18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Ach, ti starostliví hejtmani

Je v lidské přirozenosti kvůli uznání druhých vytahovat se svými úspěchy a vítězstvími. Platí to odedávna a dvojnásob to platí o politicích, takže jsme nepřetržitě informováni o zahájení stavby či o jejím dokončení, o otevření nového domu, instituce, mostu, dalšího kilometru dálnice nebo cyklostezky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 7.5.2012 9:42

Re: No vidíte, jak je fajn počkat a nebrat hned první nabídku.

http://www.unkonventionelle-gasfoerderung.de/2012/01/02/clean-fracking-der-omv-in-oesterreich-oder-halliburtons-saure-gurke/

V. Hajková 7.5.2012 9:45

Re: No vidíte, jak je fajn počkat a nebrat hned první nabídku.

Ono   jde   především  o  tuto   možnost!    Co   bude  vyvážet  RUSKO-  když   nic  jiného   než  plyn  a  ropu  nemá, s  čím  by  mohlo   obchodovat   :-))))

V. Hajková 7.5.2012 9:47

Re: No vidíte, jak je fajn počkat a nebrat hned první nabídku.

Doufám,  že   pí  NETZER  -  pochopila,  že  jsem  se   špatně   připojila  do  vlákna-   nebylo  určeno  jí!

J. Kombercová 7.5.2012 9:40

Re: A tohle je nejzajímavější

To je zase věc, na kterou budou buď souhlasné nebo nesouhlasné reakce. Stejně jako na kůrovce, jestli nechat les tím broukem sežrat nebo ho vykácet. Nebo jestli se planeta ochlazuje či otepluje. Nebo na jakoukoli jinou událost. Na podporu svého názoru si každý najde někoho smýšlejícího stejně jako on. A tak to ma byt, tak je to spravne.

Já nevím, co je lepší, nejen v těžbě břidličného plynu, i jiných palčivých otázkách pro lidstvo, ale je pěkné, že se najdou ti, co ví... to jen ještě k paní Brabencové, ta je odbornicí na fšechno -

Tak do toho, lidičky, mám vás ráda. :)

J. Václavíková 7.5.2012 9:42

Re: A tohle je nejzajímavější

Pozor, já to ještě taky nevím, jen bych nerada, abychom si zbytečně přibouchli vrátka předem. Aniž víme.

J. Ryba 7.5.2012 9:47

Re: A tohle je nejzajímavější

já se obávám, že v rozměrech naší zemičky a hustoty osídlení na to můžeme zapomenout...

M. Prokop 7.5.2012 9:57

"Já nevím, co je lepší"

málokdo ví, někteří ovšem velmi nahlas hovoří že oni ano (starostové, hejtmani, ekologisté).

Nejlepší je zkoumat, abychom věděli.

J. Ryba 7.5.2012 10:00

Re: "Já nevím, co je lepší"

...a co tady u nás konkrétně hodláte zkoumat?

V. Hajková 7.5.2012 9:42

Re: A tohle je nejzajímavější

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-55722970-usa-zacnou-vyvazet-plyn-z-bridlic-zlevni-ho-a-snizi-energetickou-moc-ruska

J. Ryba 7.5.2012 9:43

Re: A tohle je nejzajímavější

to je asi na první poslech první rozumná věc, kterou jste zde postla...

P. Vandas 7.5.2012 9:46

Re: A tohle je nejzajímavější

To je však , zdá se jen možné řešení jednoho z mnoha problémů. 2 km hluboký vrt je, problém sám o sobě. Tam je potřeba odkališť pro vrtný výplach a chemikálie snižující tření, úpravu visklosity, ochranu proti korozi a rozpouštěcí prostředky na sedimenty v potrubí vrtu. Tam se bez chemikálií dá obejít těžko. Druhým problémen jsou jímání a čištění těženého plynu vedle vrtu. Ač by se mi líbilo být velmocí soběstačnou v těžbě plynu, cena by byla nepřijatelná i pro mne. Bohužel. V tomto bodě, není zatím přijatelné řešení.

J. Ryba 7.5.2012 9:50

Re: A tohle je nejzajímavější

ano, jmenuješ přesně ty přísady, které jsou v tom filmu uvedeny, a tvá námitka je logická, zvláště pak, když si uvědomíme, že hustota těchto vrtů je řádově jiná, než u běžných vrtů...

