14.10.2019 | Svátek má AgátaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Nikdy nic nevyhrál, ale všechny poučujeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 268, poslední: 6.8.2006 6:50, přehled diskusí

Ivan Langer:
Autor: jehla pichlavý Datum: 6.8.2006 6:50

Pár vět, které sedí.Děkuji.

Odejděte od válu :
Autor: Nota Bene Datum: 5.8.2006 11:22

Pane Langr odejděte od válu, jste ještě větší intrikán než Kalousek. Vítězství ve volbách jste získali jen lží a podrazem - pomocí p.Kubiceho, neštítil jste se ničeho. Je mi z vás i z celé ODS na blití. Stát jste dokázali rozkrást pod rouškou - privatizace. Tisíce lidí díky vaší politice přišlo o práci a dneska vykřikujete, že jste vyhráli volby? Za vaší vlády byla republika na úrovni rozvojové země. Všechno pozitivní jste v parlamentě zamítali - kam spěje vaše politika ?

HUČÍN do Senátu !!!:
Autor: Tikal Datum: 3.8.2006 22:43

Za současné neutěšené situace vítám, že známý protikomunistický bojovník Vladimír Hučín se rozhodl kandidovat do Senátu.

Ivánku, kamaráde, tak se ses zase hezky vymluvil...:
Autor: Valach Datum: 3.8.2006 22:14

Ty mrdky socanský nás k tomu nepustěj a Titanic se potápí, voe...

... tak mi ho teda zandej

langere:
Autor: erik Datum: 3.8.2006 21:46

tady nejste na mitinku strany - tady musite zaujmout i necim jinym nez tim, ze jste nasranej

ale jo docela sranda:
Autor: Leisy Datum: 3.8.2006 20:59

Ten kluk usata Langer uz se nemuze dockat sveho noveho nablyskaneho kresilka, ktere dostal slibene.

A proc by se mel Paroubek vzdavat dobrovolne vlady? Vzdyt je na vrcholu extaze. Vladne republice a je zaroven v opozici vitezne strany. Co muze byt lepsiho nez vladnout a zaroven upozornovat na neschopnost vitezu?

Proste svanda

větší, než malé množství extáze::
Autor: aTeo Datum: 3.8.2006 22:23

http://ateo.cz/frame/phpgal/pict//2.637.jpg  8-o

Re: ale jo docela sranda:
Autor: Kazan Datum: 4.8.2006 3:11

Jo, jo pane Leisy, každá sranda něco stojí a tahle je setsakramentsky drahá.

Tu zaplatíte spolu s dalšími daňovými poplatníky, nejsteli státem vydržovaný povaleč.

To už asi víte, že vláda dosud tajila opravdový schodek v rozpočtu a místo 78 miliard to

 bude 175 miliard. Já být Vámi , tak bych šel do ulic s transparentem.

Re: Re: ale jo docela sranda:
Autor: Leisy Datum: 4.8.2006 6:13

Jo, to mate recht. Problem je, ze clovek muze s transparentem chodit cely rok kolem snemovny a pani poslanci se mu tak akorat vysmejou do tvare, protoze maji volice ... tam a dost hluboko. Je to situace k placi, ale ja se mohu jen smat ze zoufalstvi.

Langer:
Autor: morous Datum: 3.8.2006 19:50

Až pan Langer dostane rozum, tak se samou radostí zblázní a bude zase tam jako před tím.;-D

Kdo to kdy pochoí?:
Autor: F.Vízek Datum: 3.8.2006 18:22

ODS má na krajích i ve městech lidi schopné a vcelku i ochotné věcně spolupracovat s kýmkoliv, jak naše rodící se domokracie vyžaduje. Učit se jí musí všichni...

Ale postavy jako Topolánek, Langer, Říman, Tlustý, Bendl, Nečas, Němcová, které si ODS postavila do čela, jsou o dvě třídy níž než primátoři a hejtmané z ODS. Pokud jde o schopnosti, věcnost, praktické zkušenosti, prostě kvalitu... 

Soudím ale, že tento stav vyhovuje - oprávněně - všem politickým konkurentům ODS.  Kdo to vkdy v ODS pochopí ?  

Re: Kdo to kdy pochoí?:
Autor: zrusksc Datum: 3.8.2006 18:56

Co to plácáš socane,Topolánek vyhrál všechny volby.Učit se musí hlavně idiot z RáJe a ta zlodějská chátra z Lidového domu

RvRv

Re: Re: Kdo to kdy pochoí?:
Autor: gabina Datum: 3.8.2006 20:08

:-D Máš pravdu, že ODS vyhrála volby o 200.000 hlasů. Mandáty ovšem hovoří o něčem jiném. 100=1008-o A tady přichází ke slovu taktika, která je ovšem Topolánkovi cizí. Je to politický neumětel. Svázal si ruce koaliční smlouvou, nechal namlsat flanďáka Kalouska a modrozeleného Bursíka, kteří už se viděli v ministerských křeslech. To bude tvrdé probuzení až jim bude muset říct Topolánek že to byl APRIL(Y)

Re: Re: Re: Kdo to kdy pochoí?:
Autor: P Datum: 3.8.2006 21:33

April!!! Bursík slíbí Paroubkovi podporu a Topolánek odejde s dlouhým nosem. Ono to může být i naopak. Stačí, aby ODS kývla Paroubkovi a je na další 4 roky v opozici.

