2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
realista 1.11.2009 23:36

Re: věci nejsou tak jednoduché

golfové hřiště bez hnojení? Jéžíš ty jsi vůl !!!

huhu 2.11.2009 16:07

Re: věci nejsou tak jednoduché

nepodsouvej, co jsem nenapsal a dej se do kurzů slušného chování Rv

Pavel 2.11.2009 21:24

Re: věci nejsou tak jednoduché

Napsal.

Curious 1.11.2009 20:00

Re: věci nejsou tak jednoduché

Proc neni reseni c.3 mozne?

oh 1.11.2009 23:37

Re: věci nejsou tak jednoduché

Levné dovozy potravin (a vlastně každého zboží) jsou levné jen tak dlouho, dokud máte domácí alternatrivu. A je nutná i určitá soběstačnost, protože dovoz může být nespolehlivý a ani k tomu nepotřebujete válku. Typickým případem může být třeba ruský plyn.

Curious 2.11.2009 22:05

Re: věci nejsou tak jednoduché

Pokud vam dobre rozumim, tak Ceska vlada by mela investovat do tezby zemniho plynu v Cechach, za ucelem vytvoreni domaci alternativy ruskemu plynu, ano?

JJM 1.11.2009 12:46

UPŘÍMNĚ SE OMLOUVÁM MYSLÍCÍM

UPŘÍMNĚ SE OMLOUVÁM MYSLÍCÍM za diskusní podnět který jsem poskytl pitomýrům na téma voli a krávy a v ní hraběcí rady  rady autora českým zemědělcům:" Proč místo naříkání nezpracujete mléko sami? Ono by se muselo přemýšlet, že?"

JJM 1.11.2009 11:36

JAK VOLOVÉ NEVĚDĚJÍ TAK SE RADIT NEBOJEJÍ

JAK VOLOVÉ NEVĚDĚJÍ TAK SE RADIT NEBOJEJÍ českým zemědělcům, aby si znova pořídili, co jim komunisti ukradli a Kalous zločineckou privatizací rozfofroval. Zpracovatelské kapacity zemědělské prvovýroby - mlékárny, jatka, mlýny,cukrovary,lihovary,konzervárny, které jiní volové komunističtí zemědělcům ukradli a další volové zločineckou transformací národního hospodářství Kalousovo privatizací rozfofrovali. Privatizacemi majetkových podílů zemědělců, které k těchto kapacitám komunisté ukradli zemědělcům. Tehdy byli jejich podílovými vlastníky - akcionáři a družstevní podílnící. Svůj názor jsem ochoten korigovat do faktu, že zločincům, kteří stáli u destrukce struktury zemědělské výroby a zpracování jsou příznačné všechny přívlastky, jenom pitomci to nebyli - všechno si nechali dokonale zaplatit. Slavným mimistrem zemědělství Kubátem na začátku, Tlustým Vlastou uprostřed a kterýmkoliv z ministrantů zemědělství za ODS doteď.

huhu 1.11.2009 11:40

Re: JAK VOLOVÉ NEVĚDĚJÍ TAK SE RADIT NEBOJEJÍ

privatizaci v zemědělství řídil lidovec sv. Lux..Rv

eu 1.11.2009 11:56

Re: JAK VOLOVÉ NEVĚDĚJÍ TAK SE RADIT NEBOJEJÍ - nedávná situace EU

Růst kvót do roku 2015Evropská unie v současnosti každému ze států pomocí kvót stanoví, kolik mohou jeho zemědělci za rok vyrobit mléka. Nyní se však každým rokem kvóty zvyšují až do roku 2015, kdy by měly být úplně zrušeny. Zemědělci však v současnosti nárůst kvót viní z propadu výkupních cen a již delší dobu usilují o jejich snížení. Členské státy tento krok dlouho odmítaly, ale Evropská komise nakonec našla řešení, které sice není snížením kvót, ale mohlo by trh částečně zbavit přebytečného mléka.

Mléko bude stát dotovat i předškolákům a gymnazistům - čtěte ZDE

On-line: Veleba: Nejlepší by byl život bez dotací - čtěte ZDE

To však není jediné opatření, které Evropská komise navrhuje a ministři o něm dnes budou hlasovat. Brusel chce členské státy požádat o rozšíření svých pravomocí. Zatímco dosud museli všechny "záchranná" opatření, jako například prodloužení intervenčních nákupů či podpor soukromého skladování, schvalovat ministři zemědělství, příští by mělo stačit jen rozhodnutí EK. Celý proces rozhodování by se tak výrazně zrychlil. Odpadly by totiž zdlouhavé politické debaty, které často nekončí žádným výsledkem.

