4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

VOLBY: Kdyby něco, zrušíme je?

To „kdyby něco“, znamená, co kdyby se do finále voleb dostali Jaroslav Bašta a Andrej Babiš. To by byla rána pokrokovým silám!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 8.1.2023 6:27

Lžete! :-P

P. Diviš 8.1.2023 15:22

Do ceny energie z občasných zdrojů není započítáno zálohování, naopak náklady na skladování vyhořelého paliva u JE započítány jsou.

Ergo kladívko, buďto o tom prd víte, nebo rovnou lžete.

F. De Winter 7.1.2023 17:51

Alternativní prezidentský projev Daniela Vávry - dost přesný popis situace, ve které se nacházíme

https://youtube.com/watch?v=OJCRSqG4N2w&si=EnSIkaIECMiOmarE

M. Schum 7.1.2023 16:58

[UA]

A. Hlaváček 7.1.2023 16:14

No, záminku pro zrušení volby mají na ústavním soudu připravenou, stížnost Rohanové. Pokud Rakušanovo ministerstvo porušilo zákon může US volbu anulovat.

P. Diviš 7.1.2023 16:21

Teoreticky jo, ale realita je jinde.

P. Černý 7.1.2023 16:12

Bastuv nápad slíbit odvolání vlády v případě jeho zvolení je zajímavý a vůbec není od věci.

Pokud by totiž byl s tímto konkrétním slibem zvolen občany v přímé volbě, pak by k tomu měl ne jen ústavní pravomoc, ale i mandát (a důvod) se silou na úrovni výsledků referenda.

Spíše než opakování voleb bych se ale obával, pokud by se pan Bašta dostal do druhého kola, o něho samého. Klobouk dolů před jeho odvahou.

P. Diviš 7.1.2023 16:22

Voličů blbů je tu dost, ale tolik přece jenom ne.

P. Černý 7.1.2023 16:41

Sám jsem zvědav, kolik se najde voličů, kteří stále ještě věří, že za jediný rok přišli mimo jiné minimálně o pětinu úspor výhradně díky Babišově drahotě a nikoli kvůli inflaci, jejímž motorem jsou u nás hlavně zmanipulované monopolní ceny energií prosazovane a dotovane současnou vládou.

Takoví inteligenti budou této vládě zajisté volit její kandidáty, aby už to bylo na tuty.

P. Diviš 8.1.2023 15:27

Většina příčin inflace je u Bureše, ČNB a drahotě energí, způsobené převážně Ruskem.

J. Vintr 8.1.2023 9:41

Bohužel se dá spíš očekávat, že těch blbců je právě většina. Proto je nejpravděpodobnější, že bude zvolen lampasák nebo hloupá primitivní nána, u nichž je naprostá jistota, že nebudou klást sebemenší překážky současné vládě národní zkázy.

K. Vengi 7.1.2023 15:19

Volme, volme, jen nevolme ženštinu. Kam čert nemůže, nastrčí babu. Za jejího šafářovaní byla Mendelovka oplégrem akademické Plzně. Baba ekononmka, a montovala se i do dendrologie, šťastná to žena. Diplomy mendíkům z "rychliče", pecunia non olet. Něco jako von der Lejno a těhotenské mundůry tankistek, aby se protáhly deklem Leoparda. Já jí volit nebudu, jedna baba doma mi stačí.

M. Schum 7.1.2023 15:17

s autorem v zásadě souhlasím, ale shoda podmětu s přísudkem by měla být dodržována " Pokud by se naplno projevily „pokrokáři“ a další fandové..............

P. Černý 7.1.2023 16:14

Čtěte text. Nikoli pravopisné chyby a překlepy.

D. Uhlár 7.1.2023 17:29

Pro novináře je jazyk výrobním nástrojem. Nebo si pozvete instalatéra, který neumí používat siky či španělku?

P. Černý 7.1.2023 17:38

Přijde na to, o jakého novináře jde. U pana Vlka jsem si jist, že šlo o překlep. Mimochodem, stačí se podívat na celkovou úroveň textu. U řady novodobých novinářů si v případě pravopisných chyb nebo dokonce przneni češtiny tak jistý nebývam.

PS Nejsem novinář a s tím prznenim mi pomáhá mobil. Ale přesto se za úroveň mého textu omlouvám.

K. Vomáčková 8.1.2023 8:30

Blbě se to čte, musím se v textu vracet a hledat, kde jsem udělala ve čtení chybu, bo mi to nepasuje.

L. Severa 7.1.2023 13:39

L. Severa 3.1.2023 11:38

Sen opozice: druhé kolo prezidentských voleb : Babiš-Bašta.

No jo, pan Vlk patří k těm Zababišebylolíp.

J. Vlček 7.1.2023 14:37

Aniž by člověk musel být nutně vyznavačem Babiše, stačí si sám sobě nezaujatě položit otázku: "A nebylo snad zababišelíp?", a poté si na ni pravdivě odpovědět.

Zazní zcela jistě pravdivá odpověď: "Bohužel bylo." ;-(

P. Diviš 7.1.2023 16:23

Jak komu, Burešovi určitě.

V. Patrik 7.1.2023 11:43

Bašta je ruský šváb. Nebrat!

J. Vlček 7.1.2023 12:52

Nechte si své rady pro vaše děti, brouku pytlíku! ;-)

R. Langer 8.1.2023 6:29

Pro bolševiky z Brusele rozhodně! :-P

J. Vintr 8.1.2023 9:54

"Probrusleští švábi" nás ohrožují tisíckrát víc.

Ś. Svobodová 7.1.2023 10:20

V tomto případě se neuvěřitelné stát skutkem nemůže. Leda by všichni pokrokáři, jak píše pan Vlk, dostali v prvním kole nařízenou karanténu pro podezření na vzteklinu.

J. Plzák 7.1.2023 10:20

"Osobně kdybych si mohl vybrat, jako největší neštěstí pro náš další vývoj bych považoval volbu paní Nerudové."

Navrhuji Vlka upálit. Je proti ženě!

J. Kulheim 7.1.2023 10:02

Jsem přesvědčený, že tato vláda je nejenom špatná, ale hlavně je velmi nebezpečná.

Třicet let jsem volil ODS. V posledních volbách jsem nevolil žádnou ze stran, které jsou v parlamentu. Jsem rád, že pan Babiš není ve vládě. Po volbách jsem byl vděčný za pana Fialu. O tom, že bude dělat kroky, které jsou v rozporu s tím co říkal před volbami se mi ani nesnilo.

To, že dělá kroky, které neměla ve volebním programu je podvod.

Jestli je nebo není možné podle stávajících paragrafů odvolat vládu nevím. Myslím si, že vláda, která dělá úplně jiné kroky než slibovala před volbami, by odvolatelná být měla.

P. Hák 7.1.2023 13:16

Pokud se pamatuju, tak třeba po cenzuře volal pan Rakušan už před volbami a pan Fiala jasně řekl, že jedině se STAN. Tudíž fakticky Fiala tu cenzuru připustil už před volbami. Stejně tak jasně řekl, že jedině s Piráty a TOP09. Tudíž ty magořiny, co měli v programu oni, Fiala akceptoval.

J. Farda 7.1.2023 13:33

Podvod? Možná si pane Kulheime už nepamatujete na předvolební heslo "doleva nebo s Klausem!" ... :-)

J. Kulheim 7.1.2023 13:51

Pamatuji.