24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

Ubraňme se sami

To je slogan hlásaný Tomio Okamurou, naposledy ho dal k lepšímu ve čtvrtek poté, kdy se jeho poslanec Radek Koten stal šéfem sněmovního bezpečnostního výboru. Jestli je něco příklad populismu, tak idea „braňme se sami“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Brzák 1.12.2017 12:20

Re: Pokud bychom si vybudovali vlastní jadernou sílu, což

Souhlas

J. Matuška 1.12.2017 11:27

Drahoš se bojí, že volby ovlivňují zahraniční tajné služby.

Sobotka slíbil prošetření /Lidovky.cz/

To je obava Jiřího Drahoše tak vážná, že se obrací s SOS dokonce na předsedu vlády? Ukazuje se, že do prezidentských voleb budeme svědky pěkně hnusných hnojometných akcí, a to ze všech "azimutů"...

F. Doušek 1.12.2017 11:29

Drahoš se bojí, že volby ovlivňují zahraniční tajné služby.

Měl si tu BISku úkolovat sám?

M. Berka 1.12.2017 11:31

Re: Drahoš se bojí, že volby ovlivňují zahraniční tajné služby.

Jistě má na mysli rozvědky EU, např. STASI...

L. Šarina 1.12.2017 11:13

Kde blb,

tam nebezpečno a kdyby se zdělovací prostředky nehonili za senzacemi,tak pitomio Okamura by seděl někde v koutku možna s 5% v parlamentu. Je to další SLÁDEK který mluví rychleji než uvažuje a kdyby něco vezme svůj Japonský pas a mizí !!

D. Polanský 1.12.2017 11:04

Optimismus křesťanským světem vládne

Málem všeobecný optimismus vládne pokud jde o neplatnost evoluční teorie Charlese Darwina na lidský rod. Mnozí věří, že tahle teorie je neplatná z toho prostého důvodu, že lidé mají rozum. Nemohou či nechtějí uvěřit, že národy, rasy či chtějí nebo nechtějí mezi sebou podle Darwinova učení bojují o holou existenci. I když cítí, že tomu boji se asi nelze zcela vyhnout, viz celou historii lidského rodu, představují si boj po svém, mírovou formou, soutěžením. Že je to názor naivní, o tom mnohé zatím nepřesvědčil ani stále sílící terorismus, ani systematicky atak migrantů na Evropu, ani vyhnání málem všech křesťanů z Kosova. Možná, že tihle lidé to nepochopí ani v posledních okamžicích svého násilím ukončeného života. Možná se budou jenom divit a dokonce stihnou vrahovi položit otázku: Proč? Dokonce je možné, že je o jejich pravdě nepřesvědčí ani divoký a rozhodný pohled jejich vraha, dobyvatele.

J. Václavíková 1.12.2017 11:06

Re: Optimismus křesťanským světem vládne

Vy naivo, pokud byste se chtěl vrátit na úroveň aplikace čistého zákona silnějšího a lidských smeček, musel byste o pěkných pár století nazpět!

J. Anděl 1.12.2017 11:24

Re: Optimismus křesťanským světem vládne

Kdyby to zaručilo přežití, tak nakonec proč ne, ale to právě není jisté.

M. Berka 1.12.2017 11:30

Re: Optimismus křesťanským světem vládne

Mám rád takové stupidní iluze, že člověk je něco mimo přírodu... :D :D :D Přírodní zákony je potřeba se naučit využívat, ne trpět mánií, že jsme schopni je měnit. Mánií, že jsme něco víc než ostatní živé organizmy... Např. boj proti bakteriím a virům skončí tak, že my budeme slabí, protože se neadaptujeme, ale viry a bakterie budou mnohem silnější a v budoucnosti nás prostě vymažou...

A tak je to se vším. Pokus ovládnout energii syntézy kvarků může vést k naprosté likvidaci světa, kde žijeme... Takže v prvním případě lepší než hubit bakterie a viry je "trénovat" naši vlastní imunitu. Platí to zcela všeobecně, lidskou společnost nevyjímaje.

P. Vaňura 1.12.2017 11:41

Vy NAIVO ten zákon nikdy nepřestal platit!