Re: Re: Re: Re: Kdo to kdy pochoí?:
Autor: A.D. Datum: 4.8.2006 9:20

A kdo to bude platit, ty další 4 roky socialistické extáze?

Já jaksi pracuju a platím daně, takže se mě to zatraceně dotýká. A ti levicoví voliči, kteří nežijí ze sociálních dávek, by si měli uvědomit, že se jich to citelně týká taky. Ani papá Paroubek jim daně neodpustí, i kdyby odřel všechny s nadprůměrnými příjmy až na kost, protože to zkrátka nebude na jeho orgie stačit!

Re: Re: Kdo to kdy pochoí?:
Autor: Hrozd Datum: 3.8.2006 20:13

Ony muty volby prostě byly vyhrány. Jeho zásluha je minimální. Vzhledem k okolnostem mohlo být vítězství ODS výraznější. Toto skore jest t.zv. vítězství Pyrhovo. Je sice prvý, ale musí skákat tak, jak pískají jiní.

Re: Kdo to kdy pochoí?:
Autor: Stanislav Datum: 3.8.2006 22:03

Jé, vy už jste mi tu chyběl -- a co že dnes nepíšete rudě? ;-)

Jsem zvědavý, kdy na talíř hodíte "neschopnost" hejtmana Šulce udržet rovnováhu mezi penězožroutem DPÚK a sociálně demagogickou legislativou, podpořenou nevalnými financemi od ústředí. To vám pak připomenu dnešní výroky ... ;-)

Ale k věci -- ve chvíli, kdy se váš buldozer začal sám pojmenovávat jako zeď (což vzhledem k jeho myšlenkovým kvalitám kvituji jako milou sebekritiku) -- je zřejmé, jak "spolupráce" socialistů bude vypadat.

No, řekněte mi po pravdě, to všichni v ČSSD padají před Naparoubkem také tak na pozadí, jako ta jeho kývací suita (Škromach, Sobotka, ...)? A vy?

Zavinili jste to vy:
Autor: Old Datum: 3.8.2006 17:37

Opoziční smlouvou a změnou, která vyhodila 200tisíc hlasů pravice!

P.T. Ivane Langere, odejděte !!:
Autor: Hrozd Datum: 3.8.2006 17:15

Kvůli Vám a několika Vašim kolegům, kteří se zuby nechty drží v čele ODS a přitom zpackali co mohli ( jak jste dopadl ve volbách Vy ??? ) nemohu volit ODS. Nechápu, jak můžete osočovat Paroubka, kterého jste si vygenerovali vy sami tím, že jste skočili na špek Kalouskovi s jeho aférou Gross (diletantsky překalkulováno a hlavně špatně načasováno). Kdyby jste to nezvorali, tak jste mohli s převahou vyhrát volby a Paroubek by dál seděl na magistrátě.

Že máte v čele partaje prázdného a neschopného Topolánka, který jako chlap s gulemi si ke každé noze přivázal jednu z nich (Kalousek, Bursík), aniž by chca nechca v prvé řadě jednal s tím, který "drží v ruce " druhý největší balík mandátů a bez nějž to prostě nejde, za to prostě fakt můžete pouze vy.

Nakonec vše dopadne tak, jak jsem již asi před šesti týdny zde předpokládal, hledě na to neideologicky, ale pouze jako systémový inženýr a znalec teorie her. Stačí vzít nezaujatě v úvahu zainteresované hráče, jejich zájmy, jejich možné strategie a samozřejmě jejich váhu.

Tož JDĚTE DOMU IVANE !! Jako nejlepší advokátní koncipient ( protože nejlépe placený) se určitě uživíte a svůj post uvolněte nekomu rozumějšímu - mate jich na o něco nižších úrovních poměrně dost. Spisovatel z Vás nebude, na to vezměte jed - Vaše výplody jsou totiž velmi falešné a fakt bych za ně nedal ani paďana.

Re: P.T. Ivane Langere, odejděte !!:
Autor: jirka.s. Datum: 3.8.2006 17:35

Tys o tom před šesti týdny už určitě hovořil se zemským školním inspektorem a okresním hejtmanem, viď? Krucifix, tak proč jsi jim už neporadil tehdy?

Re: Re: P.T. Ivane Langere, odejděte !!:
Autor: Hrozd Datum: 3.8.2006 17:48

Jirko.s. stačí vyhledat v archivu diskuzí psa. Co víc Ti k tomu ještě říci !

Jinak bych raději než tyto výkřiky uvítal věcnou diskuzi či repliku Jiříku !

Re: Re: Re: P.T. Ivane Langere, odejděte !!:
Autor: zoch Datum: 3.8.2006 20:15

Vy se mi líbíte .

