22.11.2019 | Svátek má Cecílie


CENY: Gaylactic Spectrum Awards 2007

16.10.2007 0:05

Gaylactic Spectrum Award logoTOPlistGaylactic Spectrum Awards - nominace

Ve fantastice všeobecně se často odbourávají četná společenská a jiná tabu, vždyť právě tato literatura umožňuje pomocí alternativních realit mluvit o všech problémech nebo vyzdvihovat klady určitých opomíjených skutečností. Fantazii se meze nekladou a tak v roce 1998 vznikla jedna zvláštní cena a trvá až do dnešních dnů.

Gaylactic Spectrum Awards (běžně označované pouze Ceny Spectrum) se udělují pracem žánrů science fiction, fantasy nebo horor, které zahrnují významné pozitivní výzkumy a bádání gayů, lesbiček, bisexuálů nebo mezipohlavních charakterů, motivů či článků.

Letos se vítězem v románové kategorii stal Hal Duncan se svým románem Vellum. Předání cen proběhlo o víkendu 6.-7. října 2007 na Gaylaxiconu v Atlantě.

Tuto aktivitu zaštiťuje Gaylactic Network, zejména kvůli nedostatku informací ze strany veřejnosti. První ceny Spectrum byly uděleny v roce 1999 ve třech kategoriích (román; jiná práce - od filmů, přes hry, umění, atp.; hala slávy). Nominace jednotlivých děl a prací byly otevřeny všem na http://www.spectrumawards.org/nomform.htm. Z nich poté vybrala porota.

Na stránkách Spectrumawards.org se mohlo do 30. dubna 2007 nominovat, seznam nominací najdete zde.

Jan Pechanec


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...