17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

Nečas to schytal

Ministr Nečas si ve středu dovolil opravdu hodně, když se mu nelíbil přístup ústavních soudců k premiérovi a k ministru zdravotnictví, kteří měli podat vysvětlení k regulačním poplatkům u lékaře. Dikce a slovosled soudců připomněly Nečasovi někdejší komunistické prokurátory – a za svoje slova to od novinářů „napříč mediálním spektrem“ pěkně schytal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kačka 19.4.2008 2:25

Re: Re: Slyšel jsem z toho jen úryvek,

8-o8-o8-o

vvv 19.4.2008 1:34

Pište si na tomhle trapnym webu co chcete - je konec

ODS už nikdy nedostane hlasy aby cokoliv prosadila. Na co sáhla to pokazila. Bude mít co dělat aby se dostala do parlamentu. A Neff a jeho poskoci na tom nic nezmění.

Ladus 19.4.2008 1:36

Re: Pište si na tomhle trapnym webu co chcete - je konec

Jasně.

KSČSSD na věčné časy.

vvv 19.4.2008 1:43

Re: Re: Pište si na tomhle trapnym webu co chcete - je konec

No moje vina to není. Poděkujte sobě a téhle vládě. Lepiči hesel.

Ladus 19.4.2008 1:56

Re: Re: Re: Pište si na tomhle trapnym webu co chcete - je konec

Jasně. A co ještě umíš věštit?

clay 19.4.2008 1:31

socky, přečtěte si něco z iudikatury Ústavního soudu, než začnete žvanit :-)

z nálezu Ústavního soudu: Zákon o veřejném zdravotním pojištění v § 11 odst. l písm. d) stanoví, že pojištěnec má právo „na zdravotní péči bez přímé úhrady, pokud mu byla poskytnuta v rozsahu a za podmínek stanovených tímto zákonem. Lékař či jiný odborný pracovník ve zdravotnictví ani zdravotnické zařízení nesmí za tuto zdravotní péči ani v souvislosti s poskytnutím této péče přijmout od pojištěnce žádnou úhradu". V části páté v § 13 a násl. zákon vymezuje zdravotní péči hrazenou a péči nehrazenou ze zdravotního pojištění, přičemž v příloze l k zákonu uvádí seznam zdravotních výkonů ze zdravotního pojištění nehrazených nebo hrazených jen za určitých podmínek.

......napadené ustanovení sleduje zřetelně pouze úkony vzájemně související v rámci bezplatné zdravotní péče, tedy.úkony, jež podle návětí § 11 odst. l písm. d) spadají do „zdravotní péče bez přímé úhrady, pokud ... byla poskytnuta v rozsahu a za podmínek stanovených tímto zákonem". Zákaz přijímání přímé úhrady se tedy týká především samotného výkonu bezplatné zdravotní péče. To plyne z dikce zákona: „za tuto zdravotní péči", přičemž ze znění předcházející věty je nepochybné, že „touto" péčí se rozumí „zdravotní péče bez přímé úhrady" a žádná jiná. Zákaz se rovněž týká i souvislosti s poskytnutím této péče, tedy opět péče bezplatné. Ze znění zákona však současně vyplývá, že nic nebrání ani tomu, aby za zdravotní péči poskytnutou nad rámec podmínek pro bezplatnou péči přímá úhrada od pojištěnců vybírána být mohla.Předseda Ústavního soudu:

JUDr. Holeček v. r.

Francisco 19.4.2008 1:28

Regulační poplatky a ústava

O kvalifikaci soudců jsem neměl nikdy valného mínění.

Tomáš Fuk 19.4.2008 1:07

Wagnere,

opravdu chabý pokus ;-P  Dle vaší pochybné logiky by klidně ten zákon mohl stanovit, že bezplatná péče se poskytuje jen v případě příušnic a vše ostatní se platí ;-D  Je to prostě pitomost - ten zákon se pořád musí držet linie dané ústavou, nemůže ji ořezávat...

Ladus 19.4.2008 1:15

Re: Wagnere,

Za socanských vlád nebyly BEZPLATNÉ třeba náročné operace, na něž rodiče pro své děti museli dělat sbírky.

Socanská vládní činnost tedy byla PROTIÚSTAVNÍ.

