28.1.2021 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

Rozhodli jsme se odložit to

Na výzvu Miroslava Pocheho, aby mu sociální demokracie konečně řekla rozhodné slovo stran jeho nominace na ministra zahraničních věcí, odpověděl Jan Hamáček v pátek ráno, že na Pocheho nominaci trvá, a odpoledne rázně a jednoznačně prohlásil, že věc není tak žhavá, aby nepočkala po volbách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Martinovská 1.9.2018 16:15

Re: altruismus vůči docela cizím lidem

Prý ale tohle jaksi pravidelně nedělají ani migranti. Menší zločinnost než u rodilých, viz statistika.

J. Fialová 1.9.2018 16:20

Re: altruismus vůči docela cizím lidem

Kamarádka zavražděného v Chemnitz - idnes.cz:

„Snažím se tudy večer nechodit. Úplně vyhnout se tomu ale nemůžu, tak tu aspoň projedu co nejrychleji na kole. Abych si pokaždé platila taxi, to už by bylo příliš drahé,“ popisuje svůj život v Chemnitz.

„Není přece v pořádku, abych přestala nosit krátké sukně jen proto, že někdo to může brát jako výzvu k napadení? Pokud tu někdo chce s námi žít, musí přece respektovat naše pravidla, nebo snad ne? Co je na tom radikálního?“ ptá se.

Stejně tak se obává o svou třináctiletou dceru. „Mám o ni strach. Nedávno šla třeba s kamarádkami na koupaliště a začali je tam obtěžovat muži z arabských a afrických zemí. Chápete to? Třináctileté děti.“

M. Vondráček 1.9.2018 16:41

Re: altruismus vůči docela cizím lidem

Existují , to nikdo nepopírá. Ale Němci se kvůli nim nebojí chodit po ulici :-)

M. Mařák 1.9.2018 15:50

Re: altruismus vůči docela cizím lidem

Pokud k tomu slavnému brexitu vůbec někdy dojde. Doufám, že ano a že na jaře příštího roku bude tato kapitola uzavřena. Poučné bylo i přijetí € na Slovensku a srovnání s vývojem u nás. Vlastně se nic zvláštního nakonec nestalo a k žádnému překotnému výkyvu tím, či oním směrem, zdá se, nedošlo.

M. Prokop 1.9.2018 15:57

Re: altruismus vůči docela cizím lidem

Dokud se nic zvláštního neděje nebo děje v malém státě (Řecko), € funguje. Ne sice nejlépe, jak je vidět na celém jižním křídle EU, ale nesesypalo se to. Otázka je, co bude v případě problémů.

M. Mařák 1.9.2018 16:07

Re: altruismus vůči docela cizím lidem

Nesesypala se nakonec ani libra, i když má Soros přezdívku týpek, jenž zruinoval Bank of England. No, i to € to podle mne nějak přežije.

M. Martinovská 1.9.2018 16:09

Re: altruismus vůči docela cizím lidem

V případě problémů bude řešení problémů. S Evropou a Eurem jsou a budou problémy, jiné problémy by byly zase bez Eura. A podle mně větší.

M. Prokop 1.9.2018 15:47

Re: altruismus vůči docela cizím lidem

Všechno by mělo mít nějakou rozumnou úroveň. Příliš mnoho altruismu škodí stejně jako jeho přílišný nedostatek.

A taky neškodí dodržovat pravidla. Jsou-li nějaká stanovena, vylatí se je buďto dodržovat, nebo změnit. Vykakat se prostě na ně a ponechat věci bez kontroly (Andělína v roce 2015) je chyba, která se vymstí.

M. Mařák 1.9.2018 15:24

Zítra máme v poledne hosty,

no a tak jsem se ženy zeptal, jak si to představuje. Tradiční evropskou, nebo exotickou kuchyni? Nakonec jsme se dohodli na thai, hovězí curry massaman plus nějaké žampasy se zázvorem a tak. Další variantou byl vietnamský grilovaný bůček Bún chả, který jsem jedl nedávno v Praze a moc mně chutnal, ale známé thajské curry nakonec zvítězilo i nad indickými ragů, či arabskými kuskusy a tažiny.

Tak nějak to v té multikulti EU tady máme, mimo jiné, no...

