28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

Ach, ti starostliví hejtmani

Je v lidské přirozenosti kvůli uznání druhých vytahovat se svými úspěchy a vítězstvími. Platí to odedávna a dvojnásob to platí o politicích, takže jsme nepřetržitě informováni o zahájení stavby či o jejím dokončení, o otevření nového domu, instituce, mostu, dalšího kilometru dálnice nebo cyklostezky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Drobková 7.5.2012 7:25

Re: Dobré ráno milá paní.

 :-)) Stojí kačku padesát hal. Můžete začít šetřit .... :-))

P. Hofman 7.5.2012 6:38

Re: FRANCIE- slaví volby. Tak to jo- dokonce na přiloženém videu je vidět jedna francouzká vlajka- to je fakt hustý-:-)))

Francie má takový zákon, že během volebního dne se nesmí agitovat a to ani vizuálně, takže moc fangliček tam nevisí. Vám bych proto doporučovat, abyste dosáhla uspokojení vlastního estetického cítění, navštívit volby v rusku, tam byste si všech krasívych symbolů užila až do sytosti.

K. Drobková 7.5.2012 6:44

Re: FRANCIE- slaví volby. Tak to jo- dokonce na přiloženém videu je vidět jedna francouzká vlajka- to je fakt hustý-:-)))

Teď se ještě dozvíme, kolikrát milá paní navštívila Francii, kde všude má ve Francii užasné kamarádky a že nemáte pravdu protože jste komouš ....... :-))

V. Hajková 7.5.2012 6:50

Re: FRANCIE- slaví volby. Tak to jo- dokonce na přiloženém videu je vidět jedna francouzká vlajka- to je fakt hustý-:-)))

:-)))))   vás  musí  děsně  iritovat   ,  že  znáte   akorát  tak  dvoreček   ve  své  Horní  - Dolní!  Proto-  žvatláte  své   neuvěřitelné  ptákoviny.   Klídek-  pohoda-  tabáček  :-)))

K. Drobková 7.5.2012 6:56

Re: FRANCIE- slaví volby. Tak to jo- dokonce na přiloženém videu je vidět jedna francouzká vlajka- to je fakt hustý-:-)))

 :-)) Vaše cestovatelské výkony mně neiritují. Jen se jim vždy pěkně zasměji. Pokračujte v nich dál, je to moc zábavné čtení ... :-))

P. Hofman 7.5.2012 6:58

Re: FRANCIE- slaví volby. Tak to jo- dokonce na přiloženém videu je vidět jedna francouzká vlajka- to je fakt hustý-:-)))

Ještě by měla po vzoru osoby nejmilovanější začít psát Zápisky z cest, abychom z toho měli větší umělecký zážitek.

P. Hofman 7.5.2012 6:52

Re: FRANCIE- slaví volby. Tak to jo- dokonce na přiloženém videu je vidět jedna francouzká vlajka- to je fakt hustý-:-)))

Dobré ráno, paní Drobková. S tím samozřejmě počítám a už přemejšlím, jakým do hospodářským zvířátkem hned po ráno zaslouženě budu.

S. Netzer 7.5.2012 7:49

Re: FRANCIE- slaví volby. Tak to jo- dokonce na přiloženém videu je vidět jedna francouzká vlajka- to je fakt hustý-:-)))

Nějaký magor zaměří objektiv své kamery na skupinku Alžířanů na place de la Bastille, a hloupá Hájková z toho vyvodí, že takhle oslavuje "Francie".

J. Tolman 7.5.2012 6:22

Břidličný plyn

Zásadní rozdíl mezi USA a Evropou není v tom, že USA má jakési lány nevyužité půdy a Evropa nikoli, ale v tom, že v Americe má právo zahájit těžbu vlastník pozemku, kdežto v Evropě vláda. Kdyby to V Evropě bylo stejné jak v Americe, tak už se dávno těží.

Británie má jedny z největších (odhadovaných) zásob břidličného plynu na světě a minulý měsíc vláda dala povolení k těžbě. 

Polsko se na břidličný plyn těší jak na boží smilování, provádí se intenzivní průzkum a v roce 2012 má být v zemi přes 50 těžebních věží. Bohužel podrobný průzkum ukázal, že polské zásobxy nejsou tak velké, jak se z počátku odhadovalo, nicméně i tak by Polsku stačily na několik desetiletí.

D. Polanský 7.5.2012 6:06

Pan Kún to přesně popsal,

dnes je Rusko kapitalistický stát jako např. my. JAG stále myslí v intencích imperiálního SSSR.  Holt opravdu máme zde trh, po němž jsme tak kdysi volali.

Krajští hejtmani ovlivňují  energetickou politiku pramálo. To jsou strejci, co si dělají svoje kšeftíky, jako za ODS, tak i za ČSSD. V podstatě je jedno, kdo tam je.     

J. Tolman 7.5.2012 6:16

Re: Pan Kún to přesně popsal,

Rusko není kapitalistický stát, stejně jako jím není Česko. Nepleťte si soukromé vlastnictví s  kapitalismem. Aby mohl kapitalismus fungovat, potřebuje právní stát s ochranou majetku a vymahatelností prává. Při nejlepší vůli Rusko ani Česko tuto podmínku nesplňují.

J. Tolman 7.5.2012 6:28

Re: Pan Kún to přesně popsal,

V Rusku stejně jako v Česku, vládne oligarchie, převážně zločineckého původu.

