16.9.2021 | Svátek má Ludmila


CON: StoryCon na PragoConu 2010

19.1.2010 10:06

Pragocon logoTOPlistCo je tedy StoryCon?

StoryCon je linie zaměřená na příběhy, nejenom v našich oblíbených fantasy a sci-fi. Dále se zaměřuje na začínající autory a všechny, které zajímá kreativní psaní. A v neposlední řadě filozofii a psychologii v kontextu našich životů i příběhů, protože vše je provázáno se vsím.

Jak to vlastně vzniklo?

První myšlenka StoryConu se objevila na Festivalu Fantazie 2009 na AMconu u Pavla 'Hada' Jakubce na vytvoření linie, která by se zabývala psychologickými a filozofickými tématy. K této myšlence se o několik týdnu později vrátil Jan 'Storyteller' Dvořák na Advíku 2009, kde navrhl tuto myšlenku realizovat a přidat k ní i příběhy a kreativní psaní. Za několik týdnu poté se v žertovné konverzaci objevili první detaily i jméno. Týden na to se už začalo intenzivně připravovat a program začínal nabírat obrátky. Nyní přichází Pragocon, který nabídne všeobecný přehled toho co se chystá pro StoryCon do budoucnosti.

Jak tedy bude vypadat program na Pragoconu 2010?

Informace o programu naleznete na našich webových stránkách (http://storycon.freedombase.net/pragocon-2010). Nebo seznam přednášek s anotacemi naleznete na Amberu FF (http://amber.festivalfantazie.cz/porady.php).

Máme pro Vás naplánováno spoustu přednášek, pár workshopu na kreativní psaní a diskuse, kde budete moci vyjádřit své názory ve vedené debatě na dané téma. Program jsme tématicky nezaměřovali, takže se jedná o mix toho co připravujeme pro další akce. Nás hlavní cíl je zjistit o co se lidé v tvorbě nejvíce zajímají a toto téma později rozvinout.

Můžete se těšit na přednášky a workshopy o kreativním psaní. Zajímavé diskuse na psychologické a filozofická témata, jako třeba závislost na MMORPG a mnoho dalšího.

Pokud něco v programu nestihnete, nezoufejte. Připravili jsme pro Vás "Volný workshop," kde se budete moci zeptat na doplňující informace k přednáškám, od přednášejících si nechat povědět o jejich tématech, popovídat s organizátory nebo tvořit, s okamžitým komentárem od ostatních. Tento workshop bude v pátek od 23:00 ve StoryCon místnosti.

Kdy a kde na Pragoconu bude StoryCon?

StoryCon bude probíhat první dva dny Pragoconu (čtvrtek a pátek / 28.1. až 29.1.2010) a volně na něj bude navazovat Pevnost se svým literárním programem a známý workshop naživo od SF&F Workshopu. StoryCon i Pevnost bude v místnosti 92 v "extra patře," kde také naleznete čajoFFnu, VampCon, HOCZ a Futurologický kongres.

Jan Dvořák


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...