K. Berka 7.5.2012 9:17

Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

Vzkaz Anonymous LIDEM

M. Stuchlik 7.5.2012 9:21

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

Ne, že bych Karolajně fandil, ale do parlamentu byli zvoleni jednotliví lidé, ne strany. A jestli se během volebního období přeskupí do jiných partiček je to sice podivné ale neztrácí tím mandát. V tomto případě bohužel.

K. Berka 7.5.2012 9:28

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

Karoljana podepsala "etický kodex", v němž se Veverkám zavázala, ža v případě, když opustí Veverky, tak zároveň opustí všechny své funkce.

E. Heusinger 7.5.2012 9:30

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

Dokonce jej i sepsala.

J. Boleslav 7.5.2012 9:37

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

To je ten, v němž se praví, že ze státních zakázek si veverky nesmějí krást víc než 10%?

J. Boleslav 7.5.2012 9:29

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

Anonymous jsou xindlové, kteří se pod své názory ani nedokážou podepsat. Skutečný výkvět lidstva.

V. Hajková 7.5.2012 9:34

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

Přesně  tak-  ty  jejich   žvejky   zcela  ignoruji!

K. Berka 7.5.2012 9:41

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

Trojští koně již řehtají a hrabou kopyty, aby na světlo mohlii vytáhnout káru hnoje od Karoljan.

J. Boleslav 7.5.2012 10:27

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

Jen do toho. Nejlépe neanonymně, aby bylo možné vytáhnout něco na oplátku i na ně.

J. Forman 7.5.2012 10:00

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

Někdo musí ty zasmrádlé politické vody občas probublat.

J. Ryba 7.5.2012 10:17

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

dnes se může za Anonymous prohlásit každý. Kdokoliv ze Sobotkovy či Paroubkovy kanceláře... :-)

J. Boleslav 7.5.2012 10:22

Re: Karoljan Peaková dostala z onoho vzkazu "osypky"!

To je jedna ze stinných stránek anonymů.

J. Václavíková 7.5.2012 9:12

Pro ty, co chtějí skutečně něco vědět, a ne jen planě kecat

http://www.osel.cz/index.php?clanek=6125

J. Václavíková 7.5.2012 9:14

Re: Pro ty, co chtějí skutečně něco vědět, a ne jen planě kecat

Nejslavnější scéna z filmu Gasland se ale odehrává v Coloradu v okrese Weld County. Filmaři nám předvádějí, že pitná voda je tak znečištěná metanem, že voda tekoucí z kohoutku u pana Markhama se dá zapálit.

Nejprve je nutno říci, že metan není zdraví škodlivý, je bez chuti a bez zápachu, proto ho také hygienické normy nesledují. V podzemí se vyskytuje přirozeně. Obec Dimock v Pensylvánii i okres Weld County v Coloradu měly ve studnách metan vždycky. Autor filmu Josh Fox to věděl, ale vymlouvá se, že prý nepokládal za „relevantní“ to ve filmu uvést. Přitom už v roce 1976 publikace Colorado Division of Water Resources uvádí, že pitná voda zde obsahuje „znepokojivé množství metanu”. Dávno před začátkem těžby

J. Ryba 7.5.2012 9:26

Re: Pro ty, co chtějí skutečně něco vědět, a ne jen planě kecat

to jako že tam ty studny explodovaly a kohoutky hořely i před rokem 1976?

J. Václavíková 7.5.2012 9:28

Re: Pro ty, co chtějí skutečně něco vědět, a ne jen planě kecat

Kopíruju pouze z článku. Přečtěte si to, je tam toho víc.

J. Ryba 7.5.2012 9:35

Re: Pro ty, co chtějí skutečně něco vědět, a ne jen planě kecat

četl jsem, tam ale vysvětlení mé otázky chybí....celý ten článek je veden v duchu zlehčování. Začíná tou už formulací: ...kde má chatu mladý filmař Josh Fox. Většinu času tráví v New Yorku, sem se vrací se občas zrekreovat....Nemám rád, přímo nesnáším manipulaci

J. Václavíková 7.5.2012 9:36

Re: Pro ty, co chtějí skutečně něco vědět, a ne jen planě kecat

Jestli máte hodnověrnější zdroje, sem s nimi. Já to nepředkládám jako písmo svaté.