P. Eugel 7.5.2012 6:39

Re: Pan Kún to přesně popsal,

Co je to zlocinecky puvod? Zalezi na vychovani, genech nebo co? Neni to mysleno konfliktne, jen se zajimam.

V. Kún 7.5.2012 5:16

Kdo koho vydírá?

Rusko neomezuje dodávky ropy do ČR, omezuje je Transněft (přepravce). A to proto, že přímý dodavatel ropy Lukoil ji do jeho potrubí nedodává. A nedodává ji proto, že na ni nemá od českých odběratelů objednávky. A české podniky ani stát objednávky neposílají, protože ji jednak dnes tolik nepotřebují (je krize), jednak ji chtějí dostat od Lukoilu laciněji. No, a Lukoil má na to jednoduchou odpověď: Když se holt vám zdá naše drahá, nekupujte ji. A sežeňte si ji jinde, když myslíte, že to dokážete. Nám vaše zrušené objednávky nevadí, máme o vámi neodebranou ropu zájemců dost.

Tomu se říká - pane JAGu -  zákon nabídky a poptávky. Nebo také neviditelná ruka trhu. Pro Vás bohužel až příliš neviditelná, když v kauze vidíte politické vydírání.

P. Pavlovský 7.5.2012 4:27

Upřednostňuji vyzkoušené!

Tedy jádro! Jde-li to ve Francii, půjde to jistě i u nás. Elektřina může nahradit do značné míry jak plyn, tak i naftu. Dokud bude u nás kouřit jediná tepelná elektrárna, jsou všechny protiatomové kecy zelených pokrytecké - ekologická škodlivost jaderných elektráren je zanedbatelná. Odpad bude časem tehnologicky vyřešen - jeho další zpracovávání je opravdu jen otázka vědeckého pokroku, který tu už je! Bezpečnost jaderných elektráren se radikálně zvyšuje už půl století. Zemětřesení ani moře u nás nehrozí. Raděj ještě 4 Temelíny než vymývání plynu na Berounsku a pod.

Soláry lze snadno zrušit, jadernou elektrárnu lze zavřít, ale zničená krajlna je nevratná. Má-li se do něčeho extra investovat, pak jsou to úsporné technologie. Naše spotřeba elektřiny a tepla je stále vysoko nad to západoevropskou veliké rezervy - nespotřebovaná elektřina je ta nejekologičtější. Soláry místo do polí na každou střechu!

J. Tolman 7.5.2012 6:38

Re: Upřednostňuji vyzkoušené!

" Raděj ještě 4 Temelíny než vymývání plynu na Berounsku a pod." - Nejsou tohle náhodu "zelené" kecy? Někdy se hodí, že?

L. Krajicek 7.5.2012 1:08

Břidlicový plyn - ksindl, to vám nestačí soláry?

Soláry jenom zabírají zemědělskou půdu, která jednou stejně bude chybět. Má někdo vůbec představu o tom, jaké je SKUTEČNÉ ekolgické zatížení při výrobě tohoto plynu!!??  V televizi to sice vypadá jako hadička do země, ale skutečnost je úplně jiná.

Naši energetickou bilanci to nijak nevylepší, odhad je, že bychom získali maximálně 5% spotřeby plynu, ale tady asi o plyn vůbec nejde. Jde zase o velkovýrobu "úspěšných" , které stát poté bude chtít zdanit  a tím prý bezostyšně trestat za "úspěch", takže odfrčí do daňových rájů a nám tady zbydou jenom kaliště k likvidaci. Likvidaci pochopitelně zaplatí ti méně úspěšní, kteří celé roky na ty úspěšné makají.  

Zatím se těžaři schovávají za australské firmy. Tak ať se seberou a táhnou, odkud přišli.

J. Novak 7.5.2012 7:26

Re: Břidlicový plyn - ksindl, to vám nestačí soláry?

Následky těžby břidlicového plynu v USA můžete zjistit tady: https://picasaweb.google.com/lh/photo/TsLxHu7dQ0tm2zFSlApEJ81TtvXOWy7qpLLYHeVSxH0?feat=directlink

Dovede si někdo představit, že by třeba od Ústí nad Labem po Ostravu nebylo, jak zajistit lidem pitnou vodu?

I. Malypetr 7.5.2012 0:38

Lobbista?

Co vede autora článku k myšlence že těžba bř.plynu zahraniční firmou přinese české kotlině nějaký prospěch?Nejsem odborník ale připomíná mi to pokus louhovat na šumavě zlato.Dodnes nepochopím jak se to tankrát podařilo zastavit.Asi tam bude těžkej hák když i pragmatický ministr Chalupa dal zpátečku.Jsem senior a zmněnil jsem měřítka hodnot.Oželím nucené odstávky energie výměnou za možnost procházky v zeleni.Ruku na srdce,stejně to jinak nedopadne než že ta energet krize přijde a budeme rádi za kus normální hlíny.

J. Ryba 7.5.2012 1:12

Re: Lobbista?

v USA se sice těží také, ale výhradně v řídce osídlených oblastech

"Jsem přesvědčen, že způsob té těžby je tak složitý a těžko proveditelný, že se bavíme spíš o věci, která je virtuální realitou. Česko je zemí, která nemá tak jako Spojené státy širé neobydlené lány a která má své zásoby vody a přírodní chráněné památky a tak dále. Takže jsme v trochu jiné situaci než Amerika," upozorňuje ministr Chalupa.