7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

POLICISTA: Stydím se za ministra vnitra i policejního prezidenta

Sloužím už prakticky 14 let na obvodním oddělení a za tu dobu jsem viděl a zažil opravdu leccos, takže nováčkem bez špetky zkušeností opravdu nejsem. Před pár měsící na Babišově „rozhodně ne prezidentská kampaň tour“ jeden školák ukradl při Babišově projevu reproduktor a následně byl zpacifikován policisty v civilu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kučer 16.11.2022 14:31

Dá se to pochopit ale ne omluvit. Koho si lid zvolil toho tam má, o energetice také rozhodují filozofové a lékaři.

V. Čermák 16.11.2022 16:45

ano, voliči je zvolili a oni teď mají svoji 108...Rv

D. Hrubý 16.11.2022 14:06

Policejní provokace je situace, kdy policista záměrně vstupuje do děje tak, aby pachatel v konání přestupku pokračoval a navyšoval skutkovou podstatu s cílem maximalizovat trest. Tohle si zapamatujte. Na mně to zkoušeli letos v únoru a tak systematicky, až našli slabinu. Možná je to už paranoia, ale jsem ochotný uvěřit i tomu, že to s tím autistou bylo sehrané od A do Z. Včetně toho zásahu. Zkusili jste vzít někdy autistovi hračku ( nebo přenosný reproduktor)? Já ano. Kdysi. Končili jsme s dcerama na pískovišti a ještě chyběl kyblík. Holky se s ním přetahovaly marně a matka v nedohlednu. Tak jsem mu ho vzal já. Měl docela sílu. A ten řev potom. Byl jsem rudej až na prdeli. Jenže když mu nechám kyblík, budou naštvaný moje děcka. Ale to jen tak na okraj. Tohle se taky vynechalo. On má autista svůj svět. Sedí mimo realitu a nikoho si nevšímá. Fixuje se na známý věci a změna je pohroma. A když má 15 let? Má sílu jako kůň. A když jste dobrej režisér, co se vyzná, je z toho kauza. A když jste fakt hodně dobrej režisér, jakože fakt extratřída, projde vám i válka na Ukrajině.

D. Hrubý 16.11.2022 14:07

Odmazal jsem nechtíc větu o chlapci, co si ten kyblík přivlastnil. :-)

I. Schlägel 16.11.2022 13:22

Dalo se v okamžiku zákroku poznat, že ti tři silní muži jsou policisté? Výkřik "Policie!" do toho nepočítám. Ten zákon porušující jedinec se s těmi policisty nějak aktivně pral, že na něm museli klečet tři a v situaci, kdy by stačil i jeden a nemusel by při tom ani klečet?

E. Pawlica 16.11.2022 13:51

R^

A. Renjascu 16.11.2022 14:04

Tak ti policisté se opakovaně legitimovali, takže netuším co více byste chtěl. Až vás (či někoho z blízkých) někdo napadne, přepadne, okrade., tak doufám, že pokud bude poblíž policista, tak po něm budete vyžadovat, aby si nejprve vzal uniformu a aby se násilníkovi řádně představil i s dostatečným počtem svědků, že to je opravdu on policajt

A. Nový 16.11.2022 14:43

Pane, blábolíte. Policie na podobných akcích, pokud chce zasahovat, musí být v uniformě a nebo pásku na ruce z nápisem policie, jeli v civilu. Pokud tuto pásku neměli, jako v tomto případě, spáchali minimálně přestupek proti zákonu o policii.

P. Dvořák 16.11.2022 14:46

Nějakej přechytralej. Asi perfektní znalec předpisů vč. interních směrnic a hlavně véééliký praktik.

A. Renjascu 16.11.2022 15:13

Ne žádnej operativec žádnou pásku na ruce nemá, to si pletete s PSVB. Naprostej nesmysl, zjistěte si něco o operativcich a jejich činnosti či povinnostech. S vaším přístupem by nemohli získávat žádné potřebné ověřené informace. Operativci nejsou žádnými pomocníky uniformovaných policistů, ale naopak

A. Nový 16.11.2022 16:53

"Operativci" tam byli mimo svou v pracovní povinnost, tedy na vedlejšák. Jestli tam byli i vaši známí z PSVB mi není známo.

Čestík, komoušku.

