18.7.2019 | Svátek má DrahomíraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Zeman podpořil angažmá v AfghánistánuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 522, poslední: 30.8. 2018 23:51, přehled diskusí

Re: Dodo prezidentem:
Autor: P. Boublíková Datum: 30.8.2018 6:40

Výjimečně s vámi souhlasím, toto zoologické extempore si Zeman mohl odpustit. Spletl si dronteho (dodo) z Mauritia se "sloním ptákem" (Aepyornis), který skutečně žil na Madagaskaru, než byl vyhuben, oba ptáci a oba ostrovy se mu nějak zmotali dohromady a tím "byl vyhuben právem" tomu nasadil korunu.

Pálení trenýrek mu šlo líp :-)

Aston nějak přehlédl, co říkal drogách z Afgánistánu,:
Autor: V. Kotas Datum: 30.8.2018 6:35

prezident M. Zeman. Že ty jsou zdrojem takových finančních zisků, které místní rodové klany nebudou chtít nikdy opustit. Jedině likvidace makových plantáží, může být začátkem vítězství nad islámem v tomto regionu.

Dodo prezidentem:
Autor: P. Rajman Datum: 30.8.2018 6:27

Podle Miloše Zemana byl dodo vyhuben právem.Jsou podle něj stejně právem hubena i jiná zvířata na planetě jen proto, že se neumí člověku bránit? Český prezident je ukázkovým příkladem toho jak se někteří jedinci živočišneho druhu ,který si říká člověk moudrý, dokáží chovat hloupě, pokud jim jde o ponížení příslušníků vlastního druhu. S nadsázkou lze říci, že i blboun nejapný by se tak choval moudřeji než nejapný blboun, když dostane funkci.

Re: Aston už hájí novinářskou čest jen naoko.:
Autor: V. Kotas Datum: 30.8.2018 6:22

Von už je jak 383.

Afghánistán:
Autor: P. Boublíková Datum: 30.8.2018 6:20

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=480596&sId=&mId=

Čirá defenzíva. Od roku 2014 se mise NATO soustředí nikoliv na bojové operace, ale na výcvik afghánské armády, polovina absolventů výcviku však přechází na stranu Talibanu. Taliban získává pod kontrolu čím dál tím větší část území a produkce opia. Vojáci NATO vyjíždějí ze základen v bojových vozidlech, jsou schopni kontrolovat úzký okruh (cca 10 km) od základen, při jakémkoliv opuštění vozidla jsou ohroženi na životech. V úplném bezpečí nejsou ani na zakladnách, viz odkaz, plus hrozí nebezpečí teroristických útoků ze strany civilních afghánských zaměstnanců.

Zmenšuje skutečně tato situace nebezpečí terorismu mimo afghánské území - tomu máme věřit? A proč vlastně NATO, nejlépe vyzbrojená armáda světa, prohrává s bandity vyzbrojenými primitivními zbraněmi? A to nejen v afghánských horách, o jejichž obsazení se nám může jen zdát, ale i hustě obydlených nížinách?

Kdyby to nebylo k pláči, je celá ta propaganda o významu afghánské války k smíchu. Připomíná Hitlerovy kecy o konečném vítězství v dubnu 1945.

Proč je situace tak mizerná a stále se zhoršuje, tomu vážně nerozumím.

Re: Aston už hájí novinářskou čest jen naoko.:
Autor: R. Langer Datum: 30.8.2018 5:56

Fakt? Vy máte pocit, že se tady Zemanovi s Babišem snad fandí?

Aston už hájí novinářskou čest jen naoko.:
Autor: P. Rajman Datum: 30.8.2018 5:47

Se svým NP je až příliš zatažen do spárů tandemu Baban-Zemiš.

Afganistán ano, ale proč Rusko ne?:
Autor: F. Žůrek Datum: 30.8.2018 5:35

Nepochybně Rusko má pro nás větší význam než Afganistán, takže proč se chovat pořád špatně proti Rusku?

K těm novinářům. Neměli by NIČIT VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ! Třeba pan senátor Jiří Čunek nikdy nebyl a není žádný úplatkář! Není také "blbeček", ale je VĚŘÍCÍ ČLOVĚK! Ale novináři (Jaroslav Kmenta a spol.) tvrdili zcela něco jiného. To je nepřípustné!!! Takovou NOVINAŘINU ne!!!

Proč by Zeman zpochybňoval :
Autor: P. Rajman Datum: 30.8.2018 5:28

něco, co je z pohledu jeho hlavního politického cíle, kterým je rehabilitace putinovského Ruska "úsilím užitečných idiotů".

Prvotřídní zklamání,:
Autor: P. Rajman Datum: 30.8.2018 5:15

tak hodnotí italský premier návštěvu Andreje Babiše. O tom ale jeho deníky ani slovo. Ne, nehodnotím teď zda je to pro Česko dobře či špatně, zklamávat někoho, kdo potřebuje pomoci a současně z pomoci druhých žít, (to je pro většinu Čechů evidentně ta nehlepší politika, jakou se může stát a dobrý politik prezentovat). Jde mnohem víc o to, že zahraniční dialog je prezentován jako Burešův monolog. A Češi mající si možnost vybtat mezi monologem svého vůdce a dialogem svého národa voli stále víc to první. Je vlastně už názory okolního světa nezajímaji. "Navalte prachy, které nám podle Vašich pravidel slibujete a my si je podle našich pravidel, do kterých Vám nic není rozdělíme." To není politika unijní, to je politika podvraťácká. Za této situace je Hamáček ve vládě se svou loajalitou za totálního idiota, což je další domácí "zisk" Babišovy zahraniční návštěvy.

Zemanovo “hubeni skudcu” nevadi?!:
Autor: M. Šurgot Datum: 30.8.2018 1:01

To tedy ziram.... Aston prirovnal Zemanovu mantru o hubeni skodlivych novinaru k drobnemu prezidentskemu koloritu, jakym je Zemanova hulka.....

Hlavni prece je, ze Zeman podporuje boj proti teroru, ktery bojuje NATO v Afghanistanu.

Nejsem novinar a po pravde si o mnoha novinarich myslim, ze nejsou prilis kvalitni, ale cist to, ze chce prezident demokratickeho statu hubit novinare anebo ze tentyz prezident lituje, ze novinari nevyhynuli jako jeden druh zvirete, by mi jako novinari nepridalo na “klidnem spanku”....

Cesky prezident, zatim jen lehce, zešílel, ale mame byt v klidu, je to jen drobnustka, jako ten kus dreva, o ktery se musi opirat... Neuniklo z Astonovy pameti hradni divadlo, kdy prezident tim kusem dreva sermoval v hradnim sale pri prijeti ceskeho premiera a delal ze sebe i z premiera saska?!

Nic, co prezident dela v rozporu z dobrymi mravy, neni banalni drobnost.... At to jsou stupidni kecy, anebo poruseni etikety.

dnes více méně souhlas - až na tu "vraždu" - v Afgánu :
Autor: R. Brzák Datum: 30.8.2018 0:39

jsme ve válce, tamní protivníci naše vojáky považují za okupanty a naši vojáci jsou tam mimo jiné proto, aby takovéto případné útočníky zneškodnili i za cenu jejich smrti. V takovémto konfliktu používat termín "vražda" je pokrytecké.