4.8.2021 | Svátek má Dominik


VíP: Víkendový pokecník

4.8.2018

Jsme na Zvířetníku, takže nemám na mysli lidi :-) Na zvířecí vyhazov jsem natrefila na jednom videu na youtube (odkaz zde), kde na veterině ukazují, jak jednat s nespolupracující kočkou.

Paní veterinářka (nebo asistentka) hned v úvodu vysvětluje, proč se rozhodli natáčet. Jde totiž o naštvaného kocoura, který má zažívací potíže a je nutno ho vyšetřit, ale: už ho vyhodili z několika veterinárních nemocnic.

Což mě přivedlo k otázce: určitě většina z vás chodí k veterinářům, a stalo se vám nebo slyšeli jste o tom, že by odmítli zvíře ošetřit, protože se ubránilo? Přesněji že by si s ním neporadili?

(Mimochodem, to video je velmi poučné, s kocourem se zachází jemně, nedoporučují tam chytání za kůži za krkem (opravdu rozčilená kočka se začne dusit) a ten náobličejovník, který mu nasadí hned na počátku, mu umožní otevřít ústa, normálně dýchat, řvát a syčet, ale nekousat. Dále je řečeno, že by si to dokázal zadníma nohama lehce sundat, ale jekolikož je ta maska zakrývá i oči, nerozčílí se kocán až do takové míry.)

Přeji všem hezkou sobotu a neděli a mazlíčky co nejzdravější a spolupracující.

Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes