2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

NATO: Dobrá zpráva

V každodenním monitoringu Aliance, který pokrývá hlavní události a zahrnuje zprávy z členských zemí Spojenců, jsem dnes zaznamenal odkaz na prohlášení nově zvoleného prezidenta. Konkrétně jeho slova o Ukrajině, která si podle něj zaslouží přijetí do NATO.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 3.2.2023 17:03

On vas ten humor jeste prejde.

M. Hoblík 3.2.2023 11:05

Postavíme americké základny, přivítáme jejich teplé černé seržanty a odstěhujeme se na Sibiř... Naštěstí se tam ještě domluvíme; ruština se nezapomíná!

D. Laurencikova 3.2.2023 10:56

"Jen mě v daných souvislostech a ve světle událostí za poslední bezmála rok (bez 3 týdnů) napadá, že nepřijde doba, kdy tato země bude litovat svého rozhodnutí o americkém radaru v Brdech."

Urcite bude, pri dnesnim vyvoji situace. Jinak tomu mohlo byt, kdyby prezidentem Spojenych Statu zustal Donald Trump, kteri vidi, ze: "Situace na Ukrajine je velmi nebezpecna, vysoce explosivni a denne eskaluje. Slabost J. Bidena nas privedla na okraj atomove valky. A ted dela Biden presne to, o cem se pred 10 mesici vyjadril, ze by vedlo ke treti svetove valce: Dodava na Ukrajinu americke tanky"! Donald Trump musel za kazdou cenu pryc a je jasne, proc. Trump by teto valce zabranil!

https://www.freiewelt.net/nachricht/trump-es-waere-sehr-einfach-diesen-laecherlichen-krieg-zu-beenden-10092195/#comment-form

P. Vychodil 3.2.2023 12:00

něco o tancích

https://strategic-culture.org/news/2023/01/31/west-running-both-out-of-time-and-excuses-in-ukraine/

M. Valenta 3.2.2023 14:59

Mám dotazy. Jak by Trump podle Vás ruskému běsnění zabránil a kdyby jste Vy byla na místě Putina, šla byste do toho také? A bez vytáček prosím.

M. Valenta 3.2.2023 14:59

Mám dotazy. Jak by Trump podle Vás ruskému běsnění zabránil a kdyby jste Vy byla na místě Putina, šla byste do toho také? A bez vytáček prosím.

P. Vychodil 3.2.2023 15:32

synku, pokládáš dobrou otázku ohledně reakce Trumpa na ukrajinskou krizi...nicméně, pokud tuto otázku "vyšperkuješ" komentářem o "ruském běsnění", indikuje mi to, že nejsi nezaujatý...jakákoliv odpověď, nehodící se do tvého světonázoru, bude odmítnuta...

nicméně, abychom si otestovali tvoji nezaujatost, co kdyby Trump prohlásil, že UA nikdy nebude v NATO ? Co kdyby prohlásil, ýže východní regiony nechť si RF vezme ?

M. Valenta 3.2.2023 15:45

A co Vaši kuchyň?

M. Valenta 3.2.2023 15:45

A co Vaši kuchyň?

P. Vychodil 3.2.2023 16:03

kuchyň mám pěknou, nedávno renovovanou...ani se snyku neptej, kolik taková sranda dneka stojí...

D. Laurencikova 3.2.2023 16:16

Hmmm... Je jasne, ze Scholz neni zadny suverenni politik a ze o nemecke zahranicni politice se nerozhoduje v Berline, ale v Ramsteinu. Je skutecne pozoruhodne, ze prislib USA, poslat na Rusko take jejich Abrams-tanky se v tisku slavilo jako vitzstvi Scholzovy diplomaticke obratnosti.... Clovek nevi, jestli se ma smat, nebo brecet!

P. Vychodil 3.2.2023 10:30

NATO nechce válčit s Ruskem. To je dosud dogma, které nikdo nezpochybnil. A protože NATO=USA, podívejme se na jejich zájmy.

Vloni touto dobou, vyšel RAND report vysvětlující, jakými kroky USA ekonomicky "zadrží" Německo, potažmo Evropu. To se splnilo do puntíku.

