3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ad. 4.11.2008 0:05

Až se ucho utrhne?

sypání popela na hlavu ani to máslo jim nepomůže, jsou to jen slova a skutky zase utečou... prostě nevěřím... kdo nevěří ať tam běží, ale kam... jedna strana jako druhá...

Realista 29.10.2008 9:15

Nadutost, pýcha, opovrhování občany

Politici ODS i jejich přicmrndující mediální slouhové nejsou schopni pojmenovat příčiny porážky. Je to tím, že žijí v jiném světě, ve světě zbohatlíků a ne ve světě obyčejných lidí, voličů, kterých je přece jen nejvíce. 

Není řečeno to nejpodstatnější: ODS to projela kvůli svým korupčním praktikám a zejména kvůli svému asociálnímu vládnutí!! Lidi, obyčejní lidi, už se konečně na ně pořádně naštvali!! A nějaké řeči o špatném vysvětlování či o špatné předvolební kampani jsou naprosto zbytečné. ... ODS je stranou pouze pro 15% nejbohatších obyvatel, ostatní i poctivě pracující lidé, jsou pro ně lůza a socky, které je nutno permanentně odírat! A ti už konečně řekli: DOST!!

Irena 28.10.2008 8:48

To to trvalo!

I pro obyčejného smrtelníka to bylo již předem jasné, neboť ty hlavní příčiny od počátku "čouhaly jako sláma z  bot: Tunelování, rozkrádání,podvody, klientelismus, nekompetentní poslanci, senátoři i mimistři, nevěrohodní koaliční partneři, zpupnost, nerespektování veřejného mínění, samolibost, hulvátství, nekompetentnost, Moravové, Dalíci, Báczové atd. atd.!Každý si může k jednotlivým uvedeným nedostatkům přiřadit konkrétní zodpovědné osoby!Je mi líto věrných fandů ODS, ať již zde vystupovali slušně, nebo poněkud nekultivoveně!Ubezpečuji je ale, že jejich idoly si již dávno zabezpečily výhodná korýtka, takže oči pro pláč zůstávají jako bonus zase jen těm věným fandům!Jde jen o to, zda až oschnou slzy si uvědomí, komu že to vlastně fandili!

NObody 28.10.2008 0:08

Nebude jí škoda

Za starého režimu kariéristi hlásali: Chceš-li lepší postavení, vstup do KSČ, myslet si o její politice můžeš při tom co chceš. Donedávna to u nás platilo o ODS. Znám spousty členů ODS, a bohužel valná  většina z nich ve skutečnosti nesdílela postuláty pravicové politiky, pokud vůbec věděla, co to z intelektuálního hlediska představuje. Šlo jim pouze o koryto. Strana složená z lidí bez pevného názoru na politiku, nutně skomírá. Nu což, život půjde dál i bez ní. Třeba se díky tomu objeví na naší politické scéně skutečná pravicová strana. Ono se to má jako s lesem: Padne-li velký strom, uvolní se místo na slunci menším stromkům.

jarda 28.10.2008 9:17

Re: Nebude jí škoda

TŘEBA se  objeví nová politická strana, TŘEBA  bude pravicová - není to třeba  trochu málo ?

Franěk 27.10.2008 21:33

Je to jednoduché!

Tak složité,jak to popisuje autor Haas myslím nebude.ODS dle mého prohrála podle hesla: každý chvilku tahá pilku!Teď pochopitelně všichni dobře usádlení požitkáři přijdou o své příjemné platy a tak křičí,kdo všechno za to může a už se začínají vzájemně požírat.Ale myslím,že je to divadlo jen pro nás,oni to dobře vědí,jak to je a také vědí,že ta oranžová revoluce občanům nis podstatného nepřinese a tak je třeba najít taktiku na hloupého voliče,jak jej přesvědčit příště,že jen já mu přinesu ráj na zemi a bez práce mu budou pečení holubi někam pochodovat!