Podobný nesmysl si mohli namlouvat jen první křesťané za situace, kdy žili ve spořádané říši, jejíž hranice ubránila profesionální armáda.

Jakmile tento předpoklad přestal platit, musel i Kristus, jako nově nastolený Bůh začít, počínaje rokem 312 AD, plnit ZÁKLADNÍ "povinnosti" kteréholiv jiného existujícího boha, totiž přinášet svým věřícím vítězství ve válce. A pojem "bližní" se okamžitě zúžil na ty, co jsou ve stejné lidské skupině jako je dotyčný!

Jediné, co se změnilo je VYTVÁŘENÍ BOJUJÍCÍCH SMEČEK, politicky řečeno koalic, pro tu kterou válku, třeba plíživou a často nevyhlášenou!

J. Pospíšil 1.12.2017 19:40

Re: Vy NAIVO ten zákon nikdy nepřestal platit!

Bližní znamená furt totéž. Tam, kde nejde o bližní, používá se termín každý, ostatní nebo všichni.

Tato slova znali i v dobách, kdy se psala Bible. Kdyby mysleli každého, bylo by tam každého a ne bližního. A protože znali i rozdíl mezi slovy vlastní a cízí, tak sousloví "bližního svého" prostě neznamená "každého cizího".

To si může nechat namluvit jen někdo hodně prostý od svého katechety.

P. Marcín 1.12.2017 11:42

Re: Optimismus křesťanským světem vládne

Stačí mrknout na Blízký Východ, nebo do Afriky.

R. Brzák 1.12.2017 11:24

Re: Optimismus křesťanským světem vládne

Jistěže je mírové soutěžení možné - ale jen tehdy, když jsi připraven na válku...neboli obchodovat spolu budeme, ale co je moje do toho tě nic není, jsem-li u tebe doma, platí tvoje pravidla (recipročně), chceš-li být s námi, nauč se výti po našem a naši písničku...to vše vychází z přirozených strategií sobeckého genu a není na tom nic špatného, ba ani nehumánního. Rádobyhumanismus (dnešní multikulturalismus) žádným humanismem není - neb jeho dlouhodobý následek je nepřizpůsobení se lidí různých kultur sobě vzájemně, z čehož logicky plyne vzájemné utrpení.

P. Vaňura 1.12.2017 11:54

Můžeme to vidět na mořeplavcích kolem r. 1000, jistě

by se ale našly i jiné příklady.

Pokud byl někdo silný, tak s ním obchodovali. Narazili li na slabého, pak ho napadli, vyloupili a případné zajatce prodali následně do otroctví.

J. Venc 1.12.2017 10:59

Ze života dnešního rodiče ...

Na základní škole, kam docházeli oba moji potomci měla cca čtvrtina tamních pubescentů nějakou tu úlevu v rámci hodin výchovy tělesné, klasický kotoul nezvládla cca polovina z nich.

Monstrózní nápad, stavět z tohoto "materiálu" funkční domobranu. Fakt.

:-)

J. Václavíková 1.12.2017 11:04

Re: Ze života dnešního rodiče ...

To je teda sešup!

J. Venc 1.12.2017 11:45

Re: Ze života dnešního rodiče ...

Zpovykaní pražáci, budoucí kavárníci patrně.

:-)

J. Anděl 1.12.2017 11:22

Re: Ze života dnešního rodiče ...

Nehájím myšlenku povinné vojenské služby, ale nějaké ty úlevy by byly to první, co by se zrušilo.

Z. Lapil 1.12.2017 11:42

Re: Ze života dnešního rodiče ...

Máte na mysli modrou knížku? Nebo dokonce civilní službu? Ne že bych si to o vás opravdu myslel, jen upozorňuju, že jste zkrátil a zjednodušil asi víc, než jste chtěl.

Okamura asi bere některé písničky moc vážně: https://www.youtube.com/watch?v=cyodPHBlakk

J. Anděl 1.12.2017 12:04

Re: Ze života dnešního rodiče ...

