21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

Zeman podpořil angažmá v Afghánistánu

Prezident Miloš Zeman v projevu před velvyslanci prohlásil, že mise NATO v Afghánistánu je v hlubokém národním zájmu České republiky. Je velmi důležité, že podpora pochází právě od něho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kotas 30.8.2018 8:34

Re: AŤ ŽIJE PREMIÉR BABIŠ-ŠKOLIČ EU !!!

Jak to vypadá, tak k nám to zřejmě opět nedorazí, přitom je to kolem 50km na východ od Prahy.

V. Hájková 30.8.2018 8:34

N E U V Ě Ř I T E L N É ?

BOHUŽEL - naprostá skutečnost -

http://forum24.cz/stb-nebyla-zlocinecka-organizace-ale-sluzba-statu-tvrdi-vojtech-filip/

co je FILIP - FALMER za odpornou swini, která se opět dere k moci ! Proč se toto nedočteme v hlavním tisku ???

P. Hlosta 30.8.2018 8:33

Re: Afghánistán

V podstatě rozhodují politici o možnosti vítězství. Každý generál by vám prozradil to tajemství, jak válku vyhrát, ač třeba gerilovou. Oběti na životech přitom pro generála jsou jen čísla, pochopitelně. Komu dát přednost? Politikovi, nebo generálu?

I. Mertl 30.8.2018 8:29

Ne, Astone

není důležité, že podpora NATO pochází od Zemana. Stejně, jako cokoliv od něj přicházejícího.

V. Hájková 30.8.2018 8:23

Pokud

dnes od rána stálo něco za přečtení a uvahu - pak jsou to jen 2 příspěvky . Ty od p. KUČERY a p. VRÁNY .

P. Spáčil 30.8.2018 8:19

Re: AŤ ŽIJE PREMIÉR BABIŠ-ŠKOLIČ EU !!!

Nemáte to jednoduché žít sama se sebou.

V. Hájková 30.8.2018 8:17

Re: všechna vyjádření

meišnere- když jsou pro vás slova p. Klause ml. zákonem- tak mu alespoň jeho jmeno pište jak se patří :-))))))))))))))))))

M. Krátký 30.8.2018 8:05

Re: AŤ ŽIJE PREMIÉR BABIŠ-ŠKOLIČ EU !!!

Už se rozednívá - sice pomalu ale jistě - v Plzni už prší a do Prahy je kousek - hezký den

R. Meišner 30.8.2018 8:05

všechna vyjádření

jakáchkoliv politiků ohledně Afghanistánu jsou jen kecy a politické hry, nic jiného. smysl mise je nula, přínos je v minusu. realita je neúprosná, ať vykládá kdo chce co chce. nejlépe to popsal klaus ml.

F. Šimek 30.8.2018 8:05

Re: AŤ ŽIJE PREMIÉR BABIŠ-ŠKOLIČ EU !!!

Jardo-proč ta sviňa oblbla tolil voličů ? Proč nesviňa Kalousek atd, neoblbla tak maaalinko voličů ? Schválně.

V. Hájková 30.8.2018 8:03

Re: Nevyřešitelný úkol

Přesně tak! Jeho slova se vyplnila do puntíku! Bohužel na toto téma s Vámi zdejší ""inteligenti""" diskutovat nebudou :-)

P. Hlosta 30.8.2018 7:56

Re: O válkách

Velice dobrý postřeh! ;-)

V. Kotas 30.8.2018 7:51

Re: AŤ ŽIJE PREMIÉR BABIŠ-ŠKOLIČ EU !!!

Už to zase začíná.

P. Hlosta 30.8.2018 7:48

Předně nám chybí lidi

Bez ohledu na terorismus ve světě, musíme pracovat a udržet funkční společnost a to vlastně na hodně vysoké životní úrovni v porovnání s většinou světa. Faktem ovšem je, že "nejsou lidi". Dovážení Ukrajinci sice jsou jistá alternativa, leč ono i Německo je ve stejném problému nedostatku pracovních sil a kvalifikovaných zvláště, takže brzy nám vyschne velký pramen pracovní síly. Velkohubé starosti politiků v otázkách bojování s terorismem nás jaksi nevytrhne ze všední problematiky a armádu nedostaneme do výroby. Zato velkohubě se dá přidávat státním zaměstnancům, protože z cizího krev přece neteče a stát má hlavně cizích peníze a ne od svého výkonu.

Co s tím? Určitě by se našla řada kroků k podpoře podnikajících, co dokáží efektivně využívat zaměstnaneckou práci, protože jinak by jednoduše zbankrotovali. Jistý podnikatel na Ostravsku Gondek řekl, že by rád, aby stát při svých dosud netušených možnostech a množství administrativních zaměstnanců vedl jemu účetnictví, protože stát má všechny údaje k dispozici. Zdroje samozřejmě jsou a hlavně stát by měl zvýšit svou efektivitu směrem do svého středu a ne směrem proti soukromé sféře. Víc se ale politicky komentují kecy prezidenta, co nemá faktický rozhodovací vliv a potom vládní populární rozhazovací plány. Jak to bude s běžně potřebnou pracovní silou, vrásky politikům nedělá!

J. Franke 30.8.2018 7:47

Re: AŤ ŽIJE PREMIÉR BABIŠ-ŠKOLIČ EU !!!

Dyť to povídám, že jich tu ta svině oblbla dost.

V. Hájková 30.8.2018 7:44

Re: AŤ ŽIJE PREMIÉR BABIŠ-ŠKOLIČ EU !!!

https://www.novinky.cz/zahranicni/481918-orban-v-italskych-mediich-zastinil-babise.html

A komouši jako Vy se mohou pod tímto článkem málem vzteky pokakat:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

J. Vobr 30.8.2018 7:39

AŤ ŽIJE PREMIÉR BABIŠ-ŠKOLIČ EU !!!

