24.5.2019 | Svátek má Jana


POLITIKA: Bouře ve sklenici Pohanky

30.10.2006

Aféra kolem odchodu Michala Pohanky z poslaneckého klubu ČSSD, která vypukla ve středu a skončila v pátek dezertérovým smírem s Jiřím Paroubkem, působí pěkně zamotaně. Svými nenadálými zvraty připomínala crazykomedii s kriminální zápletkou: divák se do poslední chvíle nedozví, zda jsou v pozadí všeho tajné služby, lidé z podsvětí nebo jen přebujelá fantazie aktérů.

Spouštěcím mechanismem se stalo tajně pořízené a v reportáži televize Nova odvysílané video, v němž se budišovský starosta Péťa, mezitím uvězněný a trestně stíhaný, o Pohankovi pochvalně zmiňuje jako o „hráči“ a svém kontaktu v nově zvolené sněmovně. Je zjevné, že kdyby jeho jméno ve zmíněné reportáži nezaznělo, byl by Pohanka nadále jedním z neviditelné masy 73 Paroubkových poslušných poslanců.

Aby člověk viděl pod pokličku zapeklitého případu, musel by rovněž být „hráčem“, případně jedním z tajemných Pohankových pronásledovatelů; ani jedno z toho autor těchto řádek není. Přesto kdyby měl Pohanka čisté svědomí, neztratil by asi nervy a neutíkal se ze dne na den kamsi zašít. Prostřednictvím médií, s nimiž výhradně komunikoval, rozehrál ze své dvoudenní ilegality zajímavou hru: výslovně se označil za „jazýček na vahách“ ve sněmovně, jako by z té role hodlal cosi vytěžit. I po svém návratu na scénu a nečekaném setkání s Paroubkem si ponechal otevřená zadní vrátka: srdce má prý stále nalevo, ale o podpoře té či oné vlády prý se šéfem ČSSD nehovořil. To je ale za současné situace to nejdůležitější! Jako by to Pohanka hrál na obě strany: na jedné je jím prolobbovaný dvoumiliardový projekt kliniky Mayo v Brně, který ODS zprvu odmítala jako podezřelý a nyní jej podporuje; na druhé jsou další šibalové z ČSSD, kteří na Pohanku leccos vědí, ale (zatím to) neřeknou.

Nechtěl bych být v kůži nezávislého poslance Pohanky a na jeho místě bych si už vůbec nepřál předčasné volby.

www.danes.czJak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Diskuse


počet příspěvků: 22, poslední 30.10.2006 07:42

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.