Máte pravdu, minimálně modrou knížku by nikdo nezrušil. Jen jsem chtěl nadhodit, že to není tak dávno, co civilní služba nebyla a nebylo moc na výběr. Ano, byla to totalita a ne, tu já nepodporuju. Ale je mi jasné, že kdyby byla politická vůle (lidu), nebudou mít jedinci moc se vzepřít. Prostě se to vyhlásí a zavede (jako EET).

J. Venc 1.12.2017 11:48

Re: Ze života dnešního rodiče ...

Z té třídní schůzky, na které se to tenkráte řešilo jsem odcházel naprosto konsternován. Z některých rodičů, ba i ze zoufalství tělocvikáře.

Nezrušitelné, patřičné razítko si prý obstaráte snadno.

Jedině snad ústavně, že by se zakázalo.

:-)

J. Anděl 1.12.2017 12:13

Re: Ze života dnešního rodiče ...

Uniká mi důvod, proč to dělat (snažit se uniknout tělocviku).

Ale mám okolo toho rozporuplné pocity. Když vzpomínám na školní časy své, pak udělat kotoul, přeskočit kozu, vyšplhat na tyč - to všechno jsem bral jako výzvy. Červené trenýrky, cvičky, soutěživost a rýpání se spolužáky jsem vnímal jako mínus. Děvčata v modrých kalhotkách pak zase za plus, což některé mohou vnímat jako mínus :-).

Můj postoj ke sportu je pozitivní a za nejlepší časy školního tělocviku považuji dobu, kdy jsme hrávali volejbal nebo softball - na rozdíl od vybíjené, ačkoliv se mi v ní relativně dařilo. Základka, to byly ty prostocviky a vybíjená, to bylo horší, střední škola už byla zábavnější (a děvčata atraktivnější).

Můj postoj ke škole (ve vzpomínkách; a mám na mysli základní školu) je spíš negativní. Jak z toho rozporu ven? Je jasné, že kdybych to řídil já, soustředil bych se víc na to, aby hodiny tělocviku byly zábavné a aby jich bylo víc než jedna či dvě hodiny týdně. Což, mám pocit, se dneska relativně daří. Možnost razítka bych omezil, ale je třeba nějak zohlednit individualitu. Ne každý se hodí pro kolektivní sporty, ne každý je gymnasta, atd. Někdo se stydí, někdo je nešika. A jsou to děti, nikoliv dospělí branci.

R. Brzák 1.12.2017 12:24

Re: Ze života dnešního rodiče ...

tak se mi vybavuje, že na základce jsme byli všichni "horňáci" - takže nás nezajímali dívčí kalhotky, ale trička...

J. Anděl 1.12.2017 12:51

Re: Ze života dnešního rodiče ...

Mě tehdy asi taky, modré kalhotky jsou spíš indikativní zkratka :-)

K. Němec 1.12.2017 11:37

Re: Ze života dnešního rodiče ...

To je proto, že nemusí pane Venci. Když kolem nich budou lítat kulky, budou metat kotouly vpřed i vzad dokonale.

J. Venc 1.12.2017 11:51

Re: Ze života dnešního rodiče ...

Nespoléhal bych na to. Jde o stav společnosti obecně, projevující se mimo jiné devastující ztrátou základních instinktů, vůle k přežití.

:-)

P. Boublíková 1.12.2017 11:54

Re: Ze života dnešního rodiče ...

V tom s vámi stoprocentně souhlasím.

K. Němec 1.12.2017 11:57

Re: Ze života dnešního rodiče ...

Když jsem nastoupil vojenskou službu, tak se z 60ti lidí po první rozcvičce poblilo 7 kluků, po týdnu už nikdo. Nebude to tak hrozné, věřte mi. :-)

P. Vaňura 1.12.2017 11:57

Bůh stvořil lidi silné a slabé. Samuel Colt tuto chybu

napravil (nebo ji napravil Bůh Coltovým prostřednictvím)!

J. Anděl 1.12.2017 12:17

Re: Bůh stvořil lidi silné a slabé. Samuel Colt tuto chybu

Samuel Colt je přerozdělil na šikovné a nešikovné ;-).

Přesto i ta síla je pořád evoluční výhodou.