... a Viki Orbán !!!

_____________________________________________

Tu-ááá.

J. Franke 30.8.2018 7:30

Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

Zeman prezentuje směs pro mě přijatelných a zase zcela nepřijatelných názorů. Bohužel značně převažuje to druhé a jsem rád, že je jen prezident a ne předseda vlády. S premiérem jsme to ovšem nevyhráli vůbec.

Sorry jako, někteří to vyhráli a jim k té volbě srdečně blahopřeji. Bohužel si to vyžeru s nimi také.

L. Vrána 30.8.2018 7:22

Re: Nevyřešitelný úkol

Malthus se usmívá....

V. Kotas 30.8.2018 7:18

Re: Odejít ze společenství 30 zemí

Stačila by ta odvaha na 28zemí/EU.

P. Boublíková 30.8.2018 7:04

Re: Dodo prezidentem

Češi mají rádi černý humor. Byla na něm založena i většina vtipů proti totalitě. Obliba černého humoru možná souvisí s naší historií, jak jinak nepodlehnout beznaději v beznadějné situaci?

A nějaké pako (tuším Jurečka) už na Twitteru vytáhl paragrafy na Zemana za "vyhubení novinářů" :-)

P. Rajman 30.8.2018 6:57

Re: Dodo prezidentem

nekrofilní

P. Kučera 30.8.2018 6:57

Nevyřešitelný úkol

Často tu píšu, že příčny, jevící se jako bezprostřední a vlastně jediné, mohou naopak být jiné a hlubší. Např. války mají v orientu či Africe prvoplánově náboženský důvod, ale... Co když je to populační hustota, kterou oteplující se a vysychající Země prostě neuživí? Zajímavé ale je, že Indie právě z kulturních, potažmo náboženských důvodů migrovat pravděpodobně nebude. Lidé tam přijmou svoji karmu a klidně zemřou hladem. Naproti tomu Alláh prý nikdy nenechá ústa která sám stvořil prázdná. Vyložit to lze různě.

Ovládnout lze stát. Země, kde žádný stát nemají, ovládnout nelze. Jen hlídat. Napořád.

Dobrý den.

P. Rajman 30.8.2018 6:56

Re: Dodo prezidentem

Zeman rád "chodí přes mrtvoly" a je mu celkem jedno jestli zvířat nebo lidí. Co je ale oravdu znepokojující, není, že se touto úchylkou tak často a rád prezentuje ve svých bonmotech, ale že patrně právě pro tento morbidní až nekrofylní rys své povahy je mezi prostými obyvateli tak populární. Češi se skrze něj prezentují světu (a tak to předpokládá i ústava) jako společenství svou podstatou v morbiditě si libující. Brr.

D. Polanský 30.8.2018 6:53

Odejít ze společenství 30 zemí

to chce pořádnou odvahu.

M. Krátký 30.8.2018 6:49

Super úvodník

a děkuji a dobré ráno

P. Grigar 30.8.2018 6:43

Re: Zemanovo “hubeni skudcu” nevadi?!

... a když se pokusím vaše tvrzení o rozporu s dobrými mravy pojmout z opačného pohledu, cokoli co činí novináři či veřejnost vůči presidentovi republiky v rozporu s dobrými mravy, není banální drobnost. Chcete příklady?

S. Sidlichovsky 30.8.2018 6:43

Re: O válkách

a nyní už opravdu konec:

Když důstojníci přerušili hru a osvěžovali se u stolku jejich manželek, kambodžský seržant zasalutoval, přistoupil ke stolku manželek a předal důstojníkovi příslušné cestovní příkazy.

Rozlobený důstojník: “Seržante, vždyť vidíte, že jsem zaneprázdněný”. “Počkejte, až budu mít čas, nemějte obavu, konvoj odjíždí až večer.” Důstojnící pak pokračovali ve hře.

Trvalo to moment, ale v něm jsem si uvědomil, proč tu válku prohrajeme. .

S. Sidlichovsky 30.8.2018 6:42

Re: O válkách

dokončení:

Z transportního oddělení ho kambodžský voják s omluvou posílá na tenisové kurty, kde francouzský důstojník, který musí podepsat jeho cestovní povolení hraje s kolegou tenis. U stolku vedle kurtu sedí jejich manželky, oblečené dle poslední pařížské módy a obsluhované v uctivé vzdálenosti stojícími 3 kambodžskými sluhy.

V té chvíli na kurt přichází kambodžský seržant (v originále master-seržant, to nevím, co to je za hodnost) ve francouzské uniformě, s 3 řadami vyznamení za Italskou kampaň v roce 1943 a účast v bojích na Rýnu v roce 1945. V levé ruce drží cestovní příkazy pro konvoj, které musí francouzský důstojník podepsat.

S. Sidlichovsky 30.8.2018 6:41

O válkách

Možná, že budu trochu off-topic, ale kdykoliv čtu o prohraných/vyhraných válkách, tak se mi v pamětii vždy vybaví jedna epizoda z knihy Dr.Falla věnované válce Francouzů v Indočíně v letech 1946-1954. Název knihy je “Street without Joy”. (Dr. Falla – Francouze – zabila v roce 1967 ve Vietnamu nášlápná mina).

(Přeložit to nemohu, tak to výrazně zkrátím a převyprávím vlastními slovy, I když se tím ztratí ten půvab Fallova jazyka).

Příběh se odehrává v roce 1953 v Kambodži, kde je autor s jednotkou kambodžské armády, v jednotce působí jako poradci francouzští důstojníci a dr. Fall potřebuje se večer dostat s konvojem do hlavního města. V oblasti žádné nepřátelské jednotky nejsou a tak poradci zde tráví docela příjemný čas.