27.9.2021 | Svátek má Jonáš


CENY: Gaylactic Spectrum Awards 2007

16.10.2007 0:05

Gaylactic Spectrum Award logoTOPlistGaylactic Spectrum Awards - nominace

Ve fantastice všeobecně se často odbourávají četná společenská a jiná tabu, vždyť právě tato literatura umožňuje pomocí alternativních realit mluvit o všech problémech nebo vyzdvihovat klady určitých opomíjených skutečností. Fantazii se meze nekladou a tak v roce 1998 vznikla jedna zvláštní cena a trvá až do dnešních dnů.

Gaylactic Spectrum Awards (běžně označované pouze Ceny Spectrum) se udělují pracem žánrů science fiction, fantasy nebo horor, které zahrnují významné pozitivní výzkumy a bádání gayů, lesbiček, bisexuálů nebo mezipohlavních charakterů, motivů či článků.

Letos se vítězem v románové kategorii stal Hal Duncan se svým románem Vellum. Předání cen proběhlo o víkendu 6.-7. října 2007 na Gaylaxiconu v Atlantě.

Tuto aktivitu zaštiťuje Gaylactic Network, zejména kvůli nedostatku informací ze strany veřejnosti. První ceny Spectrum byly uděleny v roce 1999 ve třech kategoriích (román; jiná práce - od filmů, přes hry, umění, atp.; hala slávy). Nominace jednotlivých děl a prací byly otevřeny všem na http://www.spectrumawards.org/nomform.htm. Z nich poté vybrala porota.

Na stránkách Spectrumawards.org se mohlo do 30. dubna 2007 nominovat, seznam nominací najdete zde.

Jan Pechanec


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...