5.12.2020 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

Rozhodli jsme se odložit to

Na výzvu Miroslava Pocheho, aby mu sociální demokracie konečně řekla rozhodné slovo stran jeho nominace na ministra zahraničních věcí, odpověděl Jan Hamáček v pátek ráno, že na Pocheho nominaci trvá, a odpoledne rázně a jednoznačně prohlásil, že věc není tak žhavá, aby nepočkala po volbách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 1.9.2018 11:19

Re: Překvapivě dobrý a podložený článek na Psu:

Však i proto je ten článek podle mě dobrý.

Když to vezmu (a jinak to neumím) tak, že stojím někde na hraně vítačství a xenofobie (dnes kašlu na nepoužívání nálepek), pak zde jsou "uspokojeny" obě mé stránky.

Kdyby z této argumentační strany přišel návrh na řešení toho, co problematické je, měl bych menší problém ho podpořit svým hlasem, než když slyším mix téhož (kritického k migraci, věcného) a úplných blbostí ze strany třeba pana Okamury.

Samozřejmě můj jeden hlas prd znamená a je možné, že kdyby autor založil rozumnou umírněnou stranu, dostala by v konkurenci těch vyhraněnějších pod 1%.

J. Anděl 1.9.2018 11:12

Re: Překvapivě dobrý a podložený článek na Psu:

Líbí se mi. Rozebírat ho tu nebudu, to se hodí víc do diskuze pod ním.

J. Matuška 1.9.2018 10:04

I SLOVA JSOU ČINY

http://pravdive.eu/page/57/matteo-salvini-zive-sestrih

J. Matuška 1.9.2018 10:12

Re: I SLOVA JSOU ČINY

http://pravdive.eu/page/54/matteo-salvini-skoli-socialistickeho-politika-khalida-chaoukiho-v-ostre-debate

I. Koreň 1.9.2018 10:01

Věru lze říci, kde je pravda

Aston: "Věru nelze říci, kde je v téhle věci pravda, protože ta není nikde."

Omyl, vážený Astone, pravda existuje: Ministrem zahraničí má být schopný politik, uznávaný ostatními ministry, diplomatickým sborem i zahraničím. Za jeho výběr je zodpovědný předseda vlády. Pokud ten nezvládne do vlády dosadit schopné, respektované ministy, je zodpovědností prezidenta vybrat jiného, schopnějšího, který to dokáže.

Tady je pravda a ne že nikde.

I. Vermis 1.9.2018 11:03

Re: Věru lze říci, kde je pravda

Respektované kým? Zhrzeným starcem?

J. Vaníček 1.9.2018 9:56

Poche - proč tam musí být?

Poche má špatnou pověst. Mluvila o tom média. Teď už to neříkají, tím by se zbavili klacku na Zemana a Babiše. Nejde o to jaká bude zahraniční politika, jde o Zemana a Babiše, tedy jak komu.

Když na Slovensku prezident zasáhl do vlády a rozhodoval kdo může být ministrem a kdo ne, tak média a Aston mlčeli, respektive to jaksi schvalovali. Takže ústava se vytahuje, když se nám to hodí a když ne, tak se nevytahuje.

Otázkou je, proč se tam ten Poche cpe a demokrati ho tam cpou. To je hlavní otázka, na kterou si snadno umím odpovědět, znajíce socany.

D. Ondrejkovič 1.9.2018 9:56

Koukám, že u církve to Aston dokáže docela dobře spočítat, ale u migrantů už je to slabší.....

D. Polanský 1.9.2018 10:10

U migrantů se úmyslně

uvádí nižší počty. Skutečné počty budou cca o 100 % vyšší.

J. Anděl 1.9.2018 10:32

Re:

Reakce pana Polanského mě přiměla k otázce, která mě napadla hned při prvním přečtení, ale nepřipadalo mi to nejdřív podstatné - jak přesně svou poznámku myslíte?

Myslíte jako, že když Aston dokáže spočítat obrovské množství katolíků a uvědomit si, že a) ano, vždy tam budou nějakcí problémoví lidé a b), že jde jen o malou část z celkového počtu, tak obdobně to platí i u uprchlíků? Nebo to myslíte jinak? Děkuji.

J. Matuška 1.9.2018 9:55

Babiš: Poche ministrem zahraničí nebude,

s Landovským nemám problém

„Myslel jsem, že to bude dřív. Potřebujeme realizovat ekonomické mise, podnikatelé nás vyzývají, abychom šli do teritorií hlavně mimo Evropu a vzali je tam a podpořili jejich exportní aktivity,“ doplnil pro Seznam premiér.

Babiš prý nerozumí tomu „co tam řeší“. Podle něj je totiž jasné, že nominant ČSSD na post šéfa diplomacie Miroslav Poche do čela resortu neusedne. „Jestli to má nějakou souvislost s komunálními volbami, to neumím odhadnout,“ říká premiér.

