30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Rozhodli jsme se odložit to

Na výzvu Miroslava Pocheho, aby mu sociální demokracie konečně řekla rozhodné slovo stran jeho nominace na ministra zahraničních věcí, odpověděl Jan Hamáček v pátek ráno, že na Pocheho nominaci trvá, a odpoledne rázně a jednoznačně prohlásil, že věc není tak žhavá, aby nepočkala po volbách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 1.9.2018 14:25

Re: Jak je toto možné?

Stabilní "úroveň".

A. Trick 1.9.2018 15:21

Re: Jak je toto možné?

Slabý je ten boj v Afganistánu. A hlavně neúčinný.

F. Doušek 1.9.2018 14:28

Re: Jak je toto možné?

Hlavně, že velitel Zacharčenko žije.

J. Jelínek 1.9.2018 15:26

Re: Jak je toto možné?

Jak vidět, tak málo.

R. Meišner 1.9.2018 13:44

že je v katolické

církvi mezi kněžími větší procento homo a pedo než v běžné polulaci, je nabíledni. a to prostě proto Astone, že tato zpátečnická a tmářská organizace zakazuje bůhví z jakých důvodů styk se ženami. ---takže logika je neúprosná. a současný papěž patří k těm nejkontroverznějším, co se u nich kdy objevil. každá další slova jsou naprosto zbytečná.

J. Chaloupka 1.9.2018 13:41

Ten Poche, ale musí mít žaludek.

Necpu se přece, kam mne nechtějí.

J. Schořík 1.9.2018 14:01

Re: Ten Poche, ale musí mít žaludek.

Zeman nemá co rozhodovat. A nikdo jiný problém nemá.

P. Spáčil 1.9.2018 14:17

Re: Ten Poche, ale musí mít žaludek.

Jak je vidět, tak prezident Zeman s kapsičkou Poché problém má. A to stačí.

M. Prokop 1.9.2018 14:26

Re: Ten Poche, ale musí mít žaludek.

První věta souhlas. Druhá už ne, Poche prostě je špatný kandidát, z mnoha důvodů.

J. Schořík 1.9.2018 14:29

Re: Ten Poche, ale musí mít žaludek.

Naše odpovědnost pane Prokope a případně naše ztráty. Jediný kdo by mimo nás mohl Pocheho odmítnout je Babiš..

M. Prokop 1.9.2018 14:32

Re: Ten Poche, ale musí mít žaludek.

Já to nepopírám, pouze komentuji že nikdo jiný problém nemá. Má.

J. Schořík 1.9.2018 14:33

Re: Ten Poche, ale musí mít žaludek.

Nikdo jiný pro nás relevantní problém nemá :)).

M. Prokop 1.9.2018 14:38

Re: Ten Poche, ale musí mít žaludek.

Pokud potenciální voliči nejsou pro vás relevantní skupina, tak zajisté ne.

O lidi jako já fakt nejde. já bych ČSSD nevolil s Pochem i bez.

J. Vobr 1.9.2018 14:41

Re: Ten Poche, ale musí mít žaludek.

Já nejsem žádnej irelevanťák !!!

________________________________________

Tak to prrr !!!

:-)))

P. Boublíková 1.9.2018 13:11

Pro paní Martinovskou

https://zpravy.idnes.cz/chemnitz-protesty-ubodani-demonstrace-reportaz-nemci-nalada-ve-meste-1ks-/zahranicni.aspx?c=A180901_424439_zahranicni_hm1

Jakási Hana se přestěhovala z Heidelbergu, což bývalo nádherné, starobylé, čisťounké a velmi klidné univerzitní město, do Chemnitz (což je předpokládám východoněmecká hnusárna zamořená paneláky, ale nebyla jsem tam) a je jí to platné jak mrtvému zimník. Asi nemá ráda ty muslimské písničky či co.

J. Kombercová 1.9.2018 13:47

Re: Pro paní Martinovskou

Už jsem četla. Dělat z některých Němců zase už podřadné lidi, to se nevyplatí. Nepoučitelným.

M. Martinovská 1.9.2018 14:11

Re: Pro paní Martinovskou

Níže taky odkaz, nemusíte číst, Pro mně je důležitá tahle věta: Někteří lidé přijdou, položí květiny, zapálí svíčku a mlčky hledí na místo tragédie. Jiní diskutují. Přicházejí také mladí muži s vousy, hovořící mezi sebou arabsky. Také s květinami. „Vidíte, to udělali jedni z vašich řad,“ říká směrem k nim žena v důchodovém věku. „Z našich řad? My tady žijeme, v Německu, mluvíme německy.“ „Ano, neříkám, že jste to udělali vy, ale jeden od vás,“ odpovídá žena.“ -- Konec citace. --

Paní Boublíková, myslíte si to taky? Jsou přistěhovalci nebo muslimové zdpovědní za čin jednoho z nich?