Marie Nováková 27.10.2008 21:27

Polemika s autorem článku

                          Autor článku zapomněl napsat, že jeden člověk se v ODS postavil proti Topolánkovi, a to byl Vlastimil Tlustý. To je podle mě nositel ideí a programu ODS. A velká koalice by měla jeden velký smysl, a to změnit volební zákon tak, aby ti, kdo vyhrají volby, mohli taky vládnout. ODS vyhrála volby a vládne Kalousek. Kde to jsme? A dokud se nezmění volební zákon, ODS se pokaždé znovu rozloží, protože musí plnit program koaličních partnerů a ne svůj. ČSSD je a vždy na tom bude líp, protože má za sebou komunisty.

                

Martin 27.10.2008 21:42

Re: Polemika s autorem článku

On to tak vypadá. Ale vládnout s KSČM taky nebude pro ČSSD žádný med. Komunisté zvednou ruku jen pro nejšílenější levicové zákony - s tím Paroubek zas takový problém mít nebude. Bude však mít problémy s KSČM v zahraniční politice. KSČM neuznává NATO, s EU má problém, stýká se s nejhoršími diktaturami... A nakonec voliči konečně uvidí, kam nás dovede tenhle extrémní levicový tandem.

MR 27.10.2008 21:52

Re: Polemika s autorem článku

Možná je ČSSD také dál než KSČM (alespoň pod Paroubkem).

Bohužel "prázdný Topol" je neodiskutovatelná pravda a ani teoretičtí nástupníci nevypadají o moc lépe a zatím to vypadá, že ani nechápou o co vlastně jde. Pragmatismus je hezká věc ale má své limity, nejde dělat donekonečna.

Jinak NATO se upozadí,  s EU (tam kde by teoreticky měli problém) se už komáři taky nějak srovnají.

Martin 27.10.2008 22:08

Re: Polemika s autorem článku

Já se Topolánka docela zastávám, myslím, že se díky své povaze dostal u sestavování vlády do mediální defenzívy - a už se to s ním táhlo + ten "cejch" od Klause, na který narážíte - ten se určitě také uhnízdil v hlavě voličů. A patří mu rozhodně zásluha za to, že se mu podařilo otevřít stranu i jiným voličům, než byli "skalní". No a v tohle volebním období mu byly rozdány tak blbé karty, že s nimi těžko mohl něco uhrát.

A hlavně se jako volič ODS děsím představy, že tu stranu ovládne Bémovsko-Klausovské křídlo. Z toho mám úplně husí kůži. :) 

AeroKarel 27.10.2008 22:18

Re: Polemika s autorem článku

U Tlustého je jen malinký problémek, nestačí pár hesel, je nutný program a schopnost ho realizovat. Tlustý to nedokázal ani v rámci ODS, tak jak by se mu asi dařilo mezi všemi ostatními voliči?

Josef Von Honkong 27.10.2008 18:35

Volby ODS neprohrál jen Topolánek,

Toto tvrzení je zhovadilost, krajské volby ODS prohráli především jejich hejtmani. Především hejtmani měli stranický úkol udělat z krajů penězovod do kapes ODS a úkol splnili na výbornou. Kdyby svou práci dělali pořádně pro všechny občany a ne jenom pro odeesáky tak je lidé volili. Na krajské úrovni se do této špíny lépe vidí než na celostátní, no ana to hoši z ODS jaksi pozapoměli, dobře to znám z našeho kraje. Moji známí z jiných krajů mi tvrdili, že je to nemlich stejné hnojiště ODS.

PetrH 27.10.2008 19:26

Re: Volby ODS neprohrál jen Topolánek,

Vaši známí budou podobní jako vy. Z mých známých mi nikdo nic takového netvrdí. A vědět by to měli.

Wallenstein 27.10.2008 20:26

Re: Volby ODS neprohrál jen Topolánek,

Jenže tviji známí kovboji, jsou dobytek, nebo taky kovbojove, co si píchaj kokain a lemtaj ohnivou vodu.

Tak se tu nenaparuj. Už jsi zase v modrém oparu, co?

Fišta 28.10.2008 23:45

Re: Volby ODS neprohrál jen Topolánek,

Chcípni rudá schwině.