Zatímco o vlivném pražském sociálním demokratovi Pochem, který je v nemilosti Hradu, nechce Babiš ani slyšet, variantě, o které se v zákulisí spekuluje v souvislosti s Lukášem Landovským, se předseda vlády nebrání. „Pana Landovského znám, je náměstkem na obraně, považuji ho za seriózního člověka. Já osobně s tím nemám žádný problém,“ odpověděl Babiš na otázku, zda si současného lídra ČSSD do nadcházejících voleb v Praze dokáže v Černínském paláci představit. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-poche-ministrem-zahranici-nebude-s-landovskym-nemam-problem-55004?dop-ab-variant=3&seq-no=3&source=hp

Z různých úhlů pohledu je Jakub Landovský vhodnějším kandidátem než Miroslav Poche...

K. Janyška 1.9.2018 9:47

Tak co ? Už víte, že tapetování platného, ale pro vás,

jednoduché, velmi složitého a nepochopitelného je velmi důležité ? Někdo vás poučit musí. Když na to ve školách, ani na vysokých, nemají... Dzp.

I. Mertl 1.9.2018 9:49

Re: Tak co ? Už víte, že tapetování platného, ale pro vás,

Ale klidně, když Vám to dělá dobře! NP to snese, tady je krávovin! A čtete si ty tapety po sobě?

J. Fialová 1.9.2018 9:30

Joj!

https://echo24.cz/a/SJxgR/zakon-o-tretim-pohlavi-pobouril-aktivisty-navrhuji-pohlavi-zcela-zrusit

J. Anděl 1.9.2018 10:21

Re: Joj!

Přemýšlím - jaké praktické použití ta kolonka v dotaznících má. Počítačový algoritmus podle ní volí oslovení, je-li na to dostatečně chytrý, v marketingu je to nikoliv bezvýznamná veličina pro cílení reklamy, má to praktický dopad na všemožné zákony, řešící rodinu, adopci.

Je to náhodou zajímavé. Vzhledem k tomu, že záleží na tom, jak se osoba cítí, nikoliv na potvrzení lékaře a třeba chromozomálního vyšetření (píšou v odkazovaném článku), zvážil bych ještě možnost uvést do dotazníku víc osobností. Trochu to myslím jako vtip, ale trochu taky vážně. Ne každý schizofrenik je blázen. Definice toho, co je nemoc a co volba, se zkrátka vyvíjí. To píšu zcela bez sarkasmu či ironie.

Jediná kritická výtka, či podotknutí, se týká otázky, která mi nechce z mysli: jestli příliš netrvají na možnosti vyšít si dobrovolně na šaty žlutou šesticípou hvězdu. Ostatně tutéž výhradu mám k aktivistům, příliš toužícím po rychlé elektronizaci a propojení databází úředních systémů.

P. Hlosta 1.9.2018 9:20

Hnus neopadne

Aston chce doufat, že hnus opadne a nebude honů na čarodějnice. Není to možné, protože lidskou slabostí je sklon k bulvarizaci všeho. Lidé zkrátka slyší na katastrofické předpovědi, vnímají spíše tragické příběhy, jsou rádi za informaci o zločinu a špatnosti. Je toho využívané v kampaních a propagandách, protože to zaručeně zafunguje masově. Proto také měly úspěch komunisté a nacisté. To byli mistři propagandy, slibů a lží. Proto i levice stále drží a je úspěšná po světě. Naproti tomu, bulvár je vlastně kapitalistický pro ekonomický výnos, takže nic není jen černé a bílé.

Pokud hnus proti katolické církvi přeci jen opadl, pak se najde jiný způsob hnusu a zaútočí zase, což lidi rozhodně přijmou a budou proklínat tuto náboženskou organizaci. U nás je dost občanů ochotných vidět špínu na katolících, protože sebe prohlašují za bezvěrce a potřebují k tomu své odůvodnění. Náboženská víra je totiž součástí lidského druhu a vykořenit ji prakticky nelze, ač se to chce dokládat vědecky. Když něco nejde, musí se na to zchytra. Proto ten hnus.

F. Navrátil 1.9.2018 9:09

Kněz, jeho manželka a děti

Kampaň proti pedofilním katolickým kněžím má takový ohlas proto, že lidé na vlastní oči vidí a vnímají pokrytectví katolické církve. Musíme si současně uvědomit, že kněz má velký vliv na věřící a s jejich vírou a důvěrou může skvěle manipulovat. Pokud je kněz skutečný muž, pak mu nepomohou modlitby dodržovat celibát, ale najde si milenku, kuchařku nebo farnici. Pokud je ovšem sexuálně nevyprofilovaný nebo úchylný, pak mu jeho pozice dává velkou možnost zneužívat své ovečky. Patrně nejlépe by bylo, kdyby se katolická církev vrátila před zavedení celibátu a do farností dosazovala výhradně ženaté duchovní. Manželka si ho už pohlídá.