Ministři již poněkolikáté jednají pod tlakem demonstrace farmářů. V současnosti v bezprostřední blízkosti místa zasedání protestuje zhruba pětistovka zemědělců. Jeden z policejních mluvčí však novinářům řekl, že na cestě do Lucemburku je zhruba dalších 500 traktorů a demonstrace by se mohlo zúčastnit až 4500 farmářů.

huhu 1.11.2009 12:01

Re: JAK VOLOVÉ NEVĚDĚJÍ TAK SE RADIT NEBOJEJÍ - nedávná situace EU

tím správným řešením by bylo tyhle orgány EU rozpustit a tyto dotačními zlodějnami  se živící úředníky poslat ucházet se o užitečné uplatnění  na pracovní trh. Kdyby toto soudruzi velkostatkáři požadovali, připojil bych se

Ladislav N 1.11.2009 11:43

Re: JJM IP: 85.70.45.xxx

Zkuste to u ČSSD nebo KSČM. Třeba uspějete tam. ;-)

P.S.: Jak vysvětlíte, že vylévání mléka na pole se věnují výhradně "zprivatizovaní JZD  zemědělci"?  ;-)

huhu 1.11.2009 11:45

Re: JJM IP: 85.70.45.xxx

zprivatizovaní JZD zemědělci = soudruzi velkostatkáři. Například  takový s.  nyní přítel Fencl.

eu 1.11.2009 11:52

Re: JJM IP: 85.70.45.xxx //výrobní cena 8,20 až 8,80 kč za litr při velmi vysoké užitkovosti

30. října 2009  16:29

PLZEŇ - Mlékárny chápou, že současné výkupní ceny mléka v průměru pod šest korun za litr jsou pro zemědělce likvidační. Většina z nich ale dodává, že s tím nemohou nic dělat, protože kopírují ceny v sousedních zemích.

Fotogalerie[Přes třicet tisíc litrů mléka vylili u obce Lysice na Blanensku zemědělci na protest proti výkupním cenám mléka. ][Přes třicet tisíc litrů mléka vylili u obce Lysice na Blanensku zemědělci na protest proti výkupním cenám mléka. ][Přes třicet tisíc litrů mléka vylili u obce Lysice na Blanensku zemědělci na protest proti výkupním cenám mléka. ][Přes padesát tisíc litrů mléka vylili za obcí Čučice u Oslavan na Brněnsku zemědělci na protest proti výkupním cenám mléka. ]

Někteří zpracovatelé, například druhý největší český producent Olma Olomouc i NET Kralovice z Plzeňska, naopak uvedli, že cena by mohla v příštím roce vystoupat na 7,50 Kč/l, což je minimální požadavek, s nímž dnes vystoupili farmáři z Plzeňského kraje a podpořili je kolegové z dalších regionů i Zemědělský svaz.

huhu 1.11.2009 11:56

Re: JJM IP: 85.70.45.xxx //výrobní cena 8,20 až 8,80 kč za litr při velmi vysoké užitkovosti

před několika týdny nechápali soudruzi velkostakáři české mlékárny a bez ostychu dodávali mléko za cenu o pár šupů vyšší do SRN.

Nevíte ještě jsou zavřeny ty provozy Madety, kde tenkrát pro nedostatek mléka přišlo mnoho lidí o práci ?

Ladislav N 1.11.2009 12:06

Re: soudruzi velkostakáři....

Hehe, mám v živé paměti, jak šéf a majitel Madety vyhrožoval, že máslo bude za 55,- Kč!! Nakonec se prodávalo za cenu nižší, než stálo máslo za komunistického režimu. ;-)

Dolly 1.11.2009 11:06

Byla jsem na návštěvě

prodejny Globus protože pršelo a co vidím: asi žádná krize, nejnižší nákup tak 2.500 Kč, množství potravin podle mého odhadu naproto nesněditelných takže určitě nějaká nadvýroba. Co s tím? Co s produkcí krajinotvorného zemědělství? Co s obyvatelstvem vesnic? Tyto otázky jednotliví zemědělci nezodpoví. Takže snad území jedině zatopit (ale co potom s kapry?).

J.S. 1.11.2009 11:44

Re: Byla jsem na návštěvě

Tak odvážím se odporovat. Často naštěvuji zmíněnou prodejnu Globus a že by jsem viděl nejnižší nákup za 2500 Kč. To jste přestřelil. Ale i když takové nákupy jsou tak potom lidé si vždy na celý měsíc nakoupí a v maloprodejnách dokupují např. rohlíky, chléba a ostatní pečivo.

Vodička-sapér 1.11.2009 14:10

Re: Byla jsem na návštěvě

Pražská  zákaznická  romance, a la Semafor.         Když pršelo, jen se lilo a její tele doma nebylo , jela Dolly v autobusu , hledat   tele do Globusu. Ani tam  její tele nebylo, ale co to vidí,   byl tam, nakupoval, jako všichni, v Globusu žádná krize ,  za tisíce,  Jiříček. Ten dal Dolly velkou  pusu a nabídl jí  deštníček.Když pršelo , jen se lilo....:-D

František 1.11.2009 10:47

Pane Rottenberg, vám to moc nemyslí

Můžete mi, vážený chytrý páne Rottenbergu, vysvětlit, proč se běžně prodává v supermarkterech mléko pod cenou: za sedm korun padesát?

