29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

Rozhodli jsme se odložit to

Na výzvu Miroslava Pocheho, aby mu sociální demokracie konečně řekla rozhodné slovo stran jeho nominace na ministra zahraničních věcí, odpověděl Jan Hamáček v pátek ráno, že na Pocheho nominaci trvá, a odpoledne rázně a jednoznačně prohlásil, že věc není tak žhavá, aby nepočkala po volbách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 1.9.2018 10:29

Re: Je pěkně a pohodlné být ateistou

Pane Kotasi, nezapomínejte, že ateistou může být stejně dobře konzervativní národovec, jako levicový multikulturalista (neomarxista). Schválně používám zde všem srozumitelné nálepky.

Zdá se mi, že ty druhé ve svém odhadu počtů, kdo je pro a kdo je proti, zcela pomíjíte.

P. Boublíková 1.9.2018 8:42

Re: Je pěkně a pohodlné být ateistou

Pohodlné je být věřícím a věřit všemu, co církev k uveření předkládá :-)

Naopak být věřícím v Boha a nevěřit církvi už tolik pohodlné jistě není.

V. Dosoudil 1.9.2018 7:49

Co čtete a kam chodíte, že jste úplně mimo obraz?

"V poslední době v souvislosti s touto církví neslyšíte nic jiného, než

zvěsti o sexuálním zneužívání. Plyne z toho dojem, že katolická církev

je něco jako pedofilní hampejz a že na kostelích by měl být místo kříže

neon ve tvaru srdce, jak to na bordelech bývá. Vytvořila se odporná

psychóza, jako odnož psychózy personifikované štvavou kampaní MeToo." Měl jste Astone správně napsat a tuto štvavou kampaň podporuji a spoluvytvářím. Tak vysoké přestřelení a ztrátu soudnosti bych od vás skutečně nečekal. Co čtete a kam chodíte, že jste úplně mimo obraz? Zajděte jednou za rok do kostela rozhlédněte se kolem sebe, třeba na vás dýchne realita.

P. Han 1.9.2018 8:12

Re: Co čtete a kam chodíte, že jste úplně mimo obraz?

Podle toho, že citujete, jste článek četl. Že jste ho nepochopil a citovaná slova pokládáte za Astonův názor, z toho si nic nedělejte. Ne každému nadělil Pánbůh rozum a schopnost myslet. Třeba umíte něco jiného.

J. Malá 1.9.2018 9:08

Re: Co čtete a kam chodíte, že jste úplně mimo obraz?

Víte, život si se mnou tak nějak divně hrál a díky tomu jsem poznala hodně knězů, farářu, ba i biskupů... Netvrdím, že jejích bytí je jednoduché. Je to v podstatě maska na celý život. Opravdu vážit si mohu jenom zlomek z nich. Lidi, kteří se pro to narodili, platí ale vysokou daň a žijí svůj život pro ostatní. Ten zbytek si cpe břicha, "pokorně" využívá ty ostatní k vlastnímu ničím nerušenému pohodlí, staví na úkor jiných své památníky... Je to prostě na román.

P. Boublíková 1.9.2018 7:48

Vztah katolické církve k sexu

je nesmírně pokrytecký. Pojednání o celibátu a o tom, jak se ve skutečnosti dodržuje, je zde https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Celibát

Katoličtí kněží maji nejen předepsaný celibát, ale pro jakéhokoliv katolíka platí i zákaz autoerotiky. Pro zdravého muže bez ohledu na jeho sexuální orientaci je zákaz jakékoliv sexuální aktivity totéž, co zákaz dýchání :-) Prostě to nemůže fungovat a pouze se předstírá, že to funguje.

Copak si asi myslí věřící o svém panu faráři, který má "hospodyni" a z kazatelny jim vykládá Desatero? Možná jsou rádi, že se tím pádem nezaměří na jejich děti :-)

Tento papež František asi celibát nezruší.