Tomáš Fuk 19.4.2008 1:25

Re: Re: Wagnere,

Teď je to zcela stejné - a bude to stejné. Nikdy nebude na všechno. Mimochodem se na tom dost podílí ten slavný byznys farmaceutických firem - prostě zdravotnictví se stává jen kšeftem. Ústava (a i navazující zákon) vždy bude moci zaručit jen určitý rozsah péče...  To ovšem nic nemění na věci, že současné "reformy" nic z toho neřeší - jde jen o další příjmy doktorům - nikoliv o peníze do zdravotnictví ;-P

Ladus 19.4.2008 1:35

Re: Re: Re: Wagnere,

Přiznáváte že BEZPLATNÉ vše za socanských vlád nebylo.

A v ústavě nic o tom komu jaké příjmy jdou NENÍ.

BTW - doktor není zdravotnictví ?

Hawk 19.4.2008 7:30

Re: Re: Wagnere,

Ústavní soud snad teď neřeší, co kdy v minulosti bylo nebo nebylo, dle Vašeho názoru ,protiústavní. Řeší,  zda není protiústavní část jednoho konkrétního platného  zákona.

Takže Váš výkřik s tím souvisí jak ?8-o

Ladus 19.4.2008 11:13

Re: Re: Re: Wagnere,

Jak je to socialisticky zpolitizovaná instituce. Socani se obrátili na starýho soudruha Rychetského, a pro něj je soudružská činnost  podstatnější než nějaká nezávislost Ústavního soudu..

clay 19.4.2008 1:17

Re: Wagnere,

Zákon o veřejném zdravotním pojištění v § 11 odst. l písm. d) stanoví, že pojištěnec má právo „na zdravotní péči bez přímé úhrady, pokud mu byla poskytnuta v rozsahu a za podmínek stanovených tímto zákonem. Lékař či jiný odborný pracovník ve zdravotnictví ani zdravotnické zařízení nesmí za tuto zdravotní péči ani v souvislosti s poskytnutím této péče přijmout od pojištěnce žádnou úhradu". V části páté v § 13 a násl. zákon vymezuje zdravotní péči hrazenou a péči nehrazenou ze zdravotního pojištění, přičemž v příloze l k zákonu uvádí seznam zdravotních výkonů ze zdravotního pojištění nehrazených nebo hrazených jen za určitých podmínek.

......napadené ustanovení sleduje zřetelně pouze úkony vzájemně související v rámci bezplatné zdravotní péče, tedy.úkony, jež podle návětí § 11 odst. l písm. d) spadají do „zdravotní péče bez přímé úhrady, pokud ... byla poskytnuta v rozsahu a za podmínek stanovených tímto zákonem". Zákaz přijímání přímé úhrady se tedy týká především samotného výkonu bezplatné zdravotní péče. To plyne z dikce zákona: „za tuto zdravotní péči", přičemž ze znění předcházející věty je nepochybné, že „touto" péčí se rozumí „zdravotní péče bez přímé úhrady" a žádná jiná. Zákaz se rovněž týká i souvislosti s poskytnutím této péče, tedy opět péče bezplatné. Ze znění zákona však současně vyplývá, že nic nebrání ani tomu, aby za zdravotní péči poskytnutou nad rámec podmínek pro bezplatnou péči přímá úhrada od pojištěnců vybírána být mohla.

Tomáš Fuk 19.4.2008 1:29

Re: Re: Wagnere,

Ty vaše paragrafy si strčte víte kam. Ostatně Nečas to neschytal za rozsah "bezplatné" péče, takže nevím, proč se oháníte paragrafy, které s tím nemají nejmenší souvislost. Schytal to za "regulační " poplatky - a ty s žádným rozsahem bezplatné péče nemají vůbec co dělat. Dobře to víte - jen doufáte, že vám na ty kecy blbí skočí ;-P

clay 19.4.2008 1:35

Re: Re: Re: Wagnere,

jaké ty "moje paragrafy", to je ústavní výklad. A abych ocitoval a připomenul i vás: "Dle vaší pochybné logiky by klidně ten zákon mohl stanovit, že bezplatná péče se poskytuje jen v případě příušnic a vše ostatní se platí"...

moč a stolici ještě udržíte?;-D

Lupa 19.4.2008 0:52

Kdopak tyto machry ústavního práva jmenoval? Klaun z Hradu. Děkujeme.

Kdopak tyto machry ústavního práva jmenoval ústavním soudcem, aniž je přezkoušel ze znalosti Ústavy? Byl to ten Klaun z Hradu. Kdopak ho volil Julínek, Nečas, Topolánek. . .  Děkujeme.

Ladus 19.4.2008 1:12

Re: Kdopak tyto machry ústavního práva jmenoval? Klaun z Hradu. Děkujeme.