MR 27.10.2008 21:55

Re: Volby ODS neprohrál jen Topolánek,

Vždycky se objeví tihle popichovači co to "dobře" znají a hlavně my to říkali kamarádi mých kamarádů.............. Máme nezávislou justici a žurnalisty jako pí Slonkovou a spol., tak do toho! Na co čekáte? 

MR 27.10.2008 21:57

Re: Volby ODS neprohrál jen Topolánek,

Opravuji - mi to říkali

AeroKarel 27.10.2008 22:20

Re: Volby ODS neprohrál jen Topolánek,

No nic Pepíčku, budete mít penězovod do oranžových kapes. Tuhle máte vzoreček:

http://www.reflex.cz/Clanek34000.html

Sylva 27.10.2008 18:04

Je to škoda

Je velká škoda, že se u nás nedaří pravicovým stranám. Ze začátku jsem volila ODS a pak mi vadila řada věcí s kterými jsem se nemohla vyrovnat a tak jsem dala hlas jiné straně, ale nikdy sociálním demokratům o komunistech ani nemluvě. I když nejsem voličem ODS velmi sympatizuji s panem Topolánkem a o to víc, když si teď řada lidí do něho kopne, včetně prezidenta. Je to ubohé a slabošské. Že to dělá Paroubek a jeho nohsledi se nedivím, ale že se k tomu propůjčili jeho kolegové a jistě i řada tzv.kamarádů, je neodpustitelné. Z voleb je mi smutno.Určitě měli lidi na výběr jiné kandidáty než ČSSD a komouše, když nechtěli ODS, ale asi je nenapadne aby se zamysleli, než k volbám jdou, že se hraje o nás všechny !;-O

Mirka 27.10.2008 18:19

Re: Je to škoda

Paní Sylvo, nerozumím proč jste nedošla k závěru, že ODS je třeba volit, i když "s odporem". Kdyby tu byla jiná pravicová strana, dalo by se vybrat. Ale takto  hlasy propadají a ďáblům po levici je fuk, že jste podpořila ty nebo ony jiné. Zdravím Vás.

Gaston 27.10.2008 18:51

Re: Je to škoda

Paní Mirko, to je těžké a Sylvě rozumím. Mám stejný problém. Rád bych tu viděl opravdu pravicovou stranu, tou ale ODS není. Je otázkou, zda nechybujete jako voliči Vy, když volíte ,sice s odporem, ale ODS jako menší zlo (čemuž rozumím) a nevolíte férově třeba menší stranu s čistým srdcem. Kdo ví, kolik takových voličů je, kteří kalkulují s propadlými hlasy a nedají tak šanci nové a nadějnější straně.....

bovrti 27.10.2008 19:01

Re: Je to škoda

Nevěřte na menší strany s čistým srdcem. Bohužel nebo díkybohu musíte volit ideologicky tj.buď napravo nebo nalevo a to tu nejsilnější stranu. Jinak to dopadá jak to dopadá. Dnešní vládu tvoří nějaká strana s čistým srdcem? Ani jedna strana neprosadí plně to co měla v programu a pak je z toho guláš.

Gaston 27.10.2008 19:11

Re: Je to škoda

Špatně jsem to zřejmě stylizoval. Nemyslel jsem stranu s čistým srdcem, ale volit s čistým srdcem (svědomím). Vždy volím napravo. Pro mne je však, vedle programu, důležitější věrohodnost politiků a proto to mám s tou ODS tak těžké. Topolánek byl alespoň naděje, naproti tomu Klausův stín  v ODS  je naprosto nestravitelný. Nebudu tedy z ryze pragmatických důvodů volit gaunery, protože se jich tak nikdy nezbavím, rozumíte mi. Já chci, aby přišli jiní lidé a dělám pro to, co je v mých silách.  Je mi líto, že nás je tak málo.

XXL 27.10.2008 21:05

Re: Je to škoda

Není mi jasné nad čím pláčete. ODS musí skončit na smetišti dějin. Je ve své podstatě prohnilou stranou, která nemůže hájit a sloužit ve prospěch občanů.

AeroKarel 27.10.2008 22:22

Re: Je to škoda

Na ten smeťák můžete s touto logikou strčit všechny zdejší strany. Bez vyjímky.

qwert 27.10.2008 18:54

Re: Je to škoda, ale a čeho pak je škoda????

