22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

Zeman podpořil angažmá v Afghánistánu

Prezident Miloš Zeman v projevu před velvyslanci prohlásil, že mise NATO v Afghánistánu je v hlubokém národním zájmu České republiky. Je velmi důležité, že podpora pochází právě od něho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tolman 30.8.2018 12:30

Re: Afghánci a Syřané jdou do učení

Já jsem z článku pochopil, že nemohou zůstat ti, kterým byl zamítnut asyl. To je podle mne v pořádku. Domnívám se, že většina z těch první vln utečenců azyl dostane.

R. Langer 30.8.2018 12:30

Re: Deja vu

No, my právě přemýšlíme, Pátá kolono. Zato ty už máš jasno, co? :-D

P. Boublíková 30.8.2018 12:27

Zeman není dodo

respektive není o nic větší dodo než my všichni. Ve vztahu k migrantům jsme drontové, stejně blbě a nejapně důvěřiví, a dopadneme stejně jako ten nebohý pták - vyhubí nás. Část novinářů, která nás tímto nejapným směrem kormidluje, je blbounský předvoj.

J. Anděl 30.8.2018 12:25

Re: Kam se ztratili vítači?

Tu propagandu komentovat nebudu, není "tady a teď" a je to idealismus, psal jsem o tom výše, to je totéž.

Tolerance násilí a jeho omlouvání, třeba na základě kulturní odlišnosti a prožitých traumat, je neakceptovatelné. V tom se shodneme snáze, než na popisu konečného řešení migračního problému.

S. Netzer 30.8.2018 12:21

Re: Deja vu

Tak přemýšlejte.

J. Anděl 30.8.2018 12:21

Re: Zmlácení někoho v parku

Frustrujícím? ;-)

Sám jsem byl svědkem nějakého pouličního násilí jen párkrát, obvykle šlo v nějaké míře o majetek a o spor "mezi svými" - Ukrajinec bodnutý Ukrajincem, dva Češi peroucí se o mobil (taky mi jednou jeden bílý Čech zkusil vytrhnout z ruky mobil) atp. Případně hlasitá slovní výměna ("za hranou") mezi romskými partnery, spor o majetek mezi bezdomovci.

Jednou jsem byl sám napaden jako cizinec tlupou skínů v Praze. Velice jasně si vybavuji onu tupou, pivní opuštěnost té jediné mozkové buňky, co jim koukala z očí. Jejich šéf, který měl těch buněk jednoznačně o něco víc, se mě ale zastal a ukončil spravedlivý soud i výkon trestu, přeci jen mluvil jsem obstojně česky a nebyl ani moc opálený. Podobný tupý výraz ve tváři mohu zahlédnout i u některých snědších existencí s pervitinovými tiky v těle, okupující občas nedaleké nádraží...

Když ale přijmu to, že tu útoky na cizince nejsou proto, že tu není moc cizinců, pak.... ne, já to nenapíšu, je to laciné. Ale je jasné, co se nabízí, ne? :-).

Hlavní ale je, že degenové bez mozku a třeba na drogách (včetně piva) žijí všude a řešení je jediné - konkrétní čin nahlásit, dopadnout, potrestat. Pokud se zadaří.

J. Václavíková 30.8.2018 12:19

Re: Afghánci a Syřané jdou do učení

Dost tvrdě se Merkelová postavila proti možnosti získat po takové integraci trvalý azyl:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/481582-merkelova-odmita-aby-integrovani-migranti-po-zamitnuti-azylu-mohli-zustat.html

M. Prokop 30.8.2018 12:17

Re: Afghánci a Syřané jdou do učení

Kéž by.

Výsledky uvidíme.

J. Václavíková 30.8.2018 12:17

Re: Kam se ztratili vítači?

Ta slyší neexistující hlasy? Opravdu?

M. Prokop 30.8.2018 12:16

Re: Deja vu

Klidně jim můžete říkat "bezmozci", ale pokud jich bude nadkritické množství, tak zase mohou zvolit nějakého Hitlera, Putina, Gottwalda, ...

A čím víc jim bude někdo jednoduchý nadávat do bezmozků, pravicových extrémistů, etc, tím větší ta pravděpodobnost bude.

