Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Kdyby něco, zrušíme je?

To „kdyby něco“, znamená, co kdyby se do finále voleb dostali Jaroslav Bašta a Andrej Babiš. To by byla rána pokrokovým silám!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Sdělení č. 3/2022 Sb. m. s.Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Ujednání mezi Ministerstvem obrany České republiky a Ministerstvem obrany Ukrajiny o spolupráci v oblasti poskytování léčebné péče raněnému vojenskému personálu Ukrajiny

Datum vyhlášení07.03.2022Uzavření smlouvy01.02.2022Platnost od01.02.2022

0 0
možnosti

Vzhledem k termínu zahájení ruské invaze se v souvislosti s výše uvedenou dohodou objevila otázka:

Šlo o přípravu na válku nebo naopak o přípravu války?

0 0
možnosti
LS

Průhledný manévr. Bašta kalkuluje, že slibem o odvolání vlády získá voliče kterým tato vláda leží v žaludku. Je vůbec takový slib reálný ? Opravdu je naše ústava dokonalá? Je potřeba k jejímu výkladu Ústavní soud ? Zda třeba může prezident kádrovat navrhované ministry ? Když se neobrátíme na Ú.S. tak budeme tápat, zda prezident může jmenovat úřednickou vládu, ignorovat parlament a nechat tu vládu několik měsíců bez její důvěry? Již to tady bylo. Takže prezident Bašta by klidně mohl odvolat současnou vládu, pověřit úřednickou, v čele, no, s kým asi ?, s vypsáním voleb na svatého Dyndy.

0 0
možnosti
LS

hopla: bez důvěry parlamentu, tedy " jeho"

0 0
možnosti
JV

J34a84n 89V61i80n72t11r

8. 1. 2023 9:34

Odvolání vlády není "neortodoxni nápad", ale první a nejdůležitější předpoklad k šanci vyhnout se ekonomické katastrofě a možná i něčemu horšímu. Třeba tomu, že budeme zataženi do války. Od současné vlády, až po pás zabořené v bruselském análu, se dá čekat jen to nejhorší.

0 0
možnosti
PD

Velmi kulantně řečeno, "neortodoxní nápad". Lapidárně pitomost.

Do války nás zatahuje Rusko.

0 0
možnosti
MV

Nevím jak je na tom Bašta zdravotně, ale prorusácký kolaborant je to tutově.

0 0
možnosti
JV

J85o14s29e20f 83V14a53l25a

7. 1. 2023 18:20

"vláda lidi okrádá, protože vyrábíme nejlevnější elektřinu v Evropě, a doma lidem účtujeme nejvyšší Evropské ceny“....jakmile se objevi podobna myslenka, tak nema cenu dale cist. 1. Vyrabine mozna nejlevnejsi elektrinu v Evrope, protoze k vypoctu nepouzivame skutecne naklady, porizovaci naklady na JE vcetne odstranovani vyhoreleho paliva a jeho skladovani. Pokud se podivame na skutecne vyrobni naklady eletricke energie, tak vetrniky jsou uz levnejsi. 2. je uplne jedno, za jakou cenu prodava CEZ proud, protoze diky nadpolovicnimu vlastnictvi CEZu statem jdou CEZem vydelane penize zase do statni kasy. tedy ne vsechny penize, ale nadpolovicni vetsina. Takze cena elektrickeho proudu by sice mohla byt nizsi, ale zase by stoply treba dane ze mzdy. Ta mantra s "okradanim"je stejne realna jako napad s odvolanim vlady prezidentem. Bud jmenovany opravdu nevi, ktera bije, nebo (pokud myslenky zverejnil opravdu s chladnou hlavou) patri do skupiny Vrabelovych a Okamurovych desolatu

0 0
možnosti
JJ

J15u47r10a 33J35u42r49a38x

7. 1. 2023 18:23

"protoze k vypoctu nepouzivame skutecne naklady, porizovaci naklady na JE vcetne odstranovani vyhoreleho paliva a jeho skladovani"

Specielně zde lžete.

0 0
možnosti
FDW

Alternativní prezidentský projev Daniela Vávry - dost přesný popis situace, ve které se nacházíme

https://youtube.com/watch?v=OJCRSqG4N2w&si=EnSIkaIECMiOmarE

0 0
možnosti
AH

No, záminku pro zrušení volby mají na ústavním soudu připravenou, stížnost Rohanové. Pokud Rakušanovo ministerstvo porušilo zákon může US volbu anulovat.

0 0
možnosti
PD

Teoreticky jo, ale realita je jinde.

0 0
možnosti

Bastuv nápad slíbit odvolání vlády v případě jeho zvolení je zajímavý a vůbec není od věci.

Pokud by totiž byl s tímto konkrétním slibem zvolen občany v přímé volbě, pak by k tomu měl ne jen ústavní pravomoc, ale i mandát (a důvod) se silou na úrovni výsledků referenda.

Spíše než opakování voleb bych se ale obával, pokud by se pan Bašta dostal do druhého kola, o něho samého. Klobouk dolů před jeho odvahou.

0 0
možnosti
PD

Voličů blbů je tu dost, ale tolik přece jenom ne.

0 0
možnosti
KV

Volme, volme, jen nevolme ženštinu. Kam čert nemůže, nastrčí babu. Za jejího šafářovaní byla Mendelovka oplégrem akademické Plzně. Baba ekononmka, a montovala se i do dendrologie, šťastná to žena. Diplomy mendíkům z "rychliče", pecunia non olet. Něco jako von der Lejno a těhotenské mundůry tankistek, aby se protáhly deklem Leoparda. Já jí volit nebudu, jedna baba doma mi stačí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz