2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Inocent victim 19.2.2008 12:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

RT svou reportáž uzavírá optimisticky: zlepšení ruské ekonomiky z posledních let se prý už začíná pozitivně projevovat i na porodnosti. Od ledna do května letošního roku se prý podle nedávné zprávy v Rusku narodilo 625 tisíc dětí, což je o šest procent více než za stejné období loni. Bohužel na stabilizování dnešního špatného demografického vývoje by Rusko potřebovalo porodnost mnohonásobně vyšší.cp. Intertass

Česko bude mít co nevidět nejhorší poměr mezi natilitou a mortalitou na světě, v umrtnosti na 100 tis. překoná některé zaostalé africké země, pokud jde o porodnost patříme už teď mezi světovou špičku od spoda, která naprosto nezaručuje kvalitní generační výměnu, dokonce svědčí o brzkém vyhynutí původního obyvatelstva - toliko osvěta, pane. ;-)

emp 19.2.2008 12:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

a kde je těch 5 milionů obyvatel česka? a 60% v důchodovém věku? Nebo nás zahrnujete pod Rusko?

Problém Ruska je znám již delší dobu a je přesně z důvodů jaké popisujete. Chci ale, jak jste došel k Ceským číslum!

Inocent victim 19.2.2008 12:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

jak jsem již napsal, zná je každý lepší pojišťovák, jinak zkuste tř. archív odci. - mám ale za to, že nevěřící Tomáš zústane vždy tím nechápajícím Tomášem i kdyby na krásně bylo dávno po něm. ;-)

emp 19.2.2008 12:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

je zajímavé, že lepší pojiš´továk to ví, ale někdo, kdo se zabývá profesionálně demografií má zcela jiná data. A věřit vašim příspěvkům nemohu, Nedodal jste žádný důkaz. Jediné co máte správně, ale jen částečně je to, že jsme byli v roce 2002 druzí nejhorší v porodnosti. od té doby se to ale zvedlo.

Inocent victim 19.2.2008 12:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

...víte, pojišťovaci ( bankovní úředníci) by měli pracovat se skutečně realnými údaji a ne s politickými tužbami, páč jestli sklouznou to té samé podřízené služebnosti jako čsú, tak jim to vezme peníze, jestliže musí z důvodu dlouhodobosti svých finančních produktu pracovat s dlouhodobým časovým horizontem, tak hlavně musí dbát na opravdu skutečná demografická data, za která tak trochu nesou jistou osobní ( finanční) odpovědnost, státní úředník v dneska nastavené veřejné správě nikoli - tady se mu spíše vyplatí vydávat jevící se, politicky potřebné, za skutečné, to mu nese ty pravé bonyty a né statistická fakta reálně, explicitně generovaná na budoucnost. ;-)

emp 19.2.2008 13:03

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

řeči opět bez důkazu. Ještě jeden pokus :  Pokud budu brát průměrnou délku života v roce 2060 78let, budou v tomto roce žít lidé narození od roku 1982. Tedy všichni, kteří mají dnes do 26 let. Těchto lidí je již dnes skoro 4 miliony. Takže předpoklad, že se za 52 let narodí milion lidí, tedy osmkrát méně než za posledních 26 let je skutečně "odvážné tvrzení" 

Inocent victim 19.2.2008 13:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

...odpověděl jste si sám, jenom kontrolní otázka - jaký je průměrný věk místního obyvatelstva? ;-)

emp 19.2.2008 13:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

dnes muži 72.5 ženy 79,5. predikce je přes 80let na 2050.  A pokud trváte na té osmkrát nižší porodnosti, jste skutečně blázen.  

Inocent victim 19.2.2008 13:25

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

...ptal jsem se na průměrný věk obyvatelstva a né na naději na dožití , doufám, že s tím nemáte problém. ;-)

emp 19.2.2008 13:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

ok, ten je mezi 38-40 lety. Nechápu nějak jak to souvisí s populací v roce 2060

Inocent victim 19.2.2008 13:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

... dokonce samy státní orgány uvádějí průměr 42, ale dobře, jak jsme na tom s porodností na jednu ženu?

emp 19.2.2008 13:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

1,282 s rostoucím trendem od roku 99.  :-)

Inocent victim 19.2.2008 13:57

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

...a kde jste k takovému údaji přišel ;-) tř. dle UNICEF je to skoro pod jednu celou; ale nechť i při tom Vašem numeru, může výhledově docházet ( třebas čistě z matematickýho hlediska) k omlazování věkového průměru zdejšího obyvatelstva? ;-)

emp 19.2.2008 14:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

Ceský statistický úřad. data z roku 2005.  Vše si tam můžete vyhledat sám.