Lepší je přemýšlet včas, jak tomu zabránit a jestli náhodou nemají přece jenom v něčem pravdu.

P. Čech 30.8.2018 12:16

Jak to vidím já.

Tak tady prezident Zeman šlápl vedle. Taliban ovládá kromě Kábulu snad celou zemi. Afgánci jsou hrdý národ a zatím všechny (Francie, Anglie, SSSR) vyprovodili s ostudou. Totéž čeká dnes USA, NATO i naše vojáky. Stejná ostuda jako u američanů ve Vietnamu.

M. Varadinková 30.8.2018 12:15

Re: Kam se ztratili vítači?

A v Německu politici i média usilovně pracují na tom, aby byl výskyt tohoto jevu co největší. Multikulti propagandou, zatajováním negativních informací o migrantech, tím že zdaleka neplatí "padni komu padni", protože migrantům je tolerováno i násilí, zatímco protestujícím domorodcům je upírána i svoboda slova a shromažďování.

R. Neveselý 30.8.2018 12:12

Re: Kam se ztratili vítači?

Odbornou pomoc pro Merkelovou? Souhlasím.

S. Netzer 30.8.2018 12:11

Re: Deja vu

Vždyť taky píšu o bezmozcích.

Ti reagují protože mají nějaký "pocit".

Jako na zdejších diskusích.

M. Prokop 30.8.2018 12:11

Re: Kam se ztratili vítači?

Afghanistán se od Vietnamu liší prakticky ve všem. Takže vývoj jako ve Vietnamu je prakticky nemožný.

J. Tolman 30.8.2018 12:11

Afghánci a Syřané jdou do učení

Namísto toho,aby se Německo topilo v krvi obětí islamistického teroru,jak předpovídali před lety mnozí hysterici,daří se mu i přes problémy s integrací nových obyvatel.To musí mnoha zdejším "vlastencum" dost vadit.

Německé odborné vzdělávání přilákalo za poslední dva roky více než trojnásobný počet žadatelů o azyl. Syřané a Afghánci tak pomáhají německým firmám, protože zaplňují místa, o které domorodci ztrácejí zájem. Vývoj nahrává i kancléřce Angele Merkelové. Podle statistického úřadu loni v Německu nastoupilo do učení více mladých lidí než předloni. Jde o první meziroční nárůst od roku 2011 a způsobili jej hlavně žadatelé o azyl.

V roce 2016 začalo chodit do učení kolem tři tisíce mužů z Afghánistánu a Sýrie. Loni to už bylo deset tisíc, oznámili statistici. Uvedli, že loni bylo evidováno 515 700 nových smluv o

Podle iDnes

A. Čepek 30.8.2018 12:10

Re: Kam se ztratili vítači?

Ale to já nezpochybňuji

J. Matuška 30.8.2018 12:10

VÍME PRVNÍ

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dala za pravdu Agrofertu ve stížnostech na novináře Českého rozhlasu Kroupu

lamentnilisty.cz/arena/monitor/VIME-PRVNI-Rada-pro-rozhlasove-a-televizni-vysilani-dala-za-pravdu-Agrofertu-ve-stiznostech-na-novinare-Ceskeho-rozhlasu-Kroupu-549564

J. Anděl 30.8.2018 12:09

Re: Zmlácení někoho v parku

Tak takhle to bylo míněno, ok :-)

No, myslím si zcela totéž, samozřejmě, a píšu to níže.

M. Prokop 30.8.2018 12:08

"aby se ustoupilo z idealismu, ale zároveň, aby to zvládli."

To bych si taky přál, ovšem trochu se obávám německého romantismu, ženoucího je z extrému do extrému.

J. Václavíková 30.8.2018 12:08

Re: Zmlácení někoho v parku

Jestli to u nás není dáno frustrujícím nedostatkem cizinců :-)

Z. Lapil 30.8.2018 12:06

Re: Skoro jste mna přesvědčili

Pozor: OSN je tady od toho, aby i nepřátelé na život a na smrt měli nějaké místo, kde se pohádat dřív, než se začnou fackovat. Takže z OSN nevylučovat nikoho. Přinejmenším my "hodní" (MY jsme vždycky ti hodní, z definice).

