20.10.2021 | Svátek má Vendelín


CON: Scon 2009 – již tento víkend!!!

24.3.2009 12:05

Scon 2008 - StrážTOPlistPokaždé když mám psát nějakou anotaci či cokoli tomu podobného, přepadne mě „tvůrčí krize“. Navíc opravdu netuším, jestli se dá vůbec ještě vymyslet nějaký neokoukaný a originální slogan, ketý přitáhne pozornost diváka – tedy pokud opomeneme slovo SEX, ale to se sem jaksi moc nehodí, hodlám Vás totiž pozvat na Scon, nikoli SexCon.

Letos je to již potřetí, kdy se uprostřed Prahy koná Scon, tedy setkání všech z Vás, kteří mají science fiction alespoň trochu rádi. Jako již tradičně, hlavními tahouny je STAR trio Star trek, Star Wars a Stargate. O program těchto linií se starají CZ Kontinuum, CSWU v čele s Annaud a fanklub SGC, letos se program (dle mého skromného a zaujatého názoru) sešel opravdu výborně, takže milovníci těchto fenoménů si dozajista přijdou na své.

V sekci Ostatních sci-fi seriálů se můžete během celého víkendu dozvědět o nových trendech ve sci-fi nebo poznat skrýtá zákoutí svých oblíbených seriálů Firefly, Lost, Heroes či třeba Torchwood. A za zmínku stojí i páteční možnost vidět záznamy dvou předešlých Sconových galavečerů.

Galavečer Vás ovšem nemine ani letos, letos potřetí a naposledy se sobotní večer ponese v duchu STAR divadelního představení, takž si to určitě nenechte ujít .-)

S-con logoAž budete znaveni filmovými počiny, můžete zavítat do místnosti věnované literatuře, kde se bude odehrávat nanejvýše poutavý program – od pednášky o psychedelické četbě, přes autorské čtení našich významných autorů, až po vyhlášení literární soutěže Vidoucí a literárního workshopu naživo.

Linie Kreslené tvorby si klade za cíl provést Vás světem kreslených hrdinů – čeká Vás nejen japonská manga a anime, nýbrž i přednášky o filmových adaptacích komiksů a samozřejmě promítání je Futuramy a spol.

Letos poprvé se nám na Sconu představí hostující linie – jedná se Japonský den, jehož organizátoři Vám představí Japonsko tak, jak ho vidí oni(y).

Pro zájemce o aktivní odpočinek je zde možnost sobotu strávit na téměř celodenním šermířském workshopu.

Zkoušet vymýšlet nějaké další důvody proč máte přijít na Scon je asi zbytečné, nejlepší je stejně zeptat se kamarádů a známých jak se jim líbilo. Takže to udělejte a pak doražte .-)

Za organizační tým Sconu

Aldy


Prodej bytu 2+kk, 40 m2
Prodej bytu 2+kk, 40 m2

Neklanova, Roudnice nad Labem, okres Litoměřice
2 390 000 Kč

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...