25.5.2022 | Svátek má Viola


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ladislav N :-))) 31.10.2009 21:01

Re: nechali " kleknout" Zetor Brno... a podobné bláboly

Není jich mnoho, těch "prosperujících státních", viďte? Třeba slavné ČSA po "tunelování" v režii exministra obrany ČSSD ve stadiu zralém na bankrot. :-)

K prosperitě ČEZu zase nebylo potřebné tolik kvalitního managementu, stačilo povolit vývoz do EU za prudce rostoucí ceny. To k meziročním růstům zisku o 50% stačilo a ještě se na tom přiživilo hodně politiků obsazených do různých funkcí... ;-P

Ladislav N 31.10.2009 21:06

Re: nechali " kleknout" Zetor Brno... a podobné bláboly

P.S.: Soukromé vlastnictví zaručuje jedno. Pokud se do nich nemontuje vláda a stát, pak prosperita či úpadek je výhradně v rukou soukromých osob a nemusí na ně doplácet daňový poplatník. U zkorumpovaných vlád už dnes kdekoli ve světě neplatí ani to.

Ladislav N 31.10.2009 19:47

Re: nechali " kleknout" Zetor Brno... a podobné bláboly

P.S.: Jakého majitele v Tatře zastupoval americký management? ;-P

Abraham 31.10.2009 19:55

Re: nechali " kleknout" Zetor Brno... a podobné bláboly

 P:S Vidíte  už v té době byla korupce. 

Ludva 31.10.2009 18:29

Levné hnojení

Jak jsem to vylévání mléka viděl v televizi, tak to vypadalo jako hnojení tekutým hnojivem. Třeba to bylo tekuté hnojivo s trochou mléka. Sedláci obvykle bývají chytré hlavy.

J.S. 31.10.2009 18:43

Re: Levné hnojení

Tak to možná pravdu máte, na pole více mléka ale ne na ulice. Vidíte zas dobrý český nápad ale to bez postraních úmyslů. Používat mléko jako biohnojivo. Možná že dobrý.

Ladislav N :-))) 31.10.2009 18:58

Re: Levné hnojení

Žížalky se měly dobře. ;-)

janoryna 31.10.2009 17:33

pane rautenberku,

vy toho asi o zemědělství a podnikání vůbec moc nevíte. když nemáte peníze, tak nemůžete koupit nové strje a najmout lidi. a když teď už jste na dně, tak můžetezavřít krám a své neprodané zboží vyhodit.  

J.S. 31.10.2009 17:43

Re: pane rautenberku,

I v tomto s Vámi souhlas. Ale neříkejte, že zboží neprodejné jen tak vyhodíte. To žádný hospodář nedělá, prodám i když pod cenu. Za jednu vynaloženou stokorunu při neprodejnosti získám např. padesátikorunu ale nikdy nic. Prodám mléko přebytečné, než to zabalím pod cenu ale né že jej vyleju. Potom výrobu zabalím a snažím se na jinou výrobu se orientovat, podotýkám jen když to půjde, A už jsem psal, stát Vám nic nedá, nebo dotace určité dá ale na druhou stranu Vás vyždíme, že ani na provaz Vám nezbude

pahejl 31.10.2009 17:56

Re: pane rautenberku,

co to melete clovece? naopak farmari se chovaji vrcholne kapitalisticky. pokud vylejou do poli 50% mleka, bude ho o 50% mene, jeho cena tedy logicky co? stoupne, spravne. zemedelci by meli vylejt do poli prave tolik mleka, aby cenu dostali na uroven kdy se tesne nevyplati dovazet mliko ze zahranici (od lepe dotovane konkurence bohuzel), a meli by po problemu :-)

J.S. 31.10.2009 18:03

Re: pane rautenberku,

Vyrábět vždy jen mírně pro nadspodřebu. Mne nebude líto zahodit výrobek za 100 Kč a líto zahodit výrobek za 10 000 Kč. Přestaňte přemýšlet socialisticky ale sociálně

Ladislav N 31.10.2009 19:02

Re: janoryna IP: 78.45.0.xxx

Když nemám peníze ani fantazii k nápadům, jak je vydělat, tak nemůžu podnikat jako samostatná osoba a musím se nechat zaměstnat u někono, kdo to umí líp.