M. Prokop 1.9.2018 15:49

Re: Zítra máme v poledne hosty,

Tak to mám multikulti kuchyni už dávno. Jedna věc je ale podstatná: Co uvařím, rozhoduji já.

M. Mařák 1.9.2018 15:52

Re: Zítra máme v poledne hosty,

No, já se vesměs nejdříve všech zeptám, na co mají chuť, i když občas mám nějaký nápad a prosadím si ho jako Ty.

M. Prokop 1.9.2018 16:05

Re: Zítra máme v poledne hosty,

Což o to, to já pochopitelně taky, občas vyhovím i něčímu přání.

Ale na rozdíl od současného multikulti mi do kuchyně neleze nikdo nezvaný.

M. Mařák 1.9.2018 16:17

Re: Zítra máme v poledne hosty,

Tak, jako, mně se také nikdo do kuchyně násilím nevlamuje, ani ta exotická jídla, jsem nejen v tomto směru docela zvídavý a otevřený.

R. Neveselý 1.9.2018 15:54

Re: Zítra máme v poledne hosty,

Hlavně, že se nadlábnete čím chcete. Vybral bych si na vašem místě ten bůček, protože "za pár" už vepřové smět nebudete.

P. Boublíková 1.9.2018 14:45

Paní Martinovská

nemyslím si, že za zločin jedoho migranta jsou zodpovědní všichni migranti.

Ale tam, kde bylo v Německu dřív bezpečno, už bezpečno není, ti manželé z článku se kvůli migrantům také stali migranty ve vlastní zemi, jsou z několika přepadení (pachateli všech - migranti, i když podle ststistik by tomu tak být nemělo), které zažili, na nervy, neví kam teď dál, aby byli v bezpečí. Tato fakta neokecáte. Otrávených bonbónů je ve škatuli prostě moc.

Omlouvám se za založení nového vlákna a už si jdu zase po svých.

M. Martinovská 1.9.2018 14:53

Re: Paní Martinovská

No právě že statistiky jsou to, co je podstatné, stejně jako v meziválečné době. Tehdy by taky spousta starších lidí (vzhledem k 160 000 židovským uprchlíkům z Haliče, které přijalo Rakousko) řeklo, že se necítí bezpečně a že jsou tu podloudníci a pašeráci a pochybní obchodníci a potencionální bolševici. V jednotlivých případech to byla pravda a bylo to v novinách. Dostávlali dávky!! (nesměli totiž pracovat, měli asi 6 halířů na týden nebo kolik - nevim přesně, jen že vyžít se z toho nedalo, ale k závisti to stačilo. Ve skutečnosti podle statistik byla jejich zločinnost nižší, než zločinnost usedlého obyvatelstva - ale to víme teď, s chladnou hlavou, kdy už tu nejsou. Podle 80 % tehdejšího tisku tomu bylo naopak a pak nastoupilo zevšeobecnění vůči lidem, kteří vypadali jinak a měli jiné náboženství a kaftany a zvyky. Stejně dneska, myslíte, že násilné zločiny páchají ve větší míře přistěhovalci? Podle statistik, které jsem viděla, ne. Jsou to dojmy.

M. Prokop 1.9.2018 15:01

Re: Paní Martinovská

Ad statistiky, Churchilla citovat nebudu, ale je velmi obtížné jimi něco dokázat, dozvím-li se, že v Německu je na policajty vykonáván nátlak aby přestupky a přečiny migrantů nezaznamenávali, pokud média o problémech s nimi referují dost neochotně a hlavně, jejích přečiny jsou jaksi "navíc". S přečiny domácích se nic dělat nedá, jsou občany, lze je trestat, nelze je vypovědět. Přečiny migrantů by nebyly, pokud by nebyli migranti, respektive byli, ale v únosném množství, přišedších v rámci běžných zákonných způsobů.

M. Martinovská 1.9.2018 15:10

Re: Paní Martinovská

A myslíte, že tahle situace trvá? že nejsou v Německu skutečně nezávislá média? A co naše média? Myslíte, že informují rovnoměrně o průšvizích, nebo i o situacích bezproblémových? Myslíte si, při větší pravděpodobnosti špatných zpráv o jakékoli cizí zemi, že nemůžou v Německu existovat místa, kde integrace probíhá dobře, syřané pracují, podnikají, atd?