P. Hlosta 1.9.2018 9:41

Re: Vztah katolické církve k sexu

Každá víra(i politická) je pokrytecká. Už z podstaty víry samé. Věřit totiž neznamená mít pro to argument. Při víře v Boha nelze doložit vědecky objekt víry.

Přesto je náboženská víra součástí lidského druhu. Nejde zrušit. Církve jsou společenské organizace. V organizacích ve společnosti jsou vždy nějaká pravidla a ty jsou porušována. Jen pokrytec může tvrdit, že lze vždy dodržet pravidla. Naproti tomu je nutné ze společenství vyloučit toho, kdo jedná proti zákonu. To by mělo platit i pro náboženskou církev katolíků a stejně jako pro jiné.

J. Karlík 1.9.2018 7:40

Je zajímavé,

jak národ ateistů čile reaguje na dění v katolické církvi. Zřejmě si vybíjí svůj pocit viny z duchovní lenosti aspoň o obsahu poselství evangelia přemýšlet hledáním poklesku těch, kteří toto evangelium šíří.

D. Rucker 1.9.2018 7:47

Přesně!

V. Dosoudil 1.9.2018 7:51

Re: Je zajímavé,

Ano, velmi dobře formulováno.

J. Franke 1.9.2018 8:05

Re: Je zajímavé,

Proč hned duchovní lenost a pocit viny u nás ateistů? Je tolik jiných věcí k přemýšlení.

A není spíš duchovní leností slepá víra? Já nevím, jen se ptám, protože označit někoho za duševního lenocha jen proto, že nevěří v boha, je poněkud zavádějící.

P. Boublíková 1.9.2018 8:12

Re: Je zajímavé,

Přesně.

Vyrůstala jsem v katolické rodině, přímo ve škole jsem navštěvovala nepovinný předmět náboženská výuka, jako přípravu na přijímání. Přesto je ze mě agnostik, patrně následkem duševní lenosti :-)

J. Franke 1.9.2018 8:16

Re: Je zajímavé,

Něco jsem našel i od věřících samých.

https://1url.cz/DMKkD

P. Boublíková 1.9.2018 8:22

Re: Je zajímavé,

No vida. Přece jen mě paměť neklame :-)

J. Karlík 1.9.2018 9:08

Re: Je zajímavé,

Víra a slepá víra je jako oheň a voda. Duševní lenoch není líný, protože nevěří, ale protože o poselství nepřemýšlí. Je mnoho jiných věcí k přemýšlení, ano, tak o nich přemýšlejme a nehazejme kameny na ty, kteří přemýšlejí o jiných a při tom musí čelit nástrahám lidského těla. Je jistě rozdíl mezi přemýšlením o tom, kam na dovolenou a mezi přemýšlením o tom, proč tam jedu. Pouze mne překvapuje ta snad až radost z přestupků těch, kteří se snaží šířit myšlenky, že nejen chlebem živ je člověk. Nebo, kdo je bez viny ať hodí kamenem.

J. Kombercová 1.9.2018 9:16

Re: Je zajímavé,

"Postavili si chrám a teď v něm hledají boha."

J. Franke 1.9.2018 11:05

Re: Je zajímavé,

Ten kámen jste první hodil Vy. Já jsem se jen bránil, nic víc v tom nehledejte a věřte, že budu podle Vás dál duševně lenošit, protože o "poselství" přemýšlet nehodlám a zbytek života tím naplňovat nechci. Radost ze zločinů nemám u nikoho a to, že zločin nazýváte přestupkem (sic!), taky o něčem vypovídá...

V. Kotas 1.9.2018 8:21

Re: Je zajímavé,

Evangelium a historie, současnost katolické církve, je přece jen trochu rozdíl.

J. Karlík 1.9.2018 9:22

Re: Je zajímavé,

Přesto si myslím, že hlavním úkolem církví, nejen té katolické, je šířit evangelium, přes všechny překážky s tím spojené. Když se to hodí, odvoláváme se na křesťansko-zidovske kořeny, a jindy zase jsme povýšeni nad tím bludařstvím. Musíme si ale vybrat. Za plotem číhá skutečně fanatický směr víry, která nepřemýšlí, pouze koná.