To jste vy, sosani přece vždycky hlásali, že když si OSVČ nevydělá ani na "minimální daň z příjmu pro OSVČ" zavedenou idioty z KSČSSDM, má se nechat zaměstnat.

Tak kde je problém?

portwyn 31.10.2009 16:48

Hmmm, pane autore,

a co když se výkupní cena mléka zdá nízká soukromému zemědělci? Taky mu budete nadávat do komunistů?

Nekecám do ekonomiky zemědělství, nemám informace o tom, zda je cena mléka opravdu likvidační, jak se na všem projevují nižší dotace ve srovnání se "starými zeměmi" atd. Nepopírám, že vylévat mléko do polí je škoda.

Pasování zemědělců na zlodějské jézéďáky ovšem pokládám za ideologické škatulkování. Ano, člověk je takhle hned se vším hotov. Ale taky může být za blba.

Prosím ještě o vysvětlení, jak by naše chovatele krav zachránila LS, které jistě velmi fandíte.

P.S. Potřebujete-li znát mé jméno, klidně Vám ho sdělím přes email.

jirka.s. 31.10.2009 18:30

Re: Hmmm, pane autore,

Máte pravdu, soukromý zemědělec-farmář rozhodně nebude komoušem, ale jézéďák už vždycky zůstane jézéďákem! Psal jsem to už dopoledne:

"Nu, ono snad ani tak nejde o vola, ale o soudruha velebu, "presidenta" Agrární komory, jinak to původním povoláním okresního tajemníka ksč pro zemědělství v Náchodě! (Y) "

BTW: .Řada zemědělců ale plánované vylévání mléka nepodporuje. „My žádné mléko vylévat nebudeme, my jej prodáváme zhruba za cenu devíti korun do mlékáren a náklady na litr mléka máme kolem šesti korun,“ konstatoval pro Mediafax ekonomický ředitel Svazu marginálních oblastí ČR Petr Krogman. Také Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) se čtvrtečních protestů nezúčastní. „Žádný orgán ASZ o protestech nerozhodl a ani o tom nejednal. Nemáme ani signály o tom, že by se k vylévání mléka měla připojit nějaká z našich regionálních organizací. Podle nás se takovými protesty nic nezmění a cena mléka, která trápí i naše členy, se nezvýší,“ konstatoval tajemník ASZ Jaroslav Šebek. http://www.mediafax.cz/domaci/2947835-Zemedelci-budou-vylevat-mleko-do-poli

http://www.asz.cz/redakce/tisk.php?lanG=cs&clanek=33065&slozka=5880&

Andy 31.10.2009 16:37

prodejní automaty by byly fajn,

když zkusíte na netu vyhledat, kde jsou, budete zklamáni. Je jich pár a nevypadá to, že by se nějak masově rozšířily. Je to škoda. Ve středočeském kraji není zřejmě ani jeden. Dokud budou chovatelé mléčných krav tak děsně opatrní, že jim musí leasingovka přinést nabídku až pod nos, potřebují záruky a kdovíco ještě, dotud se my dobrého mléka nedočkáme a oni budou skuhrat dál. Že by se někdo pustil do výroby sýrů, to už snad ani doufat nemůžeme.

Za takových okolností nevidím jediný důvod, proč jim pomáhat, když potíže mají hlavně díky dotacím, socialistickému způsobu řešení problémů- čekat na řešení , které jim někdo nadiktuje.

realista 31.10.2009 16:57

Re: prodejní automaty by byly fajn,

Ono to není tak jednoduché.....ta technologie na dojení už je  většinou na leasing.... zkusi si vzít úvěr se zdůvodněním, že málo vyděláváš, jen to v kterékoliv bance zkus.