Nemůže, a to nikdo netvrdí. Já se ptám, kde jste vzal 5 milionů v roce 2060 a 60% starších 65ti let.  Je to jak u blbejch na dvorečku :-D. , zpochybním vaše data a vy mi hned podsouváte opak :-D

Inocent victim 19.2.2008 14:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

http://www.bbc.co.uk/czech/domesticnews/story/2004/01/040108_cz_population.shtml

...a to jsou v prognoze k místním ještě hodně milostiví.

emp 19.2.2008 14:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

soubor nenalezen.  A bavíme se o ČR ne?

Inocent victim 19.2.2008 14:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

...neumíte pracovat s linky. :-)

emp 19.2.2008 14:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

blbost. si to zkuste sám. nevím, proč dedáváte hyperlink takhle

Inocent victim 19.2.2008 14:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

...tak fotku jste mi opravdu, ale opravdu, posílat nemusel. ;-)

emp 19.2.2008 13:58

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

ale nevím, co tíhle chcete vypočíst a proč se rovnou nepodíváte na přirozený přírustek obyvatelstva. ty hodnoty, které ze mě taháte si můžete najít sám, ale pro výpočet obyvatel v roce 2060 jsou Vám zcela nanic.

Inocent victim 19.2.2008 14:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

...a tom celým se tady dokolečka bavíme, pokud se česko plně neotevře emigrantům, tak v roce 2060 bude mít polovičku obyvatel, prostě všechny údaje tomu nasvědčují, a jelikož vím, že současná vládnoucí partaj je enormně xenofobní( dokonce i k vlastnímu obyvatelstvu) a asociální, tak ten údaj mohu považovat za velmi pravděpodobný. tečka, puntík. ;-)

emp 19.2.2008 14:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

jaké všechny údaje? Pracujte s údaji CSU , ty snad nezpochybníte, nebo ano? Pořád Vaše myšlenkové a statistické metody nechápu

Inocent victim 19.2.2008 14:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

...ježiši, vy jste v nevědomosti teda urputný, právě že i data čsú hovoří pro tuto hypnotezu, prostě při tak vysokém průměrném věku obyvatelstva a tak tragické porodnosti v žádném případě nebude populace růst, ale klesat ( už tady vůbec nepočítam s ekonomickým, sociálním a společenským nastavením, dopadem a jenom hodtím holá čísla) otázka stojí jak rychle, čsú ten úbytek nevidí tak velký a tak rychlý( jak už jsem výše popsal z ryze pochopitelných osobně-pragmatických důvodů ) , ale data i z čistě matematického pohledu hovoří pro jinou, horší variantu.

emp 19.2.2008 15:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

No to je slátanina ;-D.  Opakuji: ANO, POPULACE RUST VELMI PRVDEPODOBNE NEBUDE - spíše klesat - A PRUMERNY VEK SE BUDE ZVYSOVAT.  To, že ČSU úbytek takový nevidí je vzkutku zvláštní, nemyslíte? Když právě on by měl vycházet z nejlepších statistických podkladů.

A právě na Vás chci ten "matematický pohled". Nevím, co si mám pod tím představit, myslel jsem si, že se vždy jedná o statistiku a prognozy, jde o trendy a jejich pravděpodobnosti. Pokud existuje, chtěl bych jeho metodikum,  jaká jsou vstupní data (z jakých zdrojů) a v čem je onen trend CSU chybný.

věřím, že jako statistik, kolega, mi dokážete odpoovědět jinak, než články z BBC a story o "lepších pojiš´továcích" 

A pokud nejste statistik, řekněte, jak a z jakých hodnot dostanu 5 milionů v CR v roce 2060 a ještě k tomu 60% důchodců. Díky.