Ústavní soudce volil Senát. Dost náročně, na několikrát.

Rychetského Klaus navrhl jako jakýsi akt smíření, ukázku že všechno není jen politika.

Ale jak je vidět socan se nezapře.

jmmb 19.4.2008 1:14

Re: Re: Kdopak tyto machry ústavního práva jmenoval? Klaun z Hradu. Děkujeme.

Modrý zkorumpovaný fanatik teprv ne!

Ladus 19.4.2008 1:16

Re: Re: Re: Kdopak tyto machry ústavního práva jmenoval? Klaun z Hradu. Děkujeme.

To jseš ty ?;-D

jamo 19.4.2008 6:39

Re: Re: Re: Kdopak tyto machry ústavního práva jmenoval? Klaun z Hradu. Děkujeme.

..tady se nám nějak zasekl bolševický generátor náhodných hesel..doufám, že mu brzy dojdou baterky..

slava 19.4.2008 0:51

To je zase blbost - inu JAG

Nečas to schytal právem, a to i od pravicového tisku. V demokratickém státě už by dnes ministrem nebyl, to ostatně Julínek také ne.  Jestliže se jedná o spor týkající se výkladu ústavy, tak by to měl podle politruků jako JAG asi řešit UV ODS na Jánském vršku. Podle jiných holt ústavní soud, který neůže za to, že MZ zplodilo paskvil - bez ohledu na to zda s poplatky někdo souhlasí, nebo ne. Ani za to, že dospělý člověk a navíc ministr není s to odpovědět na jednoduchou otázku. Lisabonskou smlouvu ano, poplatky ne? A když ÚS schválil daňovou reformu, takovéhle agitky nikdo nepsal. Zdá se, že tenhle úkol už Aston nestrávil, tak se toho musel ujmout Jasánek JAG.

Ladus 19.4.2008 1:24

Re: To je zase blbost - inu JAG

"V demokratickém státě už by ministrem nebyl?" - A tady je co?

Když nevládne KSČSSD tak to není demokracie, že. ;-D

slava 19.4.2008 1:32

Re: Re: To je zase blbost - inu JAG

Rozhodně tu demokracie není. Ne proto, že nevládne ČSSd - tu stranu, kterou uvádíte, neznám - ale že ve vládě sedí takoví gauneři jako Jujlínek, Langer a Nečas, že na státním zastupitelství sedí Vesecká, která zjevně porušila zákon atd. atd. Nesmysly, které píšete jinde, ukazují, že další diskuse nemá smysl. Howgh.

Ladus 19.4.2008 1:40

Re: Re: Re: To je zase blbost - inu JAG

Ano tak když nevládne vaše ČSSD tak to demokracie není .;-D 

A takový gauner Jujlínek, to musí být strašný gauner. ;-D

To opravdu taková diskuse nemá smysl.

Gottwald 19.4.2008 2:07

Re: Re: Re: To je zase blbost - inu JAG

CSSd - to je neco jako VKS(b) ?

Jyrka 19.4.2008 11:47

Re: Re: Re: Re: To je zase blbost - inu JAG

CSSd je přece moje česká strana sociálné dementní..

Irena 19.4.2008 0:42

Připomínka

Všem těm vynikajícím vykladačům " Ústavy " bych ráda připoměla, že podle jejich logiky by nám zákon mohl stanovit ,že bezplatná zdravotní péče se bude poskytovat pouze o sobotách!Ono jako myslet modře ještě neznamená myslet logicky správně!!!!

baltahsar 19.4.2008 0:48

Re: Připomínka

Prostě modře neznamená dobře :-)

clay 19.4.2008 0:55

z judikatury ústavního soudu

Zákon o veřejném zdravotním pojištění v § 11 odst. l písm. d) stanoví, že pojištěnec má právo „na zdravotní péči bez přímé úhrady, pokud mu byla poskytnuta v rozsahu a za podmínek stanovených tímto zákonem. Lékař či jiný odborný pracovník ve zdravotnictví ani zdravotnické zařízení nesmí za tuto zdravotní péči ani v souvislosti s poskytnutím této péče přijmout od pojištěnce žádnou úhradu". V části páté v § 13 a násl. zákon vymezuje zdravotní péči hrazenou a péči nehrazenou ze zdravotního pojištění, přičemž v příloze l k zákonu uvádí seznam zdravotních výkonů ze zdravotního pojištění nehrazených nebo hrazených jen za určitých podmínek.