Takže, podle mně, když nějaký muslim nebo přistěhovalec napadne ženu či muže, neznamená to, že to udělala celá skupina muslimů nebo přistěhovalců. Jestliže nějaký farář v Pensylvánii obtěžoval dítě, není za to odpovědný jiný farář v ČR. Můžete říct: je to riziková skupina. A Angličani můžou říct: východoevroapni, tedy vy, jste riziková skupina. Rakušani: ČEši, nekrást atdy. To už se nám tolik nelíbí. Pro ně, některé angličany/Rakušany, to platí. Tohle zevšeobecňující uvažování je tak nesmírně pohodlné, že bude asi tak trochu věčné. Ale jak mu mohou podléhat tak chytré a myslící ženy, jako vy, tomu nerozumím. Všichni židé nejsou podloudníci a nemají sklon k nekalým obchodům, jak nesprávně, na základě vyzdvihování jednotlivých kriminálních případů a jejich vztažení na celou skupinu, tvrdilo 80 % tisku v předválečné ČSR.

https://archiv.ihned.cz/c1-66230770-nebezpecna-rozbuska-nenavisti-a-strachu-sasko-chemnitz-nedele-3-20-rano

I. Kellner 1.9.2018 14:24

Re: Pro paní Martinovskou

Když čas od času zabili komunisté v padesátých nějakého Toufara, neznamená to, že za to byli jiní komunisté zodpovědni, že to dělala celá jejich skupina. To by bylo zevšeobecňující uvažování.

R. Neveselý 1.9.2018 14:29

Re: Pro paní Martinovskou

Jo, to je skoro pravda. Jenže, komouš vstoupil dobrovolně do skupiny, o které věděl předem, že je zločinná.

M. Martinovská 1.9.2018 14:29

Re: Pro paní Martinovskou

Když dobrovolně vlezete do Strany, která cosi dělá, a má jistý program, např. zničit buržoazii, kulaky, a taky skauty a majitele koz a záhumenků, je to něco jiného, než když jste příslušníkem nějakého náboženství, kam už z principu má přístup každý člověk, a které nemá páky, jak někoho "vyhodit", nebo když jste přistěhovalcem vedle nějakého jiného přistěhovalce.

I. Kellner 1.9.2018 14:41

Re: Pro paní Martinovskou

Nikdo nebrání muslimských připrchlíkům, aby po překročení evropských hranic a poznání, že tato kultura je o několik délek vpředu, zahodili víru, zvyky, a stali se Evropany. Tak jako naše emigrace, která se často sestávala z bývalých "prozřivších či reformních" komunistů, nevolala po překročení hranic "Sláva KSČ a třídnímu boji!"

M. Prokop 1.9.2018 14:43

Re: Pro paní Martinovskou

Jenže to na dotyčném od pohledu nepoznáte, zda má tu snahu odhodit a stát se, nebo ne. Rasu jo.

M. Martinovská 1.9.2018 14:46

Re: Pro paní Martinovskou

Proč by měli zahodit víru? Hodně čechů, emigrantů třeba do Irska, bylo ateisty. Proč by měl někdo řešit jejich víru? Pokud přestoupí zákon, nechť jsou stíháni.

J. Kombercová 1.9.2018 14:49

Re: Pro paní Martinovskou

Jj. kéž by to platilo, že zákon je zákon.

M. Prokop 1.9.2018 14:57

Re: Pro paní Martinovskou

Paní Martinovská, rozlišujte dvě věci, pls. Jedna je přístup zákona, tam je věc, doufám, relativně jasná. Individuální zavinění, individuální trest. Není vina migrantů, že zákon není schopen vyřešit takové věci, jako promptní vypovězení (fyzické, ne papírové, nevykonané) provinilce.

Jiná věc je přístup lidí, občanů k migrantům. Pokud se migranti nechtějí přizpůsobit zvyklostem země, do níž přišli, pokud dokonce budou chtít od domácích tolerovat jejich zvyklosti, mnohdy nekompatibilní s domácími, pak budou vždy třenice a averze. Zda to má jít až k víře, já si myslím, že ne, ale já jsem v těhle věcech dost liberální, asi více než průměr. A některé zvyklosti a nařízení islámu jsou fakt dost nekompatibilní se západními zvyklostmi, takže se ke slovu může dostat i ten zákon. Viz třeba přístup muslimů k ženám, Židům ...

M. Martinovská 1.9.2018 15:06

Re: Pro paní Martinovskou

Přístup muslimů k ženám (tradice) je dle mně něco jiného, než přístup muslimů k židům.

Přístup lidí - moc široký pojem na mně. Taky bude asi dost různý.

M. Prokop 1.9.2018 16:10

Re: Pro paní Martinovskou

Obé je nekompatibilní se západními zvyklostmi.

I. Kellner 1.9.2018 14:53

Re: Pro paní Martinovskou

Kostel od mešity poznám.

F. Doušek 1.9.2018 14:31

Re: Pro paní Martinovskou

Stalin taky, čas od času, nechal popravit nějakého toho revolucionáře...

M. Prokop 1.9.2018 14:31

Re: Pro paní Martinovskou

Blbý příklad. Komunistou se člověk dobrovolně a z vlastní vůle stává, do nějakého toho národa rodí bez možnosti ovlivnění.