Inocent victim 19.2.2008 15:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

"ANO, POPULACE RUST VELMI PRVDEPODOBNE NEBUDE - spíše klesat - A PRUMERNY VEK SE BUDE ZVYSOVAT" - no, že alespoň přiznáte to a nebudete tvrdit, že češi budou po čase dominantní v Evropě, teda pokud jste profesí demograf, fušující do statistiky, tak vám teda musím říci, že vás někdo plati za nic. Mám po vaších projevech důvodné obavy o vaši odborné způsobilosti posoudit či vůbec pochopopit cokoli. Za to drzé čelo, podpořené falešným sebevědomím, vám rozhodně nechybí, neuvažujete se prodat v politice, tam takový chytráky berou všema deseti.

PS: ...nechám vám poslední slovo, myslim, že jste na to zvyklý. ;-)

emp 19.2.2008 15:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

Ok, tak tedy poslední slovo. 1. když mi někde najdete, kde jsem psal, že bude populace růst, máte u mě pivo .) To Vy jste odborník na podsouvání vět, které nebyly vyřčeny.

Osobně si myslím, že moc dobře víte, že jste přestřelil a uvedl chybnou prognozu. jestli je z vaší hlavy nebo někde přečtená netuším. A když požádám o to, abyste mi řekl, jak jste k Těm číslum dospěl, nejenže nejste schopen dát odkaz, nejste schopen ani říci, z čeho to bylo počítáno.  A když už víte, že Vám teče do bot, místo argumentace či přiznání chyby začnete osobně napadat.

Ano, statistikou se zabývám nějaký ten rok a Vašimi termíny jsem se nikdy nesetkal. Proto jsem Vás požádal o vysvětlení. několikrát a slušně.  takže skutečným závěrem: Nestřílejte od boku, je to frajeřina, když to vyjde, ale velice často to nevychází. nepleťte politiku všude a nedělejte nikdy ze sebe ignoranta. mějte se 

Inocent victim 19.2.2008 15:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

... milý pane, musím reagovat, protože jsem tady napadán z jakési profesní neférovosti a argumentační nouze, která mne podle vás posouvá do roviny vědomé nekorektnosti. V žádném případě jsem si nic nevycucal z palce a pak jaksi utekl " z boje" údajným hanobením, jak se tady snažíte tvrdit. To co jsem popsal, byla jedna z variant výsledných prognostických hypotéz i čsú. Myslím si, že o ní i budete i vědět, ale jaksi se vám nehodí do krámu, možná by vám trochu třebas pošramotila image - to je ale jenom a jenom váš problém, mne ale překvapuje ta vaše nelogická zarputilost při jakési "obhajobě", vnucení svého názoru jiným, to je myslím z vaší strany asi i podstata celé naší debaty.... to je z mé strany opravdu vsjo. ;-)

emp 19.2.2008 16:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

byla jedna z variant výsledných prognostických hypotéz i čsú

Kde tu prognozu najdu? Pokud na tom pracoval ČSU, bude to veřejné. Pokud, jak tvrdíte jste si to nevycucal z palce, prosím ještě jednou poníženě o sdělení,:  Kde tyto studie najdu? O prognozach zeštíhlení populce v CR o 50% do roku 2060 nemám ani ponětí, a jelikož mi to přijde tak fascinující, chci to vidět.

Nikomu jsem tu nic nevnucoval, dvaceti příspěvkama jsem Vás jen žádal o informaci, kde jste to četl.  Jinak statistika je jen jedna, prováděná buď tak či onak, ale každá má svoje zákonitosti , metodiky a výklad.  Neexistuje pro mě statistika, která se mi hodí nebo nehodí do krámu. : Takže ještě jednou: Můžete uvést zdroj (článek, www, instituci a číslo její publikace) kde to, co tu obhajujete najdu?

Ondra 19.2.2008 12:19

Re: Re: Pane Dluhoši, máte sice pravdu, ale Vaše kritiky se, žel,

Vy jste impotentní kvůli Klausovi?

Yersinia Pestis 19.2.2008 11:17

Názor

Článek je to dobrý, je úplně jedno zda se píše o modré nebo jiné straně. Já osobně nejsem příznivcem žádné politické strany a obávám se , že v současné době není na naši politické scéně nikdo, kdo nemá máslo na hlavě. Je mi jedno jestli na hradě sedí Klaus nebo Švejnar, rohlík to neslevní. Jednou až se začně politika dělat opravdu pro lidi tak  se možná něco změní. Bohužel jsme generace, která musí počkat až vymřou staré struktury a kádrováci všeho druhu. Doufám, že moje děti se budou mít lépe a nebudou již muset nikdy sledovat tak trapnou podívanou jakou byla volba prezidenta