Ten chov krav dost dobře nejde na čas přerušit. To je buď a nebo. Zvolí-li se to "nebo" a krávy vybijí, musíš počítat s tím, že generační interval u skotu je sedm let, práce na genofondu tak 30....

bez kravského hnoje se degraduje půda, která pak časem přestává rodit....ani ta řepka tam neporoste.

EU ten chov totálně zdeformovala kvótama a dotacema a nenechala působit volný trh, aby se prosadili ti dobří a efektivní.

Tohle je důsledek.Pěstovat řepku a nepěstovat tabák( na to jsou dotace) je ekonomicky výhodnější... A až se na to ti sedláci vykváknou, budou potraviny výrazně dražší.Což vypukne k datu zrušení kvot a dotací. To zrušení kvot už je prý na obzoru....no, ale třeba se oteplí tak, že budeme mít dvě sklizně do roka....

realista 31.10.2009 17:04

Re: prodejní automaty by byly fajn,

no a i kdyby, všechno, tak ty výrobky z té nové, na trhu nezavedené, neznímé mlékárny musíš někomu prodat.....rychle!

A ekonomicky je rozhodně rozumnější rovnou vylévat mléko než po 14 dnech vyhazovat žluklé máslo a sýr.....

LJG 31.10.2009 17:46

Re: prodejní automaty by byly fajn,

Bohužel :-(

jouda 31.10.2009 18:21

Re: prodejní automaty by byly fajn,

co to meleš systém kvot a dotací měl udržet rovnoměrně a co nejvíc sedláka na venkově aby nedocházelo tady k tomu co se děje.Kvoty už dávno nemáš když liješ mléko na pole a bylo to jejich přání všichni si musí pamatovat jak řvali že je kvoty brzdí v rozletu a volný trh máš též tak se prosaď !! To co meleš o hnojení - kolik zde bude koncentráku stačit po krachu? tak to pohnojíš jen kolem nich? Jsou to všechno keci!až se na to ti kanclíkoví vykašlou začnou to dělat jiní nenároční(Y) 

realista 31.10.2009 21:31

Re: prodejní automaty by byly fajn,

kdy  a kde začínáš hospodařit v zemědělství, joudo? Těchsedláků, co krachují, je spousta a rádi ti to pronajmou....

Se přijedu podívat ( a zasmát)

Míra 1.11.2009 1:27

... a nebo taky tři sklizně do roka:

takovou pitomost by nevymyslel ani Neználek s Buchtíkem. Jen tak pro zajímavost několik faktů: Zemědělské dotace byly v západní Evropě zavedeny po 2. sv. válce, aby státy zajistily co nejdříve soběstačnost ve výrobě potravin. Dotace byly postaveny na podporu produkce, o kvalitě nikdo nemluvil, ta byla zcela samozřejmá. Zemědělci v 60. letech pěstovali obilí a zeleninu v množství výrazně přesahujícím spotřebu, úrodu vyváželi na skládky a vysávali tak nezemědělce. A když měli o část dotací přijít - začali vydírat ostatní občany hrozbami nedostatečné produkce a hladem. Stejně se chovají i dnes: vydírají a hrozí nedostatkem. Já osobně jsem proti dotacím zemědělcům - je možné, že po zrušení dotací dojde k částečnému zdražení potravin, ale pořád to bude míň, než co zaplatí nezemědělci na daních pro dotace zemědělcům. Zrušení dotací a zavedení skutečného trhu s potravinami bude mít za následek pád velkých farem existujících jen pro fasování dotací. Naopak se na trhu prosadí ti, kdo skutečně produkují kvalitní potraviny. Dalším pozitivním krokem souvisejícím s odbouráním dotací budou nižší náklady na ministerské a jiné úředníky, kteří se stanou zbytečnými.