Ostatní je otázkou priorit. Ve 40. letech bylo prioritou Západu nepřátelství hitlerovského Německa, zafungovalo spojenectví Západ + SSSR. Následovala studená válka mezi donedávnými spojenci, přičemž Německo se rozdělilo, ani nevědělo, jak. V posledních zhruba(!!!) deseti letech se vylíhl konflikt Evropa kontra islamisté (schválně tady a teď nepíšu islám), přičemž prioritou je, řekl bych, nepřipustit vznik (dalších) stabilních a stabilně nepřátelských států (jako je Írán) v muslimském prostředí.

Připomínám: jednou z důležitých politických tradic je v Evropě myšlenka formulovaná v antickém Římě, ne-li dřív: rozděl a panuj. Nikdo tady nemůže potřebovat, aby se všichni potenciální nepřátelé stali nepřáteli ve zbrani. PROTO není rozumné střílet po každém muslimovi, který někde vystrčí hlavu.

J. Anděl 30.8.2018 12:06

Re: Zmlácení někoho v parku

Upřímně, v diskuzi na netu hůř, než v osobním rozhovoru, bez mimoverbálních signálů je to těžší.

Ale i já byl ironický a je mi jasné, že takhle to míněno nebylo.

Spíš asi nerozumím tomu sdělení. Četl jsem o řadě případů násilí, které se odehrály v parku, metru či podchodu. Zas tak často to není o náccích, likvidujících cizince, i když ano i takové případy se najdou.

M. Prokop 30.8.2018 12:06

"je na vstupním státu, jak tuto proceduru provede"

Pokud provede, rychle a účinně, nebude problém.

Jenže stát neprovádí, ani rychle, ani účinně, tak se lidé přiklánějí k extrémním nápadům.

M. Varadinková 30.8.2018 12:06

Re: Kam se ztratili vítači?

Je to svinstvo. Ale někdo uměle (a nejspíš i vědomě, jinak bych si musela myslet, že němečtí politici jsou nesvéprávní) vytvořil předpoklady, aby k takovému svinstvu docházelo co nejčastěji. Tak často, až to přeroste v občanskou válku.

To je podobné jako s autonehodou. Stát se může vždycky, ale když někdo schválně rozlije v nepřehledné zatáčce na cestu olej, tak vytvoří příhodné podmínky, aby se tam ta nehoda stala. A němečtí politici v čele s Angelou rozlili na cestách ten olej, čímž vytvořili podmínky, aby těch nehod bylo co nejvíce. A dál ho přilévají. Už jen těmi svými kecy.

J. Matuška 30.8.2018 12:05

Re: Kam se ztratili vítači?

Madam Netzer, útoků a jiných problémů bude přibývat, protože to je MIMO JINÉ vítané "politikum". Samozřejmě, že to je podle mě špatné. Jsem rád, že žiji v České republice. Na Západě v řadě zemích a hlavně ve větších městech budou problémy jenom narůstat. Jsem rád, že prezident Miloš Zeman se k nelegální masové migraci postavil jasně - to je hlavní důvod, proč jsem mu vděčný. S jeho názorem na Afghánistán nesouhlasím, jsem přesvědčený že vývoj této nešťastné zemi v budoucnu bude podobný jako ve Vietnamu.

M. Prokop 30.8.2018 12:03

Re: Deja vu

Jo, byli. A vůbec neškodí se zamyslit, proč byli. Pocit, že stát nedělá co by dělat měl, tomu dost napomáhá, aby i ti normální, slušní lidé podpořili nějaký extrém.

J. Václavíková 30.8.2018 12:02

Re: Kam se ztratili vítači?

Jestli jste tohle slyšel, měl byste hledat odbornou pomoc.

J. Václavíková 30.8.2018 12:02

Re: Zmlácení někoho v parku

Neříkej, že nepoznáš ironii.

M. Prokop 30.8.2018 12:01

Re: Zmlácení někoho v parku

Jistěže. Nebo i koupaliště, "připomeňme si".

Jiná věc je, zda k násilníkům, které zde (nebo v Německu, Švédsku, Francii, ...) máme a nemůžeme se jich zbavit, neb jsou zde doma, máme přidávat či nechat přidávat další, kteří zde doma nejsou, navíc přidávat nelegálním způsobem.