M. Prokop 1.9.2018 15:55

Re: Paní Martinovská

Média jsou kapitola sama pro sebe. Ano, existují velmi nezávislá, ale obvykle to, z různých důvodů, nejsou ta nejsledovanější.

Jistěže mohou existovat místa, kde integrace probíhá dobře, syřané pracují, podnikají, atd. Jenže, nejsou jen Syřané, prchající před válkou, dokonce ti jsou v menšině. A jde o to, zda jsou místa či lidé, kde integrace dobře neprobíhá. Jsou státní orgány schopny to rychle a spolehlivě řešit? Z mnoha zdrojů se zdá, že ne. Pak ovšem nelze situaci považovat za zvládnutou.

I. Kellner 1.9.2018 15:02

Re: Paní Martinovská

Stěžují si francoužští židé, že jim neustále arabští připrchlíci počmáravají domy, auta, propichují pneumatiky, vykrádají a znehodnocují zboží v krámcích. Prý to nemá smysl hlásit, neb k těm činům jsou využívání nezletilci, kteří jsou nepostižitelní, a jen zvýší své úsilí.

Jestli se nepletu, to se do statistik nedostane.

P. Boublíková 1.9.2018 15:34

Re: Paní Martinovská

Jistě, ti čtyřikrát přepadení migranty mají "dojem".

Paní Martinovská, vy jste žena statečná, kdybyste v lese potkala tygra, tak si ho půjdete pohladit, protože podle statistik u nás žádný tygr v lese nikdy nikoho nesežral.

M. Martinovská 1.9.2018 15:38

Re: Paní Martinovská

No potkávám muslimské migrnaty - teď už azylanty - a nebojím se jich, protože při setkání s nimi byste i vy sama docela jistě viděla na první i další pohled, že zevšeobecňování je naprosto nesmyslné a každý člověk (stejně jako např. každý čech) je hlavně úplně a docela jiný. Ačkoliv Češi v německu svázali a mučili ten starší manželský pár, já se čechů nebojím.

J. Kombercová 1.9.2018 15:40

Re: Paní Martinovská

Dokonce Češi v Anglii vedli otrokářský gang a zotročovali další lidi s jejich etnika.

J. Kombercová 1.9.2018 15:41

Re: Paní Martinovská

opr. ...z jejich etnika.

M. Prokop 1.9.2018 16:07

Re: Paní Martinovská

"Hnědočeši"

M. Martinovská 1.9.2018 15:41

Re: Paní Martinovská

Jo a určitě se o mně někdy nějaký Čech v tramvaji divně otřel a v obchodě mi Češi 2x ukradli peněženku. Jednou dokonce za bílého dne na tram. zastávce, po počátečním předstíraném žebrání. Vůči Čechům mně ani zevšeobecnění ani nenapadne, protože je vidím moc zblízka. Ale samozřejmě večer sama v našem podchodu, to se občas bojím.

J. Fialová 1.9.2018 15:48

Re: Paní Martinovská

"No potkávám muslimské migrnaty - teď už azylanty - a nebojím se jich"

Já bych se jich také nebála - protože ti "naši" jsou zde legálně. Považuji tedy za samozřejmé, že byli aspoň nějak prověřeni že ve svých zemích původu nebyli členové Islámského státu či nebezpeční kriminálníci. Ani mi není známo, že by u nás byli - jak je už téměř obvyklé v jiných zemích - "v hledáčku" :))

J. Kombercová 1.9.2018 15:43

Re: Paní Martinovská

Paní Martinovská je asi opravdu dobrá žena, zapálená pro dobrou věc, ale nějak se mi nechce nechat se shořet.

A. Trick 1.9.2018 14:08

Jak je toto možné?

Oba lidé, které v pátek pobodal útočník na hlavním nádraží v Amsterodamu, jsou občany Spojených států. V prohlášení o tom v sobotu informoval americký velvyslanec v Nizozemsku Pete Hoekstra. Podle nizozemské veřejnoprávní stanice NOS byl útočníkem Afghánec s povolením k pobytu vydaným v Německu.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/amsterdam-utok-usa-0a0-/zahranicni.aspx?c=A180901_130048_zahranicni_linv&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Vždyť proti terorismu bojuje NATO přímo v Afganistánu.

J. Schořík 1.9.2018 14:12

Re: Jak je toto možné?

Tohle je ale hodně slabé. Velký oběd?