27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


CENY: Cena Janusze A. Zajdla 2009

17.9.2009 9:05

Soška Zajdel statuetka Janusz A.TOPlistMy máme svoji Cenu Karla Čapka a v Polsku zase Cenu Janusze A. Zajdela pojmenovanou po předčasně zesnulém géniovi literární fantastiky. Cena se předává na polském národním conu, takže bude zajímavé sledovat, jestli organizátoři příštího Euroconu/Polconu/Parconu nepřekvapí společným vyhlášením obou národních cen.

Vraťme se však k výsledkům Ceny J. A. Zajdela v kategoriích román a povídka za rok 2008. Vítězná díla byla vyhlášena 29. srpna 2009 na Polconu v Lodži. (Další fotografie naleznete ve fotogalerii)

Román

  • „Kameleon” - Rafał Kosik

Povídka

  • „Światy Dantego” - Anna Kańtoch (v antologii Epidemie i zarazy)

Polcon 2009 Jadwiga Zajdel, Anna Kańtoch, Rafał Kosik
Zleva: Jadwiga Zajdel, Anna Kantoch, Rafal Kosik.

Rafal Kosik RafałRafał Kosik se narodil 8. října 1971 a píše science fiction, která se odvolává ke klasice žánru, vzdálené od fantasy, jež dnes dominuje polské fantastice. V jeho tvorbě nacházíme prvky hororu i detektivky. Je mu blízká také sociologická fantastika.
Publikoval mnohé povídky (mimo jiné v časopisech Nowa Fantastyka a Science Fiction Fantasy & Horror), romány Mars (2003), Vertical (2006) a Kameleon (2008).
Román Vertical (č. Vertikal, Laser-books 2009)obdržel cenu Nautilus 2006 a byl nominován na cenu J. A. Zajdla v roce 2006.
Německé vydavatelství Fototapeta vydalo knížku Geschichten vom Mars s mikro-románem Rafała Kosika Der Letze Atemzung.
Autor píše také romány science fiction pro mladé čtenáře. Knihy ze série Felix, Net i Nika (č. Felix, Net a Nika - Gang neviditelných, Albatros 2009) dostaly různé ceny - např. Kniha roku 2005 polské sekce IBBY nebo Dětský bestseller roku 2007. (zdroj: Daemon.cz)

Kameleon Rafał KosikEpidemie i zarazy Pilipiuk Komuda Kantoch

(Podle: http://zajdel.fandom.art.pl/aktualnosci.html)

Jan Pechanec


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...