25.10.2021 | Svátek má Beáta


AUSTRÁLIE: Frankova nehoda

8.8.2017

Takového mě koupili. Malý Frank

Takového mě koupili. Malý Frank

Rodinka našeho mladšího syna Martina se už déle než půl roku ve svém volném času věnuje přestavbě své chaloupky. Tedy abych to upřesnil. Nejdříve byla přestavba provedena na přístavku za domečkem. Tedy přístavek je větší jako vlastní domeček a mohl by sloužit jako menší fabrika či sklad. Potom se celá rodinka přechodně přestěhovala do tohoto průmyslového objektu a nyní probíhá přestavba vlastní chaloupky. Frmol všude jako na staveništi od brzkého rána do pozdního odpoledne.

Takového mě koupili. Malý Frank

Takového mě koupili. Malý Frank

Asi před rokem přibyl do jejich rodiny další člen, pes Frank. Zaplnil tak místo po Maxovi, který rok před tím umřel věkem. Hlavně vnoučata nového psa uvítala a také se už o něj začala starat. Vítaná část jejich výchovy. Frank rostl jako z vody a i dobu stavebních prací ve svém okolí snášel v pohodě.

Výhodou je, že celý pozemek je oplocen a u vjezdu je brána, která je po většinu času zavřená, a tak Frank se venčí na zahradě, zvlášť ráno, když se celá rodinka pakuje do školy a do práce. A tak se stalo, když ráno dojeli řemeslníci, tak asi nezavřeli zavčas bránu a Frank vyběhl na ulici, kde se pravděpodobně dostal pod auto. Nikdo to neviděl, až se kulhající pes vracel domů do domečku.

Martinovi se to jeho pajdání nezdálo, ne nadarmo dělal na ortopedii, a tak odvezli Franka k místnímu veterináři. Zde mu poskytli první pomoc na oděrkách a potom i zrentgenovali levou zadní, na kterou podivně kulhal. Výsledek nikoho nepotěšil, zrovna jako i cena celého zásahu. Komplikovaná zlomenina stehenní kosti a odkaz ke specialistovi – ortopédovi k operaci. Jen pro informaci pro majitele různých zvířátek, starat se zde o svého čtyřnohého kamaráda není záležitost zrovna levná. Tato právě popsaná maličkost stála $A 1400, tedy dnešních 24 622,61 Kč.

Po první pomoci a rentgenu

Po první pomoci a rentgenu

Franka potom odvezli tam, kam byl doporučen. Zde ho „ustájili“ a potom připravili k operaci, která zdařile proběhla následujícího dne. Zlomeninu mu napravili a obložili kovovými pláty a vše sešroubovali. Ovšem domů hned nešel, zůstal na pooperační pozorování a ošetřování. Na operované noze se mu vytvořil větší otok, než bývá dobrým zvykem, a tak zatím zůstává v péči odborníků asi do neděle.

Komplikovaná zlomenina levé zadní

Komplikovaná zlomenina levé zadní

Původní cena celého tohoto zásahu bez extra dne hospitalizace byla $A 5000,-, tedy dnešních 87 803,63 Kč. Takže doposud tato nehoda stála sakumprásk 112 426,24 Kč (6,400 $A). Tedy vážení, za tuto sumu se zde dá koupit docela slušné ojeté auto. A to ještě nemluvím o možných dalších výdajích za léky a případné další návštěvy u veterináře. Z Franka tak bude pozlacený pes.

Psáno 5. 8. 2017.

Foto: autorAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !