Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

NATO: Dobrá zpráva

V každodenním monitoringu Aliance, který pokrývá hlavní události a zahrnuje zprávy z členských zemí Spojenců, jsem dnes zaznamenal odkaz na prohlášení nově zvoleného prezidenta. Konkrétně jeho slova o Ukrajině, která si podle něj zaslouží přijetí do NATO.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PV

NATO nechce válčit s Ruskem. To je dosud dogma, které nikdo nezpochybnil. A protože NATO=USA, podívejme se na jejich zájmy.

Vloni touto dobou, vyšel RAND report vysvětlující, jakými kroky USA ekonomicky "zadrží" Německo, potažmo Evropu. To se splnilo do puntíku.

Nyní již USA nemá další zájem na prodlužování této války, neb to neodpovídá jeho dalším zájmům a přináší mu budoucí ekonomická a vojenská rizika.

Přichází čas, kdy bude UA tlačena do příměří, bez ohledu na územní ztráty (specielně při zvážení rizika dalších územních ztrát na jihu a odříznutí tak UA od moře).

Pokud vezmeme, že RAND je think tank, placený Pentagonem, vypadá to, že UA v dohledné době uzavře příměří, USA/NATO vyhlásí vítězství nad RF, zachránění územní celistvosti UA (no, že to bude bez území, které si Rusko vezme, o tom se cudně pomlčí)...

Pávek místo telefonování na Tajwan by měl radělio sledovat, kam míří jeho páníček, aby se náhodou nezaběhl a nebyl vypeskován...

(RAND Report: Avoiding a Long War)

0 0
možnosti
PH

P52e11t85r 26H41á32k

3. 2. 2023 12:48

Díky za ten odkaz.

Že USA nemají zájem na pokračování - máte na to nějaký pramen z RAND nebo tak nějak? Možné to je, ale zatím to tak moc nevyzerá.

0 0
možnosti
JV

J57a25n 11V96r22š34k24a

3. 2. 2023 9:47

A zkus vypátrat, proč Zeman jako premiér povolil přelet stíhaček vrahů přes naše území, chytrolíne.

0 0
možnosti
PM

P39e29t47r 61M75a14n63d61a

3. 2. 2023 9:51

Jakých vrahů, Jasánku ?

0 0
možnosti
PS

P47a11v39e12l 24S28u31r87a

3. 2. 2023 9:45

Ta poslední věta mi nějak nedává smysl. Nemělo tam být místo "že", spíš "zda" ?

0 0
možnosti
PV

Pávek přesně dle instrukcí z fašingtonu: Dodejte všechny zbraně na Ukrajinu ( největší sběrných dvůr kovového šrotu), a zaplatíte si nové vybavení made in USA !

0 0
možnosti
PD

Jo, docela dobrý postup. A nejen Made in USA, ale i Francie, Česko, Izrael, Německo ...

0 0
možnosti
VK

V10. 91K20u83h77a40j

3. 2. 2023 9:11

On toho řekl, říká, a ještě říkat bude, trochu víc než jen to, že Ukrajina si "zaslouží" (to je mi obrat!) být v NATO. Taky řekl, že NATO by mělo být ve vztahu k Rusku odvážnější. Po vzoru Nancy Pelosi se chystá dupnout na tchaiwanské kuří oko Číně, v čemž ho bude promptně následovat ta naše inteligentní slípka.

Takže výměna prezidenta jde jednoznačně k duhu současné militaristické politice USA, jakož i vámi zmíněný obrat "mírové bombardování". Takže si myslím ne že my jsme se dostali do hledáčku NATO, ale hledáček NATO si šikovně našel nás. Abychom měli prezidenta ažúr. A také silnou žurnalistiku bez dezinformací, jak nás informoval "náš" pan premiér . No, myslím že se máme na co těšit.

0 0
možnosti
PD

"Militaristická" politika USA je v současnosti nezbytnou odpovědí na militaristickou hrozbu Číny (Tchajwan) a hlavně Ruska (Moldova, Gruzie, U͇k͇r͇a͇j͇i͇n͇a͇, ...).

0 0
možnosti
LH

Prostě, chybička se vloudí. Autor pošle článek namísto do Seznamu sem a principál, ještě v povolebním rauši, udělá click.

0 0
možnosti
OK

Na Seznamu už bylo plno.!!;-D

0 0
možnosti
FK

Mě, i když jsem absolvoval vojenskou základní službu coby absolvent civilní vysoké školy, udivuje ta militarizace společnosti a ničím nepodložená víra, že naše vítězství je nezpochybnitelné. O tom, že je nutné posílit letectvo o přetechnizované a předražená americká monstra se dnes baví i baby ve frontě na zlevněná vajíčka. Všechno to je o tom, aby se ve společnosti vytvořila ta správná atmosféra pro držení huby a kroku. Přesně tak to totiž chodí v armádě.

0 0
možnosti
PH

P86e90t36r 11H68á93k

3. 2. 2023 9:03

Když to dáte do kontrastu s tím, kolik lidí věří, že "Pavel přece nechce válku", je to ještě pozoruhodnější.

Ti lidé to fakt nevidí.

Ne že by na tom, co Pavel chce nebo nechce, nějak sešlo. Nebo Fiala.

0 0
možnosti
VN

Variace na jednu budovatelskou:

Teď už máme, co jsme chtěli,

tak do války zvesela,

ať těm, kteří za nás mřeli, žádný hanbu nedělá.

Vyhrňme si rukávy, když se tanky zastaví, hej rup, hola hej, hej rup, hola hej,

do války se dej!

0 0
možnosti
JG

J30. 50G45a19n91a96u67r

3. 2. 2023 8:41

Ta se bude Putinovi líbit.;-D

0 0
možnosti
PH

P81e22t28r 40H32á68k

3. 2. 2023 8:21

To píše stejný člověk jako ten, co se prohlásil za "anarchistu"? A holínky a epolety si už vyleštil?

Stran předkládání jde taky o to, od koho dostala předkládající země pokyn, aby předložila. A nakolik jsou předkládající představitelé suvérénního státu zvyklí stát před někým v předpisovém haptáku.

0 0
možnosti
VM

NATO -

dobrá zpráva bude, až začne toto uskupení vojenské a vlastně útočné, jednat o ukončení konfliktu na Ukrajině s Ruskem a budou u toho i země Asie, Jižní Ameriky. No a samozřejmě k tomu bude patřit i stažení amerických vojsk/posádek, z blízkosti ruských hranic.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz