka být vyslána do minulosti, aby zabránila třetí světové válce. Námět byl předán čilskému režisérovi Nicolasu Lopezovi, který by měl být jak režisérem, tak autorem scénáře.

(podle SCI FI Wire)

pagi


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...