26.6.2024 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Proč očkovat imunizované?

Mainstreamový názor podporovaný všemi politiky světa, téměř všemi novináři, všemi hypochondry a „náhodou“ také farmaceutickými firmami je, že úspěch v boji proti covidu-19 závisí na tom, aby se nechalo dobrovolně očkovat co nejvíce lidí, nejlépe všichni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 3.1.2021 17:05

Imunizace vakcínou by mohla mít ve srovnání se spontánní imunizaci po náhodném setkání s virem celou řadu výhod. Mimo jiné:

1) Stále není jasné, u jakého procenta "infikovaných bez příznaků" vznikají specifické Ig protilátky a/nebo buněčná imunita na úrovni paměťových T-limfocitů, a když už se vytvoří dobrá hladina slizničních IgA, tak na jak dlouho? A je zde vůbec naděje na získání dlouhodobých protilátek IgG? To se prostě zatím vůbec neví, a u infikovaných s lehkým průběhem jsme chytřejší jen o málo.. . Zdá se být ale celkem jisté, že vakcinace navodí u těch inteligentnějších jedinců, co nepodlehli lživé propagandě různých Guttmanů a Adlerů a nechají se očkovat, stejnou imunitu jako mají přeživší pacienti s těžkým průběhem Covid-19. Tzn. získají si vysoké skóre dlouhodobých protilátek IgG a zřejmě i imunitní "paměť" na buněčné úrovni. Sice ani o této kvalitní imunitě zatím nevíme, zda přetrvá v řádu let, ale pořád je to očkování mRNA vakcínou jistější než sázet na to, že jste chytřejší než příroda a doktoři a že budete po setkání s virem spíše "imunizován" než zmrzačen nebo ponechán zcela bez obrany proti opakované infekci...

V. Klepetko 3.1.2021 17:05

2) Ano, imunizace vakcínou známená podstoupení rizika - můžete mít nějaké alergické reakce, budete mít na kůži červený puntík nebo třeba i umřete strachy, jsa rozhozen nějakým Guttmanem nebo podobným lživým šmejdem. Zato se ale vyhnete celé řadě jiných rizik, které by na vás čekali při setkání s živým virem... Neumřete na plicním ventilátoru. Vakcína vám neponičí srdce. Nevyvolá embolii, nezlikviduje cévy ani ledviny, nepoškodí mozek. Nebude z vás imunizovaná zmrzačená troska, jakou se můžete stát po setkání s živým virem!

3) S protilátkou AgG v krvi (po vakcinaci) neriskujete, že se Vám virus dostane do těla přes zažívací trakt nebo konzumací sexu. Není moc velká výhoda být sice imunizovaný po příznakovém Covid-19, ale dalších několik měsíců nebo let vylučovat virus ve svém spermatu! Tedy, alespoň pro manželky/milenky. :-)

4) No a v neposlední řadě imuniulzace vakcinací umožní rychlý návrat k normálnímu životu pro všechny, přírodní imunizace provází spíše (také) normální smrt... Každý, kdo se nechá očkovat, přináší svým spoluobčanům dar svobody a pozemského života! Odpírači, popírači a všelijaká kverulantská hovada nám přináší spíše život věčný...Hmm... To sice taky není proti ničemu, ale... Já nespěchám :-)

V. Klepetko 3.1.2021 17:13

Ad 3) oprava: IgG

V. Halašta 3.1.2021 15:03

Tak jsem si spočítal podle mě realistický postup imunizace a výsledek je tedy spíše pesimistický. Předpokládám očkování až 800K měsíčně, počet nových případů do 10K denně s jarním poklesem a stejný počet nezachycených nakažených.

Pak na konci 1Q je imunní 34%, v pololetí pak 53% (3,5M nakažených a 2,8M očkovaných).

Ś. Svobodová 3.1.2021 15:43

Dlouhodobý model ÚZIS ze září předpokládal, že se mohla do konce roku koronavirem „promoří“ třetina obyvatel Česka, tedy asi 3,6 milionu lidí a to při mnohem menších predikcích, než jsou listopadová a prosincová čísla. Pokud by byl předpokladem pro očkování test na protilátky a očkovali se jen neimunizovaní, zas tolik očkování by toho nebylo.

Ś. Svobodová 3.1.2021 15:52

omouvám se za špatná češťynu.;-)

V. Halašta 3.1.2021 16:31

Takový model tam nevidím a předpoklad promoření 3 mil. obyvatel je nesmyslný, bez opory v relevantních datech nebo studiích.