Já to opravdu nechápu. Je samozřejmě pro mne příjemné za tuto cenu v supermarketu mléko kupovat, ale tím se jasně likviduje konkurence, která nedokáže pod cenou mléko dlouhodobě prodávat.

Ladislav N 1.11.2009 10:50

Re: František IP: 82.100.30.xxx

Můžete vysvětlit, jak jste došel k závěru, že se "....běžně prodává v supermarkterech mléko pod cenou: za sedm korun padesát?" ?Pod jakou cenou?;-)

Abraham 1.11.2009 15:30

Ladislav N

Pod výrobní cenou vážený. Až najdete adresu farmáře, který vyrobí mléko za 5,- Kč, sdělte půjdu se tam podívat na jeho náklady. Pokud vaše argumenty budou viz. nabídka- poptávka, tak si je strčtě za klobouk.

huhu 1.11.2009 15:36

Re: Ladislav N

nic těm farmářům nebrání přestat mléko "vyrábět", když to neumí za 5 Kč

Abraham 1.11.2009 15:47

Re: Ladislav N

Velmi prozíravé. Tak já vám dám lepší radu, nikoliv zemědělcům. Já  svých 8 ha pronajímám, a živím se ve velkém stylu jinou činností.  Kdyby všichni zemědělci vyráběli pouze to, co je na trhu výdělečné, tak byste jedl pouze masné výrobky, z obilnin řepku atp. Ale o tom mléku, skuste si pronajmout mlékárnu( nemusíte ani kupovat) a za půl roku končíte, a nebo budete pole pronájímat jako já. A protože s nimi cítím, tak neblábolím jako autor a další.. 

huhu 1.11.2009 19:53

Re: Ladislav N

kdyby zemědělci vyráběli jen to, co je na trhu výdělečné, tak by každý z nich vyráběl jen to, co umí efektivně....tak jako každý jiný kdo podniká v čemkoliv.

O to, že by nebylo co jíst nemějte strach, kolik je těch efektivních určí poptávka lidí. Právě proto, že je dnes nadprodukce mléka a vyrábí kdo to neumí, tak ti zemědělci protestují. Mají problém co s nadbytečnou produkcí...

Ladislav N :-))) 1.11.2009 19:58

Re: kdyby zemědělci vyráběli jen to, co je na trhu výdělečné....

Je těžké tohle vysvětlovat blbům s ekonomickým myšlením Milouše Jakeše a jeho soudruhů... ;-)

Pavel 1.11.2009 16:36

Re: Ladislav N

Tvoje blbost je nekonečná. Za těch 5kč ho nevyrobí ŽÁDNÝ farmář, chápeš to?

Abraham 1.11.2009 16:40

Re: Ladislav N

 Pavle, máte pravdu blbost nekonečná je zde u více lidí včetně autora článku. Ale věřtě, že určitě bužírují mléčné výrobky na úkor našich zemědělců..

Ladislav N :-))) 1.11.2009 20:05

Re: bužírují mléčné výrobky na úkor našich zemědělců - Abraham IP: 89.111.89.xxx

 ;-D děkuji za předvedení způsobu myšlení těch, co vylívají mlíko na pole.... No, jestli se vám zdá, že konzumuji mléčné výrobky NA ÚKOR zemědělců, kteří produkují mlíko, tak já s tím přestanu a za ušetřené peníze si nakoupím něco jiného. Už jednou se tady pokoušeli "experti" jako vy zvýšíït cenovou bublinou plošně ceny mléčných výrobků.... a jak to dopadlo? Odnaučili řadu zákazníků drahé mléčné výrobky kupovat.

Jenomže tyhle jednoduché počty vy nejste schopen pochopit.;-P

Abraham 1.11.2009 20:29

Re: Ano počty nejste schopen pochopit Ladislav N 8324052

A vy mě chcete ty počty učit, že ? To co jste zde  za ty dva dny o zeměděltví předvedl bych vám těch svých 8 ha pronajal. A až by se setkal rok s rokem tak byste mi j vracel  vy ekonome. To by je již asi nechtěl můj současný pronájemce. 

 PS: Až budou v EU odbourány dotace ze všech členských států tak si na nich bude naše rodina zase hospodařit včetně krajinotvorné záležitosti , k tomu včely atd. Ale ten záběr zeměděství vy nepochopíte. Kolegy jste se tázal co je to mléko pod cenou. A vy chytrolíne tvrdíte něco o drahých mléčných výrobcích. Co je to drahé ?Nabádka - poptávka. Až padnou dotace tak vám garantuji, že naše mléčné výrobky budou podstatně ledvnější při stejné kvalitě.  Snad jediné mohu za sebe říci, že mléko bych nevyléval. Už toho nechte a věnujte se svému oboru asi filozofii.