P. Hlosta 1.9.2018 9:31

Re: Kněz, jeho manželka a děti

Máte po ruce statistiku kolik pedofilů bylo ženatých? Vaše argumenty jsou směšné!

I. Vermis 1.9.2018 11:05

Re: Kněz, jeho manželka a děti

Vaše ještě směšnější.

V. Klepetko 1.9.2018 8:53

Zdravím - byl, a vlastně ještě stále jsem "on the road",

takže jsem Psa vůbec nestíhal. Tak jsem náhlednul do diskuse a vidím, že... Že Juncker je dočasným Pánem Času. Jakési Poche že je dočasnou Tváří ČSSD. A že Martin Mařák byl virtuálně mrtvý jen dočasně!

Některým z nás na tom všem vadí hlavně ta dočasnost, což je mnohem hnusnější, než útoky na papeže i než sám papež! :-))) Dobré sobotní ráno všem.

J. Anděl 1.9.2018 10:35

Re: Zdravím - byl, a vlastně ještě stále jsem "on the road",

Ahoj Vladimíre - vadí, že byl pan Mařák virtuálně mrtvý dočasně? Jen dočasně? Já tomu nerozumím :).

Hezké cestování :)

V. Klepetko 1.9.2018 10:48

Re: Zdravím - byl, a vlastně ještě stále jsem "on the road",

Ahoj - napsal jsem přeci, že je hnusné, že některým lidem vadí dočasnost Martinova zmizení a ne to jeho samotné zmizení jako takové, a že vyjadřují naději, že příště se jej snad konečně podaří ubit a umlčet již definitivně! Tak jsem alespoň pochopil tento příspěvek:

Autor: I. Mertl Datum: 31.8.2018 21:15, panu Mařákovi: "Congratulations, žijete. Už jsme vás vybanovali. Škoda, tak příště."

Tomu jsem neporozuměl já. Hezký víkend!

J. Anděl 1.9.2018 10:57

Re: Zdravím - byl, a vlastně ještě stále jsem "on the road",

Aha. Tak to jo, souhlas a díky za vysvětlení.

M. Mařák 1.9.2018 10:58

Re: Zdravím - byl, a vlastně ještě stále jsem "on the road",

Čus Vláďo, také jsem to tak pochopil. No, co nadělám, asi jsem někomu šlápl na kuří oko, nebo co. Uvidím, jak se to vyvrbí...

:-)

J. Schořík 1.9.2018 11:05

Re: Zdravím - byl, a vlastně ještě stále jsem "on the road",

Myslim ze pan Mertl nejak ujel. Pokus o vtip?

J. Schořík 1.9.2018 11:12

Re: Zdravím - byl, a vlastně ještě stále jsem "on the road",

Nebo mluvil za svuj pocit ze psa..

V. Klepetko 1.9.2018 11:13

Re: Zdravím - byl, a vlastně ještě stále jsem "on the road",

Ahoj! Vůbec nevím o co tam šlo, jsem ale rád, že Kelt žije! :-)) Dobrou náladu přeji - a třeba to opravdu bylo z jeho strany jen nešikovně napsané, i to se stává...

J. Pospíšil 1.9.2018 19:15

Re: Zdravím - byl, a vlastně ještě stále jsem "on the road",

Ta EU se jen domnívá, že vládne času. Ve skutečnosti jde řeč jen o tom, jaká čísílka nastavit na hodinkách a jak často to měnit.

Musím říct, že i mě přijde otravné co chvíli měnit čísla na části svých hodinek, co to měnění nemají v programu samonastavitelné.

Podvádíme sami sebe, v poledne je slunce v nadhlavníku, ať na hodinkách nastavíme jaké chceme čísílko. Ještě skoro měsíc budeme říkat poledni jedna odpoledne a někteří budou mít pocit, že spoleu s EU ovládají čas a takový ten pocit jednotnosti v mocné říši.

D. Polanský 1.9.2018 8:21

Je pěkně a pohodlné být ateistou

pak se útoky na katolickou církev hodí k dalšímu zdůvodnění osobního pohodlného ateismu. Jenomže islám ateismem neporazíme! Nebo si nějaký ateista myslí, že ano? A takových řečí o křesťanských hodnotách při bušení se do prsou, že já těm muslimům ukážu!

V. Kotas 1.9.2018 8:25

Re: Je pěkně a pohodlné být ateistou

Ateisté z křesťanského světa, jsou zřejmě více proti islámu, než někteří křesťané/katolíci.