Test na protilátky by něco ukázal ale vzhledem k tomu, jak by zkomplikoval už tak nefunkční očkování, by byl kontraproduktivní. Mám pocit, že je dražší než vlastní očkování. Stačilo by třeba odsunout na konec fronty prokázaně infikované mladší 60 let. Délka imunity po prodělané infekci bude třeba ověřit.

Ś. Svobodová 3.1.2021 21:09

Zadejte do vyhledavače: Dlouhodobé modely vývoje epidemiologické situace: SEIR model. Vyběhnou vám prezentace MZČR v powerpointu. Poslední je 17.9. Věnujte pozornost i počtu zemřelých s covid. Činí méně než 0,4%

V. Halašta 3.1.2021 22:15

Chjo, není jednodušší dát rovnou link? https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/09/prezentace-UZIS-prof.-Du%C5%A1ek-17092020.pdf

Pokud mluvíte o čísle 34% na str. 31 tak jste si zřejmě nepřečetla toto: "Vzhledem k významným neurčitostem ve struktuře modelu, modelových parametrech a nejistotě ohledně budoucího vývoje je nezbytné výsledky brát jako orientační, umožňující pouze porovnání jednotlivých scénářů, nikoliv jako konkrétní předpověď pro určité období"

Tedy nejedná se o predikci ale názorný model pro politiky, co by se dělo BEZ OPATŘENÍ při nižším šíření.

Ohledně zemřelých doporučuji věnovat pozornost 44. a 45. týdnu v grafu ČSÚ https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr a jeho korelaci s počty zemřelých s covidem (97%).

Souhrnně jde o 15000 úmrtí nad průměr, tedy o 2%.

P. Moravčík 3.1.2021 13:18

Jedna vec mi nedá pokoj. Čo sa stane, ak sa očkovaný ešte len prvou dávkou, napríklad po 10 dňoch, skutočne s koronavírusom stretne? Pri očkovaní proti chrípke nemusí takýto stret s divokým kmeňom vírusu, vo fáze vytvárania špecifickej odpovede na vakcinačný kmeň, dopadnúť slávne.

P. Boublíková 3.1.2021 13:25

Po 10ti dnech od první dávky by z toho byl zřejmě lehčí průběh covidu, protože dotyčný už bude částečně imunní. Horší by byla nákaza krátce před očkováním - lze řešit buď cca 5tidenní karanténou nebo testem na koronavirus těsně před očkováním. Po očkování by bylo dobré se cca týden držet v karanténě.

P. Boublíková 3.1.2021 13:27

Ono celkově je dost průšvih, že se musí očkovat v době epidemie, ale nic jiného nezbývá.

Š. Hašek 3.1.2021 13:32

Průšvih koho? Čeho?

Asi je blbý, když prší, kopat stružky a zapnout čerpadla, že?

Konejte to, co Vám určí televize, banky, chemici a vláda, nic jiného Vám nezbývá.

Mně něco ještě zbývá. A vypadá to, že nejen mně.

P. Boublíková 3.1.2021 13:38

No, jsem fakt zvědavá, kdo vyhraje. Jestli ti, co jsou aspoň trochu v obraze a ví, jak se zařídit, anebo ti druzí.

Ś. Svobodová 3.1.2021 14:22

Musí se se nastavit systém, který omezí rizika očkování v pandemii. Nikde ho nevidím.

V. Halašta 3.1.2021 14:49

Testy probíhaly někde mimo pandemii?

Ś. Svobodová 3.1.2021 15:45

Nemluvím o testech ale o systému. Tzn. plán a řízení. Píchnot kdekomu kdeco není plán a že na to dohlídne Babiš není řízení.

V. Halašta 3.1.2021 16:16

"Rizika očkování v pandemii" chápu jako souběh očkování a nákazy. Teď mluvíte o řízení. To je za ty králiky, já vím.

P. Moravčík 3.1.2021 19:54

Áno, len ma trochu znepokojuje fakt, že s booster efektom po druhej dávke sa počíta až po troch týždňoch od aplikácie prvej.

Ś. Svobodová 3.1.2021 14:16

Kde jste vzala podklady ke svému tvrzení? Kdyby souběh očkování a infekce znamenal lehčí průběh covidu, výrobce by se tím jistě pochlubil a netvrdil by, že vakcína nemá být aplikována dříve než 4 týdny po prodělané infekci.

