3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

PAVEL: Bylo to „nutné zlo“

Kandidát na prezidenta Petr Pavel se omluvil za svou podporu sovětské okupaci Československa v roce 1968. Označil svůj životopis v letech bolševika jako „nutné zlo“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Brzák 25.11.2022 12:47

I pro mne je Babiš absolutně nevolitelný - a to po celou dobu jeho politické kariéry. A generál Pavel by ode mne dostal v případě, že bude ve druhém kole s Ababišem, můj hlas. Ale rozdíl mezi Pavlem a Babišem je pro mne malinkatý. Generál totiž zakládá svou vhodnost na post prezidenta na cti vojáka, který sloužil dobře pro svou vlast. Jenže to, jak zpočátku přistoupil ke své minulosti, jej prozrazuje jako politika - a ne vojáka, který by se k problému měl postavit čelem. Namísto toho kličkoval - a nyní vykličkoval k poznání, že bude lepší se omluvit. Stejně jako kdysi bylo pro jeho profit lepší napsat do životopisu slova, které ho dnes zahanbují. Bylo to sice dávno - ale on prozrazuje, že zůstal stejný. To Babiš se dle mne ještě zhoršil - ale to je především vlivem moci, kterou dlouhodobě držel a drží v rukou (moc korumpuje). To není pro Babiše (ani žádného jiného politika) omluvou - ale vysvětlení, jak to funguje s lidmi u moci. A jak je dle současného kličkování generála P.Pavla vidět, ani on není vůči tomuto vlivu imunní...

J. Ptáček 25.11.2022 12:56

Přece jenom mám pocit, že ve vedení NATO se generál Pavel kultivoval. I když je to asi zásluha někoho jiného. Naopak pro někoho "ten náš", pro mě naprosto cizí element, dál směřuje ke dnu. Potápí sebe i celou republiku.

R. Brzák 25.11.2022 13:31

pro mne je "kultivace", která stojí za zmínku, pouze osobnostní rozvoj. A ta se neděje vlivem účasti v nějaké mocenské struktuře...naopak, ta se děje tehdy, když člověk narazí na své limity - tedy, je nějak neúspěšný...a musí se následně popasovat sám se sebou.... To se asi panu generálovi nedělo... Co se jistě gen. Pavel naučil, je to, k čemu měl předpoklady již za komančů - diplomacie, mocenská hierarchie...to je pro mne jako pro svobodomyslného člověka málo...

L. Novák 25.11.2022 14:22

Jestli ho Francie vyznamenala za to, že zachránil při bojích v Jugoslávii dohledovou jednotku cizí země před likvidací, pak to není žádná malá či zanedbatelná zásluha. Nasadil svůj život. Kdo z kandidátů by udělal něco podbného??!!

P. Adámek 25.11.2022 11:52

"V žádném případě nepovažuji za správné, aby se takový člověk ucházel o post prezidenta." Uvidíme, ti, kdo ho budou volit, autorův názor evidentně nesdílejí. To je prostě demokracie.

R. Langer 25.11.2022 11:56

Ano, třeba jako u Babiše, nebo u Zemana, že? R^

P. Molík 25.11.2022 12:36

A kdo je bez chyb ? Kdo odpovídá ideálu dokonalého kandidáta ?

J. Novotny 25.11.2022 11:42

Pokud jediná věc proti, je věc, která se stala před 33ti lety, tak to tak špatné není. Od té doby šel s kůží na trh několikrát (párkrát doslova) a to je víc, než mnozí kritici mohou říct o sobě.

V. Církva 25.11.2022 13:21

No já myslím, že ano.

Pavel je totiž vlastně běžným občanem ČR. Čest lidem jako Patočka, ale i Havel a další. Ale těch bylo 5 a půl.

Ś. Svobodová 25.11.2022 11:16

Babiš je šméčkař a Pavel kariérista. Jeden by nás jako prezident prodal za pytel pšenky, druhý za přiměřeně vysoký post v Bruselu. Tak nevím.