I. Vermis 1.9.2018 11:09

Re: Je zajímavé,

A přitom ty naše kořeny ve skutečnosti spočívají v antice.

J. Pospíšil 1.9.2018 18:53

Re: Je zajímavé,

Ani rostlina nemá jen jeden kořen.

J. Franke 1.9.2018 7:30

Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

ČSSD, co to bylo? Budou se ptát naši pravnuci...

Na pedofily v církvi by mělo dojít stejně jako na sbormistra Bambini di Praga. Žádný soud s pedofilním knězem u nás nebyl takto medializován, nebo o tom nevím. Kdysi se proslýchalo o zametání pod koberec uplácením, ale ani ono uplácení nikdy nebylo souzeno a výsledky zveřejněny.

Znamená to snad, že církve jsou u nás čisté jako slovo boží, či jako křišťál viz Gross?

P. Boublíková 1.9.2018 8:03

Re: Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

Myslím,že žádný soud s pedofilním knězemu nás ani nebyl.

Kdysi se psalo o aférách, které zametl pod koberec arcibiskup Graubner, mělo jít o desítky zneužitých dětí. Bylo to však ještě v době předinternetové a tak to nelze dohledat.

J. Kombercová 1.9.2018 8:40

Re: Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

Erik Tvrdoň, docela nedávno, zneužívání pěti žen včetně třináctileté dívky.

P. Boublíková 1.9.2018 8:44

Re: Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

Máte pravdu. Nebyl to ale pedofil (ta dívka byla dítě z hlediska zákona, ne podle jeho vnímání).

J. Kombercová 1.9.2018 8:59

Re: Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

A byl dost rychle potrestán, to je velké plus.

J. Havelka 1.9.2018 9:08

Re: Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

S tím jménem k tomu byl předurčen...

J. Kombercová 1.9.2018 9:16

Re: Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

Nomen omen. :)

P. Hofman 1.9.2018 7:03

Dojem

je něco, co se jeví, či na to vypadá, ale důkazy chybí. Pro odporné pedofilní chování tisíců a tisíců katolických duchovních jsou však nezpochybnitelné důkazy - desetitisíce (nejspíš statisíce) zneužitých dětí. Proto vaše věta autore, "že katolická církev je něco jako pedofilní hampejz" by byla velmi správná, kdyby jste z ní to "něco jako" vynechal.

Mimochodem, bordely nenabízejí duchovní útěchu, ale sex, a svými neonovými srdci se k tomu otevřeně hlásí. Kdyby si místo toho červeného srdce nově začaly vyvěšovat kříž, trochu by tím sice ze začátku některé zákazníky mátly, neb atheisté a jinověrci by nabyli dojmu, že ten "svatý stánek" není pro ně, nebylo by na tom ale nic divného.

To, že katolíci dělají i spoustu dobré až velmi potřebné práce, však není omluvou.

J. Fridrich 1.9.2018 7:19

Re: Dojem

Asi jste si nepřečetl a nevšiml Astonova shrnutí činnosti dnešní katolické církve - tak jen pro vás, pane Hofman zopakuji Astonovo vyjádření - " Fakta: katolíků je na světě 1,3 miliardy, kněžích a jáhnů je půl milionu, biskupů je pět tisíc. Škol církev spravuje dvě stě tisíc , nemocnic a dalších zařízení tohoto typu řádově sto tisíc. Je dobře ta čísla připomenout, abychom si uvědomili, co katolická církev v dnešním světě znamená, co a kdo je na ní závislý a čemu a komu je prospěšná. Poklesky jednotlivců, a ty při tak obrovských počtech jistě byly, jsou a budou jako v každé instituci plošně fungující a pracující s lidmi, živí odporný hon na čarodějnice."

A to zapomněl na stovky let činností misií v Asii, Africe a Jižní Americe... Tak asi tak.