V. Halašta 3.1.2021 15:02

Studie sledovala účinnost od 7 dne po druhé dávce. Jak se má vyhodnotit a pochlubit se něčím, na co nemám studii?

Ś. Svobodová 3.1.2021 15:47

Množství titrů neznamená, že případná infekce bude mírnější.

Ś. Svobodová 3.1.2021 12:46

Ke článku lze mít dost výhrad. Ale zamyslel se někdo nad tím, jestli existuje cosi jako strategie očkování?

Je opravdu nutné očkovat i ty, kteří mají vlastní protilátky? 2. Bude očkování předcházet test na protilátky? 3. Bude očkování předcházet test na pozivitivu? 4. bude stát hradit odškodné v případě zdravotního poškození po očkování stejně, jako je to u očkování povinného? 4. Pokud se počítá s dvěmi dávkami a 90ti denním účinkem vakcíny mají na to lékaři kapacitu?

Otázek by se našlo vícero.

P. Boublíková 3.1.2021 13:07

Co se týče testů na koronavirus a na protilátky, je nereálné, aby se pro všechny dělaly paralelně s očkováním. Pokud má někdo vážné důvody pro testování, musí si ho zařídit sám, není to problém. Jinak se doporučuje neočkovat se po dobu tří měsíců od prodělání příznakového covidu.

Když se chce někdo očkovat třeba proti klíšťové encefalitidě, taky se očkuje bez testování na přítomnost protilátek. Přitom spousta lidí tyto protilátky má, stačila jim k tomu bezpříznaková infekce po kousnutí klíštětem.

Stát bude hradit odškodnění po případném poškození vakcínou, je to uvedeno v nově schváleném zákoně o očkování proti covid-19.

90 denní účinek vakcíny, tím myslíte, že imunita po vakcíně trvá (dejme tomu v průměru) pouhé tři měsíce? S tím by asi firmy vůbec nemohly jít na trh.

Ś. Svobodová 3.1.2021 14:11

U vakcín je uvedeno, že očkován může být jen člověk zdravý nebo nejdříve 4 týdny po prodělané infekci. 90 dní jsem si nevymyslela, skutečně se uvádí. S tím, že je to ověřené minimum. Skutečná doba se neví, studie byly příliš rychlé.

V. Halašta 3.1.2021 15:06

Já tam vidím tedy něco jiného? "Přítomnost mírné infekce a/nebo horečky nízkého stupně není důvod k odložení vakcinace."

Ś. Svobodová 3.1.2021 15:30

Ano, mírné infekce (třeba rýmy) ale ne COVIDU! Výrobci doporučují vakcinaci nejdříve 4 týdny po prodělání covidu.

V. Halašta 3.1.2021 16:12

Mluvil jsem se Sahinem a říkal, že aktuální nakažení covidem není kontraindikací ale naopak podpoří tvorbu protilátek.

V. Halašta 3.1.2021 15:11

Uklidním vás ještě tím, že po vakcíně můžete řídit. A nedal jsem odkaz, tak napravuji a tentokrát žádný fake https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_cs.pdf

O. Mayer 3.1.2021 12:06

Vážený pane autore, navzdory tomu, že se váš text snaží tvářit zasvěceně (uváděje řadu odkazů a tzv. holých fakt) famózně jste se odkopal s tím Lipitorem. Tento preparát (u nás se jmenuje Sortis, léčivá látka je atorvastatin) má prokázán efekt na prodloužení lidského života (spolu z celou skupinou statinů, do které patří) asi nejdokonaleji že všech léků na světě (a jsou to statisícové soubory, nemluvě tedy o stamilionech pacientů který ho více než 20 let užívají). Vy jste ovšem jako argumentaci použil jakousi dosti obskurní analýzu, která se navíc nazývá něčím úplně jiným- a to ve zcela evidentní snaze ozdobit "odkazy" primárně propagandistický text, zaměřený na prezentaci výrobce vakcíny jako zlé imperialistické/ kapitalistické firmy, prodávající draze léky, které navíc nefungujou. Taky nevím jak jste přišel k sumě- jak prosáklo ven, EU nakupuje tu vakcínu za cca 8,2 Euro za kus

Nekopejte tedy do p Neffa jako do neodborníka, když sám smolíte texty na úrovni Aeronetu.