L. Novák 25.11.2022 11:59

Sqělá analýza! ;-D Ach bóóóže...

P. Sura 25.11.2022 13:01

To má logiku - lezt za bolsevika k paraglánum kvuli postu v Bruselu ....

I. Schlägel 25.11.2022 10:52

No, Babiš je pro mne nevolitelný. K Pavlovi, Nerudové či Fišerovi nemám s přihlédnutím k současné realitě mimořádných výhrad. Nakonec o kvalitě kandidáta rozhodne až výkon funkce. V dnešní vychýlené době by se nám možná zkušený a statečný voják na hradě hodil.

A. Koukolík 25.11.2022 10:45

Neštěstím tohoto národa je, že ani po třiatřiceti letech nedokáže vygenerovat dobrého politika bez komunistické minulosti. Zlatý Havel, zlatý Klaus.

L. Novák 25.11.2022 10:54

Národ s komunistickou minulostí může takového politika "vygenerovat" jen těžko... :-P

J. Krásenský 25.11.2022 12:36

Což zrovna Vy předvádíte svou marxistickou dialektiku v každém svém příspěvku.

L. Novák 25.11.2022 12:45

Blábolíš nesmysly i jako člen Putinovy páté kolony... Rv!!

J. Krásenský 25.11.2022 20:23

Přesně to jsem měl na mysli.

A. Koukolík 25.11.2022 14:16

Ale může, třeba politické strany s vyjímkou ANO nepostavily svého kandidáta. Teď mně žádný nenapadá a jenom vzpomínám na Kuberu.

L. Novák 25.11.2022 14:30

Kubera byl jistě moudrý muž. Ale ten se "vygeneroval" sám, přirozenou cestou vývoje, nikdo jej nahoru do funkcí netlačil. Bohužel se taky sám zlikvidoval svou závislostí na nikotinu, která mu výrazně zkrátila život.;-(

I. Schlägel 25.11.2022 11:07

Ještě v r. 2013 dostali bolševici ve volbách pěkných 15% hlasů. Kam se asi ty hlasy v následujících volbách přelily? Co chcete generovat, proboha?

A. Koukolík 25.11.2022 14:17

Chci proboha generovat kandidáta na presidenta, bez komunistické minulosti. Je to tak těžké pochopit?

L. Novák 25.11.2022 14:49

A co vám brání? Generujte! ;-D

P. Dvořák 25.11.2022 11:34

Václav Klaus a jeho příklon k Rusku? Vyškolen dvojitým agentem Karlem Köcherem v Prognosťáku? člověk, který zdiskreditoval zdejší pravici?

A. Koukolík 25.11.2022 14:19

Mluvil jsem o lidech, kteří nebyli členy KSČ. Nemluvil jsem o jejich názorech nebo činech. Havel, Klaus i Zeman dělali věci dobré a věci špatné, to je věc názoru, ale pouze Zeman byl chvíli v KS4.

R. Toman 25.11.2022 12:08

Národ nikoho nevygeneroval, přihlásilo se pár politiků a strejdů či tet z ulice.

A. Koukolík 25.11.2022 14:24

Ale vygeneroval a ani o tom neví. Ty tety a strejcové jdou do voleb proto, že si myslí že mohou být zvoleni, nebo se alespoň zviditelní. A tento názor mají na základě výzkumů, parlamentních a senátních voleb, chování a jednání občanů a dalších signálů společnosti. Škoda, že zemřel Kubera.

K. Křivan 25.11.2022 10:18

Mýho tátu, profesora na Obchodní Akademii, taky naháněli do partaje. Když nevlez, tak ho vyhodili. Dlouho nemohl nic najít až mu jeho bývalá žačka sehnala místo učitele matematiky na učňáku pro klempíře. Ale do partaje vrahů nevlez !

P. Sura 25.11.2022 10:28

Člověk musí být skutečný hrdina, když se v důchodu schovává za tátu.

V. Kuhaj 25.11.2022 10:30

Ale no tak!