Re: P.T. Ivane Langere, odejděte !!:
Autor: GabinaObdivuji Tě, Jirko, jak Datum: 3.8.2006 19:04

:-PObdivuhodně jsi vystihl situaci- cítím to úplně stejně. Tedy já nepociťuji zklamání, neboť jsem volič ČSSD, nýbrž zadostiučinění.Zaplaťpánbůh, zpackali co mohli- ti, jež jsi jmenoval. A už by politiku - za ta léta, co ji dělají - mohli umět. Rv

Re: Re: P.T. Ivane Langere, odejděte !!:
Autor: tom Datum: 3.8.2006 19:39

to ti pěkně děkuji za sebe i moje děti,idiote.

Re: P.T. Ivane Langere, odejděte !!:
Autor: Nota Bene Datum: 5.8.2006 10:31

Plně s vámi souhlasím.

Paroubek záměrně ohrožuje demokracii a hospodářskou stabilitu země!:
Autor: blumfeld Datum: 3.8.2006 16:25

Co dodat? Článek stručně a výstižně vystihuje současnou kposránísituaci. Soudruh Klement Paroubek se svojí stovkou komunistických poslanců de facto blokuje demokratický vývoj v zemi, historie se opakuje - Národní fronta znovu usiluje o moc, prohlubující se krize jen posiluje moc nedemokratických sil - bolševické stovky, záměrně blokují vypracování státního rozpočtu což povede k prohloubení krize a to je živná půda pro pučistické manýry bolševických pohlavárů - nikdy nezvolených!

Re: Česká vláda:
Autor: F.Vízek Datum: 3.8.2006 18:29

Každá vláda je NAŠE, ČESKÁ, netřeba do ní jenom "střílet".  I toto jsou výsledky (i její) :  Česká republika má z nových členů EU nejvyšší úroveň zahraničních investic na jednoho obyvatele, v roce 2004 měla nejrychlejší růst zahraničního obchodu na SVĚTĚ (!), v roce 2005 skončil zahraniční obchod poprvé v historii ČR dokonce přebytkem bilance.  Hospodářský růst má zdravé základy: je tažen především exportem, investicemi, růstem produktivity práce.

Proč se za to stydět? Proč házet na všechno špínu? Proč nepřipomenout, že v roce 1998 jsme byli jediní v Evropě s poklesem HDP a netěšit se z toho, že nyní jsme s růstem přes 6% na špici? Jsme třikrát reychlejší než je průměr zemí EU. Přitom ještě v letech 2000 až 2004 byl růst jen 3,2%.

Máme úspěchy, máme chyby, máme nezdary, máme problémy... To ale BUDE vždycky ... Netřeba Paroubka démonizovat a jenom napadat.

I pokud jde o veřejný dluh jsme druzí nejméně zadlužení z celé pětadvacítky (pod 40% HDP, povoleno je 60%), že?  A snad se i do oněch mínusových 3% ve státním rozpočtu dostaneme (vždyť v roce 2004 jsme byli už pod nimi!) .  Trochu více objektivity!

Re: Re: Česká vláda:
Autor: Hrozd Datum: 3.8.2006 20:10

Prostě fakta hovoří tudíž s Vámi nelze jen souhlasit. To ale nečekejte od těch, co mají na očích a uších filtry, které jim nedovolují vnímat objektivně. Vidí a slyší co vidět a slyšet chtějí. Takových je na Psu většina a jest to škoda, neboť se prostě z tohoto důvodu nemůže Pes stát diskuzním fórem pro ty s nadhledem.

Re: Re: Česká vláda:
Autor: Stanislav Datum: 3.8.2006 22:17

Tak po bodech:

Zahraniční investice jsou za cenu tak masivních pobídek a úlev, že se samy o sobě v podstatě vyplatit nemůžou a v rámci nějakého oživení ekonomiky řekněme jen tak tak. A to, co přilákání investorů stálo musel stát někomu vzít z kapsy. Hlavně těm, co by si s nimi věděli rady o dost lépe, než vláda.

Export funguje zatím díky levné pracovní síle (mnohdy z Polska a Slovenska) a (pořád ještě relativně) slabé měně. A ne díky kvalitě pracovních sil nebo dalších parametrů, jako je kvalitní infrastruktura, srozumitelná daňová soustava a minimální byrokracie. Uvidíte za pár let, až se montážnící odsudou do Rumunska.

Krátkodobý pokles HDP je v transformující se ekonomice logický, podívejte se na výsledky "východních" spolkových zemí Německa. Váš vzestup HDP je právě i díky zadlužování, protože se v něm projeví jako kladná položka, nicméně poněkud papírová, myslíme-li na budoucnost.

Nejméně jsme zadluženi, neboť jste to ještě nestihli, zemi jste vy dostávali prakticky bez dluhů. Zkrátka -- je-li konjunktura, nedělejte si na ní patent a hlavně -- oddlužujte! V době stagnace to ude bolet mnohem víc!

Re: Re: Re: Česká vláda:
Autor: ping Datum: 4.8.2006 13:53

ty brdo, dyt jsem 10 let poslouchal, jak po komunistech je vsecko v haji a kolik je dluhu. A hele, naraz jsme byli v roce 98 bez dluhu? to je mi novota