Jistě také můžeme popustit uzdu fantazie a představit si, že dvě nejsilnější české politické strany hrají s voličem onu známou policejní hru "na hodného a zlého", kterážto má zmásti a zlomiti vyslýchané zločince. Minimálně od dob tzv. oposmlouvy je tuto možnost brát v úvahu.  Volič se skutečným zločincem stane až tahle hra selže - a začnou navzdory všem "mobilizacím" narůstat hlasy třetích stran. To teprve uvidíte ten řev.  To raději lecko prohraje jedny volby, hlavně aby vyštval 3. strany z vládní koalice.....

kluk 27.10.2008 19:27

Re: Je to škoda

každý vnímáme příčiny a důsledky  volebního  výsledku ODS v souvislosti s tím, jak a kde žijeme  a z které vrstvy máme známé. Ale jedno je tu společné: je silná skupina těch, kteří  by ODS v principu rádi volili ( nebo volí se skřípěním zubů) a stále více ztrácejí víru, že  se to zlepší. Je jasné, že se na vítěze nabalují paraziti, ale  tady to vypadá, že v ODS vykukové drtivě převládli. Je to neprůstřelné- viz případ starosty Prahy  5 . Přes katastrofální volební preference se tento pán  opět stal starostou, mj. i díky  zásahu primátora a i za cenu rozštěpení  místní organizace ODS. Tehdy se najednou v křídle zastupitelstva  podporujícího  znovuzvolení  pana Jančíka starostou objevili zástupci ČSSD a a nahradili ( spolu s přeběhlíky z jiných hnutí) nesouhlasné  zástupce ODS.   Vzpomeňte si také , že po patových   volbách se primátor  nabízel jako prostředník  jednání mezi  ODS a panem Paroubkem.  Mně to stále vychází, že trvale existují možnosti jednání ( na  základě bývalého společného púsobení na magistrátě) Bém - Paroubek a že je logické, že se v této době   primátor snaží vzít  " břímě vedení ODS" na sebe¨a že se rýsuje vize ne  soupeření, ale spolupráce ODS a ČSSD. A to vše pro to, aby se nic moc nerozvířilo a aby  někdo nezačal vytahovat něco na druhou stranu. A také mne to utvrzuje v tom, že se nic nezmění a  já opět při nejbližších volbách budu skřípat zubama. Prostě nás mají propachtované. A jiné strany? Nemají šanci, nemají prostředky, vliv a nikomu nemohou vyjít vstříc - tak proč by  je někdo podporoval. To se raději obrátí na známé firmy, které mají možnosti. Já mám jedinou naději: že seˇsoc. dem oslněni úspěchem odmítnou paktovat, ODS opustí vyžírkové ( nejsou pitomí, jsou schopní  a půjdou za lepším) a zůstanou ti, kterým jde o věc, principy a vlčí morálku ( když je zle, klidně sežer i našince) přenechají jiným stranám. Ale asi jsem naivní a vše se tak nějak  napříč politickým spektrem  usadí a zapomene.

Záp Otocký 27.10.2008 19:35

Re: Je to škoda

Kloučku-je asi těžké nevidět politiku přes konkrétní lidi,ale lezou tam vychcánci všemi stranami,tak pro mne je důležité,kdo konečně bude demontovat tu sociální nespravedlnost a chce rozjet reformy a hospodařit bez dluhů.........

tatina 27.10.2008 17:32

Pane Haas,

velice dobře si pamatuji na Váš článek ohledně sytuace v ODS.Tehdy jsem s tím souhlasil jen tak z vetší poloviny,ale v současné době jsem pro na 100%.Pokud ODS vezme do rukou pan Bem,bude výsledek naprosto stejný(podívejte se na pokles preferencí ODS v Paraze).Já bych byl velice pro,aby se jim stal člověk,který je kulturně a vědomě na výši.Myslím tím pana Tošenovského.

AeroKarel 27.10.2008 17:55

Re: Pane Haas,

Bém raději ne, ale obávám se, že ani tošenovský by nezabral. Pokud by na to "měl", mohl už předsedou být.