Čeští ministři zemědělství se holedbají tím, kolik peněz vytáhli z EU pro české zemědělce - to je sice pěkné, ale mnohem pěknější by bylo, kdyby usnadnili podnikání českým zemědělcům - stanovili politický program, který zemědělcům pomůže vybudovat malé a střední zpracovatelské podniky - třeba ve formě družstev. Taková družstva pak mohou mít ve městech svoje prodejny, kam budou zákazníci chodit raději než do supermarketů.

Další pro mne důležitou věcí je podpora nezemědělských činností, např. údržba krajiny, zimní údržba silnic a sezónní práce - sekání a čištění škarp, péče o obecní a státní pozemky a lesy.

To všechno jsou témata k zamyšlení a promyšlení nejen zemědělci, ale hlavně politiky. Je na nás občanech, abychom si zvolili správné lidi.

miroslav.vojta@volny.cz

J.S. 31.10.2009 17:13

Re: prodejní automaty by byly fajn,

Tak to pravdu máte. Netýká se to zcela jistě všech. Projížděl jsem vesnice, směr Mostecko a Lounsko. Kravíny no hrůza. Při pohledu na zablácené krávy chuť na hovězí a mléko mne přešla. Opak byloČeskolipsko a dále zeměděci kolem Klenčí. Krávy jako s reklam. A jejich přístup k dalšímu zpracování přebytků no paráda. Je vidět, že i toto v naší zemičce jde.

pettr 31.10.2009 16:33

Absolutní

SOUHLAS!!!

realista 31.10.2009 16:21

Milý J.S., tvoje myšlenka o zpracování mléka na sýry a máslo je geniální !

Kdy otevíráš tu mlékárnu? Surovina je za půl darma, sedláci ti to mléko rádi prodají za 10Kč/lt a já už se těším na tvoje sýry a máslo !!!

Tak kdy a kde?

J.S. 31.10.2009 17:52

Re: Milý J.S., tvoje myšlenka o zpracování mléka na sýry a máslo je geniální !

No a je to tady, když na farmě  nic nepůjde tak vše špatné je. Opravdu jsem do toho všeho jen trochu rýpl a vzal názory přítele s Austrálie. Který zde v roce 2005 byl cca na 3 měsíce, hospodáře naštěvoval, možná že i u Vás byl a závěr asi z jedné třetiny spokojen byl. A prohlásil u těchto lidí by jsme se mohli my učit A dvě třetiny, to prohlásil že si připadá jak v roce 1963 než emigroval. Tak nevím je to názor jednoho zemědělce s opačné strany. Ještě podotýkám. Vzorky sýrů s těch prosperujících statků si vzal a říkal to přísahám. Ani Holanďané takovou pochoutku neudělají.

Pavel 31.10.2009 20:47

Re: Milý J.S., tvoje myšlenka o zpracování mléka na sýry a máslo je geniální !

To to neumíte napsat normálně česky?

realista 31.10.2009 21:36

Re: Milý J.S., tvoje myšlenka o zpracování mléka na sýry a máslo je geniální !

no neumí, ínžto má utkvělou myšlenku, že by bylo nejlepší to vrátit sudeťákům, protože  Češi neumějí hospodařit....;-P;-D

Alois Podhajsky 31.10.2009 15:34

Poznámka demagovovi

váš celý článel čpí ideologií. Ale přece,váš návrh, proč zemědělci /dle vás patrně jezeďáci/ mléko dále nezpracují, je ve zdejších poměrech perličkou demagogie obzvláště. Na to, co slintáte, si potřebujete opatřit za peníze

zeze

technologii,jakož

Pytelka 31.10.2009 15:31

Ať nám jezeďáci

řeknou jak to praktikovali za bolševika, když každý rok rozmlátili nejméně dva traktory a kombajny a kupovali vesele nové, kradli ze společného a používali společné stroje na obdělávání záhumenek. Nejdřív tady ti bolševičtí magoři všechno zkur*í a dnes na cizím chtějí vydělávat, pakáž bolševická!:-(

J.S. 31.10.2009 14:36

Pro jirku.s.

onlouvám se překlep " nejsem "