A. Renjascu 16.11.2022 18:54

Tak policista má zákonnou povinnost zasahovat i mimo službu a jednak nevím nic o tom, že by ti policisté tam byli dobrovolně na vedlejšák, protože to neco takového podléhá schválení ředitele

A. Nový 16.11.2022 23:25

Vy toho nevíte povícero, takže diskutujte klidně dál ...

Čestík, soudruhu.

A. Renjascu 16.11.2022 23:40

Hm, přijďte někdy na služebnu ať vám to nějaký kolega vysvětlí přímo na místě

J. Novotny 16.11.2022 16:06

Nemusí mít pásku, to tak ve Fransouzských filmech. Ale je správnou otázkou, jestli by mít neměla.

I. Schlägel 16.11.2022 17:11

Pokud se legitimovali, potud v pořádku. Vaše další rozvitá úvaha nemá nic společného s první částí mého dotazu. Na druhou část mého dotazu reagovat nemusíte, šlo by nejspíše o další Vaši přepjatou reakci. Ale díky za snahu.

R. Langer 16.11.2022 17:27

Ano, když na blbce zamáváte nějakou průkazkou, tak vás jistě bude respektovat. ;-D

D. Hrubý 16.11.2022 14:12

Může člověk, který nezná zákony a postupy policie, postup policie kritizovat? A kdyby to byl henten ruský šváb, tak by ten zásah někdo kritizoval?

J. Novotny 16.11.2022 16:09

Jistěže může, velkou část těch metodik píše sama policie. Zákone je velmi obecný.

M. Sedláček 16.11.2022 13:01

Je tu přefízlováno, máme snad nejvíc policajtů na hlavu Evropě. Přestal jsem číst u demagogie:

"...kvůli rychlosti umře ročně spousta lidí nebo kvůli parkování neprojede ona zmíněná sanitka nebo hasič k zásahu, to už 3/4 standardních občanů není schopno pobrat, protože tam jejich mozková kapacita nedosáhne"

J. Jurax 16.11.2022 17:29

Jenže to není demagogie.

J. Horovský 16.11.2022 12:35

S částí vašeho příspěvku lze souhlasit, ale část bohužel demonstruje to, proč má PČR minimálně smíšenou reputaci.

V jedné větě jste peřdvedl koňskou dávku demagogie a urazil 3/4 občanů této země: "...kvůli rychlosti umře ročně spousta lidí nebo kvůli parkování neprojede ona zmíněná sanitka nebo hasič k zásahu, to už 3/4 standardních občanů není schopno pobrat, protože tam jejich mozková kapacita nedosáhne"

Víte, že podstatná část (možná většina) měření rychlosti určených k plnění městské pokladny je oficálně kvůli redukci hluku, což je mimochodem nezákonné?

E. Pawlica 16.11.2022 13:51

R^

R. Motka 16.11.2022 14:41

Pokuty vybrané PČR jsou příjemné rozpočtu ministerstva vnitra, nikoliv obce 😀

J. Horovský 23.11.2022 0:49

Ano, ale přestupky z úsekových měření a jiných automatizovaných systémů jsou řešené obcí a příjmy z pokut jsou plynou obci. A těch je většina.

J. Jurax 16.11.2022 17:34

To je jedno. Rychlostní omezení je moudré dodržovat - poctivě řečeno jakžtakž dodržovat - a samozřejmě nést následky jeho porušení - ať už pokutu, ne-li něco horšího.

Dtto parkování.

V. Ochrana 16.11.2022 12:31

"...policejní prezident i ministr vnitra zachovali jako ubožáci..." Spíše bych za ubožáka označil autora příspěvku, a to i tehdy, když Babiše pokládám za odpudivého politika.

P. Molík 16.11.2022 12:16

Za co se policajti chtějí omlouvat ? Bylo postupováno dle zákona proti militantnímu narušiteli a prchajícímu zlodějovi. Mainstreamová média byla lehce rozeznatelná tím, že např. použila módní výrazivo (třeba zakleknutí). Hloupost stejně jako šídlo v pytli neutajíš. Hlupáci se nás snaží přesvědčit o tom, že jejich účelová lež je pravdou.

A. Nový 16.11.2022 13:49

Taky jsem viděl, že je to militantnímu narušitel. Dokonce měl u sebe chrbtový nožík.

E. Pawlica 16.11.2022 13:51

:-)R^