Nyní již USA nemá další zájem na prodlužování této války, neb to neodpovídá jeho dalším zájmům a přináší mu budoucí ekonomická a vojenská rizika.

Přichází čas, kdy bude UA tlačena do příměří, bez ohledu na územní ztráty (specielně při zvážení rizika dalších územních ztrát na jihu a odříznutí tak UA od moře).

Pokud vezmeme, že RAND je think tank, placený Pentagonem, vypadá to, že UA v dohledné době uzavře příměří, USA/NATO vyhlásí vítězství nad RF, zachránění územní celistvosti UA (no, že to bude bez území, které si Rusko vezme, o tom se cudně pomlčí)...

Pávek místo telefonování na Tajwan by měl radělio sledovat, kam míří jeho páníček, aby se náhodou nezaběhl a nebyl vypeskován...

(RAND Report: Avoiding a Long War)

P. Hák 3.2.2023 12:48

Díky za ten odkaz.

Že USA nemají zájem na pokračování - máte na to nějaký pramen z RAND nebo tak nějak? Možné to je, ale zatím to tak moc nevyzerá.

P. Vychodil 3.2.2023 14:16

máš to na konci mého příspěvku...nicméně zde odkaz

https://www.rand.org/pubs/perspectives/PEA2510-1.html

pokud vládneš dostatečně angličtinou, doporučuji číst v originále, v google překladu zaniknou mnohé významové nuance...

samozřejmě na povrchu se bojuje do posledního ukrajince, je však dobré sledovat (dnes) subtilní náznaky, že to bude jinak...

asi tak, jak na horní palubě Titanicu hrála hudba do posleního okamžiku...

P. Hák 3.2.2023 16:26

Subtilní náznaky ano, ale na můj vkus až moc subtilní. To je furt "can", "might", "eventual"...

Uvidíme, zda se to vyplní. Doufejme, že ano.

P. Vychodil 3.2.2023 17:28

To je angličtina mixovaná s politickou korektností a diplomacií... nicméně my Angličani bychom řekli “ the Message si clear “ :-)

P. Hák 4.2.2023 6:41

Nehádám se, tolik zkušeností s diplomatickými kruhy nemám :-)

P. Vychodil 4.2.2023 9:58

Já také ne, jen jsem musel dlouho používat angličtinu ...

P. Hák 4.2.2023 12:09

Chápu, já ji používám taky, ale v jiném oboru.

P. Brich 3.2.2023 13:22

!!R^

J. Vrška 3.2.2023 9:47

A zkus vypátrat, proč Zeman jako premiér povolil přelet stíhaček vrahů přes naše území, chytrolíne.

P. Manda 3.2.2023 9:51

Jakých vrahů, Jasánku ?

M. Šejna 3.2.2023 10:23

Přesně tak.

To nebyli vrahové, ale mírové bombardéry, nebo také humanitární bombardéry. ;-D

K. Filip 3.2.2023 12:34

Vy jste nečetl článek? Byly to mírové bombardéry .

V. Kuhaj 3.2.2023 10:51

Díky za nastolení aktuálního a palčivého tématu dneška!:-/

J. Černý 3.2.2023 11:45

Stíhaček ? 8-o

P. Sura 3.2.2023 9:45

Ta poslední věta mi nějak nedává smysl. Nemělo tam být místo "že", spíš "zda" ?

P. Vychodil 3.2.2023 9:22

Pávek přesně dle instrukcí z fašingtonu: Dodejte všechny zbraně na Ukrajinu ( největší sběrných dvůr kovového šrotu), a zaplatíte si nové vybavení made in USA !

P. Diviš 3.2.2023 9:39

Jo, docela dobrý postup. A nejen Made in USA, ale i Francie, Česko, Izrael, Německo ...

P. Vychodil 3.2.2023 9:53

pro tyto země zůstanou drobky...my možná vyrobíme pár granátů...

Scholz vyjadřuje obavy, že pošle Leopardy a bude nucen nakupovat Abramse, kromě politických tlaků je zřejmé, že díky drahým energiím se Leopardi kur... prodraží...